ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.904 μέλη
    koukli
    24.11.2007, 17:47
    Πες τα Χρυσόστομε!!!
    evri-4-ever
    24.11.2007, 18:22
    Ακριβώς.Πρέπει να είναι ψιλή για να είναι τραγουδίστρια?Το κυριότερο είναι να έχει φωνή...

    ΕΥΡΥΔΙΚΗ + ΚΟΡΓΙΑΛΑΣ 4 EVER AND EVER AND EVER TO STAY.
    delta66
    24.11.2007, 20:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 24-11-2007 στις 14:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 11-11-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Ενα και τπτ
    αλλα ειναι κουκλα


    τωρα τι σχεση εχει το υψος με την καλλιτεχνικη της πορεία???


    Δεν καταλαβες μαλλον.
    Αν διαβασεις τα προηγουμενα ποστ απο το δικο μου οπως και ολα τα ποστ μου στο θεμα
    "ευριδικη", θα καταλαβεις οτι ειμαι μαζι σου.
    χχχ φιλακια.
    evri-4-ever
    25.11.2007, 12:32
    OK
    rompa
    27.01.2008, 00:44
    Το νέο video της Ευρυδίκης είναι, by far, το πλέον πολύχρωμό της και έχει και...πολύ καλό σκοπό.
    Το "Η Ζωή Έχει Χρώμα" είναι το single της Ευρυδίκης σε μουσική Δημήτρη Κοργιαλά και στίχους Θάνου Παπανικολάου. Κυκλοφορεί στις 10 / 2 και έρχεται σε συνέχεια της καμπάνιας του Υπουργείου Υγείας που σκοπό έχει την ευαισθητοποίηση και την ενημέρωση για τη σωστή αντιμετώπιση προβλημάτων όπως το κάπνισμα σε νεαρές ηλικίες, τα ναρκωτικά, ο αλκοολισμός, η ανθυγιεινή διατροφή, η έλλειψη άσκησης κτλ. Πρεσβευτές είναι οι: Μάριος Αθανασίου (βία, σχολικός εκφοβισμός), Γιώργος, Χρήστος & Ζάχος Αφρουδάκης (άσκηση), Ζέτα Μακρυπούλια (σεξουαλική αγωγή), Λίνα Σακκά (διατροφή), Δημήτρης Διαμαντίδης (ηλεκτρονικά παιχνίδια, διαδίκτυο), Νίκος Κακλαμανάκης (Κάπνισμα), Χρήστος Λούλης (Αλκοόλ) και Γιάννης Τσιμιτσέλης (ναρκωτικά).



    επισυναπτόμενα: 15_b_0.jpg 
    marylin
    27.01.2008, 01:24
    SUPER!
    delta66
    27.01.2008, 07:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 24-11-2007 στις 14:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 11-11-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Ενα και τπτ
    αλλα ειναι κουκλα


    τωρα τι σχεση εχει το υψος με την καλλιτεχνικη της πορεία???



    Παράθεση:

    Το μέλος koukli στις 24-11-2007 στις 17:47 έγραψε...

    Πες τα Χρυσόστομε!!!



    Διαβαστε ολα τα ποστ μου στο θεμα και θα καταλαβετε οτι με παρεξηγησατε.

    koukli
    20.02.2008, 15:12
    Παράθεση:


    Διαβαστε ολα τα ποστ μου στο θεμα και θα καταλαβετε οτι με παρεξηγησατε.




    ok! Λάθος μου!
    marylin
    20.02.2008, 16:12
    Τη θαυμάζει και την υποστηρίζει πολύ ο Σπύρος μας!!!!!!!!!!

    Και μας αρέσουν πολύ και η Ευρυδικούλα αλλά και ο μουσικός μας!
    sea_like_eyes
    13.09.2008, 21:55

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 27-01-2008 στις 00:44 έγραψε...

