ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.873 μέλη

    Αντζελα Δημητριου

    rWmS
    26.03.2008, 23:56
    Λυπαμαι αλλα δεν ειναι συζητηση για fans.........
    Μαλλον οχι ..... ειναι !
    Αφου μας κανει να γελαμε !
    Διαβαστε μερικα πραγματικα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ που βρηκα:

    -Ποια η γνωμη σας για τις μειονοτητες;
    -Α δεν ξερω χρυσο μου, εγω εχω μονο πλεονεκτηματα
    Αντζελα Δημητριου

    -Πρεπει να ευγνωμονουμε τον Θεο που ειμαστε Ελληνες και εχουμε αυτην την τοσο ωραια Ελληνικη μυθολογια απο τους αρχαιους, οπως ο Ομηρος και ο Αισωπος
    Αντζελα Δημητριου

    -Το σπιτι μου το εχω κανει υπεροχο, κανονικο μαυσωλειο
    Αντζελα Δημητριου

    -Η νυχτα ειναι πιο λαμπερη απο την μερα, λογω τα φωτα
    Αντζελα Δημητριου

    -Η παρασταση αυτη με ξαναεκανε παιδι παλι απο την αρχη... αλλα ειμαι παιδι
    Αντζελα Δημητριου

    -Στην Τουρκια εχω πουλησει 100000 πωλησεις
    Αντζελα Δημητριου

    -Υπογραψατε για τις ταυτοτητες;
    -Οχι, δεν ηξερα που να παω. Ρωτησα να μου πουν αλλα δεν μου ειπε κανεις
    Αντζελα Δημητριου

    -Πως διατηρειτε την σιλουετα σας;
    -Τρωω ειδη υγιεινης
    Αντζελα Δημητριου

    -Μα δεν τιθεται θεμα
    -Οχι, το τιθω εγω
    Αντζελα Δημητριου

    -Απο τους εν ζωη καλλιτεχνες, χαρηκα που συνεργαστηκα με τον αειμνηστο Στελιο Διονυσιου
    Αντζελα Δημητριου

    -Εχω τοσα πολλα ρουχα που ειναι αδυνατον να τα τακτοποιησω μονη μου.
    Αυτη ειναι δουλεια της γκαρνταρομπιστ
    Αντζελα Δημητριου

    Οταν το καμαρινι της γεμισε με κατσαριδες, ειπε:
    -Να φωναξουν τον απολυμαντερ
    Αντζελα Δημητριου

    -Θαυμαζω πολυ τον Γκαντι. Εκανε τοσα για την Κινα
    Αντζελα Δημητριου

    -Απο νεους, μου αρεσουν, η Τσαλιγοπουλου, ο Μπασης, η Πρωτοψαλτη...
    Δεν ειναι νεα καλλιτεχνης η Πρωτοψαλτη; Ε δεν ειναι και γερασμενη η γυναικα
    Αντζελα Δημητριου

    -Για μενα οι θαυμαστες μου, κοβουν τις φλεβες μου
    Αντζελα Δημητριου

    -Δεν εχω ενα σωματοφυλακα, εχω δυο, γιατι φοβαμαι και τους εχω για μια ωρα αναγκης. Τον κακομοιρη τον John Lennon πως τον φαγανε δηλαδη;
    Αντζελα Δημητριου


    -Φυσικά και κάνω λάθη. Κανείς δεν είναι άσφαλτος...
    Αντζελα Δημητριου

    -Προτιμώ να κάνω παρέα με φίλους του δικού μου αμπιγιέζ.
    Αντζελα Δημητριου

    -Μετά την πλαστική στη μύτη μου, απελευθερώθηκε το μυαλό μου.
    Ποιος αλλος ?

    -Ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω Αραβικά, δεν είμαι... Αραβίδα!
    Αντζελα Δημητριου


    Δόξα τω Θεώ, είμαι άθεη.
    Αντζελα Δημητριου (μιλαμε για πολυ μπερδεμενο εγκεφαλο!!!)


