ελληνική μουσική
    372 online   ·  210.876 μέλη

    Το τραγούδι δεν είναι ντροπή...

    gate
    13.03.2003, 03:59
    Δεν είναι topic αυτό.... ..Μπήκες μόνος σου στη μαύρη λίστα....
    Witchking
    13.03.2003, 04:57
    dikio exeis.
    gate
    13.03.2003, 14:45
    Καλέ τι έκανες .... Έβγαλες το θέμα?



    Εγώ για το τραγουδάκι έλεγα της Άντζελας:..."black list...".
    Δεν το έχεις ακουσει ποτέ....?

    επανάφερέ το...τάχιστα...
    Witchking
    13.03.2003, 15:21
    ΤΟPIC

    Σας έχει τύχει ποτέ να κολλήσετε με ένα τραγούδι το οποίο θα φοβόσασταν να το τραγουδήσετε, κατα πρωτο λογο γιατι θα γελάσουν κάποιοι εις βάρος σας (και ισως σας παρεξηγήσουν) και κατα δεύτερο λόγο γιατί τα λόγια η η μουσική είναι άθλια? Ε λοιπόν εγώ βρίσκω το θάρρος να σας πώ ένα απο τετοιο τραγούδι που κόλλησε στο μυαλό μου για αρκετό καιρο:

    Say! say the magic word...Sagapw S.A.G.A.P.W.

    ΥΓ: Σε όσους δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο..... έλεος

    dEUS
    22.03.2003, 01:01
    kaloutsiko itan to s.a.g.a.p.o,mou thimize ligo apo depeche mode,idika i diaskevi pou ekane o rakintzis meta ti eurovision sto kommati itan poli kali...Piramatistike o anthropos...alla oso kai na prospathei de tha peksei pote sa tous depeche...
    megaloserwtikos
    10.11.2006, 02:11
    Μα γιατί να νιώσω ντροπή να πω ότι σιγοτραγουδώ κάποιο ''ευτελές'' τραγουδάκι.
    Πάρα πολλές φορές μου έχει συμβεί.
    Και ένα από αυτά είναι και το ''μπήκες μόνος σου στην μαύρη λίστα''.
    Και ένα άλλο είναι που λέει '' δεν με νοιάζει, μην σε νοιάζει...οι δρόμοι που χαθήκαν''...

    Και γενικώς μου κολάνε διάφορα κάτα καιρούς.
    poison_girl
    10.11.2006, 02:15
    αχμ....ναι...η αληθεια ειναι οτι ενταξει μου κολλανε διαφορα τραγουδια επειδη τυχαινει τα ακουω κ μου γινεται πλυση εγκεφαλου!
    κ ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!!
    maspa
    10.11.2006, 02:23
    @poison girl

    "ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!! "

    Βαλτή είσαι?? Όλη την ώρα αυτό ακούγεται... Ούτε το τίτλο δε μπορώ να διαβάζω πια... Τι πλύση εγκεφάλου κι αυτή....
    poison_girl
    10.11.2006, 02:31
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:23 έγραψε...

    @poison girl

    "ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!! "

    Βαλτή είσαι?? Όλη την ώρα αυτό ακούγεται... Ούτε το τίτλο δε μπορώ να διαβάζω πια... Τι πλύση εγκεφάλου κι αυτή....




    επειδη ακουγεται ολη την ωρα κ μας γινεται πλυση εγκεφαλου μας κολλαει!συγκεκριμενα εμενα!τι να κανω οπου παω με κυνηγαει παντου το ακουω!εγω φταιωωωωωω?
    maspa
    10.11.2006, 02:37
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 10-11-2006 στις 02:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:23 έγραψε...

    @poison girl

    "ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!! "

    Βαλτή είσαι?? Όλη την ώρα αυτό ακούγεται... Ούτε το τίτλο δε μπορώ να διαβάζω πια... Τι πλύση εγκεφάλου κι αυτή....





    επειδη ακουγεται ολη την ωρα κ μας γινεται πλυση εγκεφαλου μας κολλαει!συγκεκριμενα εμενα!τι να κανω οπου παω με κυνηγαει παντου το ακουω!εγω φταιωωωωωω?

    Έχεις δίκιο.... Κι εμένα μου κολλάει που και που...ςςςςς μην το πεις πουθενά. Μεταξύ μας!!


    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 10-11-2006 02:45 ]


    Zefuros
    10.11.2006, 11:19
    Γιατί καλέ να ντραπεί κανείς, όποιο τραγούδι και να του έχει κολίσει? Εάν σε εκφράζει, κανενα προβλημα. Κατά καιρους μου έχουν κολλίσει διάφορα ακυρα, τα οποία μουρμούριζα συνεχώς. Το πρόβλημα δεν ειναι αυτό για εμένα... το πρόβλημα μου είναι πως όταν πάω να τραγουδήσω σπάνε τα τζαμια από τις παραφωνίες μου..
    Emilia_
    10.11.2006, 13:44
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 10-11-2006 στις 02:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:23 έγραψε...

