ελληνική μουσική
    440 online   ·  210.873 μέλη

    Η Γιώτα Νέγκα με την φωνή της μας καθηλώνει...

    sillia
    07.04.2008, 01:14


    ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ
    Μουσική - Στίχοι: Παναγιώτης Καλαντζόπουλος
    Ερμηνεία: Γιώτα Νέγκα

    Κανείς δεν θα μπορέσει μου 'χες πει
    Να με πονέσει πάλι όπως εσύ
    Κι αφού είπαμε γεια με τα δάκρυα στεγνά
    Τα παράθυρα αφήνω όλη μέρα κλειστά

    Ποτέ δε θα σ' αφήσω μου 'χες πει
    Να ζήσεις στα όνειρά μου όπως πριν
    Κι όμως να περπατώ μες τον ύπνο σου εγώ
    Και μου δίνεις φιλιά στα όνειρά σου ξανά
    Και σε παίρνω αγκαλιά με τα μάτια κλειστά
    Πώς γεννάει στο σκοτάδι η λύπη χαρά

    Χαρά σ' αυτόν που τώρα σ' αγαπά
    Χαράζει και σ' αγγίζει στα μαλλιά
    Κι όμως να περπατώ μες τον ύπνο σου εγώ
    Και μου δίνεις φιλιά στα όνειρά σου ξανά
    Και σε παίρνω αγκαλιά με τα μάτια κλειστά
    Πώς γεννάει στο σκοτάδι η λύπη χαρά

    Κανείς δεν θα μπορέσει μου 'χες πει
    Ποτέ να μ' αγαπήσει όπως εσύ


    όταν τα χείλη απλά λένε ΟΤΙ τραγουδάει η ψυχή... το αποτέλεσμα είναι τέλειο !!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 07-04-2008 01:20 ]


    Υ.Γ Απλά να σταθούμε λίγο, στα πρόσωπα που βλέπουν αυτήν την ψυχή, και ακούνε το τραγούδι της...στα πρόσωπα της παρέας εκείνη την βραδυά....άφωνοι .... και μεις μαζί τους!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 07-04-2008 01:35 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 08-04-2008 01:10 ]


    darbukaboy
    07.04.2008, 15:42
    Πραγματικα πολυ αξιολογη φωνη...εχει να δωσει πολλα...
    fotini19
    07.04.2008, 19:40
    Πολύ καλή φωνή και το συγκεκριμένο τραγούδι εξαιρετικό!!
    sillia
    07.04.2008, 21:00
    Εξαιρετική πραγματικά...όπως και η Μελίνα Ασλανίδου. Δύο καταπληκτικές φωνές!!!!!! συμφωνείτε?
    gialina_giannina
    07.04.2008, 21:44
    Απολύτως! Έχουν και οι δύο καταπληκτικές φωνές, ειδικά η Γιώτα Νέγκα όμως,όπως πολύ ωραία είπες και εσύ,όταν τραγουδάει,το κάνει με όλη της την ψυχή,πράγμα που με συγκινεί κάθε φορά που την ακούω.

