ελληνική μουσική
    415 online   ·  210.877 μέλη

    Ποια είναι η πραγματική γνώμη που έχετε για τον εαυτό σας..?

    MISangie
    16.02.2008, 13:57
    Όταν μιλάτε μαζί του...τι του λέτε..?

    StavmanR
    16.02.2008, 14:56
    Διχασμένη προσωπικότητα:
    "Ποιος είσαι; Αυτό το σώμα είναι δικό μου. Φύγε μακριά και μην ξαναγυρίσεις..."

    Κοινωνικά φοβικός:
    "Καλά είμαστε εδώ και τα λέμε. Εκεί έξω είναι ζούγκλα..."

    Κόμπλεξ κατωτερότητας:
    "Δεν ξέρω ποιος από τους δυο μας είναι χειρότερος, εγώ ή εσύ;"

    Κόμπλεξ ανωτερότητας:
    "Τώρα που σε βρήκα δε σε αλλάζω. Χρόνια έψαχνα εκεί έξω να βρω κάτι ξεχωριστό όπως εσύ..."

    Οιδιπόδειο σύμπλεγμα:
    " Αυτή που έχεις δίπλα σου είναι για πέταμα. Της έκανα τεστ DNA και δεν είναι μάνα σου..."


    Με άλλα λόγια προσέχετε τί θα απαντήσετε...
    MISangie
    16.02.2008, 15:54

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MISangie στις 16-02-2008 16:10 ]


    kamelia8
    16.02.2008, 17:46
    Προσπαθώ να γίνομαι συνεχώς καλύτερη!
    Stroumfita456
    16.02.2008, 19:03
    τι να πω για τον εαυτο μου.....?Απο που να αρχίσω και από που να τελειωσω!!!!Εχω να πω πολλά!


    Τεσπα,για να σοβαρευτούμε λιγάκι,πιστευω οτι ειναι καλυτερα να μιλανε οι άλλοι για μένα !!!



    pol-gt
    17.02.2008, 21:57
    Πως είναι ψυχοπνευματικά ανάπηρος, μάλιστα εκ γεννηθής...
    rWmS
    05.03.2008, 00:33
    Νομιζω οτι αυτο ειναι απο τα λιγα ερωτηματα που Κανενας Ποτε δεν πρεπει να επιχειρησει να απαντησει γιατι αναποφευκτα ή θα την ψωνησει και θα γινει ρεζιλι ή προσπαθωντας να αποφυγει το παραπανω θα παραλειψει διαφορα σημαντικα σημεια.
    Μην ψαξεις μεσα σου ποτε γιατι μπορει να μαθεις ποιος πραματικα εισαι, και να τρομαξεις !
    despinakontogianni
    05.03.2008, 00:42
    Θεωρώ πως είμαι αρκετά σκληρή με τον ευατό μου! Δε δέχομαι τις αποτυχίες του. Αλλά προσπαθώ να τον καλοπιάνω κιόλας...
    Γενικά δεν έχω και τις πιο ισσοροπημένες σχέσεις μαζί του. Προσπαθούμε κι εγώ κι αυτός για το καλύτερο. Εϊναι αμοιβαία τα αισθήματα...
    mnk
    05.03.2008, 13:05
    Ξύλο που του χρειάζεται ...
    Εχει χάρη που τον αγαπάω.
    pastella
    05.03.2008, 15:12
    Όταν μιλάμε, νιώθω περίεργα. Τον τελευταίο καιρό μου χαμογελάει συνέχεια γιατί του φέρομαι καλυτερα και δεν μου φωνάζει. Άμα κάνω πατατιά όμως με μουντζώνει.

    Άλλες φορές του φωνάζω να κάτσει ήσυχα, γιατί είναι και λίγο ρέμπελος.

    Σε αντίθεση με μένα δεν φοβάται...
    bon_scott
    05.03.2008, 15:43
    Κυνικος και απαιτητικος απο εμενα, αλλα εχω αναγκη τις παραινεσεις του για να μη μενω στασιμος... Μπορω να πω οτι ο εαυτος μου ειναι ο πιο αυστηρος κριτης μου!! (του αξιζει μια μπυρα...)
    movflower
    05.03.2008, 15:49
    Διάφορα.

    Είναι όμως πολύ θυμωμένος μαζί μου γιατί του την λέω συνέχεια, για το παραμικρό.
    Παραπονιέται πως είμαι απαιτητική και τελειομανής.
    Εγώ πάλι τον βρίσκω ανίκανο να φτάσει τα πρέπει και να αφήσει τα μη.

