ελληνική μουσική
    504 online   ·  210.873 μέλη

    Όνομα νέου συγκροτήματος

    JohnieAnto
    23.12.2008, 12:52

    μας έχουν σπάσει τα νεύρα γιατι δεν μπορούμε να βρούμε όνομα για την μπάντα μας ! αγγλικό ! κάθε βοήθεια δεκτή...... ευχαριστώ

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-12-2008 12:59 ]


    mitskinis
    23.12.2008, 13:10

    Το συγκρότημα τι μουσική θα παίζει; Εξαρτάται και από αυτό.


    JohnieAnto
    23.12.2008, 13:15

    Παράθεση:

    Το μέλος mitskinis στις 23-12-2008 στις 13:10 έγραψε...

    Το συγκρότημα τι μουσική θα παίζει; Εξαρτάται και από αυτό.



    το συγκρότημα παίζει αγγλόφωνο rock, επιρροές απο διάφορα αλλά διαφορετικά στο είδος τους σχήματα π.χ. white stripes, the strokes, metallica, pj harvey, iggy pop, cake, undertones, stones, κλπ, κλπ. υπάρχουν αρκετά δικά μας κομμάτια τα οποία πρόκειται να κυκλοφορήσουν σε cd και βινύλιο με αρκετά σκληρό ύφος !


    JULIANET
    23.12.2008, 15:39

    THE SCARE VOICES!!!

    BLOW-UP!!!

    THE MASQUES!!!

    WIND OF CHANGE!!!

    HEARTBREAKERS!!!

     


    vasilis23
    23.12.2008, 17:28

    UnderSound


    djmetronomos
    24.12.2008, 05:31

    Guys... συγγνώμη, αλλά είναι λάθος να περιμένετε από τον ουρανό, εεε, από τον Παράδεισο το όνομα. Δίχως να έχει ακούσει κάποιος τον ήχο σας... Τον στίχο σας... Κάντε μια ανασκόπηση στις ονομασίες διαφόρων γκρουπ... Κρύβουν ωραίες ιστορίες... Η έμπνευση δεν έρχεται απότομα... Εξάλλου, είναι πολύ εύκολο να πέσετε σε παγίδα αν δεν κάνετε τη δική σας έρευνα... Για παράδειγμα, διαβάζω πιο πάνω, κάποιο μέλος προτείνει The Heartbreakers... Αλλά έχει ήδη φορεθεί πολύ: Johnny Thunders & The Heartbreakers,  Tom Petty & The Heartbreakers...


    sickhorse
    30.12.2008, 11:48

    Εγω πιστευω οτι θα βρεις ενα καλο ονομα αμα κατσεις μια μερα και συζυτησεις με το group  σου...

    και εγω αυτο εκανα και εχουμε βρει ενα πολυ ωραιο ονομα το οποιο δεν επιτρεπεται να πω για πολλους λογους...

    απλα καθιστε μια μερα μεχρι οσο παει κ σκεφτειτε μια βασικη λεξη π.χ.twillight (ωραια λεξη την ειχαμε παλια) και ειχαμε φτιαξει το twillight heaven!

    Ειναι ωραιο ονομα και για τ ειδος που παιζεται. Δεν ξερω παντως αμα θελετε παρτε το...

    Ελπιζω να βοηθησα


    djmetronomos
    30.12.2008, 15:31

    Βλέπω να σου προσφέρουν ονόματα με γενναιοδωρία... Έχω μια ιδέα. Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το "όνομα" του μέλους που σου έγραψε? SickHorse. Έτσι όπως είναι, με τις λέξεις κολλημένες.


    mitskinis
    30.12.2008, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 30-12-2008 στις 15:31 έγραψε...

    Βλέπω να σου προσφέρουν ονόματα με γενναιοδωρία... Έχω μια ιδέα. Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το "όνομα" του μέλους που σου έγραψε? SickHorse. Έτσι όπως είναι, με τις λέξεις κολλημένες.



    Συμφωνώ


    xxrriissaa
    02.01.2009, 23:31

    PROKRUSTIS

    προκρούστειος -α -ο [prokrϊstios] Ε6 : 1. κυρίως στη ΦΡ προκρούστεια κλίνη: Bάζω κπ. ή κτ. στην προκρούστεια κλίνη, επιχειρώ με βίαιο και αυθαίρετο τρόπο να προσαρμόσω πρόσωπα ή καταστάσεις στα μέτρα, στις απαιτήσεις μου. 2. που τον χαρακτηρίζει βιαιότητα και αυθαιρεσία: Προκρούστεια λύση / τακτική.

    [λόγ. < αρχ. Προκρούστ(ης) -ειος μτφρδ. αγγλ. procrustean < λατ. Ρrocrustes < αρχ. Προκρούστης]


    Blackpearl
    03.01.2009, 03:47

    Gray Heart

    FireStars 


    -----------------
    katheti pou anasainei zeitaei na dwthei

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Blackpearl στις 03-01-2009 03:50 ]