ελληνική μουσική
    701 online   ·  210.861 μέλη

    Παράλογη Ελληνική νοοτροπία.....

    JohnieAnto
    12.12.2008, 14:47

     

    Σε τι αναφέρομαι  θα εξηγήσω αμέσως τώρα…..

     

    • Οι Έλληνες οι οποίοι κατά μερικά εκατομμύρια είναι μέλη του facebook ενώ παράλληλα διαμαρτύρονται για την καταπάτηση και την μη τήρηση του νόμου περί προσωπικών δεδομένων.
    • Τους μπάτσους που σου πουλάνε μαγκιά επειδή δεν φοράς κράνος ενώ ταυτόχρονα ένα ελικόπτερο προσγειώνεται στο προαύλιο των μεγαλύτερων φυλακών της χώρας για να αποδράσει ο Παλαιοκώστας.
    • Τους νέους των 700 ευρώ που είναι κάθε Σάββατο στα μπουζούκια χρεώνοντας τις πιστωτικές κάρτες και τους γονείς τους
    • Τους Έλληνες ανέργους που δεν βρίσκουν δουλειά ενώ κάθε λογής μετανάστης στην Ελλάδα δουλεύει βγάζοντας πολύ περισσότερα από 700 ευρώ.
    • Στους χιλιάδες ευτυχισμένους που πανυγήριζαν στους δρόμους όταν η Νέα Δημοκρατία κέρδισε τις εκλογές ενώ τώρα τους βρίζουν.
    • Τις άμεσα προηγούμενες γενιές που εδώ και κάποιες δεκαετίες ψηφίζουν τις ίδιες πολιτικές οικογένειες ενώ ταυτόχρονα διαμαρτύρονται ότι δεν υπάρχει κράτος.
    • Τους πολίτες που πληρώνουν κάθε μέρα φόρους, Φ.Π.Α. διόδια κ.α. για λογαριασμό ξένων κατασκευαστικών εταιρειών ενώ ταυτόχρονα καμαρώνουν και επιχειρηματολογούν στο ότι οι εκάστοτε κυβερνήσεις πραγματοποίησαν έργα υποδομής.
    • Σε όλους τους εργαζομένους που πληρώνουν ΙΚΑ κάθε μέρα ενώ αυτό χρεοκοπεί….
    • Σε όλους αυτούς που ανεβάζουν τους δείκτες τηλεθέασης των ειδήσεων του star channel θεωρώντας το ενναλακτικό ( αυτό δεν σηκώνει σχόλιο…)
    • Σε όλους όσους με το άκουσμα της λέξης μουσική… σκέφτονται τα μπουζούκια ενώ παρεξηγούνται όταν κάποιος τους αποκαλεί σκυλιά
    • Στους υπευθύνους εκείνης της καφετέριας που κλείνει reserve τραπεζάκι στην πλατεία αλλά και σε αυτούς που βλέποντας το, το θεωρούν φυσιολογικό
    • Σε εκείνες τις θείες που φορούν τα καλά τους και τις γούνες τους για να πάνε να ψηφίσουν ενώ λίγους μήνες αργότερα βγαίνουν στις πρωινές εκπομπές και διαμαρτύρονται για την ακρίβεια και για το ότι τους έκοψαν το εκας
    • Στους αντιεξουσιαστές που βρήκαν πάτημα στον χαμό ενός 15 χρονου να βγούν έξω και να τα σπάσουν όλα ενώ την ίδια στιγμή πακιστανοί – κούρδοι – γύφτοι – αλβανοι κ.α. φορούσαν κουκούλες και έκανα πλιάτσικο στα μαγαζιά.
    • Στους επαρχιώτες που εδώ και 30 χρόνια χύνουν γάλατα, καίνε καλλιέργειες και κλείνουν την εθνική ενώ κάθε φορά ψηφίζουν τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα
