ελληνική μουσική
    262 online   ·  210.907 μέλη
    spiroos
    24.05.2006, 00:12
    Για ηλικίες μέχρι 15 χρονών είναι καλός, πάρα πολύ καλός θα έλεγα, μακάρι όλα τα νέα παιδιά να τον ακούγανε αντί των άλλων ακουσμάτων που έχουν (όσα έχουν τέτοια σκουπίδια για ακούσματα, δεν θέλω να γενικεύω). Έτσι θα τα προετοίμαζε πολύ σωστά για τα σοβαρά ακούσματα που θα ακολουθήσουν. Αλλά ως εκεί, μέχρι 15. Δεν το λέω με κακκία, ούτε για να προκαλέσω διαμάχες. Απλά εκεί είναι η θέση του. Κι όποιος δεν το καταλαβαίνει και περιμένει περισσότερα από αυτόν, αυτός έχει το πρόβλημα όχι ο Στεφάνου.
    assasinos
    24.05.2006, 00:16
    Συμφωνώ απόλυτα πως μάλλον τέτοιες ηλικίες ξετρελλαίνοντα με τα κομάτια του...


    Όμως νομίζω πως είναι λιγάκι σαν τα cartoon της Warner Bros? και εξηγώ λέγοντας ότι κάποια "αστεία" είναι για παιδάκια...αλλά όμως κάποια άλλα περνάνε μυνηματάκι για μεγάλους...
    spiroos
    24.05.2006, 00:29
    Πολύ ωραία η παρομοίωσή σου, συμφωνώ απόλυτα. Νομίζω όμως οτι λέμε το ίδιο. Περνάει μηνυματάκια για τα παιδιά ως προς τους μεγάλους. Δεν νομίζω οτι προς το παρόν, κάποιος μεγάλος θα μάθαινε κάτι από τα τραγούδια του. Μόνο θα πέρναγε ευχάριστα η ώρα του, αν και αυτό είναι σχετικό, διότι η φωνή του είναι κάκκιστη (αλλά αυτό είναι υποκειμενικό). Πάντως στην ηλικία του άλλα παιδιά έχουν γράψει κομματάρες, όπως ο Γεράσιμος ο Ευαγγελάτος, που είναι και μέλος του MusicHeaven...(όχι, δεν κάνω διαφήμιση, δεν τον ξέρω προσωπικά,) και όλα τα παιδιά της Δεύτερης Ακρόασης αλλά και άλλα που δεν βρίσκονται στη δισκογραφία. Άραγε αυτά πως θα νιώθουν απέναντι στον Στεφάνου....;Και στην αξιοκρατία του συστήματος...;
    assasinos
    24.05.2006, 00:32
    Αν όχι ακριβώς το ίδιο...περίπου το ίδιο τουλάχιστον...

    Μην περιμένεις αξιοκρατία από μια χώρα όπου κάνουν 2 λεπτά να χτυπήσουθν ένα φραπέ και 3 ώρες για να τον πιούν...


    to beautiful Greece!!!
    jorge
    24.05.2006, 00:41
    Συμπαθής και αρκετά σοβαρός, αλλά όντως δε βλέπω να έχει να προσφέρει κάτι. Προς το παρόν με αφήνει αδιάφορο κι εμένα.
    thanasena
    24.05.2006, 13:58
    Ton thaumazw!
    Exei apopsi kai mou thymizei ton mikro Foivo Delivoria otan ekane ta prwta tou vimata.
    Exei na mas pei polla akoma
    SWEETHOPE
    25.05.2006, 19:48
    Η φωνή του με απωθεί.Φιλικά
    aggeliki
    26.05.2006, 01:14
    Μ'αρέσει-δεν πέφτω και ανάσκελα- γιατί είναι κάτι διαφορετικό...
    Συμφωνώ με την άποψη για τα μικρότερα άτομα αφού τα περισσότερα δεν ξέρουν τι τους γίνετε!
    .Ας ακούνε Ζακ τουλάχιστον!
    Haroulinda
    05.06.2006, 13:40
    τον είδα για πρώτη φορά και ... ως μικρότερο άτομο, μου άρεσε πάρα πολύ!!! Πολύ ζωντανός πολύ αισιόδοξος!!! Γεια σου Ζακ!!!


