ελληνική μουσική
    416 online   ·  210.881 μέλη
    DIMI25-
    31.05.2008, 23:53

    γεια σας!αυτο το καλοκαιρι θα παω αναφη,προτιμω τα ηρεμα νησι και γενικα οσο το δυνατων λιγοτερο κοσμικα.θα ειθελα να μου προτεινετε και αλλα τετια νησακια και αν καπιος εχει παει αναφη ας γραψει δυο λογια.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 01-06-2008 01:17 ]


    kithara-woman
    01.06.2008, 00:29

    Δεν έχω πάει,αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από φίλους που έχουν πάει,ότι είναι πολύ όμορφο νησί.

    Και εμένα αυτά τα νησιά μου αρέσουν.Δεν μπορώ την πολυκοσμία.Αν θέλω πολυκοσμία,δεν κάθομαι στην Αθήνα που την έχουμε 365 μέρες το χρόνο;

    Εχω πάει σε πολλά νησιά,περισσότερα από ο,τι σε μέρη στην ηπειρωτική Ελλάδα.

    Ενα  ήσυχο νησί που έχω πάει και είναι πανέμορφο,στο Ιόνιο,είναι η Ιθάκη.Καταπράσινο με τέλειες θάλασσες.

    Στο Αιγαίο,αγαπώ ιδιαίτερα την Ανδρο.Μεγάλο νησί,αλλά ήσυχο,οι παραλίες δεν μαζεύουν  κόσμο,γιατί είναι πολλές και μεγάλες.Δεν υπάρχει παραλία να μην είναι πεντακάθαρα τα νερά,σε όλο το νησί.Και έχει ένα κομμάτι καταπράσινο,που δεν θυμίζει Κυκλάδες,έχει νερά πολλά,πηγές,το νερό πίνεται στις βρύσες των δρόμων μόνο,όχι των σπιτιών,γεμίζεις αν θέλεις και δεν χρειάζεσαι εμφιαλωμένο,έγω το έπινα απ'την πρώτη στιγμή,καλύτερο κι απ'της Αθήνας,χωνευτικό.Επίσης,το καλύτερο,μόνο δυο ώρες,από Ραφήνα.Μόνο μειονέκτημα,οι δρόμοι,υπάρχουν αρκετοί χωματόδρομοι προς τις παραλίες,αλλά όταν φτάσεις...Ο παράδεισος μπροστά σου!!


    DIMI25-
    02.06.2008, 00:10

    ιθακη?χμ.πολυ ενδιαφερων μου ακουγετε.ανδρο ειχα παει και οντος το νησι δεν παλευετε,πανεμορφο με παραλιες αντε γεια,λιγο παγομενες αλλα να τοις πιεις στο ποτηρη.οσο γεια τοις πηγες εινε αλλο πραγμα και  ο τουρισμος αρκετος αλλα εκλεκτος.


    kalouka
    02.06.2008, 07:55
    Παράθεση:

    Το μέλος DIMI25- στις 31-05-2008 στις 23:53 έγραψε...

    γεια σας!αυτο το καλοκαιρι θα παω αναφη,προτιμω τα ηρεμα νησι και γενικα οσο το δυνατων λιγοτερο κοσμικα.θα ειθελα να μου προτεινετε και αλλα τετια νησακια και αν καπιος εχει παει αναφη ας γραψει δυο λογια.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 01-06-2008 01:17 ]