    sillia
    08.04.2008, 03:22

    sillia
    08.04.2008, 03:51


    Nατάσσα Μποφίλιου ...άλλη μια πολύ καλή φωνή που θα μας απασχολήσει στο μέλλον..το τραγούδι έχει τίτλο "κάτω απ' την μαρκίζα"
    Tasmar
    08.04.2008, 04:47
    Τελικά είχεις απόλυτο δίκιο ως προς τη φωνή και την ερμηνεία. Έκατσα κι άκουσα κι άλλα της τραγούδια για να έχω μια πιό ατμοσφαιρική άποψη για το "πρόσωπο" (με καλή εννοια). Την άκουσα σε πιό γνωστα και πολυ ειπωμένα κομμάτια και είδα ότι όντως καταθέτει ψυχούλα το κορίτσι (όπως λέμε εμείς οι μουσικοί: έχει τσαγανό). Μπράβο της. Ομολογώ ότι δεν την ήξερα (είμαι πολύ έξω απ ΄τα πράγματα), δυστυχώς. Από δω και πέρα θα την προσέξω στ' αλήθεια γιατί αλήθεια μου άρεσε. Όσο για το άλλο που είπες χθες στο chat θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη. Αλλιώς βλέπει μια γυναίκα μια άλλη γυναίκα κι αλλιώς ένας άνδρας. Την αγάπη μου tasmar
    thaliey
    08.04.2008, 09:10
    k oi duo einai teleies..allla gia mena i nega ta spaeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.......................
    sillia
    08.04.2008, 11:47
    Ναι είναι thaliey μου, και tasmar, φωνές που μπορούμε να περιμένουμε κάτι....αμάν με τις φόλες που μας πλασάρουν....ευτυχώς δεν πεινάω χεχεχεχεχε και δεν .....μασάω!!!!!!

    ευτυχώς που κάποιοι μεγάλοι έστω κι αν λείπουν και δισκογραφικά πια μας άφησαν υλικό αρκετό!!!!!!!!!!!!
    sillia
    08.04.2008, 12:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Tasmar στις 08-04-2008 στις 04:47 έγραψε...

    Τελικά είχεις απόλυτο δίκιο ως προς τη φωνή και την ερμηνεία. Έκατσα κι άκουσα κι άλλα της τραγούδια για να έχω μια πιό ατμοσφαιρική άποψη για το "πρόσωπο" (με καλή εννοια). Την άκουσα σε πιό γνωστα και πολυ ειπωμένα κομμάτια και είδα ότι όντως καταθέτει ψυχούλα το κορίτσι (όπως λέμε εμείς οι μουσικοί: έχει τσαγανό). Μπράβο της. Ομολογώ ότι δεν την ήξερα (είμαι πολύ έξω απ ΄τα πράγματα), δυστυχώς. Από δω και πέρα θα την προσέξω στ' αλήθεια γιατί αλήθεια μου άρεσε. Όσο για το άλλο που είπες χθες στο chat θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη. Αλλιώς βλέπει μια γυναίκα μια άλλη γυναίκα κι αλλιώς ένας άνδρας. Την αγάπη μου tasmar



    tasmar moy δεν έχω κάτι για την γυναίκα, απλά δεν μου ταιριάζει στα ακούσματά μου...και γενικά στα τραγούδια της πάντα μα πάντα, ο στίχος θα έχει λεξούλα που καμπανίζει αρνητικά στ' αυτιά μου...Κάποτε αρνήθηκα τον αγαπημένο Πάριο σε εκείνο το άσμα που έλεγε..."και σπάω φαρμακεία να βρω τα χάπια μου" ήταν ανάγκη?? και δεν θυμάμαι ...ο ίδιος το έγραψε η' του το έδωσαν!!!! κι αν το δεύτερο κακώς που το επέλεξε να είναι μέσα στον κατά τ΄ άλλα καλό δίσκο τότε.... ΄
    αρα δεν έχει να κάνει το απο.. γυναίκα σε γυναίκα..άλλωστε σε γυναικίες φωνές αναφερόμαστε εδώ!!!
    marylin
    08.04.2008, 12:35
    Εξαιρετικές φωνές και πολύ ωραίες παρουσίες!
    FORTE
    08.04.2008, 15:42
    Η Γ.Νεγκα εχει φοβερη φωνη και ξερει να τη διαχειριζεται αψογα!Η φωνη της και η ερμηνεια της με ταξιδευουν!Ευτυχως υπαρχουν καλλιτεχνες!!!! Η Μποφιλου μου περασε αδιαφορη,οχι κατι το ξεχωριστο απλα αδιαφορο.(προσωπικη μου αποψη).
    sillia
    08.04.2008, 20:49
    Συμφωνώ σε ότι είπες για Νέγκα μα προσωπικά, βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα και την Μποφίλιου.Δείχνει να το πιστεύει αυτό που κάνει και να το σέβεται...