ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Σχετικα με το ban της Ηλιανας - μια διευκρινηση της

    RoCkLiViN2
    27.05.2008, 15:26

    Ηλιανα:

    Γράφω εδώ, γιατί δεν έσβησαν το λογαριασμό μου,

    όπως ζήτησα από το ΜΗ, αντιθέτως μου άλλαξαν, απλώς, το password, ώστε να φαίνεται ότι έχουν πολλά μέλη μεν, αλλά να μη μπορώ εγώ να συνδεθώ. So, here it goes why! Θα δείτε ότι δεν έχω πει ΠΟΥΘΕΝΑ τίποτα κακό για την Kylie, τη συναυλία της, και όσους πήγαν να την παρακολουθήσουν. Επίσης δεν έχω μιλήσει προσβλητικά σε κανέναν, εκτός από τον Χόρχε, ΑΦΟΥ με προσέβαλε απίστευτα με τα όσα έγραψε. Επίσης, σύμφωνα με εφημερίδα, η συναυλία είχε περίπου 6.000 κόσμο, όχι 15.000. Προς αποκατάσταση των πραγματικών γεγονότων, λοιπόν,

     

     

    Η Kylie Minogue στο Terra Vibe τον Μάιο!

     

    10.05.2008, 22:58

    -Iliana-

     

    Εγώ σας εύχομαι να μην έχετε ήδη πάρει εισιτήριο, γιατί συνήθως δε βλέπεις ό,τι πληρώνεις να δεις με την didi που τη φέρνει... Ουκ ολίγες φορές για άλλους είχα πληρώσει και άλλους είδα, γιατί αυτοί για τους οποίους είχα πληρώσει ακύρωσαν κι έφεραν όποιον ήθελαν (χωρίς αποζημιώσεις φυσικά) Για να μη μιλήσω για το φιάσκο των rolling stones, που από κάθε εισιτήριο που επεστράφη κράτησαν 10 ευρώ (είχα πάρει 3). Και όσο γι'αυτούς που τα πήραν online, δεν ξέρω καν αν πήραν τα λεφτά τους-10 ευρώ πίσω..... Αυτοί είναι και ο λόγος που δεν πήγα στους muse, γιατί δεν ήθελα να πάρουν άλλα χρήματα από μένα οι άθλιοι..... και κλαίγομαι που θα έρθουν και οι linkin park που χρόνια παρακαλώ να τους δω αλλά να ΜΗΝ τους φέρει η didi, και τελικά τους φέρνουν αυτοί, γμτ..... Και τόσο ακριβά εισιτήρια, για να πάμε στου διαβόλου, να μην έχουμε που να παρκάρουμε, να πληρώσουμε και άλλα τόσα σε διόδια και βενζίνη, να ρισκάρουμε να βρούμε το αυτοκίνητό μας χωρίς πινακίδες, και όλα αυτά χωρίς να είμαστε και σίγουροι μέχρι την ημέρα της συναυλίας ότι τελικά θα δούμε την Kylie (ή τους linkin park). Προτιμώ να περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή, πλέον, και ΑΝ! {#emotions_dlg.ban} <- για την didi.

     

    23.05.2008, 14:08

    Avpz

    Εγγραφή: 23-05-2008

     

    Μολις μιλησα με μελος της διοργανωτικης εταιριας Didi music και η χθεσινη συναυλια ειχε κατι λιγοτερο απο 15000 ατομα!!! Αυτο προς απαντηση ολων αυτων που αμφισβητουσαν τη δυναμη της Kylie και το απιστευτα μεγαλο ελληνικο κοινο της... Βεβαια αυτο δεν ηταν δυσκολο να το διαπιστωσεις... Προσωπικα ημουν στην πρωτη σειρα και οταν κοιταξα πισω λιγο πριν την εναρξη ο κοσμος καλυπτε ολοκληρο το συναυλιακο χωρο σχεδον μεχρι τερμα πισω... Η Kylie τραγουδησε 2 ωρες και 10 λεπτα περιπου καλυπτοντας ετσι τις περισσοτερες επιτυχιες της... Το κοινο την αποθεωνε τοσο πολυ που καποιες φορες αδυνατουσε να μιλησει... Γενικα ηταν μια βραδια που οσοι την εζησαν θα την θυμουνται ως μια απο τις καλυτερες βραδιες της ζωης τους και σιγουρα δεν θα εχουν μετανιωσει για τα λεφτα που εδωσαν οπως υποστηριζει ενα μελος......... Ελπιζουμε να μας ξαναθυμηθει στην επομενη περιοδια της οπως υποσχεθηκε...

