ελληνική μουσική
    248 online   ·  210.899 μέλη

    Εντυπώσεις: Οι Deep Purple στην Ελλάδα

    MaelvisJohnson
    24.07.2009, 00:22

    Ηταν θεοι!!!!!!! Ο Gillan μες την καλη χαρα με φορμα και μπλουζακι σε στιλ πιτζαμας να χοροπηδαει, ο Morse να τα σπαει κανονικοτατα (προς ωρας ξεχασαμε ακομη και την υπαρξη του Blackmore), το μπασο του Glover να ταρακουναει το κοινο, ο Airey με τη συμπαθητικοτατη κοιλιτσα του και το γλυκυτατο υφακι σολαρε εξαιρετικα και φυσικα ο Paice τα εδωσε ολα αποδικνυοντας πως ειναι ενας πολυυυυυ μεγαλος ντραμερ!!!!!!
    {#emotions_dlg.rockon}




    Υ.Γ. στο τσακ να πιασω την πενα του Glover! Γαμωτο ατυχησα!


    dessypris
    24.07.2009, 00:31


    marching-girl
    24.07.2009, 11:40

    ΔεΝ ξέρω για την Αθήνα, πάντως στη Θεσσαλονίκη δεν ήταν αυτό που λέμε "ουαου τα σπάσανε"... Αφού σε κάποια φάση γυρνάει ο διπλανός μου κ μου λέει "ξέρεις κάτι;οι deep purple είναι λίγο βαρετοί" {#emotions_dlg.tt2}

    Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου/μας βέβαια...{#emotions_dlg.huh}


    MaelvisJohnson
    24.07.2009, 14:34

    Παράθεση:

    Το μέλος marching-girl στις 24-07-2009 στις 11:40 έγραψε...

    ΔεΝ ξέρω για την Αθήνα, πάντως στη Θεσσαλονίκη δεν ήταν αυτό που λέμε "ουαου τα σπάσανε"... Αφού σε κάποια φάση γυρνάει ο διπλανός μου κ μου λέει "ξέρεις κάτι;οι deep purple είναι λίγο βαρετοί" {#emotions_dlg.tt2}

    Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου/μας βέβαια...{#emotions_dlg.huh}



     

     

     

    ναι αυτο πραγματι θα το ελεγε καποιος ΜΟΝΟ στην περιπτωση που ηταν ασχετος απο purple και γενικοτερα απο καλο hard rock και πηγε στη συναυλια ετσι απλα επηδη του'ρθε!!!!


    marching-girl
    24.07.2009, 14:58

    χχχμμμμ....έχω την εντύπωση οτι μίλησα για το χθεσινό λαιβ της Θεσσαλονίκης, το οποίο χαρακτήρησα όχι μόνο εγώ αλλά και πολύ άλλοι, βαρετό....δεν θεωρώ τους purple βαρετούς, γι'αυτό και πηγα στο λαιβ! μίλησα για το συγκεκριμένο live...

     

    ΥΓ.....αν επιμένεις, θα μπορούσες άνετα να ονομάσεις το τόπικ "Οι deep purple στην Ελλάδα.ΜΟΝΟ καλές εντυπώσεις από μέλη που έχουν κάνει διατριβή στο hard rock" {#emotions_dlg.whistling}


    EleniZeppelin
    26.07.2009, 13:59

    Αχχχχ και γω στο τσακ δεν έπιασα τις πένες που πετούσε ο Morse!! Απλά respect στον Morse! Η αληθεια  είναι ότι στο live στην Θεσσαλονίκη το μικρόφωνο είχε μάλλον κάποιο πρόβλημα! {#emotions_dlg.crying} !!! Και ο Ian Gillan δεν ακουγόταν πολύ καλά (δηλαδή σχεδόν καθόλου) Πάντως με τον Morse έπαθα την πλάκα μου, σε σημείο να ξεχάσω τον Blackmore όπως είπε και ο MaElvisJohnson ! Ατυχία πάντως.... Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι όλες τις ''φασαρίες'' (σπρωξιές κλπ) δεν τις έκαναν μεγάλοι αλλά κάτι δεκαπεντάχρονα/ βλαμμένα αγόρια που σπρώχνονταν μεταξύ τους έτσι για πλάκα!!


    MaelvisJohnson
    26.07.2009, 14:59

    στα σιγουρα ο morse ειναι ενας εξαιρετικος κιθαριστας! αυτο δεν χωραει συζητηση...{#emotions_dlg.rockon}


    kwstasagas
    26.07.2009, 16:46

    Κάποιοι από τους συνομήλικους γνωστούς μου, που ήμασταν μαζί στη συναυλία των DEEP PURPLE στη Μαλακάσα, είναι, από την εφηβεία τους ακόμη μέχρι σήμερα, φανατικοί "Περπουλόβιοι" [= δεν έχουν χάσει συναυλία τους στην Ελλάδα, τους έχουν δει και στο εξωτερικό, είναι συλλέκτες δίσκων, bootlegs κλπ που αφορούν τους Purple αλλά και τα μέλη τους κλπ κλπ]. Και, φυσικά, την επόμενη μέρα έκαναν ταξίδι και στη Θεσσαλονίκη, για να παρευρεθούν και στη συναυλία τους στη Μονή Λαζαριστών {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}!!!! Λοιπόν, αυτοί με πληροφόρησαν ότι στη Θεσσαλονίκη ΕΠΑΙΞΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠ' Ο,ΤΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ !!!

    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 26-07-2009 16:47 ]


    o-diplanos
    26.07.2009, 16:51

    ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

     

    ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΧΑΣΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ


    EleniZeppelin
    28.07.2009, 00:49

    Η γκαντεμιά μου δεν έχει όρια!!!!!!!!!!! Η φωνή (η θεική φωνή του Ian Gillan που βασταει ακομα) λόγω κάποιου προβήματος, δεν ακουγόταν ΜΟΝΟ στις πρώτες σειρές. :@ ARGGG!!!!!!!!!!! Πιο πίσω ακουγόταν μια χαρά!