ελληνική μουσική
    548 online   ·  210.879 μέλη

    Συναυλία Λαυρέντη Μαχαιρίτσα:

    marianni1991
    05.06.2008, 23:32

    Εχθές πραγματοποιήθηκε με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία η 2η απο τις 2 μεγάλες συναυλίες του Λ.Μαχαιρίτσα και των λοιπών καλλιτεχνών που μας τήμισαν ολους με την παρουσία τους σ αυτό το ομορφο πάρτυ.

    Η βραδιά ήταν μαγική.Άτομα ολων των ηλικιών ηταν εκει και ζούσαν καθε λεξη και κάθε μελωδία που ερχόταν απο τη σκηνή.Ίσως η μεγαλύτερη και καλύτερη εκπληξη για όλους μας ηταν η μίνι επανένωση (εστω και της μιας βραδιάς) των Τερμιτων.Ερμηνεύτηκαν εκπληκτικα κομματια απο ολους τους καλλιτεχνες.Θεωρώ χωρις να θέλω να αδικήσω κανεναν απο αυτους τους τεράστοιους καλλιτέχνες οτι η Τ.Τσανακλίδου ηταν ανεπαναληπτη.Ολο το θέατρο απο τη στιγμή που βγηκε στη σκηνή ηταν πραγματικά συνεπαρμενό.Ο Β.Καζούλης, ο Μ.Πασχαλίδης, ο Φ.Πλιατσικας,ο Γ.Κοτσιρας,ο παντα "τρελλος" κυριος Δ.Σαββόπουλος, η χορωδία του Σ.Λαμπρου,η Ε.Ζουγανέλη(μετα του πατρός),τα Κίτρινα Ποδήλατα,ο Δ.Σταρώβας έδωσαν κατι παραπανω απο τον καλύτερο τους ευατό ..

    Ισως η καλυτερη συναυλία των τελευταίων χρονων.Ευχομαι να ζούμε παντα τοσο ευχάριστες στιγμές.Νιωθω πραγματικά πολυ τυχερη που ημουν εκεί.

     

     

    Υ.Γ.Όποιος/όποια έχει οπτικοακουστικό υλικο απο τη χθεσίνή συναυλία(ειχα ξεχάσει την ψηφιακή μου{#emotions_dlg.whistling}) ας μου στείλει ενα πμ να του δώσω mail να μου τα στείλει.

    Ευχαριστω και περιμενω και τις δικές σας απόψειςSmile


    jorge
    05.06.2008, 23:41

    Υπάρχει ήδη συζήτηση για τη συναυλία του Μαχαιρίτσα. Αν θες, ξαναγράψε το μήνυμά σου εκεί:

    http://www.musicheaven.gr/html/topic.php?id=14907