ελληνική μουσική
    320 online   ·  210.881 μέλη

    Αγορά μικτη μεχρι 200Ε

    Anarmodios
    11.09.2008, 15:21

    Γεια σας

    Είμαι νέο μελοσς και 8α ήθελα παρακαλώ τη βοηθειά σας.

    σκεπτομαι για την αγορά της Τapco 260fx. Σαν συνδεσμολογία μου κάνει αλλά  δεν ξέρω είναι αν εχει καλη προενυσχηση και αν εχει φύσημα. θα με βοηθούσε ιδιαίτερα αν καποιος εχει δουλεψει με την συγκεκριμένη η καποια αλλη της σειρας tapco.  


    noizreduction
    11.09.2008, 16:12

    Δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη σαν εταιρια, ομως αν καταλαβα καλα, θελεις πολλες εισοδους για τη δουλεια σου. Ε, στα 200Ε νομιζω πως ειναι μια χαρα. Σιγουρα σε περιπτωση ηχογραφησης θα παρατηρησεις ενα μικρο θορυβο απο τα preamps, ομως δεν θα ειναι τοσο ενοχλητικος. Ολα Made in Chine ειναι :D


    Anarmodios
    15.09.2008, 01:54

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 11-09-2008 στις 16:12 έγραψε...

    Δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη σαν εταιρια, ομως αν καταλαβα καλα, θελεις πολλες εισοδους για τη δουλεια σου. Ε, στα 200Ε νομιζω πως ειναι μια χαρα. Σιγουρα σε περιπτωση ηχογραφησης θα παρατηρησεις ενα μικρο θορυβο απο τα preamps, ομως δεν θα ειναι τοσο ενοχλητικος. Ολα Made in Chine ειναι :D



    Σε εχαριστω για την απαντηση. Εχεισς να μου προτεινεις κατι κοντα  σε αυτα τα χρηματα?


    noizreduction
    15.09.2008, 01:57

    Σιγουρα οχι κατι καλυτερο. Εκτος εαν κινηθεις σε αγορα μεταχειρισμενης. Αλλα στα 200Ε και με τοσα καναλια, το πιο πιθανον ειναι να σου πλασαρουν καμια κονσολα που εχει φαει τα ψωμια της ή εχει χτυπηθει παρα πολυ σε lives. Σπανια θα βρεις πολλα καναλια, σε καλη κατασταση και απο καλη μαρκα.

    Παρε λοιπον μια καινουρια και σε βαθος χρονου κανεις και αποσβεση. Η μεταπωλητικη της αξια βεβαια ειναι μικρη, αλλα δεν θα σε ενδιαφερει και τοσο κατι τετοιο νομιζω.