ελληνική μουσική
    785 online   ·  210.861 μέλη

    Κουκουλοφόροι της ΕΛ.ΑΣ. - Ορίστε !

    catz
    20.12.2008, 14:34

    Δεν το πιστεύω οτι κανείς ακόμα δεν έβαλε αυτό το θέμα .

    Αν μη τι άλλο , πρέπει ΟΛΟΙ να τα δούν .

    ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΑ ! , έλεος !

     

     

    Κουκουλοφόροι συλλαμβάνουν διαδηλωτή

     

    Ιδού το παρακράτος σας, κύριε Παυλόπουλε

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : catz στις 20-12-2008 14:35 ]


    tsibitos
    20.12.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος catz στις 20-12-2008 στις 14:34 έγραψε...

    Δεν το πιστεύω οτι κανείς ακόμα δεν έβαλε αυτό το θέμα .

    Αν μη τι άλλο , πρέπει ΟΛΟΙ να τα δούν .

    ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΑ ! , έλεος !

     

     

    Κουκουλοφόροι συλλαμβάνουν διαδηλωτή

     

    Ιδού το παρακράτος σας, κύριε Παυλόπουλε

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : catz στις 20-12-2008 14:35 ]



     

    Άκυρο θέμα σε μουσικό Site.. Άσε που μου κάνει και λίγο ρουφιανιά όλο αυτό...


    noizreduction
    20.12.2008, 16:38

    Το τμημα των μυστικων αστυνομικων ( ενα μετρο που εμφανιζεται εδω και δεκαετιες απο αλλες ευρωπαϊκες χωρες ) που αναμειγνυονται στον κοσμο και προβαινουν σε συλληψεις, σας λεει τιποτα;

     

    Προβοκατσια τα βιντεακια! Προσωπικα σιχαθηκα και τους μεν και του δε που προσπαθουν τοσο προθυμα να με...ενημερωσουν!

    Οχι φιλε μου! Τετοια ενημερωση δεν θελω! Ιδιαιτερα οταν μονταρεται και συσκευαζεται στα μετρα σας!


    MirsiniManou
    21.12.2008, 02:49

    Παλια τακτικη της αστυνομιας....

    Αμαυρωνουν τα κινηματα,ενεργοποιουν τα συντηρητικα αντανακλαστικα της κοινωνιας,π.χ.αγανακτισμενοι πολιτες,ουτως ωστε να νομιμοποιοηθει μεγαλυτερος και γενικευμενος αυταρχισμος απο την εξουσια


    catz
    21.12.2008, 14:20

    @tsibitos : 1- τα μεγάλα κοινωνικά θέματα , αν νομίζεις οτι δεν έχουν σχέση με μουσική , μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι σωστά την ουσία της τέχνης ...

    2- ρουφιανιά , προς όφελος ποιού ? του Πασόκ ? , στα @@μας , σημασία έχει να εκτεθούν οι νεοφασίστες .

    @noizreduction : αυτό ακριβώς που λές , το κάνουν τα κανάλια της τηλεόρασης , και σαφώς όχι το συγκεκριμένο site .

     

    Υποτίθεται οτι -τουλάχιστον όσοι απο μας έχουμε λίγη ενέργεια μέσα μας- σήμερα , με το net , το βιντεάκια απο τα κινητά , και όλα αυτά που , θέλουμε-δε θέλουμε χρησιμοποιούμε , πρέπει (ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ) να εκθέτουμε τις παλιές αυτές ρουφιανοτακτικές.

    Λυπάμαι πολύ που υπάρχουν άνθρωποι , ειδικά μουσικοί  ή φιλόμουσοι , που διαλέγουν να μένουν παθητικά αμέτοχοι , και να βλέπουν με καχυποψία τις αποκαλύψεις αυτές .

    έλεος !


    MirsiniManou
    21.12.2008, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος catz στις 21-12-2008 στις 14:20 έγραψε...

