ελληνική μουσική
    539 online   ·  210.876 μέλη

    Προτιμάτε τους ντόμπρους ανθρώπους...

    Liza32
    08.12.2007, 12:19
    ή τους μυστήριους; Πόσο επηρεάζουν τη ζωή σας τέτοιου είδους άνθρωποι και γιατί;
    Stroumfita456
    08.12.2007, 13:28
    Κοιτα ειναι καλυτερα να περιτρυγιριζεσαι απο ντόμπρους ανθρωπους γτ θα ξερεις πάντοτε τι παιζει μεταξυ σας....Οσο για τους μυστηριους ειναι ωραιου,σε εξιτάρει αυτο το μυστηριο αλλα μεχρι εκει....μετα βαριεσαι!
    stella145
    27.12.2007, 19:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 08-12-2007 στις 13:28 έγραψε...

    Κοιτα ειναι καλυτερα να περιτρυγιριζεσαι απο ντόμπρους ανθρωπους γτ θα ξερεις πάντοτε τι παιζει μεταξυ σας....Οσο για τους μυστηριους ειναι ωραιου,σε εξιτάρει αυτο το μυστηριο αλλα μεχρι εκει....μετα βαριεσαι!


    Συμφωνώ και εγώ με αυτή την άποψη αλλά διαφωνώ στο ότι τους μυστήριους τους βαριέσαι!!!!Μερικές φορές ναι άλλες όμως όχι!Εξαρτάται από τον άνθρωπο,αν πραγματικά είναι έτσι ο χαρακτήρας του ή το κάνει απλά για να εντυπωσιάσει!!!Όπως και να'χει προτιμώ τους ντόμπρους ανθρώπους γιατί ξέρεις πάντα που "βαδίζεις" μαζί τους και δεν σε προδίδουν εύκολα!!!!!
    marakiasteraki
    08.01.2008, 21:09
    Ντόμπρους.
    Να λένε κάτι και να γίνεται.
    WC
    08.01.2008, 22:07
    σίγουρα στη δική μου ζωή οι μυστήριοι άνθρωποι παίζουν το μεγαλύτερο ρόλο!....
    αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αντιπαθώ τους "έξω απο τα δόντια ανθρώπους"....
    καθένας μας έχει τη δική του προσωπικότητα και τη χρεισιμοποιει ανάλογα με τις περιστάσεις.....για εμένα ολοι οι άνθρωποι είναι το ίδιο. οι κάπως ελευθεροι..πνευματικά...μορφωμένοι και πλήρως ενημερωμένοι για τη σύγχρονη ζωή ειναι τα άτομα που ξεχωρίχω! αν και είναι παρα πολλοι λίγοι......
    Bgre
    08.01.2008, 22:23
    Καθένας με την τρέλα του.Οι μέν είναι ποιό έμπιστοι , οι άλλοι ποιό λογικοί
    maspa
    09.01.2008, 05:36
    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 08-01-2008 στις 22:23 έγραψε...

    Καθένας με την τρέλα του.Οι μέν είναι ποιό έμπιστοι , οι άλλοι ποιό λογικοί




    sea_like_eyes
    09.01.2008, 09:03
    εμενα μου αρεσουν οι ύπουλοι . . . τα φίδια ρε παιδί μου . . . αυτούς που σου λένε ''ναι'' κι εννοούν ''οχι'' . . . αυτούς που χαμογελάμε αλλα σε θάβουν σταδιακά . . . όσο ποιο διχαλωτή η γλώσσα κι όσο ποιο περίεργο το μάτι τόσο καλύτερα . . .

    Υ.Γ αν με επηρεάζουν ? Μια συνεχείς πρόκληση . . . ξυπνάς το πρωί και λες''ποιος θα μου την φέρει σημερα'' . . . γιατι η ζωη θελει εγρήγορση . . . πρέπει να είσαι στην τσίτα και 5-6 φιδια κολοβά τριγύρω σου ειναι απαραίτητα !
    Y.Γ τέτοιες ερωτήσεις βλέπω και πραγματικά απορώ που μερικοί απαντούν και σοβαρα . . . sooooorry μα τα εχω ξαναπεί !

    gusfunn
    10.01.2008, 16:52
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 09-01-2008 στις 09:03 έγραψε...

    εμενα μου αρεσουν οι ύπουλοι . . . τα φίδια ρε παιδί μου . . . αυτούς που σου λένε ''ναι'' κι εννοούν ''οχι'' . . . αυτούς που χαμογελάμε αλλα σε θάβουν σταδιακά . . . όσο ποιο διχαλωτή η γλώσσα κι όσο ποιο περίεργο το μάτι τόσο καλύτερα . . .

