ελληνική μουσική
    409 online   ·  210.877 μέλη

    Iron Maiden στην Ελλάδα (2008): Εντυπώσεις, video, φωτογραφίες

    seras
    11.12.2007, 17:21

    Ναι!!!Είναι γενονός!!!!Οι Iron Maiden ξανά στην Ελλάδα για να μας χαζέψουν με το σόου τους!!!Στης 2 Αυγούστου 2008 στο Terra Vibe στη Μαλακάσα θα γίνει χαμός!!
    Εγώ θα είμαι εκεί για να τους δω για 3η φορά..τα ticket βγαίνουν 18 Δεκεμβρίου!!!

    Αν ότι σκεφτόμασταν και νιώθαμε το λέγαμε...τα πράγματα στην ζωή μας θα ήταν πολύ διαφορετικά..
    http://blogs.musicheaven.gr/seras

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seras στις 11-12-2007 17:44 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-08-2008 01:00 ]


    revelation
    11.12.2007, 17:29
    Nαι. Το λένε στο site τους και λένε πως θα είναι η πιο εντυπωσιακή τους συναυλία. Και θα φέρουν
    σκηνικά από την περιοδεία τους για το Powerslave με όλα τα εφέ. Στις 2 Αυγούστου κυρίες και κύ-
    ριοι.
    seras
    11.12.2007, 17:40
    Κοιτάω την ημερομηνία στο κινήτο και είναι ακόμα 11/12/07...ξανακοιτάω αλλα δεν προχωράει!!!Πότε θα περάσουν οι μήνες???????
    revelation
    11.12.2007, 19:55
    Χα χα χα.
    john1987
    12.12.2007, 02:31
    Θα ειμαι εκει...

    Τους ειχα δει για πρωτη φορα το Μαρτιο φετος,και ηταν εκπληκτικη εμπειρια...


    piou-piou
    12.12.2007, 11:32
    δε το βλεπω να με αφηνουν ... γιατι ???????
    seras
    12.12.2007, 11:34
    Μήπως λόγο ηλικίας??
    Μην ανησυχείς...οι Maiden θα ξαναέρθουν..
    piou-piou
    12.12.2007, 13:40
    δεν μπορω να περιμενω .... αλλα θα προσπαθησω ως τοτε θα τη βγαζω με cd
    deathminor88
    12.12.2007, 15:15
    Πάλιιιιι? Δεν ξαναπάω... Πολύ ταλαιπωρία, που αξίζει μεν, αλλά...
    despina-kurt-angel
    12.12.2007, 15:47
    αξιζει και πολυ μαλιστα!!!!!!!! ολα τα λεφτα! μακαρι να μ αφησουν και μενα να παω....καλα , το πολυ πολυ το σκαω απο το σπιτι...χαχαχα δεν χανονται τετοιες ευκαιριες για τπτ και για κανεναν!
    MusicMaker83
    12.12.2007, 16:38
    Οχι πάλι Maiden. Έλεος!!! 3 φορές τους έχω δει με την τελευταία τον Μαρτιο να είναι πολύ "επαγγελματική". 1,5 ωρα με το ζόρι και ξανα και ξανα τα ίδια τραγούδια...Με 55 Ευρω? Ουστ! Οι scorpions το καλοκαίρι έπαιξαν πόσες ώρες και πόσες τραγουδάρες με τα ιδια λεφτα. Αμα βάλεις και τον Cocker μεσα, άλλη κλάση συναυλίας


    seras
    12.12.2007, 16:45
    Iron Maiden 2005 setlist

    Intro: The Ides Of March,
    Murders In The Rue Morgue,
    Another Life,
    Prowler,
    The Trooper,
    Remember Tomorrow,
    Run To The Hills,
    Wrathchild,
    Revelations,
    Where Eagles Dare,
    Die With Your Boots On,
    Phantom Of The Opera,
    The Number Of The Beast,
    Hallowed Be Thy Name,
    Iron Maiden, Encore: Running Free, Drifter, Sanctuary.


    Iron Maiden 2007 setlist

    01. Intro / Different World
    02. These Colours Don't Run
    03. Brighter Than A Thousand Suns
    04. Wrathchild
    05. The Trooper
    06. Reincarnation of Benjamin Breeg
    07. For The Greater Good of God
    08. The Number of The Beast
    09. Fear of The Dark
    10. Run To The Hills
    11. Iron Maiden
    Encore
    12. 2 Minutes To Midnight
    13. The Evil That Men Do
    14. Hallowed Be Thy Name

