ελληνική μουσική
    433 online   ·  210.859 μέλη

    Ήταν για μια ακόμη ολόκληρη σεζόν κοντά μας...η Τάνια Τσανακλίδου!

    chrysavgi
    28.03.2008, 17:23
    Απολαύσαμε και φέτος την απίστευτη ερμηνεύτρια και μοναδική Τάνια για σχεδόν πέντε μήνες στη σκηνή του μετρό μαζί με την παρέα της, μας ταξίδεψε με την φωνή της σε μέρη οπου μόνο εκείνη γνωρίζει να μας οδηγήσει...!Ήταν και φέτος μια ανατροπή για όλους το γεγονός ότι αν και Δευτευρό-Τριτα η Τάνια γέμιζε κάθε βράδυ το μετρό από φίλους της...για μένα βέβαια δεν ήταν παράξενο γιατί την ξέρω και ξέρω πως πάντα θα αγγίζει τις ψυχές μας και είμαι σίγουρη πως κάθε χρόνο θα κατακτά και κάτι καινούριο, αρκεί να είμαστε καλά...γιατί όπως εχει πει και η ίδια "ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΑΛΙΣΒΕΡΙΣΙ, ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΤΙ ΖΟΥΜΕ;"

    Φέτος όμως η αγαπημένη μας Τάνια έκανε κάτι που είχε χρόνια να κάνει...αν δεν έχετε πάει, ίναι αναγκαίο να πατε να την απολαύσετε στο Θέατρο 104 στα Εξάρχεια,ξέρετε που ε;ΚΑΛΛΙΔΡΟΜΙΟΥ & ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ. Η παράσταση σε καθήλωνε...τα σκηνικά αρκετα προχωρημένα για να Ελληνικα επίπεδα και η μουσικη επιμέλεια θα έλεγα ότι μου θύμισε καλο πάλιο κινηματογράφο...όσο για το έργο της κα.Αναργωστάκη...θεώρω οτι σχεδον επιβάλεται να το δείτε! Κατα τη γνωμη μου πάντα, αυτή η παράσταση ήταν από τις καλύτερες που έχω απολαύση!
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
    Τάνια...σε ευχαριστώ!

    Χρυσαυγή