ελληνική μουσική
    354 online   ·  210.873 μέλη

    Δώρο χριστουγέννων!

    Liza32
    30.11.2007, 12:30
    Τι δώρο θα κάνετε στους αγαπημένους σας αλλά και στον εαυτό σας αυτά τα χριστούγεννα;
    manos_p
    30.11.2007, 12:37


    Mia snowball tis disney...alla oso poio megali mporousa na brw...
    Morpheus91
    30.11.2007, 13:09
    εγώ θέλω μόνο λιγο χρόνο να ηρεμίσω
    από σχολεία και φροντιστήρια ...

    esta
    30.11.2007, 18:23
    Τα χριστούγεννα δεν μ'αρέσουν καθόλου....
    το μόνο που θέλω είναι να κάθομαι σπίτι μου και να διαβάζω κανένα βιβλίο...
    rompa
    30.11.2007, 20:02
    Στον εαυτό μου ένα ταξίδι για να ξεχαστώ ή ένα σκυλάκι ...
    στους γονείς μου θα έκανα ένα ωραίο δείπνο
    και στην αδερφή μου μμμμ δύσκολο .... ένα κόσμημα
    punkster
    30.11.2007, 23:32
    Αχχχχχχχχχχχχ!!! ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ειναι η αγαπημενη μου γιορτη!!!
    Ολα ειναι τοσο ομορφα και χαρουμενα τα χριστουγεννα!!
    Και μεταξυ μας, ειναι πολυ πιο ωραιο απ το πασχα!!!!

    Και φετος ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενη καθως θα περασω τις αγαπημενες μου γιορτες με ενα πολυ αγαπημενο προσωπο (αναμεσα και στα αλλα αγαπημενα προσωπα!!)!

    Αντε, επιτελους μια φορα δεν θα ειμαι μονη χριστουγενιατικα!
    Καημο το ειχα μια φορα να με βρουν οι γιορτες ζευγαρωμενη!χεχε!!

    Μαζι με τις γορτες ομως ερχεται και το προβλημα: τα δωρα!!!

    Δεν εχω ιδεα τι δωρα να παρω.....
    Και εχω το εξης βιτσιο, οτι θελω παντα να παιρνω προσωπικα δωρα! Δεν μπορω δηλαδη να παω στο χοντος και να παρω ενα σετακι με αφρολουτρα και να ξεμπερδευω!! Δεν θελω! Θελω το δωρο να το εμπνευστω απο το ατομο για το οποιο προοριζεται! Βεβαια, δεν ειναι λιγες οι φορες που καταληγω στο σετακι με τα αφρολουτρα, ειτε γιατι δεν προλαβαινω να βρω κατι καλυτερο ειτε γιατι η φαντασια μου εχει στερεψει!
    Και φετος συμβαινει το δευτερο....Ουτε ενα δωρο δεν εχω σκαρφιστει μεχρι στιγμης!!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 30-11-2007 23:34 ]


    Conspiratus
    30.11.2007, 23:52
    Οντως τα χριστουγεννα ειναι η καλυτερη γιορτη που υπαρχει...μιας και ειναι κοντα και στα γενεθλια μου...!
    Ολοι ειναι χαρουμενοι...ολα ειναι στολισμενα...ολα ειναι μεσα στην τρελη χαρα...
    και δεν αναφερομαι στην εννοια της γιορτης απο θρησκευτικης αποψης γιατι τοτε χανεται και ολη η μαγεια...
    μιλαω απο την αποψη οτι ολοι ειναι με ενα χαμογελο στο στομα,με μια ευχη ετοιμη να σου πουν,με ενα απλο δωρο να σου δωσουν...
    προσωπικα δεν τρελαινομαι για τα δωρα...!το μονο που μαρεσει ειναι η στιγμη εκεινη που σκιζω το περιτιλιγμα για να δω τι δωρο υπαρχει μεσα...και δικο μου να μην ειναι το δωρο αν ειναι να το ανοιξω εγω τρελενομαι!μονο αυτο ομως...δεν με νοιαζουν τα δωρα...εκεινη η αγωνια που νοιωθεις εκεινη την ωρα,εκεινη την ανυπομονισια,εκεινη η χαρα ειναι απεριγραπτη...
    και κατα συνεπεια η επιλογη των δωρων δεν ειναι και η αγαπημενη μου ασχολεια...δεν ειμαι καθολου καλη στο να επιλεγω δωρα για τους γυρω μου...οταν ψαχνω για δωρα αυτο που ψαχνω συνηθως δεν το βρισκω...ψαχνω συνηθως για κατι που να ταιριαζει με το προσωπο στο οποιο προοριζεται το δωρο...αλλα ποτε δεν το βρισκω...!και επειδη δεν μαρεσει και ιδιαιτερα να ψωνιζω τα παραταω πολυ γρηγορα,οποτε τα δωρα που κανω ειναι συνηθησμενα...εως βαρετα!
    tolaruba
    01.12.2007, 00:06
    Λοιπον εχουμε και λεμε!
    Σιντι και μικροφωνο,σιντι και βιβλιο,δεντρακι,κολονια..
    Επισης καταγγελω δημοσια το μελος αυγουστινα γτ δε καθεται να μ πει τι στο καλο θελει!!!
    Για τον εαυτο μου δε ξερω ακομα!!

    Stroumfita456
    01.12.2007, 14:09
    Δεν θέλω καποιο συγκεκριμενο δωρο...Το μονο που θελω ειναι να ειμαι με τα αγαπημενα μου προσωπα!
    catherine91
    05.12.2007, 20:42
    O,ti dwro kai na kanw, de tha einai megalis xrimatikis aksias (dioti de diathetw polla xrimata!!!)...
    tha exei, omws, megali synaisthimatiki aksia....
    mia apli symvoliki praksi leei polla....
    de xreiazontai polla xrimata.... etsi den einai??
    oso gia to ti dwro tha ithela egw ta Xristougena... mmm....
    thelw kati ksexwristo.... thelw na mou epitrepsei i zwi na zisw ton alithino erwta k tin pragmatiki filia....
    zitaw polla??