ελληνική μουσική
    618 online   ·  210.870 μέλη

    Πρόβλημα-Προσωπικά στοιχεία on line.

    Liza32
    24.02.2008, 20:22
    Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν απο καιρό, γράφτηκα σε ενα φροντιστήριο για να πάρω το χαρτί του ecdl, άσχετα αν σταμάτησα τελικά για προσωπικούς λόγους. Όσο έκανα μαθήματα εκέι, είχα ζητήσει απο τον υπεύθυνο της σχοής να δημοσιεύσει το βιογραφικό μου, με σκοπό να βρώ επιτέλους δουλειά. Από τη μέρα που τα παράτησα και έφυγα, τους ζήτησα ευγενικά, να μου σβήσουν το βιογραφικό, πράγμα που δεν έγινε. Μια μέρα, απο καθαρή τύχη, μπήκα στο google με το πραγματικό μου όνομα, για να δω κάτι που ήθελα. Έμεινα άναυδη, όταν μπροστά μου, εμφανίστηκαν τα πλήρη στοιχεία μου! Τηλεφώνησα στη σχολή, και τους ξαναζήτησα, πάλι ευγενικά, να μου σβήσουν το βιογραφικό καθώς και όλα μου τα στοιχεία απο το internet. Αλλά δυστυχώς μέχρι σήμερα, δεν εισακούστηκα. Επειδή έχω δώσει και στο παρελθόν βιογραφικά, αλλά τέτοιο πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πεί, τι να κάνω ώστε να σβήσω όλα μου τα στοιχεία απο το internet, μια και οι υπευθυνοι της σχολής δεν παίρνουν απο λόγια;
    kamelia8
    28.02.2008, 23:37
    Μπορείς να ζητήσεις μήπως νομική συμβουλή; Σκέψου το!
    cranky
    28.02.2008, 23:59
    Οπως κατάλαβες, το λάθος είναι οτι α) παίρνεις τηλέφωνο, και β)μιλάς ευγενικά.Για πήγαινε απο 'κει και κάνε σαματα σε ώρα μαθήματος, να γίνη σούσουρο, να δής πως συμμορφόνωνται!!Καί πές τους οτι θα κάνης κάθε μέρα σαματά, μέχρι να διαγράψουν τα στοιχεία σου.Κόψε τίς ευγένειες.
    Τράβα τους και μια καταγγελία στην Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.Τώρα που βράζει το πράμα με τα blogs και το Press.gr. θα το πάρουν πιό ζεστά.
    rompa
    15.04.2008, 09:45
    Ήμαρτον!
    jethroomi
    15.04.2008, 14:48
    Ο cranky εχει απολυτο δικιο.
    Σχετικα προσφατα, σε παραπλησια περιπτωση, βρηκα το δικιο μου. Οχι βεβαια φωναζοντας υστερικα (ουτε ο crannky προτεινει κατι τετοιο) αλλα μιλωντας εντονα, διχως περιτες ευγενειες, μπροστα σε ανυποψιαστους πελατες τους.
    Με 'μαγικο' τροπο λυθηκε η διαφορά μας και δικαιωθηκα.
    Δυστυχως στο ελλαδισταν ετσι ειναι τα πραγματα.
    CROSS
    15.04.2008, 15:46
    Πήγαινε να τους ξευτιλίσεις.Μερικοί δεν αξίζουν καλής μεταχείρησης.Αν και πάλι δεν κάνουν ό,τι τους πείς,δυσφήμησε όσο πιο πολύ μπορείς το φροντηστήριό τους..έτσι..για εκδίκηση!