ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.873 μέλη

    Νίκος Βέρτης Vs Χρήστος Κυπριανίδης!

    marakiasteraki
    06.02.2008, 17:53
    Με μια πρώτη ματιά έχουμε δυό νέα ταλαντούχα και ωραία παιδιά....
    Πόσο ίδιοι όμως είναι και ποιος τελικά έχει μεγαλύτερες φωνητικές δυνατότητες;
    ariadni0909
    06.02.2008, 19:02
    Στη δευτερη συνερχεσαι?
    Stroumfita456
    06.02.2008, 20:06
    Κοίτα Μαρακι νομίζω πως συγκρινεις 2 διαφορετικούς τραγουδιστες...ο ένας έχει ήδη δείξει ποιος είναι στην μουσική σκηνη(Νικος Βερτης) ενώ ο αλλος μολις αρχιζει να κανει τα πρωτα του βηματα(Χρήστος Κυπριανιδης)...Χωρίς αμφιβολία ο Νικος Βερτης έχει μεγαλυτερες φωνητικές ικανοτητες μεχρι αποδείξεως του εναντίου!
    oomarioo
    06.02.2008, 20:12
    Εννοείται πως μεγαλύτερες φωνητικές δυνατότητες, αλλά και μέλλον έχει ο Νικολάκης...Τον λατρ'υω κιόλας, οπότε για τον Χρηστάκη θα πω ότι είναι ένα όμορφο παιδί, με φωνητικές δυνατότης, δεν μπορώ να πω...αλλά αρχή ακόμα... "Προωθεί τις Κλήσεις!"
    sitzoune81
    06.02.2008, 20:12
    Ψηφιζω Φλωρινιωτη !!!
    Πλακα πλακα, τη φωνη του Βερτη δεν την αντεχω..... γαβ γαβ φαλτσο!
    τον αλλον δεν τον ξερω....
    ε....καλα παω!!!!!!!

    oomarioo
    06.02.2008, 20:17
    και κάτι,έτσι!για την περίσταση...



    επισυναπτόμενα: vertis.jpg 
    marylin
    06.02.2008, 21:44
    ΒΕΕΕΕΕΕΕΕΡΤΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!

    Αγαπάμε Νικολάκη!!!!!!!!!
    sylviaki
    06.02.2008, 22:01
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 06-02-2008 στις 21:44 έγραψε...

    ΒΕΕΕΕΕΕΕΕΡΤΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!

    Αγαπάμε Νικολάκη!!!!!!!!!



    θα συμφωνησω με το μαιρουλινι..
    Astron
    06.02.2008, 22:16
    Είναι φοβερά επώδυνο να τους συγκρίνεις γιατί σημαίνει ότι θα πρέπει να τους ακούσεις πολύ πολύ προσεκτικά. Και πόσο προσεκτικά αντέχει κανείς να ακούσει τραγουδιστές της πίστας χωρίς να βουίξει το κεφάλι του;
    Αλλά περί ορέξεως...
    rompa
    07.02.2008, 09:05
    Θυμίστε μου λίγο ποιός είναι ο Κυπριανίδης ...
    Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι ο Βέρτης στην αρχή του μου άρεσε πολύ
    Nick-the-GreeK
    07.02.2008, 11:23
    Αν και δεν ειμαι fun του ειδους προτιμω τον βερτη....
    RoCkLiViN2
    07.02.2008, 13:13
    Ton Kuprianidi den ton exw akousei kan, opote den mporw na ekferw gnwmi...Ton Berti gia kaki mou, opws apodeixtike, tuxi pou ton exw akousei live. Loipon exw na pw oti fwnitika einai kalos mono sto studio, opws oloi, afou xrisimopoioun tuner. Zwntana den akougetai...Ta paidia pou bgainoun stin arxi tou programmatos einai kata polu kaluteroi...To mono kalo pou exei o Bertis einai skiniki parousia...Alla tpt allo...
    pokopik
    07.02.2008, 18:40
    Tον Κυπριανιδη δεν τον γνωριζω,οσο για τον Βερτη ..τι να πω ,μεγαλος ντορος για το τιποτα!
    Τραγουδια της πλακας αλλα και φωνουλα για λιγα πραγματα..Πιστευω οτι τραγουδιστες πιστας (που δεν τους εχω σε εκτιμηση λογω ρεπερτοριου) υπαρχουν πολλοι καλυτεροι απ'τον συγκεκριμενο.
    marakiasteraki
    07.02.2008, 20:22
    Εγω γνωριζω τον Νικο και τον παω παρα πολυ και σαν ανθρωπο και σαν καλλιτεχνη κι οφειλω να πω πως την φωνη του την καλλιεργει και την προσεχει....LIVE....Ναι....Ισως φιλε μου να τον πετυχες σε ασχημη στιγμη....Ισως ειχε πυρετο....Λεω τωρα!Ο Νικος δεν πηρε τυχαια τη θεση του Πλουταρχου στο Ποσειδωνιο της Αθηνας!

    Οσο για τον Κυπριανιδη....Τον εχω ακουσει κι η φωνη του μου εφερε λιγο στο Νικο...Για αυτο κι εβαλα κι αυτο το θεματακι!Οσο για την επιλογη των τραγουδιων του, νομιζω οτι ειναι ξεσηκωτικη απο το ''Καλημερα σ'αγαπω'' ακομη και ευχομαι να παει καλα το παιδακι και να κανει πολλες πολλες επιτυχιες....
    RoCkLiViN2
    07.02.2008, 20:43
    Basika tuxainei na exw akousei ton Berti arketes fores, mias ki exei erthei kai sto TEI, kai exw paei kai sto kentro 2-3 fores... Thes na mas peis oti oses fores ton exw dei itan kruwmenos??? De nomizw... To oti kanei mathimata fwnitikis den exei na kanei me to an einai kalos... Tragoudaei swsta, panw stis notes dld(an kai stonarei arketa..), alla den einai...Ploutarxos i Terzis as poume, pou exoun fwnares...
    blackdragon
    08.02.2008, 19:26
    Απ'ότι ακούω γύρω μου, μάλλον ο Βέρτης.....χωρίς να έχω προσωπική άποψη
    sakisarabatzis
    08.02.2008, 20:03
    Τους εχω ζησει και τους δυο απο κοντα.Αυτο ομως που θα κατεθετα ως αποψη μου για ολους τους τραγουδιστεςκαι απάντηση ειναι =το ποιος και πως θα αντεξει περισσότερο στο χρόνο=Αυτό ειναι που δικαίώνει καθε προσπάθεια καλλιτέχνη σε οποιον χωρο και αν ανήκει.