    @tsibitos : 1- τα μεγάλα κοινωνικά θέματα , αν νομίζεις οτι δεν έχουν σχέση με μουσική , μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι σωστά την ουσία της τέχνης ...

    2- ρουφιανιά , προς όφελος ποιού ? του Πασόκ ? , στα @@μας , σημασία έχει να εκτεθούν οι νεοφασίστες .

    @noizreduction : αυτό ακριβώς που λές , το κάνουν τα κανάλια της τηλεόρασης , και σαφώς όχι το συγκεκριμένο site .

     

    Υποτίθεται οτι -τουλάχιστον όσοι απο μας έχουμε λίγη ενέργεια μέσα μας- σήμερα , με το net , το βιντεάκια απο τα κινητά , και όλα αυτά που , θέλουμε-δε θέλουμε χρησιμοποιούμε , πρέπει (ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ) να εκθέτουμε τις παλιές αυτές ρουφιανοτακτικές.

    Λυπάμαι πολύ που υπάρχουν άνθρωποι , ειδικά μουσικοί  ή φιλόμουσοι , που διαλέγουν να μένουν παθητικά αμέτοχοι , και να βλέπουν με καχυποψία τις αποκαλύψεις αυτές .

    έλεος !

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!


    demtsek
    21.12.2008, 16:19

    Παράθεση:

    Το μέλος MirsiniManou στις 21-12-2008 στις 15:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος catz στις 21-12-2008 στις 14:20 έγραψε...

    @tsibitos : 1- τα μεγάλα κοινωνικά θέματα , αν νομίζεις οτι δεν έχουν σχέση με μουσική , μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι σωστά την ουσία της τέχνης ...

    2- ρουφιανιά , προς όφελος ποιού ? του Πασόκ ? , στα @@μας , σημασία έχει να εκτεθούν οι νεοφασίστες .

    @noizreduction : αυτό ακριβώς που λές , το κάνουν τα κανάλια της τηλεόρασης , και σαφώς όχι το συγκεκριμένο site .

     

    Υποτίθεται οτι -τουλάχιστον όσοι απο μας έχουμε λίγη ενέργεια μέσα μας- σήμερα , με το net , το βιντεάκια απο τα κινητά , και όλα αυτά που , θέλουμε-δε θέλουμε χρησιμοποιούμε , πρέπει (ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ) να εκθέτουμε τις παλιές αυτές ρουφιανοτακτικές.

    Λυπάμαι πολύ που υπάρχουν άνθρωποι , ειδικά μουσικοί  ή φιλόμουσοι , που διαλέγουν να μένουν παθητικά αμέτοχοι , και να βλέπουν με καχυποψία τις αποκαλύψεις αυτές .

    έλεος !

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!

    Έλεος και από μεριάς μου. Τα μάτια ανοιχτά. Εκτός από την αυλή μας να ενδιαφερόμαστε και για τα όσα συμβαίνουν έξω από αυτή.


    DimAn85
    22.12.2008, 01:32

    το σκηνικό είναι παλιό και ξέρουμε όλοι ποιους βολεύει, οι κουκουλοφλοροι δεν είναι μόνο για να κάνουν συλλήψεις μέσα από τη πορεία αλλά και για να ξεκινήσουν και όλα αυτά που έχουμε δει τις τελευταίες μέρες, και να μπορεί κάθε κανάλι να ταυτίζει κάποιον 15χρονο που κατεβαίνει σε πορεία με αυτόν που καίει περιουσίες. να καλλιεργείτε φόβος και να συκοφαντείται το μαθητικό, φοιτητικό λαϊκό κίνημα.

    ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ


    noizreduction
    22.12.2008, 11:21

    Βεβαιως...Οποτε ας βγουμε στους δρομους κι ας απαντησουμε στη βια με...βια!

     

    Υποψιν, σε κανενα βιντεο δεν ειδα τα συγκεκριμενα ατομα να σπανε κατι. {#emotions_dlg.rolleyes} Οσο ευκολο λοιπον ειναι να τραβηξει καποιος τους αστυνομικους που ετοιμαζονται να σπασουν κατι...τοσο ευκολο δεν θα ηταν να τους τραβηξουν κι οταν τα σπανε?!!!

