ελληνική μουσική
    422 online   ·  210.858 μέλη

    Η γνώμη σας για το φεστιβάλ Θεσσαλονίκης 2007

    maloxa
    04.11.2007, 13:21
    Πώς είδατε τη φετινή διοργάνωση του φεστιβάλ Θεσσαλονίκης? Ωραία γενικά όλα, πολύ ωραίες φωνές αλλά θα προτιμούσα κάποιον άλλο για το πρώτο καλύτερο τραγούδι. Προσωπικά μου άρεσε "η Γάτα" και "τα στολίδια μας", η κοπέλα-ερμηνεύτρια είχε καταπληκτική φωνή. Όχι πως δεν μου άρεσε και το "Αγαπη είναι", το πρώτο, αλλά μου θύμιζε πολύ κάποιο άλλο κομμάτι!
    Sound1
    04.11.2007, 13:39
    Χάλια ήταν όπως με πληροφόρησαν κάποιοι συνάδελφοι στη δουλειά.


    Στον ημιτελικό - όπως με ενημέρωσε μια δημοσιογράφος - το μισό στάδιο ήταν άδειο παρόλο που το εισιτήριο ήταν μόλις 10 ευρώ!!!


    Χάλια φωνές και χάλια τραγούδια, πολλά από τα οποία ήταν κατώτερα και από αυτά των πανηγυριών. Τουλάχιστον το 70% των τραγουδιών ήταν ύμνος προς τον Ανατολίτικο Πολιτισμό - με αμανέδες, μπαγλαμάδες και δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο - και δεν είχαν σχέση με τον Ευρωπαικό και Ελληνικό Πολιτισμό.


    Σιγά να μην καθίσει ο Έλληνας να παρακολουθήσει ανατολίτικα τραγούδια και τραγούδια που μιλάνε για ευτυχή τετράποδα ( βλέπε "Η γάτα" )!!!


    Αυτά στο φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης και στα παρατράγουδα τα βλέπει κανείς.
    vouliakis
    04.11.2007, 14:15
    Παιδιά, καλό θα είναι να κάνουμε μια αναζήτηση πριν ανοίξουμε καινούργιο topic. Η συζήτηση για το φεστιβάλ Θεσσαλονίκης, ας πούμε, έχει "σκορπιστεί" φέτος σε τουλάχιστον 3 ακόμα παρόμοια topics:

    Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης 2007

    Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσ/νίκης 2007

    3ο φεστιβάλ τραγουδιού Θεσσαλονίκης