ελληνική μουσική
    532 online   ·  210.905 μέλη
    jethroomi
    20.01.2009, 20:05

    Ρε παιδια διαβασα ολα τα ποστς και δεν καταλαβα τιποτα (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων).

    Ροκαδες οι 2002γρ, {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.laugh}, με τρια, αντε τεσσερα, ποπ ευπεπτα τραγουδακια;

    Νομιζω οτι η Σωτηρια Μπελλου ηταν πολυ πιο ροκ απο πολλους τους οποιους μνημονευσατε ως ροκαδες.

    Οχι αλλη φασαρια χωρις λογο.

    Περαστικα μας.Wink

     


    mitaras
    20.01.2009, 20:46

    προς johnfrusciante

    Ακούω τους "ρετέρν του φορ έβερ" με τον Τσικ Κορία (είναι η καλύτερη τζαζ μπάντα του 2ου μισού του 20ου αιώνα).- Αούω τον Γ. Μαρσάλις (σοπράνο σαξόφωνο).- Ακούω Κιθ Τζάρετ (ηλ. πιάνο).- Ακούω Τσάρλυ Κρίστιαν, Τζ. Μπένσον, Λάρυ Κόριελ, Τζόε Παςς, Γουές Μοντγκόμερι από κιθαρίστες. Δεν ακούω όμως μόνο τζαζ (όπως θα έχεις καταλάβει). Ακούω και ροκ. Τότο, Κάνσας, Κουίν, Έροσμιθ, και άλλα πολλά. Η προσπάθεια των Ελληνων μουσικών είναι πολύ αξιόλογη. Δεν σνομπάρω ό,τι δεν μου αρέσει. Απλά το αγνοώ. Νομίζω πως έχω καλλιεργήσει την αντίληψη μου στη μουσική και μπορώ να ξεχωρίσω τον ταλαντούχο παίκτη. Τεχνολογικά η Ελλάδα δυστυχώς είναι πίσω. Νομίζω πως κάποιοι Έλληνες μουσικοί, όμως, θα μπορούσαν να διαπρέψουν στο εξωτερικό, όπως Σπάθας, Παυλίδης (Ξύλινα Σπαθιά), Τρανταλίδης, και άλλοι πολοί που μπορούν να τα καταφέρουν στην σύγχρονη διεθνή μουσική. Η "αγορά" στην Αμερική πχ είναι πολύ μεγάλη και δέχεται και μπορεί να συντηρήσει πειραματισμούς στη μουσική χωρίς να χρειάζεται να πεθανει της πείνας ο καλλιτέχνης που πειραματίζεται (όπως συμβαίνει στην Ελλάδα που η "αγορά" μπορεί να συντηρεί μόνο το μέϊνστρημ λαϊκοελαφροποπμελο........... Αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν ταλέντα. Πληθυσμός δεν υπάρχει.)

     

     


