ελληνική μουσική
    535 online   ·  210.881 μέλη

    Ipods και mp3s συνδέονται με τοην αύξηση της εγκληματικότητας

    emmanuella
    23.06.2008, 14:12

    Σύμφωνα με επιστήμονες τα Ipods καθώς και τα mp3s είναι ένασ από τους παράγοντες που αυξάνει την εγκληματικότητα στις μέρες μας. Ο λόγος ? Πολλοί άνθρωποι καθώς απολαμβάνουν την κορυφαία μπαλάντα των scorpions ή ακούνε τον αγαπημένο τους σταθμό στο ράδιο, μια και είναι ολοκληρωτικά απορροφημένοι, γίνονται τα θύματα του εγκληματία.

     

    Αλλά θα μπορούσε ο πειρασμός για την κλοπη των iPods να είναι τόσο ισχυρός που βρίσκεται πίσω από μια αύξηση του ποσοστού της εγκληματικότητας ?


    sea_like_eyes
    23.06.2008, 14:24

     

    με τα Mp3's και τα Ipods . . . τρεχεις . . . ο ναι . . . αφου τρεχεις λογικα κανεις και γυμναστική περα απο το τρέξιμο ! Αποτέλεσμα ολων αυτων ειναι να φτάσεις σωματικά στο επίπεδο να . . . κάνεις τον εγκληματία . . . μπλε απο το wood !

    Y.Γ θα συνεχίσω να τρέχω μετα μουσικής . . . να περπαταώ μετά μουσικής . . . κτλ . . . κτλ . . . άμα είναι να σου έρθει-τύχει   θα σου έρθει-τύχει  !

    Υ.Γ Ψυχραιμία κι αιφνιδιασμός . . . τελος

    Υ.Γ Λογικο σαν σενάριο δεν λεω . . . απλα . . . προσωπικά το βρίσκω λιιιιιιιιιγακι τραβηγμένο από τα μαλλιά !

     


    emmanuella
    23.06.2008, 14:36

    Συμφωνώ απολύτως. Τραβηγμένο πάρα πολύ όχι μόνο από τα μαλλιά !!!{#emotions_dlg.yes}

    Μας έδωσαν ένα σχετικό άρθρο στο φροντιστήριο. Δηλάδή έλεος !!!


    sea_like_eyes
    23.06.2008, 14:39

    Κι εχεις ακομα 2 χρονακια στο σχολειο . . . εχεις να δεις και να ακουσεις . . ουουουουου . .

     

    Υ.Γ ιλεος ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε . . . ουφφφφφφφφφφφφ


    sitzoune81
    23.06.2008, 14:40

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 23-06-2008 στις 14:12 έγραψε...

    Σύμφωνα με επιστήμονες τα Ipods καθώς και τα mp3s είναι ένασ από τους παράγοντες που αυξάνει την εγκληματικότητα στις μέρες μας. Ο λόγος ? Πολλοί άνθρωποι καθώς απολαμβάνουν την κορυφαία μπαλάντα των scorpions ή ακούνε τον αγαπημένο τους σταθμό στο ράδιο, μια και είναι ολοκληρωτικά απορροφημένοι, γίνονται τα θύματα του εγκληματία.

     

    Αλλά θα μπορούσε ο πειρασμός για την κλοπη των iPods να είναι τόσο ισχυρός που βρίσκεται πίσω από μια αύξηση του ποσοστού της εγκληματικότητας ?



    τι ειν αυτα που λετε? καντο λιγο πιο απλα να καταλαβω!


    AliCccEee
    23.06.2008, 15:42

    Έλα ρε !!! Πλάκα κάνεις...Κοίτα τι μαθαίνει κανείς...!!!!!

    Πέρα από το αστείο φυσικά...οι άνθρωποι που περπατάνε και μου απορροφούνται μέσω αυτών των αναθεματισμένων άσπρων ακουστικών ( τα δικά μου είναι μαύρα {#emotions_dlg.tt2} ) είναι τ΄σοο απορροφημένοι που είναι...εε...πως να το πω στα ελληνικα ____________ ( = unaware of their surroundings ) !!!


    sea_like_eyes
    23.06.2008, 15:48

     

    Καλα τωρα μιλας για zombies . . . ισα ισα που λόγο μουσικης πρεπει να τα εχεις 44 . . . κι οχι 14!

