ελληνική μουσική
    326 online   ·  210.873 μέλη

    Ένα χρόνο χωρίς τον τραγουδιστή των Boston, Brant Delp.

    gikostas
    10.04.2008, 17:27
    Είχε βρεθεί νεκρός στο σπίτι του την Παρασκευή 9 Μαρτίου 2007από την μνηστή του.Ο Delp αυτοκτόνησε εισπνέοντας μονοξείδιο του άνθρακα αφού πρώτα έγραψε δύο σημειώματα στα οποία εξηγούσε τους λόγους της πράξης του.Το πρώτο βρέθηκε στην είσοδο του σπιτιού του και έγραφε''Όποιος το βρει αυτό ελπίζω να έχω αυτοκτονήσει.Το δεύτερο σχέδιο ήταν να πεθάνω από ασφυξία στο αυτοκίνητό μου''.Το δεύτερο που βρέθηκε πάνω σε μία πόρτα μέσα στο σπίτι του έγραφε''Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη για την τωρινή μου κατάσταση.Έχω χάσει την επιθυμία να ζω''.Επίσης στο σημείωμα έδινε οδηγίες για τον τρόπο με τον οποίο μπορούσαν να επικοινωνήσουν με την μνηστή του και πως η ίδια δεν έφερε καμία ευθύνη για αυτό που συνέβη.Επίσης προειδοποιούσε ότι στο χώρο υπήρχε μονοξείδιο του άνθρακα.Οι Boston έκαναν τρομερή επιτυχία την δεκαετία '70 και πιο συγκεκριμένα το 1976 όπου κυκλοφόρησε το πρώτο τους ομώνυμο album το οποίο θεωρείται το πιο εμπορικό ντεμπούτο στην ιστορία της αμερικανικής μουσικής.Ο δίσκος αυτός πούλησε περίπου 17 εκατομμύρια αντίτυπα με κορυφαίο κομμάτι του δίσκου την μεγαλύτερη επιτυχία του συγκροτήματος''More than a feeling''.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gikostas στις 10-04-2008 17:56 ]


    xristos_rock
    10.04.2008, 17:43
    Άν δεν κάνω λάθος, αυτό συνέβη πριν ένα χρόνο...
    Πολύ κρίμα όμως να χάνονται με αυτόν τον τρόπο τέτοιοι καλλιτέχνες...

    gikostas
    10.04.2008, 17:57
    Έχεις δίκιο το άλλαξα.
    kwstasagas
    10.04.2008, 19:25
    Τι λες βρε παιδί μου ... δεν το ήξερα !!! Γιατί Brant ???? Γιατί, γιατί ????? R.i.p. .......





    [Οι Boston ήταν πάντα από τα συγκροτήματα που μού άρεσαν. Ο πρώτος τους δίσκος ΔΙΚΑΙΩΣ πούλησε τόσο πολύ. Επίσης με την "Amanda" τους κάαααααποτε χορέψαμε στα σχολικά πάρτι ..... ] .......