    geohakis
    20.01.2009, 21:50

    ρε παιδια γιατι τετοιο μισος? τοσο πολυ σας πειραξε που ξεκινησα με ενα τιτλο ''2002GR ΤΙΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ''? που ειναι το κακο? εγω δεν επεβαλα σε κανεναν να ακουει 2002. δηλαδη στα στημενα βραβεια καθε χρονο, αυτα τα αριων που ολο οι ιδιοι περνουν βραβεια βαφτηζοντας τον ιδιο καλλιτεχνη ΛΑΙΚΟΡΟΚΕΝΤΕΧΝΟΠΟΠ, δεν σας πειραζει???? ολοι λετε πως οι 2002GR, εχουν μονο 4 επιτυχιουλες. θα λετε τα εξεις, ''μαγικη αυλη,ειπες πως,αννα,τι να σου προσφερω. αφου αυτα σας πασαρανε κατα καιρους τα ραδιοφωνα ε τοτε τι να πω? οσοι εχουν ολη την δισκογραφια τους 1974-2003, τοτε ξερουν και τις επιτυχιες τους. οταν εγραψα οτι εχω την δισκογραφια τους, ακομα και τα σολο του ασβεστοπουλου,και του καραινδρου, ξερεται ποσα email εχω? απο ολη την ελλαδα,ακομα και απο κυπρο? μονο σημερα ειχα 78 email. αυτα δεν λενε τιποτα δηλαδη, που ο κοσμος ενδιαφερεται να μαθει για τους 2002GR? ολοι αυτοι ειναι ασχετοι? και γιατι κομματικοποιητε την κουβεντα μας? αυτο δεν το καταλαβαινω. εννοητε οτι καποιο μελος των 2002 εχει μπει σε καποια θεση? δηλαδη αυτο ειναι το μεγα θεμα? εδω εχουν μπει σε θεσεις αχρηστοι στην κοινωνια ανθρωποι. ο καραουλιας ο καραινδρος ο χατζησογλου ο ασβεστοπουλος σαν 2002, ηταν ενα σεμνο,απλο γρουπ. δεν ειχαν σωματοφυλακες και λιμουζινες και φρου φρου. οποιος τους εχει γνωρισει και προσωπικα ξερει. προσεξτε εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν αλλοι καλλιτεχνες του 70,80,90 που δεν αξιζαν προς θεου. ουτως η αλλος και ο μιταρας ποιο πανω εχει αναφερει ονοματα. να προσθεσω και εγω τους''ΣΥΝΔΡΟΜΟ,ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ,SUNDAY CLUB,DREAMER AND THE FOOL MOON,O.P.A,ΞΥΔΟΥΣ,ΑΓΑΠΑΝΘΟΣ,και αλλοι πολλοι. λοιπον φιλοι μου ας ακουστε και αλλα κομματια οπως, ΑΥΡΙΟ-ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΣΥ[ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟ 1987]- ΚΟΙΤΑ-Ο ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΠΕΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΛΟ-ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ, και αλλα πολλα. αφηστε αν καποιος εχει μπει σε δουλεια, αφηστε αν ο μπασιστας φοραει δερματινο παντελονι. αυτα ειναι μικροπρεπειες. ξερετε ποσοι καλλιτεχνες πουλανε κουλτουρα και σοφιστικε κουβεντες,και ειναι χρηστες ουσιων? εγω δεν θα μπω στο τρυπακι να πω ονοματα, γιατι ξερω δεν επιτρεπεται. και κατι τελευταιο, αφου λετε ορισμενοι πως οι 2002GR, τα επερναν και οτι βολευτηκαν σε δουλειες, πως εξηγειτε πως οσες εκπομπες της τηλεορασης κανουν και καλα αφιερωματα στην ελληνικη ροκ/ποπ σκηνης ,καλουν τους ιδιους και τους ιδιους χρονια τωρα? μα πως μονο αυτοι ειναι? να ποιοι ειναι οι υπαλληλοι και καλα των ΜΜΕ. ο φιλος που αναφερει για κομματικα βολεματα καποιου η καποιων απο τους 2002, μαλλον ειναι στην κοντρα μαζι τους. ΚΑΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΚΟΜΜΑΤΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ. ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΤΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ . ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.


    -----------------
    καθε μερα που περναει δεν ξαναγυρναει!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : geohakis στις 20-01-2009 21:54 ]


    geohakis
    20.01.2009, 21:53

    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 20-01-2009 στις 21:50 έγραψε...

