ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.861 μέλη

    μεχρι που μπορουμε να φτασουμε?

    music-fan
    13.09.2008, 21:36

    πολλοι λενε οτι αλλοι ειμαστε για τα ''πολλα'' και αλλοι για τα ''λιγα''..εσεις τι πιστευετε?οτι μπορουμε να φτασουμε ολοι ψηλα αρκει να το θελουμε η οτι αυτα τα πραγματα ειναι εμφυτα??


    sea_like_eyes
    13.09.2008, 22:02

    εχεις τα πινελα και τα χρωματα..φτιαξε τον παραδεισο και μπες μεσα..

    οπου παραδεισος βλεπε . . . ΖΩΗ . . . εσυ την καθορίζεις . . . εσύ . . . ΕΣΥ . . . κάθεσαι και σκεφτεσαι . . . αυτό είναι το κακο . . . οι περισσότεροι σκεφτόμαστε . . . κάποιοι ποιο έξυπνοι αυτό που σκεφτονται . . . το κάνουν και ΠΡΑΞΗ . . . καλα τα δεδομενα . . . ποιο καλοι οι ‘’υπολογισμοι’’ . . . μα η θεωρια παραμένει θεωρια . . . το ψηλά είναι πολύ ποιο χαμηλά απ’ότι νομίζουμε . . . εχει πολλες ερμηνείες . . . η μαγικές λέξεις είναι δυο . . . άντε τρεις . . . θάρρος . . . θράσος . . . ΜΕΤΡΟ !!!


    etsiaplakelly
    13.09.2008, 22:17

    Σκα σκα σκα...ειναι ενας σκατζοχοιρος...που γελαει που γελαει ολη μερα....


    Spirous
    13.09.2008, 22:49

    Ότι είναι στην αποκλειστική μας ευθύνη τότε ΝΑΙ μπορούμε ΟΛΟΙ να φτάσουμε τα πολλά. Σε ότι όμως εμπλέκεται ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ άλλος άνθρωπος τότε τίποτα δεν είναι σίγουρο.


    rWmS
    19.09.2008, 14:20
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 13-09-2008 στις 22:17 έγραψε...

    Σκα σκα σκα...ειναι ενας σκατζοχοιρος...που γελαει που γελαει ολη μερα....



    Α!?!?!?!?!?!?!
    etsiaplakelly
    19.09.2008, 23:42

    Παράθεση:

    Το μέλος rWmS στις 19-09-2008 στις 14:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 13-09-2008 στις 22:17 έγραψε...

    Σκα σκα σκα...ειναι ενας σκατζοχοιρος...που γελαει που γελαει ολη μερα....



    Α!?!?!?!?!?!?!

     

    Ε, που το παραξενο??? Πετανε ολοι ασχετα, αλλοι ρωτανε αλλοι απαντανε...εγω θα μεινω απεξω??


    Liza32
    20.09.2008, 00:06

    Για μένα είναι έμφυτο! Φτάνει ψηλά, εκείνος που τολμάει, ρισκάρει, έχει πείσμα, και αγαπάει αυτό που κάνει! Επίσης, αυτός που έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και στις δυνατότητες του!


    StavmanR
    20.09.2008, 02:00

    Το πόσο "ψηλά" μπορεί κανείς να φτάσει κανείς σε μία ανταγωνιστική (οικονομικά) κοινωνία εξαρτάται από τον αριθμό των πτωμάτων που μπορεί να στοιβάξει με άρτιες γνώσεις στατικής μηχανικής, ώστε να αντέξουν το βάρος του καθώς θα αναρριχάται στην νεκρο-κλίμακα. Για να το θέσω και μαθηματικά, επαγγελματική επιτυχία είναι ο γεωμετρικός τόπος των σημείων που έχουν την ιδιότητα να μετατρέπουν την πτωμαΐνη σε χρήμα...


    sea_like_eyes
    20.09.2008, 02:15

    ''Για να το θέσω και μαθηματικά, επαγγελματική επιτυχία είναι ο γεωμετρικός τόπος των σημείων που έχουν την ιδιότητα να μετατρέπουν την πτωμαΐνη σε χρήμα...''

    καπως ετσι . . . {#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.sad}


    musicathy
    20.09.2008, 11:16

    Μέχρι το τέλος


    rWmS
    20.09.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 19-09-2008 στις 23:42 έγραψε...

    Ε, που το παραξενο??? Πετανε ολοι ασχετα, αλλοι ρωτανε αλλοι απαντανε...εγω θα μεινω απεξω??



     

    ααααα!


    inkve
    20.09.2008, 16:33

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 20-09-2008 στις 02:00 έγραψε...

    Το πόσο "ψηλά" μπορεί κανείς να φτάσει κανείς σε μία ανταγωνιστική (οικονομικά) κοινωνία εξαρτάται από τον αριθμό των πτωμάτων που μπορεί να στοιβάξει με άρτιες γνώσεις στατικής μηχανικής, ώστε να αντέξουν το βάρος του καθώς θα αναρριχάται στην νεκρο-κλίμακα. Για να το θέσω και μαθηματικά, επαγγελματική επιτυχία είναι ο γεωμετρικός τόπος των σημείων που έχουν την ιδιότητα να μετατρέπουν την πτωμαΐνη σε χρήμα...



    μου εδωσες εικονα με αυτο που ειπες!!δεν ξερω εαν στο εχουν ξαναπει αλλα γενικα γραφεις πολυ παραστατικα..το εχω παρατηρησει και σε αλλα ποστ σου...

    την ιδια γνωμη εχω και εγω με την επαγγελματικη ανελιξη-επιτυχια...αλλα τι να περιμενεις οταν παμε να υιοθετισουμε και εμεις το σκεπτικο οτι <<πρωτος>>ειναι ο καλυτερος ενω ο δευτερος ειναι ο <παρακατιανος>>

    ντροπη πραγματικα αν αναλογιστει κανεις οτι οι ελληνες ειμαστε και οι γεννητορες του ολυμπιακου τροπου σκεψης που για να προλαβω μερικους δεν υσχιει μονο στον αθλητισμο(γιατι προβαλει τον συναγωνισμο και οχι τον ανταγωνισμο)

    Υ.Γ να προσεχτει σε ποιες λεξεις εχω βαλει τα εισαγωγικα...


    marakiasteraki
    15.01.2009, 17:33

    Ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσην του Θεού. Η δύναμη, επομένως, που διαθέτει το πνεύμα του είναι τεράστια και μπορεί να κάνει πάρα μα πάρα πολλά πράγματα! Στις μέρες μας όμως κανείς ή σχεδόν κανείς δεν το βλέπει αυτό, καθώς όλοι και δεν βγάζω και τον εαυτό μου από αυτό, κοιτάμε τα εύκολα και τα απλά...Αυτά που δε χρειάζονται πολλή σκέψη ή πολύ μόχθο και όλα τα ''δύσκολα'' τα έχουμε αναθέσει σε ρυθμισμένα μηχανήματα...Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μένουμε στα ίδια και στα ίδια και να μην προχωράμε παραπέρα...