ελληνική μουσική
    304 online   ·  210.907 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για τους Red Hot Chili Peppers;

    punkster
    11.09.2007, 22:08
    Παράθεση:

    Το μέλος NikoS90 στις 11-09-2007 στις 20:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 10-09-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Πες τα ρε punkster!!! Εκείνο το έρημο το snow όλο το κομμάτι 5 συνχορδίες είναι.....


    ε όχι και από ένα τραγούδι να βγάλεις συμπέρασμα ρε συ punkster.



    ..........δεν το εβγαλα εγω το συμπερασμα........
    lianameladaki
    11.09.2007, 22:46
    και γω εχω υπαρξει μεγαλη φαν των peppers,αλλα δυστυχως πιστευω[προσωπικη αποπση επιμενω,πριν με παρετε με τις ντοματες]οτι εχουν πσιλογερασει...και εννοω μουσικα...εμενα αυτο με χαλαει λιγο τωρα πια..εχω ολη τους την δισκογραφια κατι που δειχνει ποσο τους 8αυμαζω,αλλα κα8ε μπαντα εχει το peak της καπια περιοδο και αυτο για τους peppers ηταν το 91 με το blood sugar sex magic που απλα καταπληκτικοσ δισκος..αυτα!
    swkraths
    11.09.2007, 23:01
    Φίλε μου Efklidis το ότι είσαι σε ένα χώρο όπως αυτόν εδώ σημαίνει ότι αποδέχεσαι κάποια πράγματα όπως είναι ο κανονισμός του...Ο οποίος επιτάσσει τη χρήση της πολύ όμορφης ελληνικής μας γλώσσας.Και μένα με βολεύει σε κάποιες εφαρμογές αλλά το αποδέχομαι.Έγώ στο είπα φιλικά προς τέρψη και ευκολία των υπολοίπων,χωρίς να θέλω το παίξω διαχειριστής
    Όσο για τις γνώσεις σου....δε θα το σχολιάσω.Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες για ποιο λόγο ανέφερα τα άλλα ποστ με το ίδιο θέμα......
    twr
    11.09.2007, 23:43
    Μάθετε να σέβεστε την άποψη των άλλων... Για μουσική μιλάμε, όχι για το αν πήρε ο ΠΑΣ Γιάννενα το πρωτάθλημα!!!

    Η άποψη μου είναι μία και θα επιμείνω σε αυτήν! Σεβαστές και οι δικές σας απόψεις αλλά δεν αλλάζω γνώμη για το συγκρότημα...
    Alfie
    14.09.2007, 03:08
    Νίκο μπορεί παλιά να είχαν πιο σκληρό ήχο και πανκ, αλλά πάντα αυτά υπήρχαν σε συνδιασμό με το φανκ.Έχω ακούσει μερικά αλμπουμ τους, όμως ειδικά το 2ο τους Freaky Styley είναι γεμάτο φανκ και μου αρέσει βέβαια.Ρίξτε μια ματιά αν θέλετε να δείτε ποιοι συμμετέχουν για να τους γνωρίσετε, αν και δε νομίζω να ενδιαφέρουν και πολλούς ή να τους ξέρετε.Όπως έχω γράψει κι αλλού την παραγωγή έχει κάνει ο George Clinton και συμμετέχουν πολλά μέλλη από τις μπάντες που είχε στα πνευστά και στα φωνητικά.
    Όσον αφορά τους R.H.C.P. είναι φυσικό μετά από τόσα χρόνια να έχουν και πιο αδύνατες στιγμές, εκτός απ'τα καλά άλμπουμ τους.
    KostasDimou
    14.09.2007, 12:31
    Είμαι τρελαμένος μαζί τους!
    FFaF
    24.09.2007, 06:06
    Ρε παιδια ελεος δηλαδη πιοι peppers τωρα. Το μονο που καναν ηταν 1-2 μετριες δουλειες στην αρχη κ μολις ειδαν λιγο επιτυχια την ειδαν εμπορικοι. Μετα το 2ο CD τους η μουσικη τους ηταν καθαρα για να πουλησουν και το παιζαν ημαστε ψαγμενοι και μεγαλοι μουσικη. Τριχες...Αλλη μια 100% εμπορικη banda που ετυχε και εκανε λιγο μεγαλυτερη επιτυχια απο τις υπολυπες στο ειδος της
    sakinaEG
    24.09.2007, 07:00
    red hot .... τρελοι και αλλοπαρμενοι , μ'αρεσαν αρκετα καποτε (στα πρωτα τους εννοω) αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα εχω παψει να μαι μια απο τις πιο φανατικες fun πλεον κι εγω τους πετυχαινω
    και στο mad οπως ειπωθηκε και παραπανω...

