ελληνική μουσική
    317 online   ·  210.924 μέλη

    Γιατί οι μεταλάδες/ροκάδες του σήμερα διαγράφουν τους παλιούς...??

    sitzoune81
    21.07.2008, 14:30

    Ανοιχτόμυαλοι βζζζζ (VS) Κλειστόμυαλοι

    ...είπε ο γάιδαρος τον πετινό κεφάλα!


    Iced_jacob
    22.07.2008, 00:20

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 21-07-2008 στις 14:30 έγραψε...

    Ανοιχτόμυαλοι βζζζζ (VS) Κλειστόμυαλοι

    ...είπε ο γάιδαρος τον πετινό κεφάλα!



     

    Γενικά οποιοσδήποτε κολλάει σε μουσικό είδος και ταμπέλες είναι στενόμυαλος.  Άμα το γουστάρεις άκου το!!


    sitzoune81
    22.07.2008, 01:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Iced_jacob στις 22-07-2008 στις 00:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 21-07-2008 στις 14:30 έγραψε...

    Ανοιχτόμυαλοι βζζζζ (VS) Κλειστόμυαλοι

    ...είπε ο γάιδαρος τον πετινό κεφάλα!



     

    Γενικά οποιοσδήποτε κολλάει σε μουσικό είδος και ταμπέλες είναι στενόμυαλος. Άμα το γουστάρεις άκου το!!



    Οριστε?! Σε μενα απευθυνεσαι ή απλα εκανες παραθεση το ποστ μου?

    Αν απευθυνεσαι σε μενα, μια βολτα στο προφιλ μου θα σου δειξει μερικες πληροφοριες για συγκεκριμενα -και οχι- πραματα που ακουω! Αλλα δεν παλευω να φανω ανοιχτομυαλος γιατι αυτη η λεξη μου προκαλει ζαλαδες και μου φαινεται καπως δηθεν!{#emotions_dlg.biggrin}
    Απ την αλλη, το να μην ψαχνεσαι απο φυσιολογικη αναγκη να ανακαλυψεις νεα γουστα, ειναι οτι χειροτερο!

    Αν παλι δεν απευθυνοσουν σε μενα, γραψε λαθος!Smile


    vero
    22.07.2008, 01:11

    αυτο που λες στεφανε συμβαίνει.. αλλα και το αντιθετο οπως αναφεραν άλλα μέλοι... σημαινει  οπως βλεπουμε...

    Αλλα εγω στηριζω το παλιο ροκ οπως led, AC/DC και deep purple. Αλλο να ακους ενα κιθαριστα που να σκιζει την κιθαρα και αλλο να ακους εναν κιθαριστα που να παιζει 3 συγχωρδιες και λεει οτι παιζει μουσικη.  Αλλα πιστευω εαν ψαχτεις καλυτερα υπαρχουν πολυ αξιολογες μπαντες που μπορουν παιξουν τετοια... αλλα δεν υπαρχει τοση διαφημιση οσο θα επρεπε... σε αυτες δεν λεω ποτε οχι... Ετσι αναλογα με την κριση μου θα καταλαβω τι αξιζει και τι δεν αξιζει... 


    Iced_jacob
    22.07.2008, 01:19

    sitzoune81

    Γενίκα μιλούσα όχι για σένα.  Έχεις ένα ευρύ φάσμα ακουσμάτων.  same here φυσικά αλλά σε διαφορετικά χωράφια απ' τα δικά σου Wink


    helpless
    30.07.2008, 19:13

    Αν και το εχω ζήσει και εγώ αυτό, π.χ να λέω ότι ακουω ένα σιγκρότημα και να μου το καταδικάζουν σε διάφορες κατηγορίες. Πιστεύω ότι δεν θα πρέπει να συνεχίσει αυτό να γίνεται, γιατι όλα τα συγκροτήματα υπάρχουν γιατι έχουν να δώσουν κάτι. Μερικές φορές όμως σκέφτομαι ότι για τη μεταλ και τη ροκ, που μπορει να πει κανεις ότι είναι αρκετά κοντα σε ηχους και  ιδεολογια, το χειρότερο θάψιμο γίνεται απο τους ίδιους και όχι απο άλλους χώρους. Εχω ακούσει πολλές φορες εναν μεταλά να σχολιάζει αρνητικα ενα ροκά, και το αντίστροφο, ενω ένας π.χ που ακούει κάτι διαφορετικό, το πολύ-πολυ να αδιαφρήσει ή να ρωτησει με απορία γιατί το ακούς! Δεν είναι λόιπον αυτό λίγο παράξενο???


    jethroomi
    01.08.2008, 01:25

    Εεε φιλοι, μη μαλωνετε. Πριν 10 χρονια ρωταω ενα καλο φιλο και μεταφερω τον διαλογο.

    -Ρε συ στη εποχη σου ηταν στις δοξες τους οι 'σωκρατες', οι πελομα μποκιου' και οι 'πολ'.

    -Ναι ρε μαμακα. Ολοι οι ροκαδες ακουγαμε 'σωκρατες' και πιο λιγοι 'πελομα' αλλα κρυφα ολοι ακουγαμε και 'πολ'.

    Ηταν αληθινη απαντηση. Μη μασατε.


    BAGRATION
    02.08.2008, 14:24

    "......M' αρεσει σταααα κυφάααα κι ο Μητροπάαανος......."

     


    musicathy
    02.08.2008, 16:48

    Εμένα στα φανερά