    Το νέο video της Ευρυδίκης είναι, by far, το πλέον πολύχρωμό της και έχει και...πολύ καλό σκοπό.
    Το "Η Ζωή Έχει Χρώμα" είναι το single της Ευρυδίκης σε μουσική Δημήτρη Κοργιαλά και στίχους Θάνου Παπανικολάου. Κυκλοφορεί στις 10 / 2 και έρχεται σε συνέχεια της καμπάνιας του Υπουργείου Υγείας που σκοπό έχει την ευαισθητοποίηση και την ενημέρωση για τη σωστή αντιμετώπιση προβλημάτων όπως το κάπνισμα σε νεαρές ηλικίες, τα ναρκωτικά, ο αλκοολισμός, η ανθυγιεινή διατροφή, η έλλειψη άσκησης κτλ. Πρεσβευτές είναι οι: Μάριος Αθανασίου (βία, σχολικός εκφοβισμός), Γιώργος, Χρήστος & Ζάχος Αφρουδάκης (άσκηση), Ζέτα Μακρυπούλια (σεξουαλική αγωγή), Λίνα Σακκά (διατροφή), Δημήτρης Διαμαντίδης (ηλεκτρονικά παιχνίδια, διαδίκτυο), Νίκος Κακλαμανάκης (Κάπνισμα), Χρήστος Λούλης (Αλκοόλ) και Γιάννης Τσιμιτσέλης (ναρκωτικά).





    To'' ουτε κρυο ουτε ζεστη '' πλεον τείνει να καταντήσει ΚΟΛΑSEA μιας και το song ''η ζωη εχει χρωμα'' ειναι το . . . moto μου αυτες τις μερες . . . η κωλοζωη εχει χρωμα παιδια . . . κατι σε μαυρο με μοβ . . . λιγο απο σκουρο κοκκινο και γαλαζιο . . . κοιταζω εκει . . . μακρια απο ολους κι ολα . . . χανομαι σε electro ρυθμούς . . . αυτο το βραδυ . . . καθε βραδυ . . .

     

    Υ.Γ ευγε Jimmy''Batman''Κοργιαλα . . . nice Music . . . nice attitude . . . oλα nice και perfect ρε !


    emmanuella
    13.09.2008, 22:06

    ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

    Είναι φοβερήη !! Την λατρεύω !!!!

    Το τραγούδι " Στο ίδιο βαγόνι " είναι από τα αγαπημένα μου !

    Ευρυδίκη μια για πάντα ... και τέλος !


    antreas_dr
    14.09.2008, 19:52

    Πολύ καλή φωνή.

    Την έχω δει μόνο μια φορά live στο Ηouse of art και μου άρεσε πάρα πολυ...

    Νομίζω ότι οι επιλογές της μετά τον Θεοφάνους δεν είναι και τόσο καλές.

     

    Αυτά!


    kwstasagas
    14.09.2008, 21:23

    Την πορεία της εν λόγω καλλιτέχνιδας δεν την έχω παρακολουθήσει [και ... μάλλον δεν πρόκειται να πράξω τούτο]. Όμως, θυμήθηκα ότι το καλοκαίρι του 1995, που παραθέριζα στην Ικαρία, πήγαινα τα απογεύματα για καφέ σε μία καφετέρια στον Εύδηλο. Από τα μικρά ηχεία της καφετέριας ακουγόταν ξανά και ξανά το "ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΓΥΝΑΙΚΑΣ" !!!! [Φαίνεται ότι ο ιδιοκτήτης της καφετέριας είχε "κόλλημα" με αυτό το τραγούδι]. Ε, λοιπόν, ναι, το εν λόγω τραγούδι ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ και, μάλιστα, όποτε το άκουγα έκανε ομορφότερες τις στιγμές που έπινα τον απογευματινό καφέ μου στον Εύδηλο. Μάλιστα, από αυτό το τραγούδι μού έκανε εντύπωση η ΑΡΤΙΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ. Πράγματι, ακόμη και από τα μικρά ηχεία της Ικαριώτικης καφετέριας μπορούσες να διακρίνεις ότι η ηχοληψία στο "Φθινόπωρο Γυναίκας" ήταν ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ και γι' αυτό ξεχώριζε από ηχογραφήσεις της εγχώριας παραγωγής εκείνης της εποχής .......

    [Όπως βλέπετε, ακόμη κι από καλλιτέχνες που δεν μάς εκφράζουν ή δεν είναι "του γούστου μας" μπορούμε να πάρουμε όμορφα πράγματα ....] ......


    kamelia8
    15.09.2008, 17:50

    Την εκτιμώ. Επίσης θεωρώ ότι έχει πολύ καλή φωνή.