    • Στους αριστερούς της Παπαρήγα που έχουν ξεχαστεί στο 1970 ενώ θέλουν να ανεβάσουν ποσοστά στις εκλογές
    • Στις κυρίες και τους κύριους που πηγαίνουν στην εκκλησία σε κάθε γιορτή, κάνουν ευχέλαια και σκύβουν προσευχόμενοι τα παιδιά τους να πάρουν παραπάνω χρήματα από τα 700 ευρώ, την ίδια στιγμή που η μονή βατοπεδίου διαχειρίζεται τόσα χρήματα που οι ίδιοι ( οι προσευχόμενοι ) δεν πρόκειται να δουν ποτέ ούτε ζωγραφιστά.
    • Στην παπαρήγα που οργάνωσε συγκέντρωση στο κέντρο της αθήνας μετά τον θάνατο του 15χρονού έχοντας την νοοτροπία λες και ξαναμπήκε το τανκ στο πολυτεχνείο, αλλά πολύ περισσότερο σε αυτούς που πήγαν να την ακούσουν
    • Στους νέους φοιτητές που διαδηλώνουν ότι δεν θέλουν να είναι η γενιά των 700 ευρώ ενώ κάθε χρόνο η δαπ και η πασπ είναι πρώτα κόμματα.
    • Στις γκόμενες οι οποίες αν δεν είσαι μέσα στα πρότυπα της μόδας ή είσαι κάπως διαφορετικός δεν σου λένε ούτε καλημέρα ενώ ταυτόχρονα σε όποιον τους ρωτήσει λένε το θεϊκό δεν υπάρχουν πλέον άντρες
    • Σε όλους όσους πήραν γαμοδάνειο και εορτοδάνειο ενώ ταυτόχρονα φωνάζουν δεν μπορούμε να ζήσουμε
    • Σε όλους εκείνους που γλύφουν τα παπούτσια των βουλευτών ενώ ταυτόχρονα διαμαρτύρονται που η σύνταξή τους είναι μικρή
    • Σε όλους όσους τρώνε 2 ώρες στην κίνηση να πάνε στην δουλεία τους και όταν φτάσουν καθυστερημένοι ακούνε « άργησες » και λένε συγνώμη
    • Στον υπουργό μακεδονίας που έθεσε το επιχείρημα ότι ο ειδικός φρουρός που σκότωσε το παιδί προσελήφθει επί πασόκ αλλά πολύ περισσότερο σε όλους όσους τον ακούνε τον γλύφουν ή τον έχουν ψηφίσει
    • Στους μπάτσους που προστάτεψαν σαν κόρη οφθαλμού την βουλή από τις φασαρίες ενώ την ίδια στιγμή οι κουκουλοφόροι έκαιγαν το αυτοκίνητο σου
    • Στους διευθυντές και υπαλλήλους της υπηρεσίας ειδικών ελέγχων ( σδόε παλαιότερα ) που σου ρίχνει πρόστιμο επειδή δεν έκοψες ή δεν πήρες απόδειξη ενώ την ίδια στιγμή τα κάνουν πλακάκια με τα αντίστοιχα ποσά βέβαια με πολυεθνικές για παραγραφή χρεών
    • Στους ιερούς πατέρες της εκκλησίας μας που διδάσκουν τον σεβασμό προς την θρησκεία και σου δίνουν να φιλήσεις το χέρι τους ενώ ταυτόχρονα κάνουν ΤΑ έκτροπα εντός και εκτός ιερου.
    • Σε όλους εκείνους που έχοντας την μορφή κομματόσκυλων σε διάφορες εκλογικές εσωκομματικές και μη διαδικασίες βάζουν να ψηφίζουν και οι πεθαμένοι αλλά πολύ περισσότερο σε εκείνους που τους σιχαίνονται αλλά τους έχουν από κοντά επειδή είναι « βίσματα »

     

    Και γενικότερα σε όλη αυτή τη βλακεία που βλέπουμε καθημερινά μπροστά μας αλλά δεν κάνουμε τίποτα να την αλλάξουμε….