    Kι εγω θα βγω με ενα κομματι ξυλο απο το σπιτι μου, ομως δε σημαινει πως παω να σπασω βιτρινες και μαγαζια, ετσι δεν ειναι; Κι εφοσον δεν υπαρχει καμια αποδειξη με φωτογραφιες ή βιντεο, νομιζω πως το θεμα ειναι καθαρα ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ!

    Προβοκατσια επιμενω...Και απο τις 2 πλευρες, γιατι ουτε οι μεν, αλλα ουτε και οι δε ειναι καλα παιδια! Εξαρταται απο εμας πως θα φιλτραρουμε τη προπαγανδα του κρατους και τη προπαγανδα της..."επαναστασης".

     

    Εκτος εαν θελετε να πιστεψουμε πως το προβλημα μας ειναι οι αστυνομικοι κι οχι η ανεργια, η κοινωνικη παρακμη, η α-τεχνια του Ελληνα, η χαλια εκπαιδευση, κλπ κλπ!

    Ενα παιδι πεθανε πριν 3 εβδομαδες σχεδον και ολοι οι καλοθελητες ποσο προθυμα μαζευτηκαν πανω απο τον ταφο του για να δειξουν πως κορακια δεν βλεπουμε μονο στην τηλεοραση, αλλα και εκτος αυτης!

    Συγχαρητηρια! Και Καλα σας Χριστουγεννα.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 22-12-2008 13:46 ]


    catz
    22.12.2008, 15:18

    μπράβο noizreduction , 'συ 'σ' ωραίος !

    Απαξιώ να ασχοληθώ με τις θέσεις σου , απο τη στιγμή που εσύ βαριέσαι να διαβάσεις τα σχόλια κάτω απο τα video.

    Αν θες να πάρεις θέση (όπως και κάνεις) , να το κάνεις εκεί , που διεξάγεται και ο διάλογος .

    Εδώ απλά το παρέθεσα εγώ , θεωρώντας οτι κάθε Έλληνας - έστω κι αυτοί που ασχολούνται με Βίσση και Λουδοβίκο των ανωγείων - πρέπει να τα δει αυτά .

     

    Περαστικά.

    cats

     

     


    noizreduction
    22.12.2008, 18:17

    Χαιρομαι πραγματικα που απαξιεις να απαντησεις στις ερωτησεις που δεν εχεις καμια απαντηση, οπως:

     

    1) Εφοσον ο φακος επιασε στα πρασα κουκουλοφουρους της αστυνομιας που ετοιμαζονται να τα σπασουν, γιατι τους δειχνει μονο σε συζητησεις πηγαδακια με τους συναδελφους τους κι οχι σε πραξεις καταστροφης; Υποτιθεται πως για να στηριξεις μια κατηγορια πρεπει να εχεις το απαραιτητο υλικο! Και μη μου πεις πως ο υπευθυνος που τραβηξε το βιντεακι δεν μπορουσε να τους κυνηγησει κι αργοτερα!!!

    2) Εφοσον οι αστυνομικοι ειναι οι μονοι αιτιοι των καταστροφων, γιατι γενικως δεν υπαρχον βιντεο που να δειχνουν τα συμβαντα αυτα;

    Ειναι πραγματικα γελοιο να βαζεις ενα προβοκατορικο βιντεακι σε ενα forum και να αποφευγεις να απαντησεις. Τουλαχιστον ως συγγραφεας του topic θα επρεπε να εχεις το θαρρος να απαντησεις στις ερωτησεις μου εδω κι οχι σε οποιοδηποτε αλλο forum! Εκτος εαν εχεις παρακατιανο το musicheaven και θα πρεπει να μεταφερουμε τις αποριες μας σε αλλο forum!

