ελληνική μουσική
    295 online   ·  210.918 μέλη

    H Scarlett Johansson στη δισκογραφία

    rompa
    01.05.2008, 18:34

    Ήθελα να ακούσω γνώμες και μετά να πω την δική μου . Να πω την αλήθεια ...δεν ενθουσιάστηκα . Ίσως να το θεώρησα και βαρετό . Θα ήθελα να ακούσω και άλλα τραγούδια για να βγάλω συμπέρασμα .


    PashalinaMakia
    01.05.2008, 19:19

    rompa μου να σου βάλω εδώ να ακούσεις τα τραγούδια?Τα βρήκα...Smile


    rompa
    01.05.2008, 19:56

    βρήκα και άλλα τραγούδια στο youtube απλά δεν είχα την ευκαιρία να τα ακούσω ακόμα . Ευχαριστώ πάντως


    sea_like_eyes
    02.05.2008, 09:05

     

    Δυστυχώς ή ευτυχώς στο θέμα ομορφιά έχω μια ψιλοανοσια . . . λεπτομέρειες άλλη φορά-σε άλλο topic !

    Oπως και στο clip με την Carla . . . σε οσους το εχω πει . . . χμμ . . . για να το πω κομψά έκριναν την εμφάνιση(ελεος δλδ . . . ) !!!Εγω ξαναλεω . . .

    -Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it

    -Α ρεεεεε Mega . . . παιξε το song στα ''Μαυρα Μεσανυχτα'' . . . να δεις topic και topic εδω μεσα !Αλλα ξεχασα...ειναι η γνωστη Scarlett Johansson !

    Υ.Γ εγω την ανοσία την εχω στην ομορφιά . . . κάποιες – οιοι εδώ μέσα την έχετε στα αυτιά . . .

    Υ.Γ Oλόκληρος  David Bowie τραγούδησε μαζι της . . . αλλα θα μου πεις ο τυπος είναι κάθε δεκαετια κι άλλο style . . . αντε του χρονου και Emo(μα αυτός δεν ηταν ο πρώτος emo?)!Παντως λεει πολλα η συμμετοχή του !

    Υ.Γ Έκρινα με βαση το song αυτό . . . δεν μπηκα στον κοπο να ακούσω αλλα songs . . . Δεν μου λεει κατι ο Waits , αλλιώς παίζει  . . .

    Y.Γ Περί ορέξεως . . . χυλόπιτα !


    Debauchee
    02.05.2008, 09:45
    Sea συμφωνω απολυτα μαζι σου.δν εχω ακουσει αλλα αποτι φαινεται η κοπελα θα το εχει για να γινεται τετοιοσ ντοροσ.απλα μλκια που γεννηθηκε ομορφη,damn koblex!oso gia tin nicole?pio kalo paradeigma i julliete lewis(natural born killers)pu ta paratise k ekane tous licks mia kritika paradexoumeni garage punk kolasi epi skinis pou paizei apo fest se fest!αραγε οι μυαλοπωλεσ υπερανω τησ εποχησ τι ελεγαν?
    katurunen
    02.05.2008, 10:57

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 02-05-2008 στις 09:05 έγραψε...

    Δυστυχώς ή ευτυχώς στο θέμα ομορφιά έχω μια ψιλοανοσια . . . λεπτομέρειες άλλη φορά-σε άλλο topic !

    Oπως και στο clip με την Carla . . . σε οσους το εχω πει . . . χμμ . . . για να το πω κομψά έκριναν την εμφάνιση(ελεος δλδ . . . ) !!!Εγω ξαναλεω . . .

    -Αμα την έλεγαν Scarletta Johanssaavi και ήταν από Φινλανδία . . . αρκετές-οι από δω μέσα θα την είχατε κάνει θεά . . . think of it

    -Α ρεεεεε Mega . . . παιξε το song στα ''Μαυρα Μεσανυχτα'' . . . να δεις topic και topic εδω μεσα !Αλλα ξεχασα...ειναι η γνωστη Scarlett Johansson !

    Υ.Γ εγω την ανοσία την εχω στην ομορφιά . . . κάποιες – οιοι εδώ μέσα την έχετε στα αυτιά . . .

    Υ.Γ Oλόκληρος David Bowie τραγούδησε μαζι της . . . αλλα θα μου πεις ο τυπος είναι κάθε δεκαετια κι άλλο style . . . αντε του χρονου και Emo(μα αυτός δεν ηταν ο πρώτος emo?)!Παντως λεει πολλα η συμμετοχή του !