     

    Και θα μου πεις ρε μεγάλε εσύ δηλαδή τι προτείνεις? Τίποτα παραπάνω από το ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΟΡΘΙΟΙ …….απλά και βάζω και τον εαυτό μου μέσα για να μη θεωρηθώ γραφικός.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JohnieAnto στις 18-12-2008 14:41 ]


    inkve
    12.12.2008, 19:15

    δεν διαφωνω φιλε μου....ολοι μας ειμαστε μια μικρη γωνιτσα του βουρκου...

    το παραξενο ειναι γιατι εμας μας βρωμαει και σε αλλους οχι??


    fotis70
    12.12.2008, 21:46

    Στα περισσότερα σημεία σωστός!

    Εγώ θα συμπληρώσω:

    Στους γονείς που φωνάζουν ότι τα παιδιά τους σήμερα  δεν έχουν ιδανικά και από την άλλη τα συμβουλεύουν – κοίτα εσύ να είσαι καλά και ο συνάδελφός σου , ο συμφοιτητής  σου, ο σύντροφό σου, η «σειρά» σου στον στρατό και όλος ο κόσμος να πάει ………….

    Τα περισσότερα ξεκινούν από εδώ, από την οικογένεια!

    Αν λοιπόν ένας άνθρωπος από το ξεκίνημα της ζωής του ακούει συνέχεια λόγια που του χαϊδεύουν τα αυτιά, γιατί να έχει ιδανικά;

    Αν ένας άνθρωπος από το ξεκίνημα της ζωής του μέχρι τα «βαθειά» παιδικά του χρόνια ( 30 – 40 ) τα έχει όλα έτοιμα στα πόδια του γιατί να έχει ιδανικά;

    Αν ένας άνθρωπος από το ξεκίνημα της ζωής του γίνεται με την βοήθεια των γονιών του υπερκαταναλωτής γιατί να έχει ιδανικά!

    Και σε ένα σορό άλλες περιπτώσεις γιατί τα παιδιά να έχουν ιδανικά; Που θα τους φανούν χρήσιμα τα ιδανικά;

    Όταν ένας μαθητής σου λέει στην τάξη «άντε και γαμ……» - επειδή του ζητάς την ώρα του μαθήματος να κάνει ησυχία και να μην ενοχλεί τους συμμαθητές του – γιατί να έχει ιδανικά αφού δεν έχει καμιά συνέπεια και από πουθενά!

    Θα αναρωτηθεί κάποιος - οι συνέπειες του νόμου κάνουν τα ιδανικά; Στους μεγάλους που είναι συνειδητοποιημένοι θα πω όχι. Στα παιδιά όμως που τώρα μαθαίνουν την ζωή και τους κανόνες της θα πώ ναι! Αν θέλει κάποιος θα το αναλύσουμε.

    Αν λοιπόν τα σημερινά παιδιά ψάχνουν ιδανικά ας στραφούν πρώτα στους γονείς τους και μετά οπουδήποτε αλλού! Ας πουν «εσύ τι έκανες στον πόλεμο μπαμπά;» μεταφορικό αυτό το τελεταίο.

    Ένας κακός γονιός είμαι και εγώ και ας είναι τα παιδιά μου μικρά! Για το κατάντημα της κοινωνίας εγώ φταίω γιατί ανήκω στην χειρότερη γενιά γονέων που έβγαλε αυτός ο τόπος.    

    Τρία χρόνια στην Δευτεροβάθμια (ΤΕΕ λόγω ειδικότητας) τα είδα όλα! Δεν υπάρχει πιο κάτω από εδώ!

    Το σχολείο και το σπίτι δίνουν ιδανικά. Κανένας άλλος! Πείτε μου σας παρακαλώ από πού αλλού να τα βρούν τα παιδιά;


    noizreduction
    12.12.2008, 23:30

    Μπορειτε να γαμησετε το 80% του συνολικου πληθυσμου..Το υπολοιπο 20% ειναι αλλοδαπο και εδραιωνει τεχνικα την Ελλαδα, διοτι εμεις απο το πολυ γαμησι, εχουμε χασει τη μπαλα..

