ελληνική μουσική
    353 online   ·  210.876 μέλη

    Ήσυχη καφετερία ή μπαρ-καφέ στην θεσσαλονίκη!

    Brokenchord
    27.03.2008, 18:48
    Τόσες και τόσες φορές προσπαθώ να πω μια σωστή κουβέντα και ο άλλος δεν μπορεί να με ακούσει αλλά ούτε και εγώ! Τόσες και τόσες καφετερίες και μπαρ-καφέ όπου δεν δρουν καταλυτικά λόγω συνθηκών σε μια συζήτηση! Και εγώ ερωτώ είναι δυνατών να προάγουν την φασαρία τον καπνό και την δυνατή μουσική (η οποία μουσική είναι οποιαδήποτε άλλη εκτός από ροκ) από την στιγμή που υποτίθεται ότι είναι εκεί για να μπορείς να κουβεντιάσεις ήσυχα και όμορφα με τον φίλο σου με μια κοπέλα κ.τ.λ. κ.τ.λ. Από την άλλη όσα μαγαζιά ικανοποιούν τις παραπάνω συνθήκες είναι πολύ κυρίλα βρε παιδί μου! Δεν έχουν αυτό το παρε-ίστικο που σε χαλαρώνει και σου ανοίγει την όρεξη για κουβέντα νιώθεις κάπως! Τσσσς πώς τα γράφω έτσι ακαδημαϊκά ο άτιμος .Και μετά μιλάω για κυρίλα!!

    Τα φόντα σας καλτάσια!
    Ξέρετε καμιά καφετερία μπαρ κ.τ.λ. στη Θεσσαλονίκη που να προϋποθέτει τα παραπάνω ; Αν ναι τότε κάντε τον κόπο και γράψτε το εδώ!

    tzouv
    27.03.2008, 19:05
    Φωτη υπαρχουν αρκετες τετοιες καφετεριες αλλα θεωρω οτι αν αρχισουμε να λεμε εδω για καφε θα θεωρηθει διαφημηση οποτε αν θες μονο με πμ....
    αν δεν υπαρχει προβλημα να γραψουμε εδω ως το διευκρινιση καποιος για να αρχισουμε...
    KIT_KAT
    27.03.2008, 19:06
    Οι all time classic Ζώγιες σου φαίνονται πολύ κυριλέ; γενικά όλα τα καφέ της Σβώλου κοντά στην Αγγελάκη (Εν Μικρώ, Emigre, Ζώγια, Ηλιοτρόπιο...) νομίζω είναι αρκετά ήσυχα...
    Και τα φοιτητικά πάνω από την Καμάρα επίσης...
    Υπάρχει και το "Φρουτότυπο" στη Ναυαρίνου...
    Και η "Πρίγκηπος"...
    Και το "Ελληνικό" στην Ιουστινιανού (κοντά στην πλατεία αρχαίας αγοράς)...
    eua
    27.03.2008, 20:36
    Το μπαράκι της Παπαρούνας στη Βηλαρά (Άνω Λαδάδικα)
    Dron στην Πλατεία Εμπορίου - Άνω Λαδάδικα επίσης
    Διοικητήριον -παραπλεύρως του Διοικητηρίου στην Αγ Δημητρίου..
    Ένα επίσης συμπαθέστατο καφέ νομίζω λέγεται Τρίκταμο ή κάτι με.. κταμο τελοσπάντων, είναι στον πεζόδρομο της Χαλκέων

    & γενικότερα σε στενάκια και κει που δεν το περιμένεις ξεφυτρώνουν πολλές ομορφιές οπότε ψάξε..

    Brokenchord
    27.03.2008, 21:59
    Ε όχι και η Πρίγκηπος ήσυχο !
    KIT_KAT
    27.03.2008, 22:15


    Εκτός αν σε ενοχλούν οι γύρω που μιλάνε...
    Brokenchord
    27.03.2008, 22:50
    Όχι εντάξη αρκεί να μην γκαρίζουν! Και να μην γίνεται τρελοοοοο μπούγιο τότε ναι με ενοχλεί και που μιλάνε! Όταν θέλω να μιλήσω! Καλά για χαβαλέ γουστάρω τον τζερτζελέ!

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 27-03-2008 22:52 ]


    Peace18
    28.03.2008, 08:00
    Θα συμφωνήσω με την Κιτ Κατ στην επιλογη των μαγαζιών... Και να προσθέσω... "Περού", "Έντεχνο", "Σούκι" και "Μικρό καφέ"!
    Brokenchord
    28.03.2008, 11:59
    Άνα μπράβω ρε συ Κατερίνα το Περού είχα στο μυαλό μου αλλά δεν θυμόμουν το όνομα!
    Εε Μήπως το μαγαζί λέγετε μικρό μπλε και όχι μικρό καφέ γιατί έχει ένα δίπλα από την καμάρα που λέγετε έτσι!

    KIT_KAT
    28.03.2008, 18:11
    Υπάρχει το "μικρό μπλε καφέ" (μικρό και μπλε και καφέ ) δίπλα στην Καμάρα, αυτό που λες. Το "μικρό καφέ" (χωρίς μπλε) είναι στη Βογατσικού, κοντά στη Μητρόπολη.

    Το "Έντεχνο" καλό είναι για πρωί αλλά από απόγευμα και μετά τώρα τελευταία το παρακάνει λίγο με τη μουσική... μόνο σιγανή δεν τη λες

    Το Περού ρε παιδιά ποιο είναι;; γιατί δε μου λέει κάτι;;... άνοιξε τα 2 τελευταία χρόνια;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 28-03-2008 18:12 ]


    Fler
    28.03.2008, 19:14
    To Περού είναι δίπλα από το έντεχνο. Μικρό είναι το καημένο και επισκιάζεται από την αίγλη των έντεχνων. Κανείς δεν του δίνει σημασία..(μελόδραμα)
    Μόνο 3 τρελές ξημεροβραδιάζονται εκεί μέσα και χτυπάνε 6ωρα..
    Peace18
    28.03.2008, 19:16
    Το Περού είναι 7 χρόνια μαγαζί δίπλα στο Έντεχνο!
    Φώτη όΤαν κάνεις παρέα (και σκηνοθετείς) άτομα που "το' χουν" με τις ωραίες καφετέριες δεν χρειάζεται να τις θυμάσαι!
    Brokenchord
    28.03.2008, 19:30
    Χα χα χα ναι για αυτό σας πάω και τις δυό ! Κατερίνα lol !
    Φλέρη φαίνετε πως είμαι κακός μαθητής μόνο μια φορά έκανα 6 ωρο! Lol και πάλη !
    Peace18
    28.03.2008, 20:02
    Αγαπητό μέλος Fler -που ζήτημα να σε έχω δει μία φορά (κι αυτό σε συνάντηση)- Μήπως πρέπει να βάλουμε σε κάποιον κακό βαθμό μιας και απουσιάζει? Αν και περνάμε τέλεια οι 3 τρελές και μόνες μας! (και έχουμε κάνει και 8ωρο!)