    ρε παιδια γιατι τετοιο μισος? τοσο πολυ σας πειραξε που ξεκινησα με ενα τιτλο ''2002GR ΤΙΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ''? που ειναι το κακο? εγω δεν επεβαλα σε κανεναν να ακουει 2002. δηλαδη στα στημενα βραβεια καθε χρονο, αυτα τα αριων που ολο οι ιδιοι περνουν βραβεια βαφτηζοντας τον ιδιο καλλιτεχνη ΛΑΙΚΟΡΟΚΕΝΤΕΧΝΟΠΟΠ, δεν σας πειραζει???? ολοι λετε πως οι 2002GR, εχουν μονο 4 επιτυχιουλες. θα λετε τα εξεις, ''μαγικη αυλη,ειπες πως,αννα,τι να σου προσφερω. αφου αυτα σας πασαρανε κατα καιρους τα ραδιοφωνα ε τοτε τι να πω? οσοι εχουν ολη την δισκογραφια τους 1974-2003, τοτε ξερουν και τις επιτυχιες τους. οταν εγραψα οτι εχω την δισκογραφια τους, ακομα και τα σολο του ασβεστοπουλου,και του καραινδρου, ξερεται ποσα email εχω? απο ολη την ελλαδα,ακομα και απο κυπρο? μονο σημερα ειχα 78 email. αυτα δεν λενε τιποτα δηλαδη, που ο κοσμος ενδιαφερεται να μαθει για τους 2002GR? ολοι αυτοι ειναι ασχετοι? και γιατι κομματικοποιητε την κουβεντα μας? αυτο δεν το καταλαβαινω. εννοητε οτι καποιο μελος των 2002 εχει μπει σε καποια θεση? δηλαδη αυτο ειναι το μεγα θεμα? εδω εχουν μπει σε θεσεις αχρηστοι στην κοινωνια ανθρωποι. ο καραουλιας ο καραινδρος ο χατζησογλου ο ασβεστοπουλος σαν 2002, ηταν ενα σεμνο,απλο γρουπ. δεν ειχαν σωματοφυλακες και λιμουζινες και φρου φρου. οποιος τους εχει γνωρισει και προσωπικα ξερει. προσεξτε εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν αλλοι καλλιτεχνες του 70,80,90 που δεν αξιζαν προς θεου. ουτως η αλλος και ο μιταρας ποιο πανω εχει αναφερει ονοματα. να προσθεσω και εγω τους''ΣΥΝΔΡΟΜΟ,ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ,SUNDAY CLUB,DREAMER AND THE FOOL MOON,O.P.A,ΞΥΔΟΥΣ,ΑΓΑΠΑΝΘΟΣ,και αλλοι πολλοι. λοιπον φιλοι μου ας ακουστε και αλλα κομματια οπως, ΑΥΡΙΟ-ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΣΥ[ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟ 1987]- ΚΟΙΤΑ-Ο ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΠΕΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΛΟ-ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ, και αλλα πολλα. αφηστε αν καποιος εχει μπει σε δουλεια, αφηστε αν ο μπασιστας φοραει δερματινο παντελονι. αυτα ειναι μικροπρεπειες. ξερετε ποσοι καλλιτεχνες πουλανε κουλτουρα και σοφιστικε κουβεντες,και ειναι χρηστες ουσιων? εγω δεν θα μπω στο τρυπακι να πω ονοματα, γιατι ξερω δεν επιτρεπεται. και κατι τελευταιο, αφου λετε ορισμενοι πως οι 2002GR, τα επερναν και οτι βολευτηκαν σε δουλειες, πως εξηγειτε πως οσες εκπομπες της τηλεορασης κανουν και καλα αφιερωματα στην ελληνικη ροκ/ποπ σκηνης ,καλουν τους ιδιους και τους ιδιους χρονια τωρα? μα πως μονο αυτοι ειναι? να ποιοι ειναι οι υπαλληλοι και καλα των ΜΜΕ. ο φιλος που αναφερει για κομματικα βολεματα καποιου η καποιων απο τους 2002, μαλλον ειναι στην κοντρα μαζι τους. ΚΑΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΚΟΜΜΑΤΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ. ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΤΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ . ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ,ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΕΛΟΥΔΗΝΗ ΚΑΙ ΑΓΝΗ ΦΩΝΗ.




    noizreduction
    20.01.2009, 22:01

    Nα υπενθυμισω πως:

     

    1) Προσωπικα δεν μιλησα για κομματικοποιημενους καλλιτεχνες. Και γενικα δεν προκειται να εμπλεξω τοσο ευκολα την πολιτικη με την καλλιτεχνια ( ασχετα εαν καποιοι το εκαναν επαγγελμα πλεον ).

     

    2) Δεν αναφερθηκα στο γεγονος που εζησα ως εργαζομενος επειδη ο μπασιστας φορουσε δερματινο παντελονι. Περιεγραψα το γεγονος γιατι αυτο που "χτυπησε" ασχημα ηταν ο τροπος που εγινε η ολη παρουσιαση του.

    3) Η Ελλαδα εχει 9.000.000 κοσμο...Απο αυτους σιγουρα ενα μεγαλο ποσοστο εχει internet. Και το musicheaven εχει αρκετα μελη...Κι εμεις μιλαμε για...78 mails? {#emotions_dlg.oops}

     

    Δε διαφωνω πως η ιστορια γραφτηκε απο καποια συγκροτηματα. Η δικη μου διαφωνια ειναι πως δεν υπαρχει λογος να κοιταμε πισω παντα, ενω το μπροστα ειναι πιο αμεσο


    ITALODISCOVIOS
    21.01.2009, 01:53

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ Ο GEOHAKIS ΚΑΙ Ο MITARAS. ΟΙ 2002GR ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ.