    Υ.Γ Έκρινα με βαση το song αυτό . . . δεν μπηκα στον κοπο να ακούσω αλλα songs . . . Δεν μου λεει κατι ο Waits , αλλιώς παίζει . . .

    Y.Γ Περί ορέξεως . . . χυλόπιτα !



    Εντάξει με το να μην απαντας αλλά να επαναλαμβάνεις οτι έχεις γράψει δεν κάνεις συζήτηση...

    Όσο για την Nicole, αυτή είχε actually καλή φωνη, καλα έκανε και το επιχείρησε! Και απ ότι θυμάμαι, η Nicole είναι απο την Αυστραλία και έχει και αυτή ωραίο κώλο! {#emotions_dlg.blush}


    -----------------
    A Sin For Him... Desire Within...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : katurunen στις 02-05-2008 10:59 ]


    PashalinaMakia
    02.05.2008, 12:37

    Τον Bowie μεταξύ μας δεν τον πολυγουστάρω.Τα τραγούδια του δεν μου λένε τίποτα.άρα η συμμετοχή του με αφήνει αδιάφορη.

    Αλλά βρε παιδιά τι κόλλημα να λέτε οτι εξαιτίας της εξωτερικής της εμφάνισης δεν την γουστάρουμε..Θα σας πω κι εγώ πιπίνια που μπορεί να μην τα γουστάρετε και να μας τους λέτε άφωνους.

    Αλλά το θέμα μας είναι αυτή η κοπέλα που ως ηθοποιός-χωρίς να βγάζουμε έξω την εξωτερική της εμφάνιση εννοείτε-είναι πάρα πολύ καλή.Τώρα ως τραγουδίστρια δεν μου λέει κάτι.άκουσα κι άλλα τραγούδια αλλά δεν ενθουσιάστηκα.Ήταν αυτό το μέτριο κουλτουριάρικο που βγαίνει στο Αμέρικα.

    Αν δεν βλέπετε αυτό το δήθεν οκ.

    Αλλά όπως είπε και η Katurunen,κι η Nicole δοκίμασε στο τραγούδι κι αυτή είχε πολύ ωραία φωνή κι είναι ακόμα ωραιότερη κι απο τη Johansson.

    Κι όταν αφορά την μουσική εννοείται οτι παίζει κυρίως ρόλο το αυτί κι όχι το μάτι ρε Γιώργο.Αν είσαι της σχολής απο φωνή κορμάρα πρόβλημα δικό σου.Εμείς κρίνουμε απλά και μόνο τη φωνή της.

    Και αν ήταν φιλανδέζα ξέρεις τι θα σκεφτόμουν προσωπικά:"Να άλλη μια προσπαθώντας να αναδείξει την τάχα ιδιαιτερότητα της χώρας της.Όλες το ίδιο στυλ τραγουδούν"


    Debauchee
    02.05.2008, 12:57

    μολις ακουσα το κομματι

    μια χαρα ειναι η κοπελα (βσκ σε ορισμενα σημεια μου θυμισε και αρκετα Velvet Underground το ολο mood)


    rompa
    02.05.2008, 14:01

    To αν μας αρέσει ή όχι δεν έχει να κάνει με την ομορφιά της .. (που εσείς λέτε , γιατί προσωπικά δεν την θεωρώ από τις ωραιότερες του Hollywood - αλλά δεν είναι εκεί το θέμα )

    Εγώ απάντησα με βάση το αν θα αγόραζα το cd , ή αν θα έμπαινα στον κόπο να ακούσω και άλλα κομμάτια . Ίσα ίσα επειδή είναι η συγκεκριμένη ανέτρεξα κατευθείαν να βρω το κομμάτι για να το ακούσω . Αν είχα διαβάσει για κάποια καινούρια κυκλοφορία κάποιας άλλης ίσως να μην το έψαχνα καν . Δε νομίζω ότι ήταν κάποιος αφοριστικός , απλά είπαμε ότι δεν μας ενθουσίασε ...