    -Κυρία Δημητρίου, διαβάζετε;
    -Ναι, το ξέρω.
    Αντζελα Δημητριου


    -Ουδέν καλό, αμπιγιέζ καλού. (μανία με το αμπιγιέζ, πια!)
    Άντζελα Δημητρίου

    -Είμαι τυχερός που δεν γεννήθηκε πριν από μένα...
    Άλμπερτ Αϊνστάιν

    -Ποιος είσαι εσύ;
    Άντζελα Δημητρίου

    -Δεν άκουσα, πώς είπατε, ορίστε; Συγγνώμη, κύριε, ποιος είστε;
    Κατερίνα Στανίση



    sitzoune81
    27.03.2008, 00:10
    Ολες οι θανατηφορες ατακες της, μαζεμενες! ε χε χε χε εχ χε χε χε χε χε!!!!!!!!!!!!!!!!
    VOICETEACHER
    13.04.2008, 17:46
    Ξεχασατε μια την κυριοτερη ΄,η νυχτα στα Γαλλικα λεγεται La muni...EΛΕΟΣ......La nuit λεγεται και το ακουσε στραβα η γυναικα!
    Aiolos_m
    13.04.2008, 18:18
    Αφού έχει στο ενεργητικό της το "Φωτιά στα Σαββατόβραδα" το θέμα είναι τελειωμένο.

    Αφήστε τη να λέει...
    rompa
    13.04.2008, 18:32
    Δεν μπορώ ούτε να την βλέπω πλέον ... Οι ατάκες της με εκνευρίζουν
    sea_like_eyes
    14.04.2008, 14:48
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 13-04-2008 στις 18:32 έγραψε...

    Δεν μπορώ ούτε να την βλέπω πλέον ... Οι ατάκες της με εκνευρίζουν



    μπορω ομως να την ακουω ! ! !
    paperino
    14.04.2008, 21:25
    Καλά είναι πολύ Μούφα η γυναίκα , για να πω την κακία μου κάλα της κάναν στα βραβεία Mad πέρυσι το καλοκαίρι!
    bon_scott
    14.04.2008, 22:45
    Συγγνωμη, πρεπει να επεμβει καποιος εδω... Τολματε να χλευαζετε την γυναικα που τραγουδησε το μνημειωδες, επικο, θρυλικο, τιτανομεγιστο, σου-λεω-κοβω-φλεβα ασμα "Θα με δεις και θα παθεις ατυχημα/βαζεις στοιχημα"??
    Ελεος... Και μετα σου λεει ο πολιτισμος στην Ελλαδα υποβαθμιζεται
    ΑΙΣΧΟΣ
    ΝΤΡΟΠΗ
    ΟΥΟΥΟΥΟΥ!!


    rWmS
    14.04.2008, 23:08
    Παράθεση:

    Το μέλος bon_scott στις 14-04-2008 στις 22:45 έγραψε...

    Συγγνωμη, πρεπει να επεμβει καποιος εδω... Τολματε να χλευαζετε την γυναικα που τραγουδησε το μνημειωδες, επικο, θρυλικο, τιτανομεγιστο, σου-λεω-κοβω-φλεβα ασμα "Θα με δεις και θα παθεις ατυχημα/βαζεις στοιχημα"??
    Ελεος... Και μετα σου λεει ο πολιτισμος στην Ελλαδα υποβαθμιζεται
    ΑΙΣΧΟΣ
    ΝΤΡΟΠΗ
    ΟΥΟΥΟΥΟΥ!!





    ΟΡΘΟΣ
    Τετοιοι εθνικοι θησαυροι δεν πρεπει να υποβιβαζονται
    Ντροπη
    rWmS
    18.04.2008, 21:02
    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 14-04-2008 στις 21:25 έγραψε...

    Καλά είναι πολύ Μούφα η γυναίκα , για να πω την κακία μου κάλα της κάναν στα βραβεία Mad πέρυσι το καλοκαίρι!



    Τι εγινε δηλαδη ?
    darbukaboy
    18.04.2008, 21:22
    Απο τις χειροτερες φωνες που εχω ακουσει ever!Θα επρεπε να της δωσουν το χρυσο βατομουρο της μουσικης!
    kamelia8
    19.04.2008, 00:04
    Οι ατάκες είναι.....
    paperino
    05.05.2008, 13:16

    Παράθεση:

    Το μέλος rWmS στις 18-04-2008 στις 21:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 14-04-2008 στις 21:25 έγραψε...

    Καλά είναι πολύ Μούφα η γυναίκα , για να πω την κακία μου κάλα της κάναν στα βραβεία Mad πέρυσι το καλοκαίρι!



    Τι εγινε δηλαδη ?

    Aν θυμάμαι καλά της πετάξαν κάτι.......


    Ellinokyprios
    29.06.2012, 22:46

    "Κυρία" Άντζελα,

    Σαν Ελληνοκύπριος, έχω να πω ότι αν σου βίαζαν και εσένα την μάνα και την αδελφή και καταλάμβαναν το σπίτι σου και τη μισή σου πατρίδα οι τούρκοι, ίσως, λέω ίσως, να μην πήγαινες να τραγουδήσεις στα κατεχόμενα.

