ελληνική μουσική
    353 online   ·  210.877 μέλη
    tsaboukos
    27.10.2007, 12:16
    Ποια ειναι η γνωμη σας για τον Jeff Buckley,εναν πολυ ταλαντουχο μουσικο που δυστυχως εφυγε νωρις απο τη ζωη?
    bon_scott
    29.10.2007, 20:55
    Μεγαλος τραγουδιστης!!!Αυτο που μου προκαλει η φωνη του, ειναι κατι το οποιο δυσκολευομαι να προσδιορισω... Χωρις να εχω ακουσει πολλα τραγουδια... ανατριχιλα ισως?
    winlowoo
    29.10.2007, 22:30
    kita an kai den einai sto idos mousikis pou akouw ton thewrw kalon giato idos tou (den thelw na pw kai pola giati den xerw sxedon tipota sorry)


    CARNIVORUS
    30.10.2007, 12:53
    ...And maybe Im too young to keep good love from going wrong
    But tonight youre on my mind so you never know....
    When Im broken down and hungry for your love with no way to feed it
    Where are you tonight, child you know how much I need it
    Too young to hold on and too old to just break free and run......

    Its never over, my kingdom for a kiss upon her shoulder
    Its never over, all my riches for her smiles when I slept so soft against her
    Its never over, all my blood for the sweetness of her laughter
    Its never over, shes the tear that hangs inside my soul forever




    Είναι γελοίο να στέλνεις ευχαριστήριο σε κάποιον που έχει πεθάνει.
    Θα γίνω γελοίος λοιπόν.
    Ευχαριστώ για τους στίχους και τις ιδέες και τις εικόνες που μοιάζουν να είναι δικές μου όταν σε ακούω ρε αγόρι.
    Σε ευχαριστώ που απο δώ και μπρός κάθε μου χωρισμός θα έχει τουλάχιστον 3 κομμάτια σου να συμπληρώνουν το Soundtrack.
    Εγώ μια φορά δεν θα ξεχάσω τη μουσική σου όσο ζώ..

    R.I.P. Jeff
    sigur
    16.11.2007, 09:55
    Πραγματικά μοναδικός τραγουδοποιός/τραγουδιστής, καλλιτέχνης , ανήσυχο πνεύμα, είναι κρίμα που η μουσική βιομηχανία έχασε έναν τόσο ταλαντούχο πρεσβευτή της.Η κιθάρα ήταν για αυτόν μέσο έκφρασης.Όλο του το σώμα υποστήριζε την μουσική του.Στο μοναδικό-νομίζω-DVD που κυκλοφορεί από ζωντανή του εμφάνιση (σε club του Chicago) είναι απίστευτο τι κάνει με την φωνή του, τις αναπνοές του και όλη την ενέργεια που βγάζει στην σκηνή...
    Λίγα που ξέρω από την σύντομη ζωή του, ήταν πραγματικά ψημένος μουσικός, με την κιθάρα και την φωνή του έδινε παραστάσεις γυρνώντας όλη την χώρα , πριν συνεργαστεί με μουσικούς και βγάλει το Grace, και από τα δείγματα που έχουμε από ότι θα επακολουθούσε , θα άλλαζε πολύ από το ύφος του...
    Κρίμα τέτοιοι ανήσυχοι ανθρώποι να φεύγουν νωρίς.Κρίμα και άδικο....
    v-for-variemai
    18.11.2007, 23:13
    Τυχαίνει να είναι απο τους πιο αγαπημένους μου ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ....
    Κρίμα που έφυγε τόσο νωρίς απ' τη ζωή αλλά αυτό που άφησε πίσω του τουλάχιστον, δεν θα πεθάνει ποτέ!