ελληνική μουσική
    388 online   ·  210.870 μέλη

    Ελενα Παπαριζου - Πυροτεχνηματα . . .

    sea_like_eyes
    09.10.2008, 23:05

     

    Ενα απο τα κορυφαια sOnGs των ημερων . . . για μενα το TOP . . . απολαυστε !!!

    Υ.Γ Electro λεμε . . .

    Υ.Γ Η Ελενα βγαζει τρομερο συναισθημα . . . ελπιζω σε μια συνεργασια με καποιον Dj . . . θα ειναι μαγικο !!!

     

    Υ.Γ

    ''Τόσες μάχες δίχως φίλους κι εχθρούς
    Στο μυαλό ξενύχτι
    Πριν βρω χρυσούς θησαυρούς''

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 09-10-2008 23:06 ]


    F_ANGEL
    09.10.2008, 23:08

    Ωραίο τραγουδάκι..Γενικά ωραίο το τελευταίο της cd..


    jorge
    10.10.2008, 00:15

    Η ψηφιακή επεξεργασία αλλοιώνει την πολύ καλή φωνή της... Με κουράζει και το μπιτάκι... Για τους κλάμπερς, καλό είναι...


    rompa
    10.10.2008, 11:06

    Πολύ καλό πράγματι! Αν μη τι άλλο η φωνή της "κολλάει" στα περισσότερα είδη τραγουδιών .


    PashalinaMakia
    10.10.2008, 11:15

    Έχει τρομερή φωνή η τύπισσα.Γιατί δεν προσπαθεί σε άλλα είδη μουσικής?Σε indie π.χ. νομίζω οτι θα'ναι φοβερή..


    sea_like_eyes
    10.10.2008, 12:55

    ''Η ψηφιακή επεξεργασία αλλοιώνει την πολύ καλή φωνή της...''

    εχεις δικιο . . . απλα οπως λες παρακατω . . . ειναι το song τετοιου style!Αν το πει ποτε unplugged με καμια κιθαρα seaΝοδεια θα ειναι απλα μαγικη . . .

     

    Υ.Γ αυτη και ο ρουβας (για Pop wanna-be stars Μιλαω) . . . Nothing more παιδες . . .


    naziara
    10.10.2008, 14:36

    Πολύ καλό το τραγουδάκι!


    emmanuella
    10.10.2008, 15:42

    Η Έλενα Παπαρίζου είναι πολύ καλή !

    Με το τραγουδάκι ... δεν τρελαθηκα ...

      ... αλλά ... θα ήθελα να το ακούσω σε κανένα κλαμπ ...  {#emotions_dlg.clap}


    sitzoune81
    10.10.2008, 17:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 10-10-2008 στις 00:15 έγραψε...

    ...Για τους κλάμπερς, καλό είναι...

    Ορίστε?!?!

    ...σαν λίγο υποτιμητικό μου ακούστηκε αυτό αγαπητέ jorge...

    Διευκρινήστε παρακαλώ ή αιτιολογήστε Smile

    (για να σας προλάβω, σημειώνω πως μου πέρασε απ'το μυαλό -ξώφαλτσα ευτυχώς- η εντύπωση πως αναφέρεστε στην ηλεκτρονική μουσική -έστω και σ'αυτήν που παίζεται στα μεγάλα clubs- και όχι στους "παρτάκιδες" ηλεκτρονικόφιλους του Σαββατοκύριακου... άν αναφέρεστε στους τελευταίους, μαζί σας!){#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    10.10.2008, 18:05

    Συνήθως οι clubbers δίνουν περισσότερο βάρος στο ρυθμό, επομένως θέματα όπως "ποιότητα φωνής" ή "μελωδία" κλπ, περνούν σε δεύτερη μοίρα. Απλά αυτό.

    Τώρα για το ποιούς θεωρώ clubbers, δεν καταλαβαίνω το διαχωρισμό που κάνεις για να σου απαντησω :)


    sea_like_eyes
    10.10.2008, 18:24

     

    ''Συνήθως οι clubbers δίνουν περισσότερο βάρος στο ρυθμό, επομένως θέματα όπως "ποιότητα φωνής" ή "μελωδία" κλπ, περνούν σε δεύτερη μοίρα. Απλά αυτό.''

    αν μιλας για τους δημιουργους . . . κάνεις λαθος . . . γνώμη μου παντα ! Τα vox γενικότερα στα dance Κομματια αποτελούνται απο πανέμορφες φωνές !Οσο για την μελωδία . . . τα samples ειναι αυτα που κυριαρχούν . . . απόδειξη οι τεράστιες ''βιβλιοθήκες'' που υπάρχουν στο διαδίκτυο απο samples . . . διάσημων Dj's κι οχι μονο !

    Δεν γνωρίζω κομματι που να ανήκει στην Electro κατηγορία και να μην εχει αξιόλογα φωνητικά!(μιλαω σε αυτους που γνωριζουν τι θα πει Vocals σε Electro SOng)Θα μου πεις . . . pc . . . επεξεργασία . . .ναι . . .!Seaμφωνω.Μα γενικότερα πιστεύω πως οι επαγγελματικές δουλείες δεν ρισκάρουν . . . το αποτέλεσμα οφείλει να είναι οσο ποιο τέλειο!

    Y.Γ η φωνή της Έλενας δίνει ένα παραπάνω συν στο κομμάτι . . .

    Υ.Γ η άποψη σου είναι γενικότερα αρνητική (Κι αν όχι αρνητική . . . όχι η καλύτερη) για αυτό το είδος μουσικής . . . όποτε . . . ο.K. . . λες την γνώμη σου και φυσικα καλα κανεις . . . διαλογο εχουμε !


    marylin
    10.10.2008, 23:12

    Ωραία η Παπαρίζου, το συγκεκριμένο όμως δε με ξετρελαίνει...{#emotions_dlg.walkman}


    rouli726
    12.10.2008, 05:40

    H τελευταια της δουλεια ειναι ροκ κ μαρεσει.το κομματι ειναι απιστευτο.παντα λυπομουν που αυτη η κοπελα δε παει κ πιο εξω....παρχουν πολυ χειροτερες φωνες και παρουσιες που κανουν διεθνη καριερα!


    gbk
    13.10.2008, 20:54

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 12-10-2008 στις 05:40 έγραψε...

    H τελευταια της δουλεια ειναι ροκ κ μαρεσει.το κομματι ειναι απιστευτο.παντα λυπομουν που αυτη η κοπελα δε παει κ πιο εξω....παρχουν πολυ χειροτερες φωνες και παρουσιες που κανουν διεθνη καριερα!



     

    Εύλογο το ερώτημα...Ωραίο το τραγούδι αλλά τόσες φορές που το έχω ακούσει απο την κοπέλα μου το έχω βαρεθεί...