     

    23.05.2008, 18:59

    -Iliana-

     

    Το «ένα μέλος» έχει να πει ότι του φαίνεται τουλάχιστον ύποπτο που κάποιος γράφτηκε στο music heaven μόνο και μόνο για να εκθειάσει μία συναυλία και να την πει στο «ένα μέλος». Αυτό έχει να πει το «ένα μέλος» :p

     

    23.05.2008, 23:37

    Avpz

     

    Μπαινω σε αυτο το site εδω κ 2 περιπου χρονια (πολυ πριν το ανακαλυψεις εσυ Iliana) για να ενημερωθω μουσικα... Δεν γραφτηκα γιατι για να διαβασεις απλως καποιες σελιδες δεν χρειαζεται... Καμια ομως απο τις εκατονταδες συζητησεις που εχω διαβασει δεν ειχε μεσα σε 1 σελιδα τοσες ......... οσες αυτη για την kylie... Πολυ κακια και δηλητηριο... Γραφτηκα αποκλειστικα και μονο για να απαντησω στις ...... και δεν εχω προβλημα να με διαγραψουν αυτη τη στιγμη... Ειναι παντως πολυ δυσκολο να κραζεις εναν καλλιτεχνη,ενα μουσικο γεγονος και μετα να μαθαινεις οτι ηταν απο τα πιο πετυχημενα event στην Ελλαδα... Σωστη ηττα τρως... Πως ειναι δυνατον μετα να μην συνεχισεις να δειχνεις μικροψυχια???........ ΧΧΧΥΓ: Matina25 μαζι σου! Ραντεβου στην επομενη σταση της kylie στην Ελλαδα...

     

     

    Προχθές, 02:29

    -Iliana-

     

    Η Kylie μ'αρέσει.

    Κατά τα άλλα ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Μήπως μπορείς να μου δώσεις 3 πάσα για τους Linkin Park να τους δω να μη στεναχωρεθώ; Προφανώς έχεις καλές άκρες στην didi!

    Φυσικά και δε σε πειράζει να σε διαγράψουν, αφού δεν είχες σκοπό να γραφτείς εδωπέρα για να συζητάς με όλους μας, αλλά για να κάνεις διαφήμιση.....

    Απ'ΟΛΑ τα θέματα σε αυτό το site δύο χρόνια τώρα, οι εμπειρίες μου από την didi σε προκάλεσαν να γράψεις εδώ κάτι. Κι αυτό το κάτι ήταν ένα δελτίο τύπου.... Σοβαρά πάντως, θα μου δώσεις τα πάσα που σου ζήτησα; Έτσι, να δείξεις και ανωτερότητα!

    ΥΓ: Αν διαγράψουν και το δελτίο τύπου, πάλι δε θα σε πειράξει;

    ΥΓ2: Αφού το πότε γράφτηκες σύμφωνα με σένα δεν είναι ενδεικτικό του από πότε έχεις ανακαλύψει το site, εγώ πού ξέρεις πότε το ανακάλυψα;

    ΥΓ3: Κρίμα......

     

    Προχθές, 04:19

    Avpz

     

    Εισαι τραγικη!... Μακαρι να δουλευα για την οποιαδηποτε εταιρια,θα ειχα λυσει κ το προβλημα της ευρεσης δουλειας... Μιλας ομως σε φοιτητη,οποτε εισαι κ ακυρη... Την didi music την εμαθα οταν αγορασα το εισιτηριο επειδη αναγραφοταν πανω του... Αν ειχα τις ακρες που λες τοτε θα ειχα δει και backstage την kylie αλλα που τετοια τυχη... Διαφημιση της αξιζει ομως μετα την χθεσινη συναυλια... Τωρα αν εσυ ηθελες να πας σε συναυλιες της που ακυρωθηκαν,τι να πω...Σε κυνηγαει μια γκαντεμια...

    Οντως δεν γραφτηκα εδω για να συζητω,επειδη ηθελα ΜΟΝΟ να παρακολουθω νεα και θεματα που με ενδιαφερουν...

    Επισης τα σχολια αλλων θεωρησα χειροτερα οποτε μην νομιζεις οτι εσυ με προκαλεσες... Αλλωστε σε αναφερω κ τελευταια,απλως εσυ νομιζεις μαλλον οτι το συμπαν περιφερεται γυρω σου("οι εμπειρίες μου από την didi σε προκάλεσαν να γράψεις εδώ κάτι"-ευχαριστω για το γελιο που μου χαρισες!)... Τωρα αν αυτο που εγραψε ενας φοιτητης ΤΕΙ μοιαζει με δελτιο τυπου,τιμη μου...