     

     

    Σοβαροτης 0...Πεθανε ενα παιδι κι εμεις θυμομαστε να αναλυσουμε ολα τα κοινωνικα προβληματα πανω στο αιμα του! Εαν ειναι ετσι, εγω λεω να σκοτωνουμε εναν καθε εβδομαδα, ωστε να εχουμε θεμα!!

     

    Α ρε γαμια ελληνα... {#emotions_dlg.ban}


    jorge
    13.12.2008, 00:37

    Χωρίς να το πάρει κανείς προσωπικά, νομίζω οτι πρέπει να υπενθυμίσω πως στο συγκεκριμένο forum απαγορεύονται οι κακές λεξούλες. Θα το δει ο ένας, θα το δει ο άλλος, θα νομίζει οτι όλ' αυτά είναι αποδεκτά και θα το καταντήσουμε όπως δε θα θέλαμε. Ας τα λέμε αλλιώς...


    Peace18
    13.12.2008, 01:26

    Έτσι! Επανάσταση και αντρούκλα! Έτσι!

    *κλαπ κλαπ*

    Βρισιές και νταϊλίκια! Σέχτα και δηθενισμός!

    Αυτά είναι...{#emotions_dlg.scared}


    deathminor88
    13.12.2008, 14:17

    Μπράβο ρε JohnieAnto!

    Τα πάντα είναι σκατά σε αυτή τη χώρα.

    Όπως τα λες, ακριβώς...

    *κλαπ, κλαπ* και από εμένα..

     

    Αντί να κάθεσαι να λές όλες αυτές τις βλακείες, δεν κοιτάς να αλλάξεις πρώτα εσύ, και άσε τις ευθύνες... Βαρβατίλες, και δηθενισμός..

    Θα συμφωνήσω με την Peace18..


    tsibitos
    13.12.2008, 17:01

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 13-12-2008 στις 14:17 έγραψε...

    Αντί να κάθεσαι να λές όλες αυτές τις βλακείες, δεν κοιτάς να αλλάξεις πρώτα εσύ, και άσε τις ευθύνες... Βαρβατίλες, και δηθενισμός..

    Θα συμφωνήσω με την Peace18..


    +1

     

    Είναι πόλυ εύκολος (και πολύ αηδιαστίκος) αυτός ο μηδενισμός των πάντων.. Αν τα βλέπεις όλα έτσι JohnieAnto να βάλουμε όλοι από ένα ευρώ να βγάλεις κάνα αεροπορικό εισητήριο να πάς αλλού, γιατί ναι εμείς οι Έλληνες ξέρουμε καμιά φορα να βοηθάμε κιόλας...


    ins2anity
    13.12.2008, 23:09

    πολυ ανωριμη η αντιδραση σου φιλε μου...αλλα να σ πω την αληθεια θελω πολυ να απαντησω στο δικο σου υφος.λοιπον φιλε μου....γ@μησου πρωτα εσυ που καθεσαι σπιτι σου και το μονο που κανεις ειναι να στελνεις τις προσβλητικες σου αποψεις στο ιντερνετ και μετα να γ@μηθω εγω που καθομαι και σου απαντω και δεν αντιδρω με την σειρα μου με πραξεις... πρωτα φταιμε εμεις φιλε μου και μετα οι αλλοι.. δεν απευθυνομαι μονο σε εσενα αλλα σε οποιον τα εχει βαλει με τους ελληνες και νομιζει οτι την ''βγαζει λαδι'' γιατι αυτος εχει καταλαβει τι παιζει και το λεει...και για να μην γινει παρεξηγηση.. πραγματικα δεν εννοω εσενα ουτε θελω να σε προσβαλω. επισεις οταν λεω αντιδραση δεν εννοω να βγουμε και να τα σπασουμε ολα...... τωρα κατι που απευθυνεται σε σενα... αν νομιζεις οτι ετσι θα πιασεις το πνευμα της επαναστασης του ελληνα εισαι πολυ λαθος... αλλα καταλαβαινω το σκεπτικο σου γτ κι εγω πριν απο λιγο καιρο με παρομοιο τροπο μιλουσα και πραγματικα ζητω συγνωμη αν καποιος ειναι σε αυτο το φορουμ και ειχε διαβασει και ηταν αντιθετος με τις αποψεις που ειχα εκθεσει με αυτον τον τροπο