    @poison girl

    "ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!! "

    Βαλτή είσαι?? Όλη την ώρα αυτό ακούγεται... Ούτε το τίτλο δε μπορώ να διαβάζω πια... Τι πλύση εγκεφάλου κι αυτή....





    επειδη ακουγεται ολη την ωρα κ μας γινεται πλυση εγκεφαλου μας κολλαει!συγκεκριμενα εμενα!τι να κανω οπου παω με κυνηγαει παντου το ακουω!εγω φταιωωωωωω?

    Έχεις δίκιο.... Κι εμένα μου κολλάει που και που...ςςςςς μην το πεις πουθενά. Μεταξύ μας!!


    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 10-11-2006 02:45 ]





    Α,καλα....το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι οντως χαζομαρα,αλλα πραγματικα αν τυχει κ το ακουσω καπου,σε ξεσηκωνει για χορο...πως να το κανουμε...???!

    Giorgos_arazei
    10.11.2006, 18:06
    "Μ'αγαπας ή να αρχίσω να πίνω?"
    evangelia_
    12.11.2006, 17:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 10-11-2006 στις 13:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 10-11-2006 στις 02:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-11-2006 στις 02:23 έγραψε...

    @poison girl

    "ηταν η ζωη μου κολαση,κ την εκανες απολαυση!!! "

    Βαλτή είσαι?? Όλη την ώρα αυτό ακούγεται... Ούτε το τίτλο δε μπορώ να διαβάζω πια... Τι πλύση εγκεφάλου κι αυτή....





    επειδη ακουγεται ολη την ωρα κ μας γινεται πλυση εγκεφαλου μας κολλαει!συγκεκριμενα εμενα!τι να κανω οπου παω με κυνηγαει παντου το ακουω!εγω φταιωωωωωω?

    Έχεις δίκιο.... Κι εμένα μου κολλάει που και που...ςςςςς μην το πεις πουθενά. Μεταξύ μας!!


    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 10-11-2006 02:45 ]





    Α,καλα....το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι οντως χαζομαρα,αλλα πραγματικα αν τυχει κ το ακουσω καπου,σε ξεσηκωνει για χορο...πως να το κανουμε...???!




    Συμφωνώ!!!
    XeniaRodo
    05.01.2007, 11:27
    Kι εμένα μου είχε κολλήσει αυτο με την "κόλαση" και την "απόλαυση" χτες...
    Kαι να φανταστείς ότι όσες φορές το έχω ακούσει είναι από αυτοκίνητο (που τα βάζουν στη διαπασών), άντε και σε μια διαφήμιση τώρα τις γιορτές. Oπότε θυμάμαι μόνο το ρεφραίν.... το υπόλοιπο δηλαδή δεν το έχω ακούσει καν....
    uNick
    05.01.2007, 12:31
    Εμένα, πάντως, από χθες μου έχει κολλήσει άλλο άσμα:

    Φεύγω για Ντουμπάι, bye μωρό μου bye...

    και ΟΧΙ, δεν ντρέπομαι που το μουρμούραγα νωρίτερα στην ουρά στην τράπεζα και με κοιτούσαν λίγο περίεργα...

    Fler
    05.01.2007, 15:55
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 05-01-2007 στις 12:31 έγραψε...

    Εμένα, πάντως, από χθες μου έχει κολλήσει άλλο άσμα:

    Φεύγω για Ντουμπάι, bye μωρό μου bye...

    και ΟΧΙ, δεν ντρέπομαι που το μουρμούραγα νωρίτερα στην ουρά στην τράπεζα και με κοιτούσαν λίγο περίεργα...






    volos_s
    05.01.2007, 19:35
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 05-01-2007 στις 12:31 έγραψε...

    Εμένα, πάντως, από χθες μου έχει κολλήσει άλλο άσμα:

    Φεύγω για Ντουμπάι, bye μωρό μου bye...

    και ΟΧΙ, δεν ντρέπομαι που το μουρμούραγα νωρίτερα στην ουρά στην τράπεζα και με κοιτούσαν λίγο περίεργα...






    tolaruba
    06.01.2007, 00:02
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 05-01-2007 στις 12:31 έγραψε...



    και ΟΧΙ, δεν ντρέπομαι που το μουρμούραγα νωρίτερα στην ουρά στην τράπεζα και με κοιτούσαν λίγο περίεργα...



    μηπως σε κοιτουσαν για αλλο λογο περιεργα;;
    SmileyCentral.com
    εμενα μονο μια φορα μου ειχε κολλησει το τι να σου κανωωωω που δεν ειμαι θεοοοος.Τι παραπανωωωω να μπορεσωωω και πωωως.

    Δεν μπορω να πω οτι με εκφραζει και μου αρεσει.Απλα ετυχε..