ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.877 μέλη
    sea_like_eyes
    17.06.2008, 15:52

     

    Σχετικά καινούργιο trend στον ήχο - χώρο της electro . . . μουσική περίεργη πραγματικά ! Την αγαπάς ή απλά . . . την μισείς . . . το θέμα όμως είναι πως . . . χορεύεις ! Ναι…ναι…οσες φορες εχω ακουσει για Minimal Party γινόταν της καλομοίρας ! Ήμουν από τους τυχερούς που είχαν δει τότε το Set του Stephan Bodzin στο Summer Decadence . . . Θυμάμαι έβγαινε ο κόσμος από τα μπουζουκο-mainstream Club-ακια και . . . απορούσαν !

    -Τι ακούγεται ετσι ? ? ?

    -Τι μπασσο είναι αυτό . . .

    -Μα καλα… πλάκα μας κάνουν …πάει 6μισι το πρωί . . .

    Αποτέλεσμα να είναι από τα ποιο επιτυχημένα Party ever . . . χιλιάδες εισιτήρια . . . και ο κόσμος να χωρίζεται στους μυημένους στον Minimal ηχο . . . στους λάτρεις της electro . . . αλλά και στους περίεργους που έκαναν ΜΠΑΜ από το στόμα-κλείσε-θα μπει-κανα-κοΝΟΥπι- !

     

    Υ.Γ ποια η άποψη σας ? ? ?

    Υ.Γ περιμένω tracks-videos . . . ξέρετε εσεις !!!


    -----------------
    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ? daRf icH noCh EtWas SaGen ? Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 17-06-2008 15:54 ]


    deathminor88
    17.06.2008, 16:35

    Άντε ρε sea πρότεινε τίποτα. Τέλεια τα βιντάκια...!

     

    YΓ. Η άποψή μου? Δεν έχω... Μέχρι τις 8 το πρωί δίπλα απ τον dj και μετά κοιμάμαι.. Που να διαμορφώσω άποψη? ΧΑΧΑ! Ξέρεις εsea..


    sitzoune81
    17.06.2008, 19:00

    Detroit scene FOREVER mate!....

    Check 'em out (και εκτος Detroit):

    *Robert Hood
    *Daniel Bell
    *Plastikman
    *Trentemψller
    *Jeff Mills
    *Paulo Nascimento
    *Steve Bug
    *Sutekh

    Συγκεκριμενα, ψαξε οσες συλλογες μπορεις απο τις Minimouse Records , Kompakt και 90wattsrecords.
    ......και μετα κλεισε το στομα γιατι θα μπει καμια μυγα!!!!!!!! χεχεχε!!!

    Υ.Γ. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, μα που παω, και Klik Records man! Εχουμε την καλυτερη δισκογραφικη εταιρια σ' ολοκληρη την Ευρωπη, σ'αυτον τον ηχο, και θα τ'αφησουμε να περασει ετσι, by?!?! χαχα!!!


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 17-06-2008 19:04 ]


    sea_like_eyes
    17.06.2008, 19:20

    Τους κυριους Βυg και Mills(με Holden o ξανθοψιρας) τους εχω δει Live . . . (o Βυg ειναι πλεον Classic-οςςςςς)

    Τον Trentemψller ηταν να τον δω περsea . . . αλλα δεν . . .

    Klik Records . . . χμμμ . . . εχω ακουsea 'Light' δουλειες .  .  . oπως Dousk , Gala (καποτε) κι ετσι  . . . θα τσεκαρω ομως γιατι το λεει ενας Ninjaaaaaaaaaa . . . !!! yooooooo man !

    Περιμενω videaaaaaaaaaaaaa . . .

     


    sitzoune81
    17.06.2008, 23:24

    Αααααααχ, θα σε αποκτησω καποτε καλο μου μηχανημα!!!!!!

    The Cure : A Forest (minimal techno cover) μαμαει και δερνει!

    Να παμε και προς Burial ηχο μερια, εεεε?!?! .....minimal ειναι κι αυτος αλλωστε! Αλλα αυτος ο τυπος δεν το φτανει τον Burial που να χτυπαει τον πισινο του εκενωτηρα εις το πατωμα!!! χαχααχα


    sitzoune81
    18.06.2008, 12:16

    Ενα θα σου πω..... κι αλλο κανενα!!!

    www.dubstep.fm  μονο minimal, dubstep, jungle, electro, chaos καταστασεις φιλε, το ανακαλυψα πριν μια βδομαδα περιπου κι εφαγα φρικη!

    πατας αριστερα που λεει winamp ή windows media και ακους πεντακαθαρα (192Κbit/sec) live ολημερις κι οληνυχτις!!!


    sea_like_eyes
    19.06.2008, 14:15

    Καπ-sea-Μο . . .

    Καπ-sea-Μο . . .

     

    το last-one ειναι αφιερωμένο σε οσους-ες ειχαν μείνει μεχρι τις δεύτερες πρωινές ώρες . . . στο Nαο (holden Night) . . . τοτε που υπήρχαν μονο μερικά Lazer-lights . . . μερικές χούφτες άτομα . . . να χορεύουν . . . με μπουφάν . . . σκουφιά(ηταν στο κλείσιμο το μαγαζι) . . . και ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . . . να μην μιλαει κάνεις με κανέναν . . . οι σερβιτόροι να κοιτάζουν το θέαμα αποσβολωμένοι . . . εδω εγω . . . παραπέρα εσυ . . . ποιο κατω ο αλλος . . . παρεα αλλα εκεινη την στιγμή ήμασταν ο καθένας στον κόσμο του . . . το μονο κοινό μας ήταν το ''ΟΟοΟοοοΟΡΕ ΠΟΥ...ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ Super'' . . .

    Y.Γ Μιλάμε για το απόλυτο Minimal-House REMIX . . . !

     


    deathminor88
    19.06.2008, 14:17

    Αυτά είναι...!


    sitzoune81
    19.06.2008, 14:24

    εγραψες παλι sea με το σχολιο που εκανες για το ΝΑΟ !!! χαχαχαχαα, ετσι ετσι!


    busted
    03.09.2008, 13:07

    Κατεβασα το cd tou bodzin (Liebe ist...=Αγαπη ειναι...)

    Εχω πωρωθει............... Ειναι απιστευτη η μουσικη του...


    -----------------
    Ζω μεγάλες στιγμές..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : busted στις 03-09-2008 13:24 ]


    sea_like_eyes
    04.09.2008, 02:56

    ΜI-NI-MAL . . .