    Μπορει να . . . σε δαγκώσει σκύλος . . . σε κλέψει ένας Killer (Paul Di anno Punks) . . . να σε πατήσει ένα Car (Bonus 14.000 Pointssssss) . . . να . . . να . . . να . . . γι'αυτο διαλέγουμε τα μέρη στα οποια κινούμαστε . . . την ωρα επίσης . . . κτλ . . . κτλ !

     


    sitzoune81
    23.06.2008, 16:10

    μαλιστα..... τωρα καταλαβα!

    συμφωνω με τον sea. κι εγω οταν κυκλοφορω στο δρομο και τυχει να βαλω τα ακουστικα, τοτε γινομαι ακομα πιο προσεκτικος, ολες οι αλλες αισθησεις ανεβαινουν και λειτουργουν πολυ πιο εντονα και η τεστοστερονη χτυπαει κοκκινο, πληρης ετοιμοτητα δλδ!!!! χαχα

    κατα τ αλλα, καμια αποψη για το θεμα, ας προσεχουμε περισσοτερο, απλα!


    PashalinaMakia
    23.06.2008, 17:02

    Εμένα μια φορά πήγε να με πατήσει αυτοκίνητο ενώ άκουγα μουσική στο ΜΡ3....Απλά ήμουν σε παράξενη φάση και έκανα χαζαμάρα...

    Δεν σταμάτησα να ακούω στο δρόμο έκτοτε αλλάάά σιγάάά την ένταση και τα μάτια 114...

    Πρέπει να ομολογήσω πως είχε πλάκα!{#emotions_dlg.blink}ένιωσα παράξενα αλλά ποτές ξανά!


    sitzoune81
    23.06.2008, 19:56

    Μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπππππ!!!!!!!!!!!!!!!

    τι μου θυμησες τωρα?!?!?

    πριν 2 μηνες κοντεψα να κανω λιωμα μια κοπελα στην Πολιχνη στην ανηφορα του δημαρχειου, που περασε τον δρομο σφαιρα ακριβως μπροστα μου και φορουσε και ακουστικα! Ας ειναι καλα τα απιστευτα αντανακλαστικα μου!χαχαχαχαχα, στο γόνατό της μπροστά σταματησα, μου κοπηκαν τα ποδια........

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ!!!

     


    sea_like_eyes
    23.06.2008, 20:10

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 23-06-2008 στις 19:56 έγραψε...

    Μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπππππ!!!!!!!!!!!!!!!

    τι μου θυμησες τωρα?!?!?

    πριν 2 μηνες κοντεψα να κανω λιωμα μια κοπελα στην Πολιχνη στην ανηφορα του δημαρχειου, που περασε τον δρομο σφαιρα ακριβως μπροστα μου και φορουσε και ακουστικα! Ας ειναι καλα τα απιστευτα αντανακλαστικα μου!χαχαχαχαχα, στο γόνατό της μπροστά σταματησα, μου κοπηκαν τα ποδια........

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ!!!

     



    τι ακουγε???καλα σταματαωωωωω . . .

    Y.Γ ninjaaaaaaa drivingggggg . . .


    sitzoune81
    23.06.2008, 20:28

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 23-06-2008 στις 20:10 έγραψε...

    τι ακουγε???καλα σταματαωωωωω . . .

    Y.Γ ninjaaaaaaa drivingggggg . . .



    Φιλε, οχι τι ακουγε, ΤΙ ΦΟΡΟΥΣΕ να βλεπες......... πωωωωωω, θα σου πεφτε το καπελο μαν!

    Ενα τιραντακι ξωπλατο, καταξανθο μαλλι ριγμενο στην πλατη, σορτσακι κοντο λευκο κολλητο, πσσσσσσσ τι λεμε τωρα!!!!