    Πραγματικα χαιρομαι για την αντιδραση σου. Απεναντι σε επιχειρηματα και οργανωμενο λογο βρισκεστε με την πλατη στον τοιχο! Κι οχι μονο εσεις, αλλα και η αλλη πλευρα ( υποστηρικτες των ακραιων αστυνομικων πραξεων που διαπιστωσαμε τις τελευταιες μερες ). Παντως, με αναρθες κραυγες και πολιτικες απαντησεις του τυπου "Απαξιω να σου απαντησω" αποκλειεται να καταφερετε να πετυχετε τιποτα!

    Πχ, θα μπορουσα κι εγω να κανω τη δημοσιευση μου:


    Link

    " target="_blank">Δειτε την ευγενεια αυτων που τα σπανε

     

    Τελικα η καμερα ειναι ενα οπλο οπως ολα τα αλλα..Σε λαθος χερια προκαλει και λαθος εντυπωσεις!


    catz
    23.12.2008, 12:09

    noizreduction ,

    ήμουν μόλις έτοιμος να κάνω copy-paste και να σου παραθέσω κομμάτια της συζήτησης που απαντάνε στα ερψτήματά σου , αλλά αποφάσισα οτι ΟΧΙ , δε θα σου κάνω τη χάρη .

    αυτό το στυλάκι "βαριέμαι να διαβάσω" - "φέρτα μου ρε #$#@ στο πιάτο" , το ξέρω , καλά .

    θα σου απαντήσω όμως σ' αυτά που ρωτάς , με δικά μου λόγια .

    1) δε νομίζω οτι είναι και τόσο εύκολο να τραβήξεις βιντεάκι την ώρα που σπάζουν βιτρίνες , για εύκολα κατανοητούς απο έναν κοινό νου λόγους . Ίσως ένας δεξιός νους είναι λιγουλάκι δυσκολότερο να καταλάβει ...

    Αν μη τι άλλο , άλλο είναι να είσαι σε ένα μπαλκόνι , σε στενό στα εξάρχεια , χωρίς να σε βλέπουν και να τραβάς , κι άλλο να είσαι ανάμεσα στο πλήθος , τα δευτερόλεπτα της πράξης , να τραβάς με το κινητό και να μη σε σκοτώσουν στο ξύλο .

    2) εδώ (όπως ακριβώς περίμενα) οργιάζει η φαντασία σου .

    Είπε κανείς οτι οι μπάτσοι (γουρούνια-δολοφόνοι-καθυστερημένα τούβλα) είναι οι μόνοι αίτιοι των καταστροφών ?

     

    Ως συγγραφέας το topic , τουλάχιστον γράφω ΕΝΤΕΛΩΣ επώνυμα .

    Δεν κατάλαβα αυτό το "εδω κι οχι σε οποιοδηποτε αλλο forum!" !!!!

    μας διατάζεις κι όλας δηλαδή ? ανώνυμα ?

    Και πάς να με βγάλεις και κατακριτή του musicheaven ? !

    Επίσης δεν κατάλαβα τον πλυθηντικό , εκτός κι αν είναι ευγενείας ... τι εννοείς , αλήθεια ?

     

    Πι.Ες. ούφ ,  πέσαμε χαμηλά , πρωινιάτικα ...

    cats


    noizreduction
    23.12.2008, 12:30

    Ας παμε αναποδα:

     

    Η δικη μου επωνυμια βρισκεται στην υπογραφη μου. ΟΠοτε δεν κρυφτηκα ποτε. Μαλιστα μπορεις να βρεις μεχρι και το τηλεφωνο εργασιας μου, κατι το οποιο δεν προσεξες μεσα στο μενος σου να απαντησεις.

    Εαν ο συγγραφεας θεωρει απαξιωτικο στο να απανταει σε ερωτησεις που θετουν οι αναγνωστες του θεματος, τοτε τι να πω...Υποτιθεται πως ανοιγεις το θεμα για να μιλησουμε, οχι για να μας πεις απλως την αποψη σου και μετα χουντικα να αποφασιζεις σε ποιον και εαν θα απαντησεις!!!