    theo182
    14.12.2008, 05:31

    Μήπως ο καθένας βρήκε κάποια κομμάτια του μίζερου εαυτού του μέσα σε αυτά που γράφει ο φίλος JohnieAnt και για αυτό και η επίθεση???

    Γιατί εγώ βρήκα πολλά...αλλά θα ήτανε πιο φρόνιμο να βρούμε μία λύση και όχι να κατηγορούμε και να βρίζουμε αυτόν που μας ξεμπροστιάζει...

    Αλήθεια πόσοι από εσάς έχουν ακούσει τις φράσεις "εγώ θα καπνίζω και μετά το 2004/ναι καλά σιγά μη περάσει το μέτρο στην Ελλάδα/καλά θα γίνει χαμός δεν θα το αφήσουμε να περάσει στην Ελλάδα/εδώ είναι Ελλάδα ρε δε θα κάνουνε ότι θέλουν" και πολλά άλλα...??????????????

    Εγώ τις ακούω συνέχεια.Και εσύ ρε φίλε μαθητή από το Βόλο...(που αμφιβάλλω ότι είσαι μαθητής αλλά τέσπα..) εσύ δεν είσαι που μας έλεγες στο θέμα με το χαμό του Αλέξη ότι για όλα φταίει η νοοτροπία του Έλληνα και ότι πρεπει να αλλάξουμε τρόπο σκέψης κτλ??????????????????????????

    Τώρα επιτίθεσαι σε έναν άνθρωπο που μας λέει 10 πράγματα που επείγουν αλλαγή τρόπου σκέψης στη καθημερινή μας ζωή.Μήπως να αλλάξουμε νοοτροπία μόνο προς τους μπάτσους????

    Α...και ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ...καταντάς γραφικός


    liopesiotis
    14.12.2008, 05:49

    Τα πάντα ξεκινούν από την οικογένεια.  Οταν στο σπίτι εργάζονται και οι δυό γονείς  το παιδί που θα βρει αποκούμπι;   Με ποιόν θα πει τα προβλήματά του και τις ανησυχίες του;  Η βάση της κοινωνίας μας είναι η οικογένεια.    Αν δυαλυθεί αυτός ο θεσμός , τότε απλά υπάρχει μόνο κατήφορος.


    margot
    14.12.2008, 09:59

    Παράθεση:

    Το μέλος liopesiotis στις 14-12-2008 στις 05:49 έγραψε...

    Τα πάντα ξεκινούν από την οικογένεια.  Οταν στο σπίτι εργάζονται και οι δυό γονείς  το παιδί που θα βρει αποκούμπι;   Με ποιόν θα πει τα προβλήματά του και τις ανησυχίες του;  Η βάση της κοινωνίας μας είναι η οικογένεια.    Αν δυαλυθεί αυτός ο θεσμός , τότε απλά υπάρχει μόνο κατήφορος.



    Συμφωνώ, αλλά εκεί έρχεται ο ρόλος του καθενός μας και κυρίως του σχολείου. Πού θα βρει αποκούμπι; Σε σένα, σε μένα που μπορεί να είμαι δάσκαλος, θείος, νονός ή δεν ξέρω τι άλλο και βλέπω ότι το παιδί είναι μόνο, ότι χρειάζεται στήριξη.

