ελληνική μουσική
    257 online   ·  210.899 μέλη

    Υπολογιστής Mac & εφαρμογές επεξεργασίας ήχου

    CROSS
    29.03.2008, 00:28
    Όταν αποφασίσω θα σε ενημερώσω.Πάντως προς μακ γέρνω
    Άλλωστε σκέφτομαι να πάρω και φορητό κάποια στιγμή...οπότε μάλλον θα πάρω για desktop, mac και για laptop pc.Αλλά ακόμα έχω 1-1,5 μήνα για να αποφασίσω.
    Για το ADSL που είπα....εννοούσα το modem΄..(άλλο σκεφτόμουν και άλλο έγραψα ).Δεν θυμάμαι αν αυτό που έχω(της ΟΝ)είναι συμβατό με μακ.Θα ρωτ'ησω απ'ευθείας την εταιρεία για σιγουριά.

    Har--rY
    29.03.2008, 00:39
    Καλή επιτυχία με τις αγορές.
    rWmS
    29.03.2008, 16:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Har--rY στις 28-03-2008 στις 16:34 έγραψε...

    Φίλε cross ψάξε το θέμα λίγο καλύτερα γιατί απο ό,τι βλέπω σε αυτό το τόπικ είμαι ο μόνος που έχει ακούσει τα χειρότερα για τα vista.


    Ακουσα και εγω για προβλήματα στα vista. Εκτος απο τα errors που πιστευω οτι θα διορθωθουν σιγα σιγα με διαφορα upgrades το ιδιο το λογισμικο εχει προβλημα με το μεγεθος του και τις απαιτησεις του. Εναι δυνατο το λειτουργικο σου να ζητα 2GB RAM για να λειτουργησει?.. Αναποφευκτα πρεπει να αγοραζουμε PC με RAM 3,4 GB. Ασε που για να αγορασεις το Vista Home Premium 64-bit θελεις τουλαχιστον 100 ευρω. Το basic δεν υποφερεται αφου εχει ελληψεις σε σημειο που τα XP ειναι καλυτερα. Εγω παντως θα κρατησω τα XP μου μεχρι να καταφερω να αγορασω mac.
    Har--rY
    29.03.2008, 16:28
    Παράθεση:

    Το μέλος rWmS στις 29-03-2008 στις 16:00 έγραψε...
    Εγω παντως θα κρατησω τα XP μου μεχρι να καταφερω να αγορασω mac.



    Αυτό μου φαίνεται σαν μια καλή τακτική...
    incomplete_angel
    29.03.2008, 16:50
    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 29-03-2008 στις 00:28 έγραψε...

    Όταν αποφασίσω θα σε ενημερώσω.Πάντως προς μακ γέρνω
    Άλλωστε σκέφτομαι να πάρω και φορητό κάποια στιγμή...οπότε μάλλον θα πάρω για desktop, mac και για laptop pc.Αλλά ακόμα έχω 1-1,5 μήνα για να αποφασίσω.
    Για το ADSL που είπα....εννοούσα το modem΄..(άλλο σκεφτόμουν και άλλο έγραψα ).Δεν θυμάμαι αν αυτό που έχω(της ΟΝ)είναι συμβατό με μακ.Θα ρωτ'ησω απ'ευθείας την εταιρεία για σιγουριά.




    Εγώ πήρα ένα macbook πριν 6 μήνες (το αντίστοιχο laptop της apple/mac).
    Όσο για το μόντεμ και τη σύνδεση ΟΝ ναι είναι συμβατή. Κι εγώ ΟΝ έχω βάλει.
    rWmS
    03.04.2008, 00:17
    Σημειωση..... Τωρα τα περισσοτερα formats ειναι universal οποτε δεν υπαρχει τοσο προβλημα στην επικοινωνια mac με PC. Η apple αναγγαστηκε να υιοθετησει πολλα απο τα PC για να προσελκυσει αγοραστες. Αυτη την στιγμη τα mac ειναι καλυτερα στο networking με διαφορες αλλες συσκευες (βιντεοκαμερες, φωτογραφικες, το PS3 sony!)
    Δεν ξερω ομως για network mac με PC..
    XeniaRodo
    03.04.2008, 14:35
    Πάντως οι τιμές των MacBooks έχουν πέσει....
    www.document.gr