     

    ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ noizreduction ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ?!  ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΑΝ 40ΑΡΗΔΕΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ, ΜΕΓΑΛΩΝΑΜΕ ΜΕ 2002GR, ΕΣΥ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ Η¨ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ FREAKHOOD?!! ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΟΝΟΜΑ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ. Α, ΞΕΧΑΣΑ ΘΑ ΤΑ ΠΕΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΓΓΕΛΑΤΟΥ........

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.


    noizreduction
    21.01.2009, 02:04

    Αλλο ενα μελος που γραφτηκε μονο και μονο γι'αυτη τη συζητηση.

     

     

    ...πολυ περιεργα ολα αυτα!

     

     

    Επισης, να μαθετε πως ο σεβασμος κερδιζεται, δεν αποκτιεται μονο με το ονομα! {#emotions_dlg.rolleyes} Δε θα σεβαστω καποιον μονο και μονο επειδη ειναι 37-40 χρονων κι απαιτει απο εμενα να συμφωνησω μαζι του. Ας σεβαστει και την αντιθετη αποψη, γιατι η ηλικια δεν φερνει παντα και την ωριμοτητα που απαιτειται για τετοιες συζητησεις.

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 21-01-2009 02:06 ]


    tsibitos
    21.01.2009, 02:26

    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 20-01-2009 στις 21:50 έγραψε...

    ρε παιδια γιατι τετοιο μισος? τοσο πολυ σας πειραξε που ξεκινησα με ενα τιτλο ''2002GR ΤΙΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ''? που ειναι το κακο?


    Μια ερώτηση μόνο. Όταν άνοιξες το θέμα δεν ήσουν έτοιμος να ακούσεις και την διαφορετική άποψη;; Το άνοιξες μόνο και μόνο για να βγουν οι θαυμαστες του συγκροτήματος να εκθιάσουν το συγκρότημα;; Και τι υπερβολες είναι αυτές που γραφείς;; που το είδες το μίσος;; Είναι δυνατον να πετάς έτσι τόσο βαριές λέξεις και όποιον πάρει ο χάρος;; Δεν είδα από κανένα μίσος όλοι σχεδόν είπαν (μαζί και γω) ότι τους αρέσους μερικά τραγουδάκια. Ποιος είπε ότι έκανες κακό που το άνοιξες;; Όπως εσύ αποτυπώνεις τα βιώματα που έχεις από τους 2002GR έτσι κάνουμε και οι υπόλοιποι (εκτός του μέλους (των 2002GR) mitara που προσπαθει να μας κάνει πλύση εγκεφάλου και να μας βγάλει του 2002GR, beatles..)

     

     

    Παράθεση:

    Το μέλος ITALODISCOVIOS στις 21-01-2009 στις 01:53 έγραψε...

    ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ noizreduction ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ?!  ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΑΝ 40ΑΡΗΔΕΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ, ΜΕΓΑΛΩΝΑΜΕ ΜΕ 2002GR, ΕΣΥ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ Η¨ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.

     


    Δήλαδή σύμφωνα με τα δικά σου λεγόμενα μόνο οι "συγχρονοι" καθε συγροτήματος μπορούν να το κρίνουν...

    Τέτοια έλλειψη επιχειρημάτων, λοιπον;;;;

    Καλά που δεν έχει και καμια φωτογραφία στο προφίλ ο Noizreduction γιατι μπορεί να έλεγες π.χ ότι δεν μπορει να κρινει τους 2002GR επειδή είναι ξανθος (λέμε τώρα)

     

     

    Παράθεση:

    Το μέλος ITALODISCOVIOS στις 21-01-2009 στις 01:53 έγραψε...

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

     

    Ντροπη γιατί;;; Γιατι δεν είμαστε φαν των 2002GR;; Ρε πάτε καλά;; Δημοκρατία δεν έχουμε; δεν μπορεί ο καθένας να ακούει ότι θέλει και να λεεί την αποψή του ελευθερα;; Ντροπή σου λοιπόν εσένα που δεν ξέρεις να συζητάς αν και 37 χρονών...