    Έτσι για μένα διορθώνεται ο κόσμος, Αν στηρίξω το κάθε παιδί που βλέπω ότι με χρειάζεται στο άμεσό μου περιβάλλον - ακόμη κι αν έρθω σε σύγκρουση με την οικογένειά του ("τι ανακατεύεσαι; κάνε δικά σου παιδιά για να ασχοληθείς)  - τότε κάπως μπορεί η επόμενη γενιά να κάνει καλύτερα τα χάλια μας. Αν εγώ γίνω ασπίδα και τοίχος (όχι που κρύβει αλλά που στηρίζει το παιδί) τότε ίσως και να καταφέρουμε κάτι.

    Γιατί η λύση δεν είναι να καθόμαστε στους δερμάτινοι καναπέδες μας και να σχολιάζουμε. Η λύση είναι η δράση και όχι η από - δραση από τα δικά μας προβλήματα είτε σπάζοντας είτε βλέποντας μόνο τις καμπούρες των άλλων.


    Aiolos_m
    14.12.2008, 12:00

    Η άποψη του καθενός μας είναι σεβαστή, φτάνει να εκφράζεται με τον αντίστοιχο σεβασμό όταν μιλάμε δημόσια. Ναι μεν ο τρόπος του JohnieAnto δεν ήταν ο σωστότερος για να ξεκινήσει μια κουβέντα, από την άλλη δεν είναι ανάγκη να απαντάμε στο ανάλογο ύφος. Το θέμα είναι αρκετά σοβαρό για να το καταλήξουμε γραφικό.

     

    Φιλικά.


    mrdrummergr
    14.12.2008, 13:59

    ...τά'χει πει ο μεγάλος ο Σουρής!!!

    {#emotions_dlg.rockon}


    marakiasteraki
    14.12.2008, 14:27

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 12-12-2008 στις 23:30 έγραψε...

    Μπορειτε να γαμησετε το 80% του συνολικου πληθυσμου..Το υπολοιπο 20% ειναι αλλοδαπο και εδραιωνει τεχνικα την Ελλαδα, διοτι εμεις απο το πολυ γαμησι, εχουμε χασει τη μπαλα..

     

     

    Σοβαροτης 0...Πεθανε ενα παιδι κι εμεις θυμομαστε να αναλυσουμε ολα τα κοινωνικα προβληματα πανω στο αιμα του! Εαν ειναι ετσι, εγω λεω να σκοτωνουμε εναν καθε εβδομαδα, ωστε να εχουμε θεμα!!

     

    Α ρε γαμια ελληνα... {#emotions_dlg.ban}



     

    Συμφωνώ απόλυτα...


    kamelia8
    14.12.2008, 17:36

    jorge, όταν είδα το topic, νόμιζα ότι θα το κλείδωνες... Αυτό επαφίεται στη δική σου κρίση.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος JohnieAnto στις 12-12-2008 στις 14:47 έγραψε...

    • Οι Έλληνες οι οποίοι κατά μερικά εκατομμύρια είναι μέλη του facebook ενώ παράλληλα διαμαρτύρονται για την καταπάτηση και την μη τήρηση του νόμου περί προσωπικών δεδομένων.



    Δεν τηρείται στο Facebook;

    Στα περισσότερα συμφωνώ. Αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να διατυπωθούν ευγενέστερα.

     


    fireroc
    14.12.2008, 18:50

    Κάνω βουτιές σε βόθρο με εικόνες
    φουσκώνω τα βυζιά μου με ορμόνες
    θέλω να γινω σαν Αμερικάνος,
    μ' αρέσει στα κρυφά κι ο Μητροπάνος

    Έλληνας νεοέλληνας

    Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
    και ψηλωσε η κοντούλα λεμονιά.
    στα Σάλωνα δε σφάζουνε αρνιά
    δεν πάει το παπάκι στην Πόταμιά.

    Κι η παπαλάμπραινα γυμνή
    χαιδέυει δώρο συσκευή
    σ' ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο

    Πουλάκι ξένο
    πουλί χαμένο
    μου τρώει τα σπλάχνα
    δεν βγάζω άχνα.