    Φτάσε στον πάτο
    εκεί που δεν υπάρχει πιο κάτω
    και δες την ευτυχία κρυμμένη
    κομμένη και ραμμένη για σένα
    dimi589
    05.06.2006, 13:49
    Zακ Στεφάνου

    Μικρό μου πόνι, ο κόσμος τελειώνει
    είμαστε πρώτοι, μα τρέχουμε μόνοι
    μοιραία barbie χοντρή με ρυτίδες
    βλέπεις ειδήσεις μα φοράς παρωπίδες

    Παιχνίδια στη μάχη κι ο Τζι-άι-τζο μου
    κοιτά πληγωμένος το(ν) κόλπο του τρόμου
    του λείπει ένα πόδι του λείπει μια ιδέα
    του λείπει η ψυχή του μα έχει παρέα
    μα έχει παρέα, μα έχει παρέα

    Μικρά στρουμφάκια μ’ αρβύλες και κράνη
    και την Χιονάτη βιάζουν οι νάνοι
    η Κάντι-Κάντι διακινεί ηρωίνη
    για τον βαρόνο αστυνόμο Σαΐνη

    Παιχνίδια στη μάχη κι ο Τζι-άι-τζο μου
    κοιτά πληγωμένος το(ν) κόλπο του τρόμου
    του λείπει ενα πόδι του λείπει μια ιδέα
    του λείπει η ψυχή του μα έχει παρέα
    μα έχει παρέα, μα έχει παρέα

    Το έτος 2086 τα Playmobil εισέβαλαν στην ειρηνική Legoland για να εκμεταλλευτούν το πλούσιο σε πλαστικό υπέδαφος της
    Στην διάρκεια της κατοχής σκοτώθηκαν 1200 στρατιώτες Playmobil και 190000 Lego
    Μοναδικός επαναστάτης ο μεγάλος Καπαμαρού απ' την Ασία κατάφερε να μαζέψει στρατό από παιχνίδια που διαφωνούσαν
    Ανάμεσα τους αποστασιοποιημένα Στρουμφ ο Δρακουμέλ, τα αρκουδάκια της αγάπης, ο Γκαρφιλντ, ο Σνούπι, τα χελωνονιτζάκια, το Muppet Show, ο Γκας απ' το Toy Story, ο Αλαντίν, ο Σιμπα, ο Κεν-Κεν, ο Σούπερμαν και άλλοι ξεχασμένοι ήρωες
    Στην τελευταία μάχη του κόλπου έπεσαν και οι τελευταίοι .Στην μνήμη τους

    Παιχνίδια στη μάχη κι ο Τζι-άι-τζο μου
    κοιτά πληγωμένος το(ν) κόλπο του τρόμου
    του λείπει ένα πόδι του λείπει μια ιδέα
    του λείπει η ψυχή του μα έχει παρέα
    μα έχει παρέα, μα έχει παρέα
    το θάνατο...

    από τα λίγα του κομμάτια που μ αρέσουν..

    maspa
    24.11.2006, 03:19
    Μ'αρέσει. Μικρός είναι βέβαια, αλλά νομίζω πως έχει να δώσει πολλά(περισσότερο ως δημιουργός, ιδιαίτερα ως στιχουργός)....
    vinias
    24.11.2006, 11:22
    πηγα και τον ακουσα με τον Δρογωση στο σταυρο του Νοτου.Για να πω την αληθεια εντυπωσιαστηκα!!!!δεν τον περιμενα τοσο καλο.Σκηνικη παρουσια τελεια,Φωνη παρα πολυ καλη και συνθεση για την ηλικια του παρα πολυ ωραια.Χαιρομαι που δινονται σιγα σιγα ευκαιριες και σε νεαρα σε ηλικια ατομα γιατι αυτοι εχουν να προσφερουν το κατι παραπανω και το κατι διαφορετικο.Θα μου πειτε οτι καποιος τον εσπρωξε για να ειναι εκει τωρα και ποσο μαλλον ενα ονομα που ειναι τεραστιο στην Ελληνικη σκηνη....Δεν πειραζει εστω και ετσι να ακουμε και κατι πιο νεο.Εστω και ετσι το λεω γιατι θα ηταν και αυτος στην αφανεια οπως και καποιοι αλλοι.Ειναι κριμα να μην βοηθαμε τους νεους ανθρωπους.ειδικα αυτους που αξιζουν πραγματικα οπως ο Ζακ!!!!
    Zefuros
    24.11.2006, 12:28
    Μια χαρά είναι το παλικάρι. Είχα πάει πέρυσι και τον ειχα ακουσει. Κεφι κάνει, φωνούλα έχει, δεν εχει καβαλήσει το καλάμι, μακαρι να συνεχίσει ετσι
    qanun
    24.11.2006, 13:05
    Παράθεση:
    mou thymizei ton mikro Foivo Delivoria otan ekane ta prwta tou vimata.


