ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.869 μέλη

    Ερωτήσεις για Roland fantom X7..

    lostass1
    04.02.2008, 15:39
    Γεια σας παιδιά!! τι κάνετε? Λοιπόν... έχω το fantom X7 που λέτε και έχω μερικές απορίες..
    1) Θέλω να επεκτείνω τη μνήμη γιατί 64 performances δν μου φτάνουν...αγοράζω 1 PC Card adaptor και μια οποιαδήποτε Compact Flash? ή πρέπει να είναι της Roland κάποια συγκεκριμένη? Μια απορία μου...
    2)Λαϊκούς ήχους από που μπορώ να βρω? και πρέπει να είναι σαν τις κάρτες SRX? Μήπως κάποιος από εσάς έχει τίποτα?
    Αυτά.... να περνάτε καλά!!!!!
    playel
    12.02.2008, 01:01
    το χ7 εναι συμβατο με compakt flash με smartmedia και με sd αναλογα τον ανταπτορα που εχεις.εγω εχω sd 1g.Δεν χρειαζεται να παρεις απο τη roland.οσο για λαικους ηχους αν και κανενας δεν δινει ετσι... εν ολιγης κοιτα εδω www.abdallahsafar.com
    lostass1
    22.04.2008, 00:14
    Λοιπόοοοοον... δεν γίνεται... δεν γίνεται.... πρέπει να ρωτήσω.. Αυτή τη φορά για πεταλάκια... Έχω που λέτε 1 πεταλάκι sustain... κ χρειάζομαι άλλα 2.. το 1 κλασσικά switch για να αλλάζω τους ήχους κ ένα volume...τί γίνεται όμως; έχει μόνο μια υποδοχή για switch... Καμία ιδέα??? υπάρχει πεταλάκι που να τα ενσωματώνει κ τα 2? χελπ χελπ σοσ σοσ!!!