ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.857 μέλη

    Άλκης Κωνσταντόπουλος

    musicathy
    13.09.2008, 11:29

    Τις απόψεις σας...


    jorge
    13.09.2008, 12:07

    Τον είδα στο Αττικό Άλσος πριν λίγες μέρες τον Άλκη Κωνσταντόπουλο. Γέλασα πολύ, ο άνθρωπος είναι χαρισματικός. Και μου αρέσει που δεν το παίζει ταυτόχρονα και τραγουδισταράς ή συνθεταράς, όπως άλλοι. Στα καμαρίνια ήταν πολύ απλός, σοβαρός και δεν έκανε τον καραγκιόζη, να το παίζει παλαβός καλλιτέχνης κλπ.

    Ο Άλκης (ή και Αλκιβιάδης) υπενθυμίζω οτι είχε κερδίσει στον 1ο Διαγωνισμό Τραγουδιού του MusicHeaven με το τραγούδι "Γαμώ την Καταδίκη μου".

    Περισσότερα στο http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=results_1


    Termite
    13.09.2008, 12:33

    Εξαιρετικό παιδί, χαρισματικός μουσικός και άξιος συγχαρητηρίων που στις μέρες μας προσπαθεί να 'χωθεί' στα δισκογραφικά γρανάζια της "ποιότητας". Σε λίγο καιρό απ'ότι γνωρίζω θα βγεί ο πρώτος προσωπικός δίσκος του με παραγωγό τον Ηλία Μπενέτο.


    t-aliferi
    14.09.2008, 12:46

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΦΕΤΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΕ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑ.

    ΗΤΑΝ Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.

    >
    musicathy
    20.09.2008, 11:24

    Κι εγώ πιστεύω ότι έχει ανεξάντλητη ενέργεια, πολύ χιούμορ, και όπως λέει κι ο Λαυρέντης : 'Τα κάνει όλα και συμφέρει!'.


    incomplete_angel
    20.09.2008, 13:57

    Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ ! !

    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες!! Καταπληκτικός!{#emotions_dlg.walkman}


    DaveMustaine
    21.09.2008, 08:56

    αν και δεν ειμαι τρελος φαν αυτου του ειδους ροκ σκηνης ναι ο Αλκης οταν τον ειχα δει και εγω στην θεσσαλονικη με Παπακωσταντινου,Μαχαιριτσα,Ζουγανελη,Μπουλα,Σταροβα ηταν ολα τα λεφτα.....μιλαμε ενταξει ο τυπος το εχει.....και ειναι και καλος σαν μουσικος.....ξερει καμια 4 μουσικα οργανα πολυ καλα....καπου εκει......οκ......δεν ειναι και ευκολα κιολας.......χαιρομαι που με αυτη την συζητηση οτι δεν μενουμε μονο στις παλιες κλασσικες αξιες οπως ο Παπακωσταντινου και βλεπουμε και αναδεικνειουμε τους νεους καλλιτεχνες που προσπαθουν να προσφερουν στη κατεστραμενη ελληνικη music industry......


    Addicted-To-Music
    12.01.2009, 21:35

    Το "τραγούδι του ουρανού" είναι από τα πιο όμορφα κομμάτια που έχω ακούσει!


    palmos
    12.01.2009, 22:58

    Ένας χαρισματικός καλλιτέχνης! Πολύ καλά τραγούδια, καλή φωνή, πολύ καλή παρουσία!

    Με αργά αλλά σταθερά βήματα νομίζω ότι ο Αλκιβιάδης είναι από τα πιο υποσχόμενα ονόματα στην ελληνική ροκ και "έντεχνη" μουσική σκηνή!


    thaliey
    13.01.2009, 00:44

    θα συμφωνησω με τον παλμο!τον αλκιβιαδη τον ειδα και τον εμαθα ουσιαστικα το καλοκαιρι απο μια συναυλια που πηγα που ηταν μαζι με τον μαχαιριτσα κ τον καζουλη και ο αλκης!με εντυπωσιασε ολο το πακετο τραγουδιστη μουσικης εκφρασης και οργανοπαιχτη που εχει και εννοειτε εκτος απο ολα αυτα οχι ,μονο η εκφραση του στα οργανα αλλα κ ο μεγαλος αριθος διαφορετικων οργανων που γνωριζει ειχα την τυχη λοιπον να του μιλησω μετα κ ολα ηταν πολυ ωραια ευχαριστος μ μιλουσε και απαντουσε σε ολα οπως και στην απορια μου στην οποια ειχα τελικα δικιο ακουγοντας το ενα απ τα κοματια του ηταν πραγματι το κομματι που αυτος ειχε και παλι πει καθως ηταν δικο του στο διαγωνισμο που εγινε εδω στο Musicheaven και το κομμστι κυριολεκτικα τα σπασε!ομολογω πως και εγω το ψηφισα!ισως και γ αυτο μου εμεινε στην μνημη και το θυμομουν αμεσως μολις το ερμηνευσε στην συναυλια!


    gate
    23.01.2009, 01:13

    Δείτε αυτό:


    Termite
    23.01.2009, 09:47

    Εξαιρετικό τραγούδι, και όμορφο το βίντεο κλίπ!


    MariannaLappa
    15.04.2009, 22:12

    Είναι εξαιρετικός! Τον είδα και τον άκουσα για πρώτη φορά από κοντά πριν λίγες μέρες, όταν ήρθε στην πόλη μου για μια συναυλία. Εκτός του ότι έχει μια φοβερή και πολύ ιδιαίτερη φωνή και ξέρει πολλά μουσικά όργανα, έχει και πάρα μα πάρα πολύ πλάκα! ! ! Πιστεύω ότι θα τα πάει πολύ καλά στο μέλλον! 


    vicobubble
    18.04.2009, 17:39

    ki ego pisteuo oti prokeitai gia enan fovera talantouxo kallitexni....kai o " polemos " einai ena apo t pio oraia videos kai tragoudia pou exoun ginei


    alex4you
    22.04.2009, 19:23

    ειναι τρομερός τον είδα τότε στην ακτή πειραιώς καλά είναι μεγάλο ταλέντο απλά τέλειος!!!!!!!!!