    Υ.Γ αν με επηρεάζουν ? Μια συνεχείς πρόκληση . . . ξυπνάς το πρωί και λες''ποιος θα μου την φέρει σημερα'' . . . γιατι η ζωη θελει εγρήγορση . . . πρέπει να είσαι στην τσίτα και 5-6 φιδια κολοβά τριγύρω σου ειναι απαραίτητα !
    Y.Γ τέτοιες ερωτήσεις βλέπω και πραγματικά απορώ που μερικοί απαντούν και σοβαρα . . . sooooorry μα τα εχω ξαναπεί !


    Παράθεση:
    Ναι! ναι! φίδια να σέρνονται ντόμπρα πράματα δηλαδή...

    StavmanR
    10.01.2008, 17:12
    Ενώ θα συμφωνήσω με αρκετούς έχω και μία ένσταση... Ενώ όλοι προτιμούν θεωρητικώς τους ντόμπρους, κανείς δεν τους αντέχει.

    Έστω ότι είσαι γυναίκα...Ρωτάς "σου αρέσει το μαλλί μου σήμερα;'. Φαντάζεσαι την απάντηση 'μπα, χάλια σε κάνει, χθες ήσουν σαφώς καλύτερα', έχοντας ήδη δαπανήσει 70 ευρώ και 3 ώρες στο κομμωτήριο; Εκφράζομαι λίγο κωμικά, για να εκφράσω την αντιφατικότητα που προκαλεί ο ίδιος μας ο εγωισμός. Αντίστοιχα παραδείγματα υπάρχουν στον άντρα. Σκεφτείτε να σας πει η κοπέλα που σας αρέσει "ο μήτσος οδηγά καλύτερα", ' ο μπάμπης αλλάζει καλύτερα τις μπρίζες' κλπ κλπ. Δεν θίγεται ο εγωισμός μας; Δεν προτιμούμε να ακούμε 'είσαι θεός' ακόμα κι αν γνωρίζουμε ότι 1000% εκείνη την ώρα σκέφτεται το καινούργιο φόρεμα;

    Αν και αφελές σε πρώτη ματιά το ερώτημα της Λίζας, έχει ένα υπόβαθρο για συζήτηση. Προσωπικά διαφωνώ με αυτές τις διατυπώσεις, όπως αυτή του τίτλου, αλλά αυτή είναι μία προσωπική αισθητική προσέγγιση των θεμάτων.
    Kassandra87
    10.01.2008, 17:39
    Ντόμπρους !!!!!!!

    Ξέρεις με ποιό άνθρωπο έχεις να κάνεις!!!Δε καθεσαι να λύνεις γρίφους και συνεχώς να ξεκαθαρίζεις παρεξηγήσεις!!!!!
    gusfunn
    18.01.2008, 13:44
    Τι παει να πει ντόμπρος βρε παιδιά; δηλαδή άντε και λες πάντα την αλήθεια δεν έχεις πει ποτέ ψέματα;
    Μήπως είναι καταστάσεις που οδηγούν τα πράματα ; άρα δεν είναι θέμα λόγου είναι θέμα πράξης δε λες ψέματα μα βλέπεις το ψέμα δεν μετέχεις στο ψέμα;

    marikrin
    21.01.2008, 00:58
    ..οι πραγματικα μυστηριοι ανθρωποι ειναι πιστευω ενδιαφεροντες..οι άλλοι είναι μέχρι να τους καταλάβεις...:)

    marikrin
    21.01.2008, 01:03
    Ντόμπροι άνθρωποι πιστέυω είναι αυτοί που μπορούν κ λένε αυτά που νιώθουν και πιστεύουν πραγματικά για τον άλλον..και δεν κρύβονται..ακόμα και να μην είναι ξεκάθαροι γι αυτο που θέλουν..έχουν το θάρρος και την ειλικρίνια να το παραδεκτούν...
    CROSS
    21.01.2008, 01:40
    Φυσικά προτιμώ τους ντόμπρους.Οι διπρόσωποι ή χιλιοπρόσωποι,δεν πρέπει να έχουν τον τίτλο ''άνθρωπος''γιατί δεν κοιτάνε ψηλά,αλλά ψάχνουν υπογείως πως να ξεγελάσουν τον άλλον.Έχουν μια τάση προς την σχιζοφρένεια.Όταν συναντώ τέτοιους,και συνάντησα πολλόυς στη μέχρι τώρα ζωή μου,προσπαθώ να μην μιλάω και πολύ,να είμαι όσο πιο ουδέτερος γίνεται,ώστε να μην δίνω ''πατήματα'' για να με εκμεταλευτούν.