    Όσο αφορά την "απειλή" σου ΄Αν θέλουν να με ξαναδούν οι Κύπριοι, να κρατήσουν το στόμα τους κλειστό΄, έχω να σου πω: Και ποιος σου είπε ότι ήθελα να σε βλέπω εξαρχής; Μη σώσεις και πατήσεις το πόδι σου στην Κύπρο προδότρα. Να πλένεις το πλαστικό σου στόμα με γαργάρα πριν ξαναπιάσεις την ελληνική Κύπρο στα λόγια σου.

    Αντε και πολύ σημασία απόκτησες.


    Hastaroth
    30.06.2012, 19:06

    Μήπως η γυναίκα,λόγω τής περιορισμένης ευφυϊας που διαθέτει,δέν ξέρει τί σημαίνει "κατεχόμενα";

    Επίσης δέν είναι κάπως κωμικό να συμβουλεύη αυτή τους άλλους να κρατάνε το στόμα τους κλειστό αντί να το κρατάη η ίδια;

     


    Depoulina
    01.07.2012, 12:24
    Μιλάμε για ποιότητα!
    kwstasagas
    01.07.2012, 15:23

    Εγώ, πάντως, τις δηλώσεις της Άντζελας Δημητρίου θα τις δω με κατανόηση !!! Η κα Δημητρίου, αν δεν απατώμαι, δεν έχει βγάλει καλά - καλά το σχολείο και πήγε να δουλέψει ως εργάτρια στις Κλωστές Πεταλούδα !!! Και στην πορεία ... της προέκυψε το τραγούδι !!! Οπότε ... τα "μαργαριτάρια" της είναι φυσιολογικά και αναμενόμενα και γι' αυτό δεν με "χαλάνε" !!!

    Απεναντίας .... κάποιοι καλλιτέχνες, αυτοαποκαλούμενοι "έντεχνοι", "κουλτουριάρηδες", "μορφωμένοι", "καλλιεργημένοι" κλπ, όποτε γράφουν στίχους ή όποτε δίνουν συνεντεύξεις, "πετάνε" κάαατι κοτσάνες ... μα κάαατι κοτσάνες !!! Κι όμως ..... όποτε ανοίγει το στόμα της η Άντζελα Δημητρίου και "πετάει" τα μαργαριτάρια της, σπεύδουν αμέσως οι περισσότεροι να τη λοιδωρήσουν !!! Όμως, όποτε κάποιος "εντεχνο-κουλτουριάρης" πετάει "μαργαριτάρια", είτε σε στίχους, είτε σε συνεντεύξεις του, σχεδόν κανείς δεν διαμαρτύρεται !!! Βλέπετε, η ταμπέλα του "έντεχνου / κουλτουριάρη" έχει τη ... "μαγική ιδιότητα" να στέλνει τον καλλιτέχνη "στο απυρόβλητο" !!!

    Όσο για την επιλογή της κας Δημητρίου να τραγουδήσει στα Κατεχόμενα, ο συμφορουμίτης Ellinokyprios με κάλυψε πλήρως, οπότε δεν θα προσθέσω τίποτα περισσότερο. Θέλω να πιστεύω ότι η κα Δημητρίου θα αναθεωρήσει, τελικά, την επιλογή της και δεν θα τραγουδήσει εκεί .....  

     

      