    Κρατά και πολύ ωραία στάση απέναντι στη δημοσιότητα.

    Αυτά!


    delta66
    19.09.2008, 18:57

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 14-09-2008 στις 19:52 έγραψε...

    Πολύ καλή φωνή.

    Την έχω δει μόνο μια φορά live στο Ηouse of art και μου άρεσε πάρα πολυ...

     

    Ηταν οταν παιζαμε και τις διασκευες ? (Nobody's wife, Brazen (weep), You oughta know κλπ)

    Τo 2002 νομιζω?

    Στη μεση του Live παιζαμε με την μπαντα μου μερικα κομματια και για να γινει το "παντρεμα" με τα τραγουδια της, στο 2o σετ της παιζαμε την εισαγωγη του  Killing in the name (RATM) και το κολλαγαμε με τη "Πυξιδα".

    Πλακα ειχε  {#emotions_dlg.whistling}

     

    ΥΓ Δυστυχως δεν πηραμε την αδεια απο τη εταιρεια τους (αντιθετα απο αλλα κομματια) για να κυκλοφορησει στο live και η Πυξιδα με intro Rage Against The Machine. {#emotions_dlg.biggrin}


    marylin
    19.09.2008, 20:40

    Λατρεμένε μου γείτονα θα μου το στείλεις? {#emotions_dlg.rolleyes}


    delta66
    19.09.2008, 21:04

    Γεια σου Μαιρη.

    Καλο φθινοπωρο

    Μολις τελειωσαν οι διακοπες μου (το 2ο και τελευταιο μερος τους).{#emotions_dlg.sad}

    Το κομματι με την ευριδικη δεν το εχω.

    Για να πω την αληθεια δεν εχω πολλα απο τοτε.

    Μονο το cd εχω.

    Ενω υπαρχει και DVD Live απότι ξερω, Λες εκει να υπαρχουν ολα τα κομματια?

    Θα προσπαθησω να το θυμηθω να το ψαξω.

     

    ΥΓ Τωρα τρεχω με κατι συναυλιες, ειχα παει μια εβδομαδα στη Κυπρο με Μαρινελα Ρεμο (τι υγρασια ηταν αυτη!!!!!!) και θα παιξουμε τωρα στο Ηρωδειο στις 7 και 8 Οκτωβρη για τη παρασταση "Τραγουδω το Νησι μου".

     

    ΥΓ Ααα τωρα το θυμηθηκα εχω ενα cd απο τις προβες που καναμε στο baseline, αλλα δεν κανει μαλλον να το "βγαλω" προς τα εξω {#emotions_dlg.whistling}

     


    marylin
    19.09.2008, 21:18

    Καλό φθινόπωρο και καλή δύναμη! Σε μένα είπαμε θα το στείλεις, μόνο εγώ θα το ακούω, αν ρωτήσεις και την Ευρυδικούλα σίγουρα ναι θα πει! χαχαχα! Wink


    musicathy
    20.09.2008, 11:22

    Έχει πολύ καλή φωνή αλλά δεν κάνει πάντοτε σωστές επιλογές....Και δεν μ'αρέσει ο Κοργιαλάς...Απορώ γιατί πάνε πακέτο συνέχεια...


    marylin
    20.09.2008, 15:52

    Πάνε πακέτο γιατί ταιριάζουν απίστευτα στη σκηνή και όσες φορές η Ευρυδίκη τραγουδούσε ανεξάρτητα από τον Κοργιαλά όλοι τους πιέζαμε να είναι μαζί!  Αντί για τον Κοργιαλά που δεν σ΄αρέσει και είναι λογικό να μην αρέσουν όλοι σε όλους θα μπορούσε να είναι σε κάποιο άλλο σχήμα που και πάλι κάποιος μπορεί να μη μας άρεσε (μου έχει τύχει ) αλλά πάμε για τον αγαπημένο μας καλλιτέχνη... Προσωπικά επειδή αγαπάω πάρα πολύ το Δημήτρη και την Ευρυδίκη, είναι το καλύτερό μου να τους βλέπω μαζί!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}