     

     


    noizreduction
    21.01.2009, 02:32

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 21-01-2009 στις 02:26 έγραψε...

    Καλά που δεν έχει και καμια φωτογραφία στο προφίλ ο Noizreduction γιατι μπορεί να έλεγες π.χ ότι δεν μπορει να κρινει τους 2002GR επειδή είναι ξανθος (λέμε τώρα)

     

     

    Βασικα εχω μια με ξανθο μαλλι, κοντο παντελονακι και ειμαι σε μια παρεα. Ομως παιζουμε πεντοβολα ( απο το ζωντοβολα ) και οχι μπαλιτσα {#emotions_dlg.happycrazy}


    mitaras
    21.01.2009, 07:03

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 21-01-2009 στις 02:26 έγραψε...

     κάνουμε και οι υπόλοιποι (εκτός του μέλους (των 2002GR) mitara που προσπαθει να μας κάνει πλύση εγκεφάλου και να μας βγάλει του 2002GR, beatles..)

    Εσένα δεν μπορεί να σου κάνει πλύση εγκεφάλου κανεις φίλε μου! Μερικοί λεκέδες είναι ανεξίτηλοι!


    geohakis
    21.01.2009, 11:20

    αγαπητοι φιλοι και φιλες, οι 2002 εχουν κυκλοφορηση 11 αλμπουμ. σας πληροφορω οτι υπαρχουν και καποια κομματια που δεν μου αρεσουν. αλλα μην αρκειστε μονο στα 4 σουξεδακια οπως λετε καποιοι. ποτε δεν κρινεις εναν καλλιτεχνη απο τα 4 σουξεδακια που λετε. το 1985 κυκλοφορησε η ΕΡΤ ενα δισκο με τιτλο ''ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ''. ο δισκος αφορουσε τα ναρκωτικα, οπου ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ συμμετεχουν οι ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ,ΒΑΡΔΗΣ,2002GR,Λ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΟΥΡΝΑΣ.σημερα οι καλλιτεχνες τουλαχιστον ενα πολυ μεγαλο μερος,εχει ξεχασει το ''αφιλοκερδος''. δυστυχως εμας τους ελληνες μας ενδιαφερει ο καλλιτεχνης να ειναι κουκλος με κοιλιακους,γυμνασμενος,με 10 κοριτσια διπλα του. [δεν κατηγορω τους γυμνασμενους,και εγω κανω bodybuilding απο το 1988], δυστυχως ομως ετσι ειναι. αν τα τραγουδια των2002 τα ελεγε π.χ ο ρουβας η ο χατζηγιαννης,η ο all time classic ΝΙΝΟ,τοτε θα ηταν σουπερ? προσεξτε ο χατζηγιαννης εχει φωναρα ετσι,απλα ενα παραδειγμα εφερα.  οταν ο καραινδρος κυκλοφορησε 2 δισκους και πραγματικα υπαρχουν καποια καλα κομματια,η κριτικη δεν ηταν οτι οι δισκοι δεν αξιζουν, αλλα ξερεται τι??? '' ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΩΡΑ Ο Χ.....Σ,ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΔΙΣΚΟ''. δηλαδη αν καποιος ειναι αδυνατος,ασχημος,εφτραφης,με πεταχτα ισως αυτακια τοτε οι δισκοι,τα τραγουδια,οι στιχοι,η παραγωγη ολα ειναι για πεταμα και αχρηστα???????????. ε οχι ρε παιδια. καθολου παραξενο τοτε που η ελλαδα δεν μπορει να κανει μουσικη καριερα παγκοσμιως.  σας θυμιζω, OFRA HAZA-ΙΣΡΑΗΛ, MORY KANTE-ΑΦΡΙΚΗ,YMO-ΙΑΠΩΝΙΑ,ΜΙCHAEL CRETU-ΡΟΥΜΑΝΙΑ,YELLO-ΕΛΒΕΤΙΑ. και κατι αλλο μαγκες,ο mitaras δεν ειναι μελος των 2002. δεν εχουν αναγκη να πουλησουν δισκους μεσο μυνηματων σε forum.


    noizreduction
    21.01.2009, 11:39

    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    και κατι αλλο μαγκες,ο mitaras δεν ειναι μελος των 2002.