    Δε σε διαταζω, αλλα εφοσον αποτελεις μελος του musicheaven κι ανοιγεις θεμα σε αυτο, πρεπει να εισαι δικαιος και να συμμετεχεις ορθα! Αλλιως ποιος ο λογος να κανεις μια προπαγανδα με βιντεο τα οποια δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο επιχειρημα και στη συνεχεια να απορριπτεις τους συνομιλητες σου.

    Δεν πουλαω κανενα στυλακι. Εχω απαντησει σε πιο πολυπλοκα και πιο σημαντικα θεματα απο αυτο εδω. Και λυπαμαι που στα 36 σου συμπεριφερεσαι σαν 10χρονος που του πηραν το παιχνιδι απο το χερι και φωναζει "Δικο μου, Δικο μου". Αν μη τι αλλο, τωρα καταλαβαινω απολυτα γιατι η νεολαια ειναι απογοητευμενη απο τις παλαιοτερες γενιες! Εαν δεν μπορεις να δειξεις σεβασμο στους συνομιλητες σου, τοτε πως περιμενεις απο τη νεολαια να δειξει σεβασμο απεναντι στο προσωπο και στις ιδεες σου; Το σεβασμο ξερεις τον κερδιζεις, δεν τον εχεις απο πριν!

    Απανταω λοιπον:

     

    1) Κι ομως, ειναι παρα πολυ πιο ευκολο να τραβηξει μυστικους αστυνομικους απο ενα ξενοδοχειο, ενω οι ξαμολυμενοι indymedia "δημοσιογραφοι" που τους βλεπουμε με τις καμερουλες στο χερι δεν μπορουν να τους τραβηξουν να προκαλουν καταστροφες!!! Λυπαμαι που στο λεω, αλλα εαν πραγματικα ειχε σκοπο καποιος την πραγματικη πληροφορηση θα εφτανε μεχρι την ακρη!

    Και σε ρωταω: Σε αυτα τα βιντεο που παρεθεσες οι μυστικοι αστυνομικοι σπανε κατι; Ειναι τοσο απλο κι ομως το κανουμε τοσο πολυπλοκο!

    Επισης εγω δεν σε ειπα αριστερο, ουτε αντι-εξουσιαστη, ουτε κουμουνιστη, ουτε αναρχικο! Δε σου εβαλα καμια ταμπελα. Αντιθετως εσυ με κατηγορεις δεξιο, ακολουθωντας την ευκολη πολιτικη λυση! Να ξερεις ομως πως μια ταμπελα δεν σβηνει τις ερωτησεις μου!

    2) Δεν οργιαζει καμια φαντασια. Απλως κανω την ερωτηση γιατι τον τελευταιο καιρο φτασαμε να κατηγορουμε μονο την αστυνομια, να σπαμε μαγαζια και δημοσια κτιρια εξαιτιας ενος γεγονοτος και τελικα παλι δεν φτανουμε σε καμια λυση!

     

    Περα απο αυτο, νομιζω πως η ευγενεια σου ειναι...αποκαρδιωτικη! Αντι να συμμετεχεις στο θεμα που ανοιξες με προσοχη κι ευγενεια, απαντωντας τις ερωτησεις με τον ιδιο σεβασμο που τις κανει ο καθενας μας, προτιμας την απαξιωτικη σταση!

    Λυπαμαι...και για την ηλικια που εκπροσωπεις ( και δεν ειναι ολοι ετσι, πιστεψε με ) και για τη δουλεια που κανεις! Σαν μουσικος αποστασιοποιουμαι πληρως απο την ποιοτικη κατασταση των λογων και της συμπεριφορας σου! Ευτυχως για το κλαδο μας, δεν ειμαστε ολοι ετσι!

     


    catz
    23.12.2008, 17:33

    θανάση ,

     

    δε μ' αρέσει να συζητάω σ' αυτό τον τόνο .

    πές την τελευταία λέξη και το παρατάμε .