    Οτιδηποτε διαγραψουν το ιδιο μου κανει... Εγω εγραψα την γνωμη μου που προοριζεται για καλοπροαιρετα ατομα...

    Εισαι εδω για να συμμετεχεις σε συζητησεις οπως λες... Ενας λογικος ανθρωπος-για να μιλησω κ πιο γενικα-θα γραφοταν απο τη στιγμη που θα ανακαλυπτε το συγκεκριμενο site αν ηθελε να συμμετεχει ενεργα στις συζητησεις... Οποτε εισαι πολυ καινουργια για να βγαζεις τετοια χολη...

    Τελος τα πασα που ζητας ειλικρινα θα στα εδινα αν ειχα τις ακρες παρολο τον πικροχολο χαρακτηρα σου... Δυστυχως ομως ειμαι απλως ενας fan καποιων καλλιτεχνων,ενος εκ των οποιων ετυχε να φερει η didi... Αυτο που μπορω να κανω ομως ειναι να σε συμβουλεψω να προτεινεις τον εαυτο σου ως groupie... Φανταζομαι θα κερδισεις πολυ περισσοτερα απο τα πασα...

    Ανωτεροτητα,οχι αστεια...............

     

    Προχθές, 20:14

    -Iliana-

     

    Εγώ έχω να πω, ένας συντονιστής forum όταν είναι πραγματικά σοβαρό το θέμα, κι όχι τύπου NikoPi, ΠΟΥ είναι;.........

     

     

    Προχθές, 21:53

    Avpz

     

    Καταρχην ειπα οτι ηταν ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ κ ΟΧΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ... Καλο ειναι να διαβαζουμε ολοκληρο το κειμενο καποιου πριν του "επιτεθουμε"... Απλως στην Kylie αξιζουν παραπανω συγχαρητηρια γιατι ο χωρος του terra vibe ειναι συνυφασμενος με rock συναυλιες και να μαζεψει εκει 15000 κοσμο μια καθαρα pop καλλιτεχνης θεωρειται μεγαλη επιτυχια... Αν γινοταν η συναυλια στο ΟΑΚΑ ειμαι σιγουρος οτι θα μιλουσαμε για 10000 παραπανω κοσμο... Η Shakira προπερσι μαζεψε 38000 κοσμο,αν ηταν ομως στο terra vibe η προσελευση θα ηταν μικροτερη... Ειναι για πολλους ανασταλτικος παραγοντας η ταλαιπωρια που πρεπει να υποστεις για να δεις μια συναυλια στη Μαλακασα...

     

    Iliana απ'οτι φαινεται σου τελειωσε η καχυποψια και αρχισες να επιστρατευεις τους συντονιστες... Ας προσεχες τα λογια σου απ'την αρχη...

     

    Εχθές, 00:36

    -Iliana-

     

    Ο τρόπος σου κι οι χαρακτηρισμοί σου προς το άτομό μου είναι απαράδεκτοι. Γι'αυτό ζητώ τους συντονιστές. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να χαρακτηρίζεις εμένα σαν άτομο, ούτε να μου προσάπτεις πράγματα που δεν έχω πει, ούτε να βγάζεις συμπεράσματα για το ποιόν μου γενικότερα. Με λίγα λόγια, πιστεύω πώς αν κάποιος πρέπει να διαγραφεί από εδώ γιατί δεν προσφέρει τίποτα παρά εκπροσώπηση μιας αισχροκερδοσκοπικής εταιρίας και προσβολής των μελών του ΜΗ, αυτός είσαι σίγουρα εσύ.

     

     

    Εχθές, 15:18

    Avpz

     

    Η διαγραφη μου ειναι καθαρα θεμα των συντονιστων και δικο μου... Εσυ Iliana να κοιτας τη δουλεια σου κ να μην σχολιαζεις αρνητικα ενα θεμα που μονο θετικο ηταν για χιλιαδες κοσμου... Η κακια κ η μικροπρεπεια εχουν κ ενα οριο...

    Το ποιον σου το καθοριζουν και αυτα που λες... Οπως οτι συνεχιζεις να αυτοπροσβαλεσαι λεγοντας οικτρα ψεματα του τυπου οτι σου καταλογιζω πραγματα που δεν εχεις πει... Που το ειδες αυτο ακριβως??? Πιστεψε με βασιστηκα αποκλειστικα κ μονο στα λεγομενα σου... Δεν πιστευα οτι θα σου ηταν κ τοσο δυσνοητο...

    Κ για μια ακομη φορα (ελπιζω τελευταια-απ'το μυαλο σου εξαρταται) ξαναλεω οτι δεν εκπροσωπω  την εταιρια που τοσο μισεις (κ προσωπικα δεν δινω δεκαρα) αλλα το κοινο της συναυλιας...