    Moonchild92
    02.05.2008, 16:37

    Αφού όλοι μπήκαν στο τραγούδι πια, να μην μπει κι αυτή;


    SouLRocK
    02.05.2008, 17:13

    Μπράβο βρε Sarlett μου...'Οταν αποφασίσεις να γίνεις και Dj ή ραδιοφωνικός παραγωγός, έλα να κάνουμε μια εκπομπή μαζί! ...

    {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    Μαζί σας On-Air @ http://listen.musicheaven.gr κάθε Κυριακή 12-2,κάθε Τρίτη 8-9 και κάθε Τετάρτη 4-5 με ότι θέλετε ν' άκουσετε σε όλο το φάσμα της rock μουσικής!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 02-05-2008 17:15 ]


    sea_like_eyes
    02.05.2008, 17:15

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 02-05-2008 στις 12:57 έγραψε...

    μολις ακουσα το κομματι

    μια χαρα ειναι η κοπελα (βσκ σε ορισμενα σημεια μου θυμισε και αρκετα Velvet Underground το ολο mood)



    Η δικη σου αποψη φιλαρακι μου αρκει !Κατεχεις οσο λιγοι εδω μεσα τον χωρο του trip-hop,Post-rock (απο 80's εως 00's) . . . το κομματακι χαλαρα θα μπορουσε να ειναι σε δισκο των Madrugada(με μερικες αλλαγουλες)ή σε δισκο των Μοrcheeba (στο ποιο αποκοσμο)!Χωρις τα διαφορα effects ανετα θα μπορουσε να ηταν συνθεση των 60'ς !Σωστος  . . .

    ''Εντάξει με το να μην απαντας αλλά να επαναλαμβάνεις οτι έχεις γράψει δεν κάνεις συζήτηση...''

    Μιλαω με επιχειρηματα . . . εσυ διαβαζε καλυτερα τις απαντησεις μου . . .

    ''Αλλά όπως είπε και η Katurunen,κι η Nicole δοκίμασε στο τραγούδι κι αυτή είχε πολύ ωραία φωνή κι είναι ακόμα ωραιότερη κι απο τη Johansson.

    Κι όταν αφορά την μουσική εννοείται οτι παίζει κυρίως ρόλο το αυτί κι όχι το μάτι ρε Γιώργο.Αν είσαι της σχολής απο φωνή κορμάρα πρόβλημα δικό σου.Εμείς κρίνουμε απλά και μόνο τη φωνή της.''

    Εσυ μηπως μιλας για ομορφια ? Και να πω πως κατεχεις το αντικειμενο ?

    Οσο για τον ωραιο κωλο . . . η Scarlett και η Kidman μπορει να εχουν ωραιο κωλο . . . Ειναι ωραιο να σου λενε πως εχεις ωραιο κωλο . . . Ασχημο ειναι να σου λενε πως εχεις επιχειρηματα του κωλου !Κοπελιες , δεν μου λενε κατι οι αποψεις σας !Δεν σας αρεσει , καλως !θεωρω πως δεν εχετε τις μουσικες γνωσεις για μου αποδειξετε το γιατι !θΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ αλλα και ΑΚΟΥΣΜΑΤΩΝ ειναι !Οτι ηταν να πω το ειπα . . . παω να ακουσω The Smiths . . .Innocent


    -Sadahzinia-
    02.05.2008, 18:32

    Mόλις είδα το videaki και αυτό λόγω του θέματος που ανοίξατε αλλιώς δεν μου κάνει καμία αίσθηση το ότι μία ακόμα ηθοποιός αποφάσισε να κάνει στροφή στο τραγούδι...

    Τη φωνη ρε  Γιώργο μου που την άκουσες...μάλλον που τη διέκρινες με τόσα φωνητικά...?

    Άχρωμη και άοσμη...   

    Ο συνδιασμός...ηθοποιίας...δισκογραφίας κτλ είναι καλός αρκεί να μπορείς να τα κάνεις και τα 2 κάλά...αλλιώς ακολούθα το καθείς εφ'ω ετάχθει...

    Και γιατί να μην εστιάσουμε στο όνομα της? Αφού και αυτή σε αυτό βασίστηκε...

    Scarlett Holywood wants you back....put the mc down!


    -Sadahzinia-
    02.05.2008, 18:35

    Α και οσον αφορά στο videaki...καλό φαινόταν μέχρι που άρχισαν να τη βάφουν σαν μία αλλα Έλενα Παπαρίζου...(μα πως συγκρίνω την Έλενα με την Scarlett ε?)