     

    Ειναι τρομερη δηλωση αυτη, διοτι ο mitaras ποτε δεν απαντησε στις αμεσες ερωτησεις των μελων, ομως χρειαστηκε δικηγορο για να το αρνηθει; {#emotions_dlg.scared}

     

    Νομιζω πως το θεμα αρχιζει να θυμιζει θεατρο του Παραλογου. Ισως καποιες εποχες πριν να μπορουσατε να κοροιδεψετε τα μελη ( εαν υπηρχε τοτε internet ). Τωρα ειναι λιγααακι πιο δυσκολο. Ιδιαιτερα τωρα που ο καθενας μας εχει προσβαση σε μια πλουσια βιβλιοθηκη απο τα ελληνικα συγκροτηματα και ξερει τι επιλεγει για να ακουσει.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 21-01-2009 11:44 ]


    mitaras
    21.01.2009, 12:22

    Παράθεση:


    Ειναι τρομερη δηλωση αυτη, διοτι ο mitaras ποτε δεν απαντησε στις αμεσες ερωτησεις των μελων, ομως χρειαστηκε δικηγορο για να το αρνηθει; {#emotions_dlg.scared}

    Πάλι ψέμματα λες; Πότε χρειάστηκα εγώ δηκηγόρο; Όλα τα ποστ βρίσκονται ακόμη στο ρουμ. Εσύ είσαι αυτός που με απείλησε σε ΠΜ ότι θα με μυνήσει! (Αλήθεια, ένας ναυτικός Πειραιώτης που γνώρισα στην δουλειά, μου είπε κάποτε ότι οι Πειραιώτες στα δικαστήρια δεν πάνε ποτέ ως κατήγοροι-μυνητές, γιατί είναι μάγκες. Αληθεύει αυτό; Τότε γιατί εσύ με απήλησες με μύνηση; Δεν είσαι Πειραιώτης;)

    Εγώ πάντως πιστεύω ότι το μέλος των 2002GR (αν λάβω υπόψιν μου το συλλογισμό του noizreduction που βρίσκει παράξενο το ότι μπήκα στο forum στις 17/01/09 για να πω την γνώμη μου μόνο για το σχόλιό του) πρέπει να είναι ο ITALODISCOVIOS διότι μπήκε στο forum ακόμα πιο πρόσφατα από μένα (21/01/09) και ασχολήθηκε μόνο με το ίδιο θέμα.

    Τελικά οι 2002GR θα βρεθούν να αποτελούνται όχι από 4, αλλά από 44 μουσικούς  


    noizreduction
    21.01.2009, 12:38

    Καταρχας απαγορευεται να μεταφερεις περιεχομενα των pms στο δημοσιο forum. Ελπιζω να μη ξανασυμβει, διοτι οταν παρεμβηκε ο jorge αποδεχτηκαμε το γεγονος πως δεν ειναι σωστο να γινονται προσωπικες διαμαχες στο δημοσιο forum.

     

    Παρολο που δηλωνεις πειραιωτης ( το προφιλ σου δες ), τους κατηγορεις. Συνεχιζει να μενει αναπαντητο το ερωτημα για ποιο λογο εχεις βαλει Πειραιας ως τοπο διαμονης, οταν δεν εισαι Πειραιωτης ( ή τουλαχιστον δεν κατοικεις στον Πειραια απ'ο,τι καταλαβα ).

    Το τι κανουν οι Πειραιωτες δε νομιζω πως αφορα αυτο το θεμα. Και το οτι προσβαλλεις τους Πειραιωτες σαν κατοικους και ανθρωπους ειναι επισης ενας καλος λογος καποια στιγμη οι mods αυτου του forum να αναλαβουν δραση.

     

    Προσβαλλεις για αλλη μια φορα την προσωπικοτητα μου, τους συνομιλητες σου, τους επαγγελματιες κι ερασιτεχνες ηχοληπτες και τους Πειραιωτες. Δημοσιευεις δημοσιως το τι λεμε σε pm ( κατι που ειναι ηθικα απαραδεκτο, περα απο καταπατηση των κανονων του forum ) και συνεχιζεις την πολιτικη λασπολογιας.

