ελληνική μουσική
    275 online   ·  210.894 μέλη

    Χριστόφορος Κροκίδης/Γρηγόρης Δεσύπρης

    KostasDimou
    30.09.2007, 10:46
    Ανέβηκαν αρκετά βιντεάκια από τη συναυλία στο site του Δεσύπρη κι απ ότι βλέπω κι εδώ.
    Παρατήρηση:
    Η μπάντα φαίνεται να έχει κάνει 1 με 2 το πολύ πρόβες γι αυτά (εκτός του πιανίστα Σελεζνιώφ, που φαίνεται να τα χει - Ο drummer με τα περισσότερα προβλήματα - Ο Κροκίδης, ψιλοαδιάφορος γι αυτά- ο μπασίστας καλός).
    Ο Δεσύπρης - ωραία και με στίγμα/χρώμα φωνή - εκφραστικός και με καλές ερμηνείες, αν και δείχνει αγχωμένος μερικές φορές, περισσότερο λόγο του ότι δείχνει να έχει στο νου του τι "ψάχνει" να παίξει η μπάντα, και κάνει λάθη στους στίχους του Κολοβού.
    Οι συνθέσεις μ αρέσουν προσωπικά όλες και οι στίχοι (και του Κολοβού αλλά και του Μεσημέρη στον Άνεμο), εξαιρετικοί!
    Σαν videos (εικόνα), ανάλογα με τα λεφτά που φαίνεται να διατέθηκαν γι αυτά (αλήθεια, ποιός έκανε την βιντεοπαραγωγή;), έχουν ικανοποιητική άποψη.
    Ο ήχος, μέτριος.
    Αλλά απ το "ολότελα καλή κι η Παναγιώτενα"!!
    (Δηλαδή- απ το να μην βλέπουμε ζωντανές συναυλίες, καλά είναι κι έτσι).
    Και εις άλλα με υγεία!

    Νέος, αθλητής, ανοιχτόμυαλος!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KostasDimou στις 30-09-2007 10:53 ]


    dessypris
    01.10.2007, 00:26
    Κώστα...

    Έχεις πιάσει όλο το νόημα...Μάλλον έχεις πολύ πείρα από συναυλίες...
    Τα πάντα, είναι όπως τα γράφεις...
    Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

    (Και μιας και το φερε η κουβέντα, έχω στείλει άλλα 2 δικά μου, από youtube, αλλά δεν ανέβηκαν ακόμη - μέχρι αυτή τη στιγμή, 12.24΄στην 1η Οκτωβρίου - αν και τα χω στείλει απ το πρωί χτες...Είναι τα ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ & ΕΙΝ ΑΡΓΑ...Ίσως αργότερα-Πάντως μπορεί κανείς να τα δει στο site μου).
    KostasDimou
    01.10.2007, 00:31
    Όντως.
    Η τρέλα μου είναι η μουσική και ιδιαίτερα η παρακολούθηση συναυλιών.
    Και δεν μ αρέσει να τις παρακολουθώ μόνο σαν ακροατής/θεατής, αλλά και να αναλύω το αποτέλεσμα.
    Και αυτό που είδα μέσα στα βίντεο απ το σαιτ σου, είναι μια αγάπη σ αυτό που κάνεις, και μια βαριεμάρα στους υπόλοιπους.
    Άσε που δείχνουν "αδιάβαστοι".
    Καλή συνέχεια.
    marylin
    01.10.2007, 01:01
    Ευτυχώς για μένα που υπάρχουν τα βιντεάκια. Ήθελα τόσο πολύ να πάω γιατί κι εγώ λατρεύω τις συναυλίες κυρίως όταν συμμετέχουν άξιοι καλλιτέχνες αλλά έτυχε ξαφνικά να φύγω από Αθήνα...
    dessypris
    01.10.2007, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 01-10-2007 στις 01:01 έγραψε...

    Ευτυχώς για μένα που υπάρχουν τα βιντεάκια. Ήθελα τόσο πολύ να πάω γιατί κι εγώ λατρεύω τις συναυλίες κυρίως όταν συμμετέχουν άξιοι καλλιτέχνες αλλά έτυχε ξαφνικά να φύγω από Αθήνα...


    Στην επόμενη πιστεύω να σε δούμε...
    (Α...Και τα videos, ανέβηκαν και στο MUSIC HEAVEN....Καλή "θέαση" και οι -αυστηρές- κριτικές, πάντα καλοδεχούμενες, για να γινόμαστε καλύτεροι στο μέλλον διορθώνοντας.-
    marylin
    01.10.2007, 17:02
    Κι εγώ πιστεύω ότι θα σας δω στην επόμενη κι ελπίζω να μην αργήσει. Το καλό είναι ότι ακόμα κι αν δεν βλέπω την τέλεια εικόνα ή άψογο αποτέλεσμα, είμαι ευτυχώς σε θέση να καταλάβω αν κάτι πραγματικά αξίζει!
    dessypris
    02.10.2007, 10:44
    Marylin, να σαι καλά.
    Γρηγόρης.-
    marylin
    02.10.2007, 12:24
    Κι εσύ να 'σαι καλά! Για το cdάδικο δε σε ξέχασα, απλά ο κύριος μου είπε ότι θέλει λίγο χρόνο για να ψάξει να δει τι ακριβώς έχει.