    Άλλη φορά άλλες κουβέντες.
    Liza32
    09.03.2008, 21:24
    Κάποιες φορές, λέω στον εαυτό μου.
    Είσαι γεννημένη για να πετύχεις! Καμία δεν είναι σαν και σένα! Ότι βάλεις στο μυαλό σου κάποια μέρα θα το καταφέρεις, ακόμα και αν κάποιοι σε πολεμούν. Είσαι η προσωποποίηση της αγάπης, της καλοσύνης, της δυναμικότητας και της αισιοδοξίας! Τίποτα και κανένας δεν θα μπορέσει ποτέ να σε <φτάσει>! Το πείσμα σου, και το αίσθημα δικαιοσύνης που έχεις, σε βάζει σε μπελάδες, αλλά εσύ, εκεί! Δεν ακούς κανέναν! Δε μπα να σου λένε οι άλλοι! Εσύ το δικό σου θα κάνεις τελικά, έστω και αν απαντάς σε όλα ναι! Παρόλο που είσαι πανέξυπνη, και δεν σου ξεφεύγει τίποτα, πολλές φορές την πατάς, επειδή είσαι ψυχούλα και δίνεσαι στους άλλους! Ντροπή σου! Δεν πρέπει να είσαι ο εαυτός σου ποτέ ξανά, αλλά σιγά μη με ακούσεις! Ξεροκέφαλη, όπως πάντα! Αναρωτιέμαι, αν θα βάλεις ποτέ μυαλό, και αν θα γίνεις και λίγο σαν τους άλλους! Βρε δεν με ακούς; Οι πονηροί κερδίζουν σήμερα! Και οι συμφεροντολόγοι! Και όσοι πατάνε τους άλλους για να πετύχουν! Κάντο και συ, και θα δεις! Θα στέκονται σούζα μπροστά σου! Να δεις πως θα σε αγαπάνε όταν γίνεις σαν τα μούτρα τους! Να δεις, όλα στα πόδια σου θα τα έχεις! Οι καλοί άνθρωποι μένουν πάντα στο περιθώριο! Και αν πεις την αλήθεια, πάει, σε φάγανε! Θα κάνουν τα πάντα για να σε βγάλουν νοκ άουτ! Πρέπει να λες ψέματα, ηλίθια, ε ηλίθια! Πρέπει να γίνεις εγωίστρια, κακιά, πρόστυχη, ψωνάρα, πρέπει να ,γλύφεις> τους άλλους για να πιάσεις επιτέλους δουλειά, αλλιώς σε βλέπω, όχι μόνο να μην πάρεις ποτέ σου σύνταξη, αλλά και να σε αποκαλέσουν και χαζή απο πάνω, επειδή δεν θέλησες να παίξεις θέατρο για να πραγματοποιήσεις τα όνειρα σου! Σιγά μη με ακούσεις! Μια ζωή πίσω θα μείνεις, και ας αξίζεις τα καλύτερα! Ποτέ δεν θα μπορέσεις να πετύχεις, γιατί ότι και να σου λένε, η περυφάνια θα σε φάει! Ου να μου χαθείς, ηλίθια, που νομίζεις ότι είναι και άλλοι σαν και σένα! Δυστυχώς κανείς δεν είναι σαν και σένα, ούτε θα γίνει ποτέ! Πάρτο απόφαση λοιπόν, πως με την τακτική που ακολουθείς, μια ζωή άνεργη θα είσαι, και δεν θα σου δώσουν ποτέ παιδί για υιοθεσία! Τα παιδιά ανήκουν στους πλούσιους, και τους χαραμοφάιδες! Πήγαινε λοιπόν να περνάς την ώρα σου σε κανένα παιδικό σταθμό, αν θέλεις δηλαδή, αν δεν θέλεις, δεν πειράζει, δεν δημιουργήθηκαν οι παιδικοί σταθμοί για σένα! Εσύ δεν πρόκειτε ποτέ να πας το παιδί σου σε παιδικό σταθμό, γιατί πολύ απλά δεν θα αποκτήσεις! Ηλίθια, ε ηλίθια, που έπρεπε να κάνεις μύνηση τότε στους υπεύθυνους για τον θάνατο των παιδιών σου, αλλά τι να έκανες και συ κακομοίρα; Σου τα έκρυψαν όλα! Πάλι καλά που τη σκαπουλάρισες κιόλας, και δεν βλέπεις σήμερα τα ραδίκια ανάποδα! Πάντως, σε παραδέχομαι! Είσαι παράδειγμα προς μίμιση! άλλη θα είχε πέσει απο το παράθυρο με όλα αυτά! Εύγε! Αλλά τι να το κάνεις βρε; Στα γεράματα μόνη σου θα είσαι! Οι γονείς σου θα έχουν εσένα να στηριχτούν, εσύ που θα στηριχτείς μου λές; Αλλά δεν πα να λέω! Τι ανάισθητο πλάσμα έγινες! Καρφάκι δεν σου καίγεται πλέον! Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, πάντως, δεν μπορώ να βγάλω άκρη με σένα! Αλλά είσαι και πολύ βλαμένη εκτός των άλλων! Για παράδειγμα, θυμάσαι τα άτομα που εμπιστεύτηκες; Μου είπες ότι τα ήξερες πολυ καλά, και ας έκαναν φιλότιμες προσπάθειες να μην τους καταλάβεις. Αλλά εσύ εκεί! Του κεφαλιού σου! Μπήκες στο λάκκο με τα φίδια, και γιατί; άκου τι μου απάντησες! Σκέφτηκες λέει, ότι δεν είναι όλοι ίδιοι! Μα βρε ανόητη, είσαι καλά; Όλοι αυτοί είναι ίδια ράτσα! Και το χειρότερο έγινε, και αν βρείς ποτέ σου δίκιο, εμένα να μου τρυπήσεις τη μύτη! Λοιπόν για να τελειώνουμε, μάθημα πρώτο. Να λες ψέματα, δεύτερο, να γίνεις σαν τις <άλλες>, πιο πολύ θα σε εκτιμούν, τρίτον, να μαχαιρώνεις και εσύ πισώπλατα, τέταρτον, να κλείνεις το δρόμο σε αυτούς που αξίζουν! Κάντο, και θα δείς αποτελέσματα! Τι; Δεν θα το κάνεις; Είσαι και πολύ....ηλίθια!
    punkster
    10.03.2008, 13:59
    Ειμαι λιγο ημιτρελη, και για την ακριβεια πολλες φορες εχω την αισθηση οτι σε καποια φαση της ζωης μου θα καταληξω σε τρελοκομειο.
    Πολλες φορες νιωθω οτι δεν ειμαι φτιαγμενη για συνηθησμενα πραγματα, αλλα για να κανω κατι διαφορετικο, οχι απαραιτητα σπουδαιο, σιγουρα ομως διαφορετικο και αντισυμβατικο.
    Επισης, νιωθω οτι ειμαι εξαιρετικα αντιπαθες ατομο. Βεβαια, αυτο ισως προκυπτει απ τον τροπο που βλεπω εγω τους αλλους, γιατι παντα κραταω αποστασεις, και γενικα δεν μ αρεσει να "δενομαι" με ανθρωπους και να αποκτω σχεσεις περα απ τις τυπικες. Αρχιζω και νιωθω αβολα οταν καποιο καινουριο ατομο προσπαθει να με κανει φιλο του, μου δημουργει την ασυναισθητη ταση να το βαλω στα ποδια, να φυγω.
    Εχω δυσκολια στο να εκφρασω αυτα που εχω στο μυαλο μου, και επισης σκεφτομαι και ονειροπολω πολυ. Ειμαι στον κοσμο μου και πολλες φορες ζαβλακωνομαι (απ τη πολλη σκεψη......χεχε!) και ειμαι ικανη να μεινω στην ιδια σταση για παααρα πολλη ωρα (μεχρι να με διακοψει καποιος!!)...
    Αυτα.
    Δεν ειμαι απλα υπεροχη?????