    Ρωρα αυτο για καλο το εγραψες???
    Amelie
    24.11.2006, 13:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 24-11-2006 στις 12:28 έγραψε...

    Μια χαρά είναι το παλικάρι. Είχα πάει πέρυσι και τον ειχα ακουσει. Κεφι κάνει, φωνούλα έχει, δεν εχει καβαλήσει το καλάμι, μακαρι να συνεχίσει ετσι



    Συμφωνώ! Λες για τότε που είχαμε πάει μαζί,ε? Ήταν μια φιγούρα χαρακτηριστική, σου μετέδιδε όλη τη ζωντάνια της ηλικίας του και όλη την ενέργεια και την καλή διάθεση, το χιούμορ και τη γλύκα που τον διακατείχαν. Πολύ συγκινητικό κομμάτι ήταν αυτό για τη μητέρα του:Το γλυκό της το παιδί.
    vero
    24.11.2006, 13:56
    καλος ειναι αστειοι οι στοιχοι του!!! Μου θυμιζουν τραγουδια παιδικα
    Zefuros
    24.11.2006, 15:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 24-11-2006 στις 13:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 24-11-2006 στις 12:28 έγραψε...

    Μια χαρά είναι το παλικάρι. Είχα πάει πέρυσι και τον ειχα ακουσει. Κεφι κάνει, φωνούλα έχει, δεν εχει καβαλήσει το καλάμι, μακαρι να συνεχίσει ετσι



    Συμφωνώ! Λες για τότε που είχαμε πάει μαζί,ε? Ήταν μια φιγούρα χαρακτηριστική, σου μετέδιδε όλη τη ζωντάνια της ηλικίας του και όλη την ενέργεια και την καλή διάθεση, το χιούμορ και τη γλύκα που τον διακατείχαν. Πολύ συγκινητικό κομμάτι ήταν αυτό για τη μητέρα του:Το γλυκό της το παιδί.



    Nai, ακριβώς αγαπητή μου amelie, τότε ήταν. Νομίζω πως το περιέγραψες πολύ καλύτερα απο εμένα
    maspa
    24.11.2006, 15:39
    Παράθεση:

    Το μέλος vinias στις 24-11-2006 στις 11:22 έγραψε...

    Θα μου πειτε οτι καποιος τον εσπρωξε για να ειναι εκει τωρα και ποσο μαλλον ενα ονομα που ειναι τεραστιο στην Ελληνικη σκηνη....


    Σ'αυτόν το χώρο όλοι δε χρειάζονται ένα σπρωξιματάκι;
    (Τουλάχιστον δε μπήκε σε "μουσική ακαδημία")
    poison_girl
    24.11.2006, 17:28
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 24-11-2006 στις 15:39 έγραψε...


    Σ'αυτόν το χώρο όλοι δε χρειάζονται ένα σπρωξιματάκι;
    (Τουλάχιστον δε μπήκε σε "μουσική ακαδημία")



    gia poion xtupaei h kampana???
    poison_girl
    24.11.2006, 17:37
    apo tous poluuuuuuuu talantouxous anerxomenous kata th gnwmh mou!
    kai sto live polu kalos k euxaristos!!!(mou 8umizei cartoon xixi)