    Καιω τα δέντρα χτίζω μαιζονέτες
    θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες
    σ' ένα κλουβι γραφείο σαν αγρίμι
    παιζω ατέλειωτο βουβό ταξίμι

    Έλληνας νεοέλληνας

    Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
    και ψηλωσε η κοντούλα λεμονιά.
    στα Σάλωνα δεν σφάζουνε αρνιά
    δεν πάει το παπάκι στην Πόταμιά.

    Κι η Παπαλάμπραινα γυμνή
    χαϊδέυει δώρο συσκευή
    σ' ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο

    Πουλάκι ξένο
    πουλί χαμένο
    μου τρώει τα σπλάχνα
    δεν βγάζω άχνα.

    Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
    μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
    πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
    μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει

    Έλληνας νεοέλληνας

    Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
    και ψηλωσε η κοντούλα λεμονιά.
    στα Σάλωνα δεν σφάζουνε αρνιά
    δεν πάει το παπάκι στην Πόταμιά.

    Κι η Παπαλάμπραινα γυμνή
    χαϊδέυει δώρο συσκευή
    σ' ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο

    Πουλάκι ξένο
    πουλί χαμένο
    μου τρώει τα σπλάχνα
    δε βγάζω άχνα.


    mitskinis
    14.12.2008, 20:34

    Είμαστε λαός της γκρίνιας και της κλάψας Πεινάμε δεν έχουμε να φάμε, αλλά μπουζούκια μια φορά το μήνα θα πάμε,ή την ταβερνούλα μας το Σαββατόβραδο.Και όχο μόνο αυτό αλλά και άλλα πολλά................................... (αυτό ήταν το πιο τρανταχτό παράδειγμα).{#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.thumbdown}


    JohnieAnto
    14.12.2008, 20:38

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 13-12-2008 στις 14:17 έγραψε...

    Μπράβο ρε JohnieAnto!

    Τα πάντα είναι σκατά σε αυτή τη χώρα.

    Όπως τα λες, ακριβώς...

    *κλαπ, κλαπ* και από εμένα..

     

    Αντί να κάθεσαι να λές όλες αυτές τις βλακείες, δεν κοιτάς να αλλάξεις πρώτα εσύ, και άσε τις ευθύνες... Βαρβατίλες, και δηθενισμός..

    Θα συμφωνήσω με την Peace18..

    Τι εννοείς να αλλάξω πρώτα εγώ απο τι σε τί ? ξέρεις? και επίσης γιατι τα θεωρείς όλα αυτα βλακείες? πες μου ένα απο όλα στο οποίο έχω άδικο.... αν βρείς τοτε μίλα μου αλλιώς σώπασε και εσυ και φάτα στη μάπα ! αυτή η νοοτροπία με εκνευρίζει και αυτό επειδή εγω οτι έγραψα τα αιτιολόγισα, αυτό είναι βαρβατίλα και δηθενησμός? σκέψου πριν μιλήσεις ή γράψεις κατι γιατι θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον


    JohnieAnto
    14.12.2008, 20:39

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 12-12-2008 στις 23:30 έγραψε...

    Μπορειτε να γαμησετε το 80% του συνολικου πληθυσμου..Το υπολοιπο 20% ειναι αλλοδαπο και εδραιωνει τεχνικα την Ελλαδα, διοτι εμεις απο το πολυ γαμησι, εχουμε χασει τη μπαλα..

     

     

    Σοβαροτης 0...Πεθανε ενα παιδι κι εμεις θυμομαστε να αναλυσουμε ολα τα κοινωνικα προβληματα πανω στο αιμα του! Εαν ειναι ετσι, εγω λεω να σκοτωνουμε εναν καθε εβδομαδα, ωστε να εχουμε θεμα!!

     

    Α ρε γαμια ελληνα... {#emotions_dlg.ban}



    μεγάλε ξέφυγες το θέμα δεν είναι το παιδάκι.....