     

    σου εύχομαι ό,τι καλύτερο .

    cats


    noizreduction
    23.12.2008, 20:16

    Η τελευταια λεξη λοιπον ειναι η ερωτηση που επανελαβα 2 φορες και θα πω και τριτη:

     

    "Σε αυτα τα βιντεο βλεπουμε κανενα απο τους κουκουλοφουρους μυστικους αστυνομικους να σπανε κατι;"

     

    Μια σαφη απαντηση θα ηθελα, ενα ναι ή οχι, γιατι οπως εδωσες τα links, ετσι πρεπει να δωσεις και την απαντηση πανω σε μια ευλογη ερωτηση που δημιουργειται. Διοτι το να εντυπωσιαστει καποιος απο το "εαν εσπαγαν" ειναι τελειως διαφορετικο απο το "τελικα εσπαγαν;"

     

    Και χαιρομαι που ανακαλυψες πως δεν κρυφτηκα πισω απο καποια ανωνυμια του internet, γιατι οπως ειδες δεν εχω αναγκη να προστατευθω απο αυτην για να εκφρασω τις αποριες μου.


    sigur
    24.12.2008, 08:45

    εντάξει τότε αφού σε κανένα βίντεο δεν δείχνει τους αστυνομικούς να τα σπάνε , με την στολή ή με το police στη πλάτη, τότε αθώοι οι ανθρώποι κακώς τους κατηγορούν ή τέλος πάντων τους υποπτευόμαστε. Μήπως να νιώσουμε και ενοχές που σκεφτήκαμε κάτι κακο για το σώμα των ΜΑΤαντζήδων, των Ειδικών Φρουρών κλπ;

    Γιατί εάν πιστεψω οτι υπάρχει κάποιος που βάζει το χέρι του στη φωτιά οτι οι καλοί μας προστάτες αστυνομικοί δεν κάνουν προβοκάτσια σε καμιά μορφή και σέβονται τον πολίτη  μάλλον παρά επηρρεάστηκε από το πνεύμα των χριστουγέννων. Και εας αφήσουμε τα άλλοθι τους, που τα ανακαλύπτουμε κάθε φορά που τους κατηγορούμε. Εάν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στις ανάγκες του επαγγέλματος ο ΟΑΕΔ δείνει αξιόλογο επίδομα...

    Κουράστηκα να αντιμετωπίζουν τις κρίσεις των πολιτών ως τηλεκατευθυνόμενες και ελεγχόμενες.Δεν περιμένω καμιά Τρέμη και κανέναν γλοιώδη Πρετεντέρη να μου διαμορφώσουν γνώμη. Ευτυχώς δεν νιώθω φρέσκος στο κουρμπέτι.Μια άποψη και μια εξειδικευμένη κρίση την έχω,.Όπως και οι γονείς μας και συμπολίτες μας οι λίγο μεγαλύτεροι από εμάς την έχουν για τους ¨έμπειρους¨ αξιωματικούς με χρόνια στο σώμα. Δηλαδή δεν ήμαστε μόνο καχύποπτοι, βρωμάει το σώμα στην δολιοφθορά την απάτη και την κατάχρηση εξουσίας. Φυσικά και στην προβοκάτσια. Ευτυχώς μνήμη διαθέτουμε και την ΙΣΤΟΡΙΑ μας την έμαθαν..

    Λογικό μου ακούγεται:  Σε μια κοινωνία με έλλειψη αξιών , μόρφωσης,παιδείας, σεβασμού της περιουσίας του άλλου ή και του περιβάλλοντος , που βασιλεύει η απάτη και το προσωπικό συμφέρον με τους βουλευτές να δίνουν πρώτοι το παράδειγμα,  τι περιμέναμε δηλαδή;οι αστυνομικοί να έχουν φωτοστέφανο ή να έχουν απολυτήριο κατηχητικού; Μέσα στη βρώμα επιπλέουν ( από τον έμπειρο μπάτσο έως τον νέο πιτσιρικά που απλώς βρήκε μια δουλειά) και φυσικά εξυπηρετούν σκοπιμότητες κάθε φορά, κάνοντας τους νταήδες με το όπλο ανά χείρας. Η εξουσία είναι δύναμη πάντα ήταν, ήμαστε και Έλληνες με ανήσυχο ταμπεραμέντο, τους πιπιλίζουν το μυαλό οτι αυτοί είναι και κανείς άλλος, νά τα αποτελέσματα. Όχι μόνο για το παιδί που δολοφονήσαν - και όχι ΠΕΘΑΝΕ απλά noizreduction- αλλά ο καθένας έχει να δηιγηθεί ένα παράδειγμα αυθαίρετης συμπεριφοράς από όργανο της τάξης.

