ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.874 μέλη

    Nέα τραγούδια από Γιάννη Πλούταρχο..

    F_ANGEL
    16.07.2008, 03:01


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : F_ANGEL στις 16-07-2008 03:02 ]


    F_ANGEL
    16.07.2008, 03:04


    F_ANGEL
    16.07.2008, 03:06


    emmanuella
    16.07.2008, 13:40

    Αν και δεν ακούω πολύ τέτοια ελληνική μουσική....πιστεύω ότι ο Πλούταρχος έχει αρκετά συμπαθητική φωνούλα...!!!

    Τα τραγούδια του είναι τα περισσότερα αρκετά καλα...για το επίπεδο που τραγουδάει...

    Παρ'όα αυτά....τα καινούργια του...δεν μου αρέσουν...καθόλου μπορώ να πω...απλά κάτι λέει το " Μη μιλάτε για κείνη "...και λυπάμαι...γιατί όλοι πια όλο και πανε down....


    PashalinaMakia
    16.07.2008, 15:31

    Δεν μας παρατάτε με τον Πλούταρχο...?

    Το κάνει επειδή αγαπάει το τραγούδι ή επειδή θέλει να τα τσεπώσει κι άλλο?

    Αυτά είναι τραγούδια...

     


    kwstasagas
    16.07.2008, 18:43

    Αχ βρε PashalinaMakia, τι μού θύμισες .... Όταν πριν από αρκετά χρόνια ήμουν στην ηλικία σου, και φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, όποτε φτιάχναμε παρεούλα με μουσικά όργανα, παίζαμε και τραγουδούσαμε συνέχεια τραγούδια από το "ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ" !!! Καίγομαι - καίγομαι, Μπουρνοβαλιά, Το Δίχτυ ....... Εκεί, στις αρχές των 90ς, αυτά τα τραγούδια είχαν πολύ μεγάλη απήχηση, ιδίως σε εμάς τους - τότε - φοιτητές .....

    Περαιτέρω, όσον αφορά στον Πλούταρχο, στην Πέγκυ Ζήνα και σε άλλους του ιδίου χώρου για τους οποίους έχουν ανοιχθεί τόπικς .... έχω ήδη εκφράσει την άποψή μου σε άλλα ποστς : Δεν μου αρέσουν, δεν με εκφράζουν, αλλά .... ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ !!!! Το ότι δεν ακούω τα τραγούδια τους, δεν αγοράζω τους δίσκους τους, δεν πηγαίνω στα κέντρα που τραγουδάνε κ.ο.κ., είνα, νομίζω, από μέρους μου υπερ - αρκετά. Από κει και πέρα, δεν πρόκειται ούτε να τους βρίσω, ούτε να τους ειρωνευτώ [τόσο τους ίδιους, όσο και τους ακροατές τους ...] .....

     


    PashalinaMakia
    16.07.2008, 18:52

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 16-07-2008 στις 18:43 έγραψε...

    Αχ βρε PashalinaMakia, τι μού θύμισες .... Όταν πριν από αρκετά χρόνια ήμουν στην ηλικία σου, και φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, όποτε φτιάχναμε παρεούλα με μουσικά όργανα, παίζαμε και τραγουδούσαμε συνέχεια τραγούδια από το "ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ" !!! Καίγομαι - καίγομαι, Μπουρνοβαλιά, Το Δίχτυ ....... Εκεί, στις αρχές των 90ς, αυτά τα τραγούδια είχαν πολύ μεγάλη απήχηση, ιδίως σε εμάς τους - τότε - φοιτητές .....

    Περαιτέρω, όσον αφορά στον Πλούταρχο, στην Πέγκυ Ζήνα και σε άλλους του ιδίου χώρου για τους οποίους έχουν ανοιχθεί τόπικς .... έχω ήδη εκφράσει την άποψή μου σε άλλα ποστς : Δεν μου αρέσουν, δεν με εκφράζουν, αλλά .... ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ !!!! Το ότι δεν ακούω τα τραγούδια τους, δεν αγοράζω τους δίσκους τους, δεν πηγαίνω στα κέντρα που τραγουδάνε κ.ο.κ., είνα, νομίζω, από μέρους μου υπερ - αρκετά. Από κει και πέρα, δεν πρόκειται ούτε να τους βρίσω, ούτε να τους ειρωνευτώ [τόσο τους ίδιους, όσο και τους ακροατές τους ...] .....

     



    πολύ σωστό αυτό που λες.Δεν ξέρω αν αυτό που έγραψα φάνηκε ως ασέβεια. Αλλά αν είναι κάθε φορά να ανοίγουμε καινούριο τόπικ για να διαφημίσουμε καινούρια δουλειά κι όχι να αξιολογήσουμε ή απλά να μιλήσουμε για έναν καλλιτέχνη κάνοντας διάλογο αυτό μου φαίνεται κάπως.Συγγνώμη προκαταβολικά...


    Stroumfita456
    16.07.2008, 20:47

    Μ'αρεσουν πολυ τα καινουργια του τραγουδια..ειδικα το Αχ αγγελε μου...!!!!


    delta66
    18.07.2008, 01:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 16-07-2008 στις 20:47 έγραψε...

    Μ'αρεσουν πολυ τα καινουργια του τραγουδια..ειδικα το Αχ αγγελε μου...!!!!



     

    Αυτο τραγουδι ηταν να μπει σε cd αλλου γνωστου τραγουδιστη, αλλα δεν "χωρεσε" τελικα.

    Ο Πλουταρχος δεν αφησε την ευκαιρια να παει χαμενη Wink


    F_ANGEL
    18.07.2008, 01:23

    {#emotions_dlg.whistling}


    delta66
    18.07.2008, 01:37

    Γαι να μην παρεξηγηθω, δεν το εκλεψε το τραγουδι.

    Το τραγουδι ειναι του συνθετη και του στιχουργου δεν ειναι του τραγουδιστη.

    Αφου λοιπον ο αλλος καλλιτεχνης δεν αποφασισε να το βαλει μεσα στο cd του, θα πηγαινε στα σκουπιδια? Οχι βεβαιως.

    Οι δημιουργοι λοιπον του πηγαν το τραγουδι μαζι με αλλα, το ακουσε, του αρεσε, μυριστηκε την επιτυχια (κατι που δεν εκανε ο προηγουμενος) και ζητησε να το τραγουδησεις εκεινος για το cd του.

    Wink