     

    Θα περιμενω καποια κινηση απο τους mod για τον κυριο mitara. Νομιζω πως ολα αυτα τα παραπανω αποτελουν ενα καλο λογο για την απομακρυνση ενος troll απο το forum του musicheaven.

     

    Ευχαριστω πολυ. Αναμενω καποια κινηση απο τη διευθυνση του site.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 21-01-2009 12:39 ]


    mitaras
    21.01.2009, 13:07

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 21-01-2009 στις 12:38 έγραψε...

    Καταρχας απαγορευεται να μεταφερεις περιεχομενα των pms στο δημοσιο forum. Ελπιζω να μη ξανασυμβει, διοτι οταν παρεμβηκε ο jorge αποδεχτηκαμε το γεγονος πως δεν ειναι σωστο να γινονται προσωπικες διαμαχες στο δημοσιο forum.

     

    Παρολο που δηλωνεις πειραιωτης ( το προφιλ σου δες ), τους κατηγορεις. Συνεχιζει να μενει αναπαντητο το ερωτημα για ποιο λογο εχεις βαλει Πειραιας ως τοπο διαμονης, οταν δεν εισαι Πειραιωτης ( ή τουλαχιστον δεν κατοικεις στον Πειραια απ'ο,τι καταλαβα ).

    Το τι κανουν οι Πειραιωτες δε νομιζω πως αφορα αυτο το θεμα. Και το οτι προσβαλλεις τους Πειραιωτες σαν κατοικους και ανθρωπους ειναι επισης ενας καλος λογος καποια στιγμη οι mods αυτου του forum να αναλαβουν δραση.

     

    Προσβαλλεις για αλλη μια φορα την προσωπικοτητα μου, τους συνομιλητες σου, τους επαγγελματιες κι ερασιτεχνες ηχοληπτες και τους Πειραιωτες. Δημοσιευεις δημοσιως το τι λεμε σε pm ( κατι που ειναι ηθικα απαραδεκτο, περα απο καταπατηση των κανονων του forum ) και συνεχιζεις την πολιτικη λασπολογιας.

     

    Θα περιμενω καποια κινηση απο τους mod για τον κυριο mitara. Νομιζω πως ολα αυτα τα παραπανω αποτελουν ενα καλο λογο για την απομακρυνση ενος troll απο το forum του musicheaven.

     

    Ευχαριστω πολυ. Αναμενω καποια κινηση απο τη διευθυνση του site.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 21-01-2009 12:39 ]



    Τι να πω; Με αποστόμωσες!


    noizreduction
    21.01.2009, 13:13

    Λυπαμαι, αλλα δε συμμετεχω σε δημοσιο διαλογο μαζι σου πλεον. Περιμενω να δω τι θα πραξουν οι mods/admins για να πραξω και και τις δικες μου κινησεις.


    mitaras
    21.01.2009, 13:14

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 21-01-2009 στις 13:13 έγραψε...

    Λυπαμαι, αλλα δε συμμετεχω σε δημοσιο διαλογο μαζι σου πλεον. Περιμενω να δω τι θα πραξουν οι mods/admins για να πραξω και και τις δικες μου κινησεις.



    Τι να πω; Με ξανααποστόμωσες!!!


    tsibitos
    21.01.2009, 13:36

    Παράθεση:

    Το μέλος mitaras στις 21-01-2009 στις 07:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 21-01-2009 στις 02:26 έγραψε...

    κάνουμε και οι υπόλοιποι (εκτός του μέλους (των 2002GR) mitara που προσπαθει να μας κάνει πλύση εγκεφάλου και να μας βγάλει του 2002GR, beatles..)


    Εσένα δεν μπορεί να σου κάνει πλύση εγκεφάλου κανεις φίλε μου! Μερικοί λεκέδες είναι ανεξίτηλοι!






    Συνεχίζεις φοβερά την κουβέντα!! Συγχαρητήρια.


    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    αγαπητοι φιλοι και φιλες, οι 2002 εχουν κυκλοφορηση 11 αλμπουμ. σας πληροφορω οτι υπαρχουν και καποια κομματια που δεν μου αρεσουν.





    Είπαμε συμφωνούμε, απλά σε μας αρέσουν λιγότερα.

