ελληνική μουσική
    730 online   ·  210.865 μέλη

    Ποιός να συγκριθεί μαζί σου;

    xartinooneiro
    04.01.2008, 14:32
    Ποιος να συγκριθεί μαζί σου
    κι απ' το νου μου να σε σβήσει
    Ποιος στο βάθος της ψυχής μου
    θα τολμήσει να σ' αγγίξει

    Μετά από σένα που
    πες μου να πάω που
    μετά από σένα τι
    τι ν' αγαπήσω τι
    μετά από σένα ποιον
    ποιον να πιστέψω ποιον
    μετά από σένα πως
    να ζήσω άλλο πως...


    Υπάρχουν άραγε άνθρωποι που όλος ο κόσμος τους στρέφεται γύρω από έναν και μόνο άνθρωπο και αυτό εξακολουθούν να το νιώθουν μέχρι το τέλος της ζωής τους;


    THEOG
    04.01.2008, 14:35
    Το πιστεύω ότι ισχύει αυτό
    Stroumfita456
    04.01.2008, 15:01
    Δεν πιστευω πως υπάρχουν άνθρωποι που όλος ο κόσμος τους στρέφεται γύρω από έναν και μόνο άνθρωπο!!!!!!!!!
    loussi
    04.01.2008, 15:51
    Ναι φυσικα και υπαρχουν..εγω τουλαχιστον το εχω παθει.Δεν ξερω αν για καποιους διαρκει ολη τους τη ζωη..αλλα πρεπει να ναι πολυ δυσκολο...
    Liza32
    04.01.2008, 16:19
    Υπάρχουν, αλλά για σοβαρούς λόγους, δεν το γνωστοποιούν, και μένουν με τα ανεκπλήρωτα όνειρα.
    Kassandra87
    04.01.2008, 17:54
    Ναι, όντως υπάρχει τέτοιου είδους ανθρώπων!Αλλά μήπως τους συμβαίνει αυτό γιατί οι ίδιοι θέλουν να αντιμετωπίσουν τη ζωη μόνο όπως οι ίδιοι τη σκέφτονται; ; Ή γιατί πολύ απλά έχουν κολλήσει μαζί του/της;;;
    vasiliki33
    04.01.2008, 19:31
    Υπάρχουν βέβαια
    Ο δικός μου κόσμος, δε στρέφεται γύρω από έναν άνθρωπο αλλά αυτός ο άνθρωπος είναι όλος μου ο κόσμος.

    MISangie
    04.01.2008, 20:38
    Για κάποιο χρονικό διάστημα(που μπορεί να είναι και μεγάλο) μπορεί όλη σου η ζωή να περιστρέφεται γύρω απο ένα άτομο
    Οσο περνάει όμως ο καιρός αναλώνεσαι και με άλλα πράγματα(δουλεία.χομπύ) και παραμερίζουμε λίγο τον άνθρωπο μας.
    Καθώς περνάει ο καιρός χάνεται η τέλεια εικόνα που είχαμε σχηματίσει για τον σύντροφο μας στην αρχή και βλεπουμε οτι είναι συνηθισμένος με τις ιδιοτροπίες του και τα ελαττώματα του...η σχέση φθείρεται...
    Μπορεί αργότερα να γνωρίσουμε άλλα άτομα που να μας φαίνονται πιο ενδιαφέροντα...
    Γενικότερα είναι πολύ δύσκολο να αισθανθεις κάποιον το άλλο σου μισό και να τον θεωρείς ιδανικό και να τον αγαπάς μέχρι το τέλος...
    kamelia8
    16.02.2008, 20:42
    Να περιστρέφεται όλη η ζωή σου γύρω από έναν άνθρωπο;
    Κι αν του συμβεί κάτι; Θα καταρρεύσεις κι εσύ;

    Νομίζω ότι η ζωή πρέπει να στηρίζεται σε κάτι αιώνιο και σταθερό, που ξέρεις πως ποτέ δε θα σε προδώσει και δε θα κλονιστεί.
    PashalinaMakia
    16.02.2008, 22:41
    Ποιός να συγκριθεί μαζί σου???????

    Με ποιόν ακριβώς????Δεν το έπιασα ετούτο....

    Αν λέτε γα το έταιρον ήμισι,πιστεύω πως πάντα συγκρίνεται με τον επόμενο!Ή και με τον προηγούμενο...

    Αλλά,σε καμία περίπτωση δεν θα μπω στο τριπάκι της σύγκρισης που μπορεί να κάνει ο άλλος για μένα..Σιγά τα ωά!