    Τελος, rocklivin2 δε λεω ρε παιδι μου,καλα τα χαχαχα-χουχουχου και τα emoticons, αλλα το θεμα στην ηλικια μας ειναι να εχουμε κ κανενα επιχειρημα να υποστηριξει τα λεγομενα μας κ οχι να δινουμε απαντησεις πενταχρονου...

     

    Εχθές, 19:15

    jorge
    Διαχειριστής

     

    1. Iliana, είναι απαράδεκτο να κατηγορείς κάποιον που δεν ξέρεις, οτι είναι μέλος μιας εταιρίας και την προωθεί. Αν αυτός έλεγε για εσένα οτι ανήκεις σε κάποια αντίπαλο της Didi music και εσκεμένα κατηγορείς την εν λόγω εταιρία, θα σου άρεσε; Επομένως ΔΕΝ πέφτουμε να φάμε κάποιον, επειδή απλά υποπτευόμαστε οτι ανήκει σε κάποια εταιρία.

    2. Στο συγκεκριμένο site ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να γράφουν τα μέλη των εταιριών, ακόμα και αν δε δηλώνουν οτι εργάζονται για την εταιρία. Επομένως, το συγκεκριμένο μέλος, ακόμα και να είναι μέλος της Didi Music, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ και γράφει οτι γράφει.

    3. Υποδείξεις για το ποιόν θα κάνουμε ban, να κάνεις σε άλλο forum σε παρακαλώ.

    4. Να προσέχεις όταν κακοχαρακτηρίζεις εταιρίες, γιατί αν η εταιρία σου κάνει μήνυση και ζητήσει τα στοιχεία της σύνδεσής σου, το MusicHeaven είναι υποχρεωμένο να τα δώσει. Επίσης, αν η οποιαδήποτε εταιρία μας κάνει μήνυση που φιλοξενούμε ατάκες σαν αυτή που έγραψες για την Didi Music, τότε κι εμείς με τη σειρά μας θα σου κάνουμε μήνυση, όπως άλλωστε αναφέρεται και στους Όρους του site, με τους οποίους συμφώνησες κατά την εγγραφή σου.

    Μη συνεχιστεί η οποιαδήποτε κόντρα εδώ, γιατί το θέμα είναι οι εντυπώσεις από τη συναυλία της Kylie. Αν έχετε, μπορείτε να βάλετε βίντεο και φωτογραφίες.

     

    Εχθές, 23:20

    -Iliana-

     

    Jorge, αν μου τη λες έχοντας διαβάσει όλο αυτό το topic, τράβα γαμήσου. Και είναι η πρώτη και τελευταία φορά που το λέω αυτό σε κάποιον στο νετ (και στη ζωή μου το λέω πολύ σπάνια). Σε απασχολεί μία εταιρία, κι όχι όλες αυτές οι προσβολές. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο.

     

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα

     

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση αυτόκλητης ή μη εξουσιοδοτημένης διαφήμισης ή άλλου περιεχομένου προώθησης προϊόντων, την αποστολή ανεπιθύμητων και μη προσκαλούμενων από τον λήπτη ηλεκτρονικών μηνυμάτων (e-mails) και οποιαδήποτε άλλη μορφή ανεπιθύμητης προώθησης περιεχομένου

     

    Για να ξέρεις τους κανόνες σου.

    Θέλω να με διαγράψετε από μέλος

    Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό για τεχνικούς λόγους (αλληλοεξαρτήσεις πινάκων στην database)

    Παρόλα αυτά εγώ θέλω να με διαγράψετε από μέλος, αφού δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου, γιατί νιώθω ιδιαίτερα προσβεβλημένη, και ότι αυτό το site, καθόλου δε συνάδει με το επίπεδό μου (που δεν είναι ανώτερο από εκείνο του μέσου ανθρώπου, σίγουρα, όμως, δεν είναι τόσο χαμηλά ξεπεσμένο).

    Χαιρετίσματα στο Λόρη.

     

     

    Σήμερα, 00:40

    Avpz

     

    Rockliving2 δεν με ενδιαφερει καθολου να δω αλλα posts σου,δεν με αφορας καν εσυ σαν υπαρξη...  Ειπες ομως οτι κρινω εξ'ιδιων... Απο ποτε τα πενταχρονα μιλανε με δελτια τυπου?!?!? (Της φιλης σου λογια χρησιμοποιω...)  Παλι δεν εχεις σοβαρο,ορθο και αληθινο επιχειρημα... Η συναυλια της Kylie ηταν το γεγονος της χρονιας ΓΙΑ ΜΕΝΑ... Μπορεις να το χωνεψεις αυτο? Αν οχι τραβα..... (οπως λεει παλι η φιλη σου με ολο το επιπεδο που της απεμεινε ως "ανθρωπος") Ας τελειωσει εδω αυτο με σενα γιατι νιωθω οτι τσακωνομαι με το ξαδερφακι μου...