    Οσο για το εππαγελματική το μόνο που έχω να πω είναι οτι φέτος που ήρθαν ήταν η πρώτη φορά που έφεραν τόσο μεγάλο εξοπλισμό στην Ελλάδα..
    MusicMaker83
    12.12.2007, 17:51
    Μεγάλε δεν με πείθεις. Το 2005 είχαν ανακοινώσει απο πριν οτι θα παίξουν τα παλιά, δεν αντεχω να ξανακούσω το Fear of the ...duck. Παιζουν εκ του ασφαλούς και όσο αφορα τον εξοπλισμό δεν με νοιάζει. Η μουσική μετράει οχι τα τανκ πάνω στη σκηνή. Αν έχεις λεφτα για πέταμα πήγαινε
    seras
    12.12.2007, 17:58
    Steve Harris says, "This is a great venue to play. We played there back in 2005 and I remember it being unbearably hot but the fans were just wild and gave us a fantastic reception. I have to say that fans in Greece are as loud and responsive as any anywhere in the world. ....

    Δεν το κάνω για αντιπαράθεση..αλλά αν αυτή η συναυλία είναι για πέταμα τότε μην ξαναπάει κανείς σε συναυλία κανενός καλλιτέχνη διότι οι Maiden ακόμα δείχνουν στον κόσμο πόσο πολύ αξίζουν..Και στο κάτω κάτω η τιμή είναι ακριβή όπως όλες στην ελλάδα...αλλα δεν έχει και 100 euro όπως τον Metallica..τεσπα ας μην ανοίξουμε αυτό το θέμα πρώτον γιατί δεν έχω λόγω να πείσω κάποιον να πάει..εγώ θα πάω και ας μην πάει κανείς άλλος..και δεύτερον γιατί το topic είναι για το live που θα γίνει και όχι για ανταλλαγή απόψεων..
    MusicMaker83
    12.12.2007, 18:07
    Οταν μεγαλώσεις κι αλλο και τους έχεις φάει στη μάπα τόσα χρόνια, έλα να μου πεις. Συναυλιακά είναι πολυ καλοι αλλα μπορούσαν να παίξουν ένα Alexander the great. Μονο γιαυτο θα πήγαινα, οχι για να πω Happy birthday στον Harris, κιτσαρια ελεος
    seras
    12.12.2007, 18:15
    Τη να πω..ο καθένας έχει την άποψη του, και δεν νομίζω πως θα αλλάξουμε ο ένας του άλλου..πάντως το alexander το περιμένω και εγώ..2 φορές τους είδα αλλα δεν το άκουσα..ποτέ όμως δεν είναι αργά!
    MusicMaker83
    12.12.2007, 18:21
    προσεχε, δεν λέω οτι δεν ακούω maiden για να το παίξω ψαγμένος αλλα δεν μ'αρεσει ο τρόπος που ενεργούν σε πολλά πράγματα(ατελείωτα αχρηστα best).
    Αν έλεγαν οτι θα έπαιζαν το alexander...(κυρίως) powerslave, wasted years, killers
    Θα έπερνα 10 εισητηρια
    seras
    12.12.2007, 18:35
    Απο ότι άκουσα (δεν είμαι σίγουρος) η περιοδεία αυτή θα έχει κομμάτια απο piece of mind, powerslave..
    revelation
    12.12.2007, 20:03
    Παιδιά, αυτή η περιοδεία είναι μόνο για τα powerslave, somewhere back in time και seventh son (μπορει) οπότε μην ανησυχείς, το fear δεν θα το παίξουν. Επίσης αυτή η συναυλία δεν κάνει 100
    ευρώ όπως των metallica και τα σκηνικά και τα εφέ που είναι από την περιοδεία powerslave που
    ήταν ένα χρόνο συνεχόμενα αξίζουν. επίσης το alexander the great δεν το έχουν ξαναπαίξει live (πουθενά στο κόσμο)
    γιατί έχει 7-8 κιθάρες και σε μας θα είναι η πρώτη φορά που θα το παίξουν. Και θα
    παίξουν και άλλα κομμάτια όπως το rime of the ancient mariner και το powerslavee και λογικα το
    wasted years κ.τ.λ αλλά μόνο από αυτά τα άλμπουμ και νομίζω θα είναι τουλάχιστον κανά 2ωρο.
    Τι λες; Είναι διαφορετική συναυλία; Αφου ξέρεις τόσα πολλά απο maiden (δεν ειρωνεύομαι) ξέρεις
    τι σημαίνει να τα έχουν όλα αυτά.

    Η ζωή είναι σαν τη χορδή μίας κιθάρας. Έχεις πολλές νότες να παίξεις αν όμως την ζωρίσεις πάρα πολύ θα σπάσει.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : revelation στις 12-12-2007 20:08 ]


    revelation
    12.12.2007, 20:06
    αυτά που είπα δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Μάντεψε ποιος τα έχει πει.