    rompa
    10.03.2008, 14:23
    Κατάφερα να μην είμαι τελειομανής - τουλάχιστον στο βαθμό που ήμουν παλιότερα..
    Κάποιες φορές τον αγαπάω , κάποιες φορές θυμώνω μαζί του (ευτυχώς υπερισχύουν οι πρώτες)
    Απαισιόδοξη με δόσεις αισιοδοξίας και χαράς
    Ή του ύψους ή του βάθους (μάλλον έχει να κάνει με την απαισιοδοξία αυτό)
    Κάποιες στιγμές ... για το τρελλάδικο!!!(πειραχτήρι)
    Συχνά έχω απίστευτη ενέργεια που δεν ξέρω που να διοχετεύσω (σα να κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα)
    Κανείς δεν μπορεί να ακολουθήσει το ωράριό του ύπνου μου (εκτός αν είναι στρατιώτης και κάνει σκοπιές). Είναι σα να φοβάμαι να κοιμηθώ

    Κοινώς ................... άντε να βγάλεις άκρη
    marakiasteraki
    15.03.2008, 09:23
    Τι του λέω;
    dimi93-gnr
    15.03.2008, 15:22
    ειμαι απ οτι λενε οι αλλοι αρκετα διαφορετικη
    ειμαι καλος αν8ρωπος,μεταδοτικος,με χιουμορ,δεν
    8ελω να κανω κακο 8ελω να βοη8αω
    συνεχεια...εχω τη ζωη μεσα μου παντα..(σχεδον)

    απο την αλλη ειμια ζηλιαρα αλλα δεν το δειχνω
    απλα το κραταω μεσα μου και βραζω
    Α!ειμαι και λιγο εκνευρηστικη
    και παραξηγουμαι ευκολα..
    Paraskevikefalonia
    24.03.2008, 14:41
    Είμαι αναίσθητη οπότε ότι και να του πω… βερεσέ τα ακούει,,!!
    NIKOSPI
    29.03.2008, 10:42
    Παράθεση:

    Το μέλος dimi93-gnr στις 15-03-2008 στις 15:22 έγραψε...

    ειμαι απ οτι λενε οι αλλοι αρκετα διαφορετικη
    ειμαι καλος αν8ρωπος,μεταδοτικος,με χιουμορ,δεν
    8ελω να κανω κακο 8ελω να βοη8αω
    συνεχεια...εχω τη ζωη μεσα μου παντα..(σχεδον)

    απο την αλλη ειμια ζηλιαρα αλλα δεν το δειχνω
    απλα το κραταω μεσα μου και βραζω
    Α!ειμαι και λιγο εκνευρηστικη
    και παραξηγουμαι ευκολα..


    Τα ίδια ακριβώς, εκτός το ότι δεν παρεξηγούμε!!!