    ...ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ & ΝΟΤΕΣ ΑΙΣΘΑΝΤΙΚΕΣ . . . ! ! !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakinaEG στις 24-09-2007 07:01 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakinaEG στις 24-09-2007 07:04 ]


    hara16
    24.09.2007, 15:15
    ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ.....ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ....
    Vaya-kou
    24.09.2007, 17:16
    Παιδια χαλαρωστε...Εχουν μερικα ωραια κομματακια αλλα ενταξει,ψυχραιμεια!!!! Ψαξτε λιγο τα τεχνικα σημεια,δεν πρωτοτυπουν.Χαρουλα κουλαρε,στην Αλοννησο (κ επειδη σε ξερω καπως) με σκυλαδικα τη βγαζεις...
    sea_like_eyes
    24.09.2007, 17:31
    Παράθεση:

    Το μέλος Vaya-kou στις 24-09-2007 στις 17:16 έγραψε...

    Παιδια χαλαρωστε...Εχουν μερικα ωραια κομματακια αλλα ενταξει,ψυχραιμεια!!!! Ψαξτε λιγο τα τεχνικα σημεια,δεν πρωτοτυπουν.Χαρουλα κουλαρε,στην Αλοννησο (κ επειδη σε ξερω καπως) με σκυλαδικα τη βγαζεις...



    δλδ αμα καποιος ακουει-πηγαινει σε μπουζουκια...δεν μπορει να τρελαίνεται για rock??? και ξανα
    Vaya-kou
    24.09.2007, 17:39
    Δεν ειπα αυτο...Σεβομαι τις προτιμησεις του καθενος.Αλλα συνηθως σπανια συγχεονται αυτα τα δυο...
    panoulis17
    29.09.2007, 14:27
    oi antropoi einai apla PALIKARIA!
    Stroumfita456
    29.09.2007, 17:29
    Μ'αρεσουν πολυ.....ειναι σούπερ...!!
    hara16
    30.09.2007, 10:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Vaya-kou στις 24-09-2007 στις 17:16 έγραψε...

    Παιδια χαλαρωστε...Εχουν μερικα ωραια κομματακια αλλα ενταξει,ψυχραιμεια!!!! Ψαξτε λιγο τα τεχνικα σημεια,δεν πρωτοτυπουν.Χαρουλα κουλαρε,στην Αλοννησο (κ επειδη σε ξερω καπως) με σκυλαδικα τη βγαζεις...


    Δεν νομιζω οτι τη βγαζω με σκυλαδικα!!! Ρωτα τον ατριχοπιθηκο π με ξερει πολυ καλυτερα απο εσενα κ θα δεις με τι την βγαζω...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : hara16 στις 30-09-2007 10:17 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : hara16 στις 30-09-2007 10:22 ]


    atrixospi8ikos
    30.09.2007, 15:37
    Παράθεση:

    Το μέλος Vaya-kou στις 24-09-2007 στις 17:16 έγραψε...

    Παιδια χαλαρωστε...Εχουν μερικα ωραια κομματακια αλλα ενταξει,ψυχραιμεια!!!! Ψαξτε λιγο τα τεχνικα σημεια,δεν πρωτοτυπουν.Χαρουλα κουλαρε,στην Αλοννησο (κ επειδη σε ξερω καπως) με σκυλαδικα τη βγαζεις...



    Mia xara tin bgazoume stin Alonniso....
    Koita oso tin jerw tin Xara egw den tin jerei kaneis...min millas xwris na jereis...
    Kalitera o ka8enas na koitaei ton eauto tou....
    hara16
    30.09.2007, 16:08
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 30-09-2007 στις 15:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Vaya-kou στις 24-09-2007 στις 17:16 έγραψε...

    Παιδια χαλαρωστε...Εχουν μερικα ωραια κομματακια αλλα ενταξει,ψυχραιμεια!!!! Ψαξτε λιγο τα τεχνικα σημεια,δεν πρωτοτυπουν.Χαρουλα κουλαρε,στην Αλοννησο (κ επειδη σε ξερω καπως) με σκυλαδικα τη βγαζεις...



    Mia xara tin bgazoume stin Alonniso....
    Koita oso tin jerw tin Xara egw den tin jerei kaneis...min millas xwris na jereis...
    Kalitera o ka8enas na koitaei ton eauto tou....



    se eyxaristo g tin ipostiriksi pi8ike!!!
    Efklidis
    30.09.2007, 19:11
    Να πώ κάτι??? Η είσαι φαν ή δεν είσαι. Είπαμε όχι και η κουτσή μαρία να λέει οτι είναι φαν ενος συγκροτήματος ΟΚ??? αμα είσαι φαν και μάλιστα φανατικος/η το συγκρότημα σ το υποστηρίζεις και στης κακες του όχι μόνο στις καλές του

    ¨οτι να να λέτε οι Πεππερς ειναι κα%^$τοι οχι επειδή εβγαλαν ένα μέτριο CD να τα ισοπεδόσουμε ολα ΟΚ???
    punkster
    30.09.2007, 22:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 30-09-2007 στις 19:11 έγραψε...