    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    το 1985 κυκλοφορησε η ΕΡΤ ενα δισκο με τιτλο ''ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ''. ο δισκος αφορουσε τα ναρκωτικα, οπου ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ συμμετεχουν οι ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ,ΒΑΡΔΗΣ,2002GR,Λ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΟΥΡΝΑΣ.σημερα οι καλλιτεχνες τουλαχιστον ενα πολυ μεγαλο μερος,εχει ξεχασει το ''αφιλοκερδος''.




    Και επειδή κάναν κάτι αφιλοκερδός πρέπει να μας αρέσει η μουσική τους συνολικά;; ΑΣΧΕΤΟ!


    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    δυστυχως εμας τους ελληνες μας ενδιαφερει ο καλλιτεχνης να ειναι κουκλος με κοιλιακους,γυμνασμενος,με 10 κοριτσια διπλα του.




    Είπαμε εμείς κάτι τέτοιο;;;


    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    τα ελεγε π.χ ο ρουβας η ο χατζηγιαννης,η ο all time classic ΝΙΝΟ,τοτε θα ηταν σουπερ? προσεξτε ο χατζηγιαννης εχει φωναρα ετσι,απλα ενα παραδειγμα εφερα.





    Και που ξέρεις ότι δε θα ήταν σουπερ αν τα ελεγε ο χατζηγιάννης και ο κάθε Χατζηγιάννης;; Αρα τελικά μας λες οτι τα τραγουδια δεν ηταν καλά και τα ανέβαζε ο τραγουδιστης κλπ;; (Αφου συμφωνεις κι ολας ότι ο χατζηγιάννης έχει φωνάρα)


    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    οταν ο καραινδρος κυκλοφορησε 2 δισκους και πραγματικα υπαρχουν καποια καλα κομματια,η κριτικη δεν ηταν οτι οι δισκοι δεν αξιζουν, αλλα ξερεται τι??? '' ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΩΡΑ Ο Χ.....Σ,ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΔΙΣΚΟ''. δηλαδη αν καποιος ειναι αδυνατος,ασχημος,εφτραφης,με πεταχτα ισως αυτακια τοτε οι δισκοι,τα τραγουδια,οι στιχοι,η παραγωγη ολα ειναι για πεταμα και αχρηστα???????????




    Που κολλάει αυτο πάλι;;; Είπαμε η δεν είπαμε για την ΜΟΥΣΙΚΗ τους;; Για πιο λόγο προσπαθεις να πας το θέμα αλλου ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;;


    Παράθεση:

    Το μέλος geohakis στις 21-01-2009 στις 11:20 έγραψε...

    καθολου παραξενο τοτε που η ελλαδα δεν μπορει να κανει μουσικη καριερα παγκοσμιως.  σας θυμιζω, OFRA HAZA-ΙΣΡΑΗΛ, MORY KANTE-ΑΦΡΙΚΗ,YMO-ΙΑΠΩΝΙΑ,ΜΙCHAEL CRETU-ΡΟΥΜΑΝΙΑ,YELLO-ΕΛΒΕΤΙΑ.





    ?????? Οι Ελλάδα δεν έχει παγκόσμιους καλλιτέχνες και περίμενε από τους 2002GR???


    johnfrusciante
    21.01.2009, 13:54

    μην πυροβολειτε την τριτη ηλικια..οι ανθρωποι κανουν οτι μπορουν...τοσο μπορουν..τοσο κανουν..εμεις ακουμε σακη απ οτι φαινεται...σααακης σαααακης σαααακης..νααααι στους μυς..ναι στο μαλλι ναι στο φρυδι...

    τον τοιχο δεν τον μιλας...τον βαφεις...


    noizreduction
    21.01.2009, 14:12

    Παράθεση:

    Το μέλος johnfrusciante στις 21-01-2009 στις 13:54 έγραψε...

    μην πυροβολειτε την τριτη ηλικια..οι ανθρωποι κανουν οτι μπορουν...

     



     

    Αν και ξερω πως μιλας συγκεκριμενα γι'αυτη τη συζητηση, καλο θα ηταν να πουμε πως υπαρχει και μια γενια 40αρηδων που δεν συμμετεχουν σε αυτη τη συζητηση γιατι φροντισαν απο πριν να κρατησουν τη μυτη τους μακρια απο τετοιες συμπεριφορες.

     

    Ειναι θεμα σοβαροτητας, ηθικης και κυρους.