    Όσον αφορά αυτό που λες με τη Φινλανδία ίσως να έχεις δίκιο...

    Πάντως η Kidman δεν συγκρίνεται με την Johansson...


    -----------------
    εχεις τα πινελα εχεις και τα χρωματα...φτιαξε τον παραδεισο και μπες μεσα...Νικος Καζαντζακης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 02-05-2008 18:36 ]


    Debauchee
    02.05.2008, 19:33

    απλα θαυμαστε μια Academy Award-nominated American actress and musician.

    http://www.myspace.com/julietteandthelicks

    αν και αυτη εκανε καριερα επειδη ηταν η juliette lewis η ηθοποιος τι να πω..

    απλα ξεκολλατε


    poison_girl
    02.05.2008, 19:37

    αυτο μας  ελειπε!!!!{#emotions_dlg.ban}


    katurunen
    02.05.2008, 19:54

    Παράθεση:
    Το μέλος sea_like_eyes στις 02-05-2008 στις 17:15 έγραψε...

    Η δικη σου αποψη φιλαρακι μου αρκει !Κατεχεις οσο λιγοι εδω μεσα τον χωρο του trip-hop,Post-rock (απο 80's εως 00's) . . . το κομματακι χαλαρα θα μπορουσε να ειναι σε δισκο των Madrugada . .

    Μιλαω με επιχειρηματα . . . εσυ διαβαζε καλυτερα τις απαντησεις μου . . .

    Οσο για τον ωραιο κωλο . . . η Scarlett και η Kidman μπορει να εχουν ωραιο κωλο . . . Ειναι ωραιο να σου λενε πως εχεις ωραιο κωλο . . . Ασχημο ειναι να σου λενε πως εχεις επιχειρηματα του κωλου !Κοπελιες , δεν μου λενε κατι οι αποψεις σας !Δεν σας αρεσει , καλως !θεωρω πως δεν εχετε τις μουσικες γνωσεις για μου αποδειξετε το γιατι !θΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ αλλα και ΑΚΟΥΣΜΑΤΩΝ ειναι !Οτι ηταν να πω το ειπα . . . παω να ακουσω The Smiths . . .Innocent

    Αν το κατέχουμε ή όχι δεν μας αφαιρεί το δικαίωμα να κρίνουμε αν μας αρέσει ένα κομμάτι/φωνή ή όχι!

    Σωστά, το να λες οτι "έχεις ανοσία στην ομορφιά . . . ενώ κάποιες – οιοι εδώ μέσα την έχουμε στα αυτιά" είναι ακλόνητο επιχείρημα! {#emotions_dlg.tt2} Να σου αποδείξουμε κάτι, εγώ τουλάχιστον, δεν προσπαθώ, όπως είπες κι εσύ δεν μου λέει κάτι η άποψή σου, είναι θέμα ΓΟΥΣΤΟΥ και τίποτα παραπάνω!

    Και κάτι ακόμα... αυτό το "επιχειρήματα του κώλου", δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε αυτό που κατάλαβα, αλλά όπως και να έχει είναι πολύ προσβλητικό... {#emotions_dlg.blink}

     

     


    sea_like_eyes
    02.05.2008, 20:07

    ''...Τη φωνη ρε  Γιώργο μου που την άκουσες...μάλλον που τη διέκρινες με τόσα φωνητικά...?''

    Mα αυτο εννοω λιγοτερα effects . . . Μιλαω για το ακουσμα σαν ακουσμα , μελωδια , vocals , ολα μαζι ! Σαν συνολο αυτο που ακουσα , δεν με τρελανε , αλλα το ακουσα ευχαριστα !

     

    Υ.Γ κανει μπαμ πως εχουν ''βοηθησει'' την φωνη stud-ιακα με μηχανηματα !Αυτο προσωπικα δεν με νοιαζει !Εφοσον ειναι σαν ακουσμα καλο (for me) .  .  . χαλαρα !


    PashalinaMakia
    02.05.2008, 20:13

    Γιώργο ξεκόλλα!Άκουσε και τις απόψεις των άλλων!Τι πας να μας μεταπείσεις και καλά όλους οτι εαν ήταν άλλη θα μας άρεσε!

     


    sea_like_eyes
    02.05.2008, 20:17

    JULIETTE LEWIS & THE LICKS . . . εεεεεεεεεεεετσι ! ! !