    Να πώ κάτι??? Η είσαι φαν ή δεν είσαι. Είπαμε όχι και η κουτσή μαρία να λέει οτι είναι φαν ενος συγκροτήματος ΟΚ??? αμα είσαι φαν και μάλιστα φανατικος/η το συγκρότημα σ το υποστηρίζεις και στης κακες του όχι μόνο στις καλές του

    ¨οτι να να λέτε οι Πεππερς ειναι κα%^$τοι οχι επειδή εβγαλαν ένα μέτριο CD να τα ισοπεδόσουμε ολα ΟΚ???


    Το να υποστηριζεις παντως οτι ενα συγκροτημα ειναι θεικο και ανεπαναληπτο μονο και μονο επειδη σου αρεσει εσενα δεν το βρισκω και πολυ σωστο....

    Δεν αναφερομαι στους πεπερς συγκεκριμενα, αλλα γενικα σε αυτην την ιδεολογια του "αυτου που αρεσει σε εμενα ειναι και το καλυτερο"!

    Ο καθενας εχει καθε δικαιωμα να ειναι φαν οποιασδηποτε μπαντας για τους δικους του προσωπικους λογους, αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!
    Να εχεις το θαρρος να πεις "αυτη η μπαντα ειναι αθλια, αλλα εγω τους γουσταρω τρελα ρε γ*****!"



    Και παλι, διευκρινιζω....Δεν αναφερομαι στους πεπερς!! Οχι τιποτα αλλο, μην αρχισετε να με βριζετε.....

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 30-09-2007 22:48 ]


    Efklidis
    02.10.2007, 20:12
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-09-2007 στις 22:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 30-09-2007 στις 19:11 έγραψε...

    Να πώ κάτι??? Η είσαι φαν ή δεν είσαι. Είπαμε όχι και η κουτσή μαρία να λέει οτι είναι φαν ενος συγκροτήματος ΟΚ??? αμα είσαι φαν και μάλιστα φανατικος/η το συγκρότημα σ το υποστηρίζεις και στης κακες του όχι μόνο στις καλές του

    ¨οτι να να λέτε οι Πεππερς ειναι κα%^$τοι οχι επειδή εβγαλαν ένα μέτριο CD να τα ισοπεδόσουμε ολα ΟΚ???


    Το να υποστηριζεις παντως οτι ενα συγκροτημα ειναι θεικο και ανεπαναληπτο μονο και μονο επειδη σου αρεσει εσενα δεν το βρισκω και πολυ σωστο....

    Δεν αναφερομαι στους πεπερς συγκεκριμενα, αλλα γενικα σε αυτην την ιδεολογια του "αυτου που αρεσει σε εμενα ειναι και το καλυτερο"!

    Ο καθενας εχει καθε δικαιωμα να ειναι φαν οποιασδηποτε μπαντας για τους δικους του προσωπικους λογους, αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!
    Να εχεις το θαρρος να πεις "αυτη η μπαντα ειναι αθλια, αλλα εγω τους γουσταρω τρελα ρε γ*****!"



    Και παλι, διευκρινιζω....Δεν αναφερομαι στους πεπερς!! Οχι τιποτα αλλο, μην αρχισετε να με βριζετε.....

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 30-09-2007 22:48 ]





    Λοιπόν εγώ Punkster λέω πως δεν γίνεται ένας που έχεο ακούσει 5,6 τραγούδια των πεππερς να λέγεται ΦΑΝ δεν είπα ότι επειδή μ αρέσουν είναι κ θείκοί πολύ παρερμινέυεις και να προσέχεις να μην σε παρεξηγήσουν καπιοι εδώ στο τόπικ λένε ότι είναι φαν και αμά τους ρωτήσεις κάτι ευκολο για αυτους δεν θα ξέρουν την τίφλα τους. Ρε παιδί μου για να είσαι ΦΑΝ κάπιοιου συγκροτήματος πρέπει με κάθε CD να κοιμάσε ακούγοντας ( που λεει ο λόγος) και να ξέρεις πάρα πολλα για αυτους όχι να κους κανα τραγούδι να πωροθείς μαζί του και να το παίζεις ΦΑΝ