    Jorge ειλικρινα ευχαριστω... Οντως δεν ειμαι μελος της οποιαδηποτε Didi,και δεν εχω προβλημα να συναντησω οποιον δεν το πιστευει κ να του υποδειξω την ταυτοτητα κ το φοιτητικο πασο μου...

    Iliana εβαλες τα χερακια σου κ εβγαλες τα ματακια σου... Συγχαρητηρια

    Σήμερα, 11:15

    jorge
    Διαχειριστής

     

    Το μέλος -Iliana- στις 25-05-2008 στις 23:20 έγραψε...

    Jorge, αν μου τη λες έχοντας διαβάσει όλο αυτό το topic, τράβα γαμήσου

     

    Σεβαστό. Καλή συνέχεια και σ' εσένα. Όσον αφορά τους κανονισμούς που παρέθεσες, πουθενά το μέλος avpz δεν τους παραβίασε. Σου ζητήθηκε να παραθέσεις συγκεκριμένο απόσπασμα από τα λόγια του, αλλά ούτε αυτό έκανες. Αντίθετα μ' εσένα βέβαια, που κατηγόρησες χωρίς να ξέρεις, γράφοντας off-topic και βρίζοντας (με ευχή βέβαια) χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος. Anyway, καλό είναι ο καθένας να μένει στα χωράφια του γιατί όταν μπλέκεται αλλού, δημιουργούνται προβλήματα. Για την τήρηρη των κανονισμών αρμόδιοι είναι μόνο οι συντονιστές και όχι τα απλά μέλη.

    Συνεχίζουμε στο θέμα.

     

     

    Σήμερα, 12:37

    jorge
    Διαχειριστής

     

    StavmanR έγραψα κάποια πράγματα πριν, περί χωραφιών, αρμοδιοτήτων και off-topic. Όποιος θέλει να γράψει κάτι σχετικό με τα παραπάνω να ανοίξει νέο topic. Εδώ γράφουμε μόνο για τη συναυλία της Kylie και δεν το ξαναγράφω.

    Αν ακολουθήσει μήνυμα με διαφορετικό περιεχόμενο, θα διαγραφεί χωρίς προειδοποίηση

     

     

     

    Φαίνεται πώς το Χόρχε τα πήρε γιατί «μπήκα στο χωράφι του». Παρεμπιπτόντως φαίνεται από όλα τα παραπάνω ότι κατηγορήθηκα από τον εκπρόσωπο της didi για πράγματα που ποτέ δεν είπα. Επίσης, το ΜΗ δε χρειάζεται να φοβάται μην τους κάνει μήνυση η didi, πολύ απλά γιατί τα όσα έγραψα δεν είναι συκοφαντίες, αλλά πραγματικότητα, οπότε δεν υπάρχει τίποτα που θα μπορούσε να σταθεί σε κανένα δικαστήριο, ούτε και οι ίδιοι μπορούν να τα αρνηθούν, βεβαίως.

     

    Δε μπόρεσα να ποστάρω τα παραπάνω μόνη μου, γιατί, όπως είπα, αντί να με διαγράψουν από μέλος, μου άλλαξαν απλώς τον κωδικό εισόδου. Κι αυτό αποτέλεσε τελικά την αφορμή γι’αυτή την επιστολή.

    Υ.Γ.: Εγω ως RoCkLiViN2 δεν παιρνω καμια θεση σε ολο αυτο, απλα μεταφερω την αποψη τις Ηλιανας

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : RoCkLiViN2 στις 27-05-2008 15:38 ]


    RoCkLiViN2
    27.05.2008, 15:31

    Να συμπληρωσω οτι αυτο αφορα κυριως τους συντονιστες...Ευχαριστω


    paperino
    27.05.2008, 16:07

    Tιι;; {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.confused1} Πότε έφαγε {#emotions_dlg.ban}?????


    evelina-3692
    27.05.2008, 21:39

    ποτε καλε εγιναν ολα αυτα?


    Moonchild92
    27.05.2008, 22:59

    Ναι, ούτε εγώ είχα καταλάβει τίποτα μέχρι να βγει ο Rocklivin.... Να γίνονται τέτοια πράγματα και να μη ξέρουμε τίποτα;;;{#emotions_dlg.mad}