    καλά χριστούγεννα


    jethroomi
    25.12.2008, 00:59

    Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι αποδεδειγμενα υπαρχουν,

    Δεν με νοιαζει αν σπαζουνε, συλλαμβανουνε ή ΥΠΟΚΙΝΟΥΝ.

    Απαιτω να βλεπω τα προσωπα (και τους αριθμους) των οργανων που ΚΑΙ ΕΓΩ πληρωνω με δυσβαχτους φορους.


    panosbousalis
    27.12.2008, 00:23

    Ο κοινός νους λεει πως υπάρχουν. Αποπροσανατολίζουν τον κόσμο από την ουσία των θεμάτων και ξυπνούν συντηρητικά αντανακλαστικά. Επίσης δίνουν άλοθι σε επεμβάσεις κατά ειρηνικών πορειών και τρομοκρατώντας, αποτρέπουν τον κόσμο να διαδηλώσει μαζικά.


    ProMousikantis
    05.01.2009, 14:39

    Καπου εδω θα ηθελα να παραθεσω κι εγω την δικια μου (μαλλων χιλιοειπωμενη) αποψη.
    Ολα τα γεγονοτα του τελευταιου 1,5 μηνα, πιστευω πως ειναι στημενα απο την κυβερνηση για να ξεχασθουν τα σκανδαλα περι βατοπαιδιου κλπ. Αλλωστε τα ιδια συνευησαν με τις φωτιεσ σε ολη τη χωρα περσυ για να καληψουν τα ομολογα, τον Ζαχοπουλο και ολα τα υποληπα που συνευησαν...


    mikefrag93
    05.01.2009, 15:20

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23-12-2008 στις 20:16 έγραψε...

    Η τελευταια λεξη λοιπον ειναι η ερωτηση που επανελαβα 2 φορες και θα πω και τριτη:

     

    "Σε αυτα τα βιντεο βλεπουμε κανενα απο τους κουκουλοφουρους μυστικους αστυνομικους να σπανε κατι;"

     

    Μια σαφη απαντηση θα ηθελα, ενα ναι ή οχι, γιατι οπως εδωσες τα links, ετσι πρεπει να δωσεις και την απαντηση πανω σε μια ευλογη ερωτηση που δημιουργειται. Διοτι το να εντυπωσιαστει καποιος απο το "εαν εσπαγαν" ειναι τελειως διαφορετικο απο το "τελικα εσπαγαν;"

     

    Και χαιρομαι που ανακαλυψες πως δεν κρυφτηκα πισω απο καποια ανωνυμια του internet, γιατι οπως ειδες δεν εχω αναγκη να προστατευθω απο αυτην για να εκφρασω τις αποριες μου.



     

    ____________________________________________________________________________

    συγνωμη ρε φιλε noisereduction.εχει σημασια αν στο συγκεκριμενο βιντεο τους δειχνει να σπανε κατι??!!

    δηλαδι θες να μου πεις πως αυτοι ντυνονται σαν κουουλοφοροι,περνουν πετρεσ και λοστους και μετα πανε σπιτακι τους και βλεπουν τηλεωραση??

    η πως πανε και διαδηλωνουν ειρηνικα και αν δουν καποιον κουκολοφορο να τα σπαει του λνε "συγνομη καλε μου κυριε,μπορειτε να μας ακολουθισετε στο τμημα..?"