    optiras
    02.07.2012, 09:07
    Ή πνευματική-και η...''τραγουδιστική'' (να είναι καλά ο τζόνι ο περπατητής και οι βαλεντίνες) ανεπάρκεια της συγκεκριμένης καλλιτέχνιδος είναι πασίγνωστες... Μερικά πράγματα δεν χρειάζεται να πας ούτε δημοτικό για να τα μάθεις... Ακόμα όταν έχει κανείς αυτογνωσία συμπεριφέρεται ανάλογα με αυτό που είναι... Η συγκεκριμένη ''καλλιτέχνης'' έχει καλύτερες επιδόσεις όταν τραγουδά σκυλάδικα παρά όταν κάνει δηλώσεις... Κλασσικό νεοελληνικό φαινόμενο-τι διαφορετικό περιμένει κανείς σε μια χώρα που οι πολιτικοί-άλλοι ανεπαρκείς αυτοί- της δηλώνουν ότι πολιτισμός είναι τα σκυλάδικα... Η συγκεκριμμένη κυρία έχει μερικά χαρακτηριστικά που δημιουργούν όλες τις προϋποθέσεις για τέτοια περιστατικά: -δεν ξέρει να ακούει τι την ρωτάνε,ντρέπεται να πει το απλό:''δεν κατάλαβα,τι εννοείς'',προφανώς από κόμπλεξ,καβάλημα καλαμιού και μεγαλομανία -δεν βάζει σε λειτουργία τον εγκέφαλο ποτέ με αποτέλεσμα η συλλογή με μαργαριτάρια να είναι από τις μεγαλύτερες στον κόσμο ξεπερνώντας μπους υιό,γαπ,έβερτ κτλ -δεν μαθαίνει από τα λάθη της με αποτέλεσμα να επαναλαμβάνεται... Ένα άλλο θέμα που τίθεται είναι η πασίγνωστη ανεπάρκεια των ελλήνων δημοσιογράφων:δηλαδή τι περίμενε να ακούσει από την συγκεκριμένη κυρία αυτός που την ρώτησε;Γεωπολιτική ανάλυση ή τσιτάτα του Μαρξ; Ο συγκεκριμένος πήγε στα σίγουρα για να ψαρέψει μαργαριτάρια.Είχε υπόψη ότι απέναντι θα έβρισκε έναν ανεπαρκή άνθρωπο... Είναι ο γνωστός κανιβαλισμός των ελληνικών(υπάρχει και σε ξένα)μμε... Πρόσφατα τον είδαμε με την υπόθεση κανέλη/κασιδιάρη/δούρου...Παλιότερα με την Θώδη...κτλ.Είναι από τα μνημεία ντροπής της ελληνικής δημοσιογραφίας... Ενας σοβαρός δημοσιογράφος δεν νομίζω ότι θα ψάξει για δηλώσεις της κυρίας αυτής...Θα την κράξει για αυτά που κάνει...Και αν βρεθεί μπροστά της θα την στριμώξει ή ακόμα θα αγνοήσει δηλώσεις που έχουν να κάνουν με τον αυτοεξευτελισμό ενός ανθρώπου που δεν είναι καν σε θέση να αντιληφθεί ότι οι άλλοι τον δουλεύουν ή γελάν μαζί του... Προσωπικά δεν ασχολούμαι ούτε με το-ο θεός να το κάνει-καλλιτεχνικό έργο,ούτε μετις ατυχείς δηλώσεις... Όσον αφορά τις λάθος επιλογές/πράξεις της με κάλυψαν απόλυτα οι προηγούμενοι συμφορουμίτες... Υ.γ.:η υπόθεση δεν βγάζει γέλιο...Θα έπρεπε να μας κάνει να σκεφθούμε για τα χάλια της-πλέον και οικονομικά-φαλιρημένης κοινωνίας μας
    PanGuitar
    02.07.2012, 22:30

    Μας έπιασαν οι πατριωτισμοί τώρα; Το νησί της υποκρισίας οι Κύπρος. Εννοείται δε μου αρέσει αυτή η σκυλόγρια, προς θεού, αλλά ωφείλω να την υπερασπιστώ μιας και πέσαν όλοι να τη φάνε χωρίς να κάνει κάτι κακό επειδή την είδανε ελληναράδες. Όπως είπε κι αυτή η μουσική δεν έχει σύνορα, ας μη μπλέκουμε τον ηλίθιο ρατσισμό και εθνικισμό με τη τέχνη (μιλώντας για τη μουσική γεννικότερα και όχι τα σκυλλάδικα της λεγάμενης), που το κακό να κάνει μια συναυλία; Τόσα χρόνια όλοι πάνε και ψωνίζουν από τα κατεχώμενα, είτε πάνε στα καζίνο αφήνωντας χιλιάδες ευρώ και τους πείραξε που θα γίνει μια συναυλία.

    Επίσης η Κύπρος έχει τόσα κοινωνικοπολιτικά προβλήματα, άκου την τρόικα, η συναυλία της δημητρίου πείραξε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PanGuitar στις 02-07-2012 22:34 ]


    optiras
    03.07.2012, 12:17
    Παράθεση:

    Το μέλος PanGuitar στις 02-07-2012 στις 22:30 έγραψε...< Μας έπιασαν οι πατριωτισμοί τώρα;
    Τι σχέση έχει η κριτική που δικαίως ασκείται στην Δημητρίου για κάποια επιλογή που έχει κάνει η ίδια;Ή κριτική έχει σχέση με το αν η επιλογή της ήταν σωστή κατά την γνώμη μας....
    Παράθεση:
    Το νησί της υποκρισίας οι Κύπρος
    Μήπως γενικεύεις;Χώρια το ότι δεν είμαστε όλοι που κατακρίνουμε την άντζελα για την επιλογή της κύπριοι...Επίσης υποκρισία θα ήταν να κάναμε κριτική μόνο σε αυτή και όχι και σε άλλες περιπτώσεις,σαν αυτές που αναφέρεις πιο κάτω...Προσωπικά κάταδικάζω και τέτοια περιστατικά και τώρα-σε αυτό το τόπικ- και παλιότερα σε άλλα τόπικ...
    Παράθεση:
    Εννοείται δε μου αρέσει αυτή η σκυλόγρια, προς θεού, αλλά ωφείλω να την υπερασπιστώ μιας και πέσαν όλοι να τη φάνε χωρίς να κάνει κάτι κακό επειδή την είδανε ελληναράδες
    Κάηκε αν περιμένει να την υπερασπίσουν άνθρωποι που ούτε καν την σέβονται...Προσωπικά θα της ασκώ κριτική για αυτά που κάνει αλλά την σέβομαι σαν άνθρωπο και δεν την βρίζω...Κριτική κάνω γιατί θεωρώ λάθος από ηθικής μεριάς τηνεπιλογή της.
    Παράθεση:
    Όπως είπε κι αυτή η μουσική δεν έχει σύνορα, ας μη μπλέκουμε τον ηλίθιο ρατσισμό και εθνικισμό με τη τέχνη (μιλώντας για τη μουσική γεννικότερα και όχι τα σκυλλάδικα της λεγάμενης), που το κακό να κάνει μια συναυλία;
    Ούτε οι εφιάλτες αναγνωρίζουνσύνορα,ούτε οι καπιταλιστές,ούτε οι έλληνες πολιτικοί,ούτε μερικοί καλλιτέχνες...Αυτό δεν έχει σχέση με ρατσισμό,ούτε με εθνικισμό. Είναι ηθικό ζήτημα,τι είναι σωστό και τι όχι...Κατα πόσο αξίζει να πάρει κανείς φράγγα για να κάνει κάτι που αντικειται στην έννοια του δικαίου και του σωστού... Υπάρχει παράνομη κατοχή στην κύπρο ή όχι;Καταπατούνται δικαιώματα(π.χ. των ελλήνωντης Καρπασίας στους οποίους απαγορεύτηκε να γιορτάσουν το Πάσχα-αυτό το αναφέρει ένας άθεο-,να διδάσκονται ελληνικά στα παιδιά τους κτλ); Δεν χρειάζεται να είσαι εθνικιστής για να διαμαρτύρεσαι για την καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων,είτε αυτά αφορούν την κύπρο-όπως εδώ στο θέμα μας-είτε οποιαδήποτε άλλη περιοχή στον κόσμο...
    Παράθεση:
    Τόσα χρόνια όλοι πάνε και ψωνίζουν από τα κατεχώμενα, είτε πάνε στα καζίνο αφήνωντας χιλιάδες ευρώ και τους πείραξε που θα γίνει μια συναυλία
    Πιο πάνω αναφέρω ότι και αυτό είναι κατακριταίο...Για δε την συναυλία,αν κρίνω από το γεγονός ότι όταν ρωτήθηκε η άντζελα αντέδρασε με τον τρόπο που έχει αναφερθεί πιο πάνω,βγάζω το συμπέρασμα πως έχει συναίσθηση του σφάλματος που έκανε αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη...Γιατί να το κρύβομεν άλλωστε... Προσωπικά εκτιμώ ανθρώπους που κάνουν επιλογές ηθικές,σύμφωνες με την βιοθεωρία τους...Και ας έχουν συνέπειες,και ας χάνουν χρήματα... Η ηθική και η συνείδηση δεν αγοράζεται και δεν πουλιέται...Ή την έχεις ή δεν την έχεις...Και εκεί είναι το ηθικό θέμα:ότι είναι νόμιμο δεν είναι πάντα και ηθικό... Δεν θα ήταν άσχημα αν άρχιζε μια καμπάνια μποϊκοταρίσματος της άγγελας...Προσοχή όμως:όχι γιαούρτια,όχι μπουκάλια,όχι καρέκλες... τα είδαμε με τους ''δημοκράτες'' στην υπόθεση νταλάρα....Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί η χρυσή αυγή πιάνει επτάρια στις εκλογές... Υ.Γ.1:γιατί έχω την αίσθηση ότι ''μισείς δύο πράγματα,τον ρατσισμό και τους κύπριους'' ; ;) Υ.Γ.2: οι τούρκοι την καταβρίσκουν με τα σκυλάδικα και ευτυχώς για αυτούς δεν καταλαβαίνουν τον στίχο λόγω γλώσσας(ίσως συμβάλει και αυτό)