ελληνική μουσική
    528 online   ·  210.894 μέλη

    Εφη Θώδη - απεσταλμένη του Θεού.

    Bettina
    04.03.2009, 13:52

    Παράθεση:

    Το μέλος evlia στις 04-03-2009 στις 11:48 έγραψε...

    Καλημέρα!μάλλον διαφημιστικό τρίκ πρέπει να είναι το θέμα της Θώδη!και τα κανάλια άλλο που δεν θέλουνε,έτσι όμως η Δρούζα έκανε μεγάλη τηλεθέαση και μετά απο τόσες μέρες ασχολούμαστε με αυτά που γίναναι στην εκμπομπή της!αυτο δεν σας λέει τίποτα;{#emotions_dlg.confused1}



     

     

    Το θέμα είναι πως δεν ασχολούμεθα μόνο με την Δρούζα,γιατί η υπόθεση αυτή ακούστηκε και στον ΑΛΦΑ,απλά εμείς..αναλύουμε μια καλλιτεχνική-αρρωστημένη επικαιρότητα,γιατί είναι δύσκολο να κλείνουμε τα αυτιά και τα μάτια σε όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας.Δεν κουτσομπολεύουμε για το ποιός χώρισε από ποιά,ποιά είναι έγκυος από ποιον κλπ.κλπ.Αναλύσαμε κάποιες δηλώσεις που άπτονται της θρησκείας μας και σκορπάνε στον κόσμο(που δεν διαθέτει την υποδομή να καταλάβει)ελπίδες.

    Θυμάσαι τί γινόταν τότε με την Αγ.Αθανασία του Αιγάλεω???Ξεκίνησε το θέμα από μια απλή δήλωση και κατέληξε στα δικαστήρια,αφού όμως συζητήθηκε για τρία ολόκληρα χρόνια.

    Από πλάκα είχε ξεκινήσει και εκείνη η ιστορία και κατέληξε σε κλάμα,όταν ανακαλύφθηκε πως παίχτηκε ένα αισχρό παιγνίδι εις βάρος ανθρώπων και ανθρωπίνων ζωών!!!!

    Οτι ανέβηκε η τηλεθέαση στο συγκεκριμένο κανάλι(και όχι μόνο)και στην συγκεκριμένη εκπομπή,συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.


    samg
    04.03.2009, 14:23

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 28-02-2009 στις 14:22 έγραψε...

    Ίσως έχει φρικάρει που δεν την παίρνει τηλέφωνο η Γαλάνη...



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.rockon}

     

    ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!
    stam82
    05.03.2009, 08:15

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 02-03-2009 στις 15:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 02-03-2009 στις 14:57 έγραψε...

     

    Εκεί επαναστατώ,γιατί είμαι ένα φοβερά ευαισθητοποιημένο άτομο,σε ό,τι έχει σχέση με την υγεία του κάθε ανθρώπου και πίστεψέ με έχω σοβαρούς λόγους να το κάνω.{#emotions_dlg.huh}



     

    Και γι'αυτό συνεχίζεις και συ την διαφημιση της Θωδη... Με τις υγείες μας λοιπον!! Να χαιρόμαστε το επιπεδο μας σαν Έλληνες..

     

    Δηλάδη εσύ θεώρησες ότι λέγοντας "σκουπίδια" εννοούσα "τις ψευτικες ελπιδες" και όχι την Θώδη;; Κάθεσε και ανακυκλώνεις ένα γελοίο τηλεόπτικο προιόν και θες να μας το πλασαρεις σαν σοβαρό κλπ. Όλοι μας (σήμερα) έχουμε καποιόν γνώστο (ακόμα και πολύ κοντίνο μας συγγενή) που υποφέρει από καρκίνο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι εσυ να είσαι περισσοτερο ευαισθήτοποιημένη και να μην καταλαβαίνεις ότι το μόνο που κάνεις είναι να διαφημίσεις το άτομο που στην ουσία θες να αποδοκιμάσεις. Ποιος δηλαδη δεν την κοροιδεύει;; Βρες μου έστω και έναν άνθρωπο μου θα πιστέψει, όσο απεγνωσμένος και αν είναι,  ότι μπορεί μια τραγούδιστρια να τον κάνει καλά. Και μάλιστα μία τραγούδιστρια που βγαίνει κάθε μέρα και κάνει τον καραγκιόζη στην τηλεόραση για να "γελάει" ο κόσμος. (Εννοώ δηλαδή άτομο που κανένας δεν μπορεί να το πάρει στα σοβαρα).

    Και για να συνοψίσω, νομίζω πως σε επηρεάζει πάρα πολύ η τηλεόραση. Καλό θα ήταν να πατησεις το κουμπάκι που γράφει "OFF" και να ασχοληθείς και με άλλα πράματα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 02-03-2009 15:48 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 02-03-2009 15:51 ]



     

    {#emotions_dlg.thumbup}


    loy
    18.03.2009, 17:57

    παιδια η Θωδη κανει τα παντα για λιγη δημοσιοτιτα!!!!!!!!!!!!!!Παντως αυτο με τον Θεο ηταν τραβηγμενο απο τα μαλλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος αυτη η δημοσιοτιτα ελεος

     


    Bettina
    19.03.2009, 09:56

    Παράθεση:

    Το μέλος loy στις 18-03-2009 στις 17:57 έγραψε...

    παιδια η Θωδη κανει τα παντα για λιγη δημοσιοτιτα!!!!!!!!!!!!!!Παντως αυτο με τον Θεο ηταν τραβηγμενο απο τα μαλλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος αυτη η δημοσιοτιτα ελεος

     



     

    Η οποία δημοσιότητα ευτυχώς πήρε τέλος,μείνανε μόνο τα δάκρυα της μητέρας της,για να θυμόμαστε!!!!!


    evlia
    19.03.2009, 18:04

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 19-03-2009 στις 09:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος loy στις 18-03-2009 στις 17:57 έγραψε...

    παιδια η Θωδη κανει τα παντα για λιγη δημοσιοτιτα!!!!!!!!!!!!!!Παντως αυτο με τον Θεο ηταν τραβηγμενο απο τα μαλλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος αυτη η δημοσιοτιτα ελεος

     

    ποιά δάκρυα της μητέρας της;δηλαδή τι έγινε;

     

    Η οποία δημοσιότητα ευτυχώς πήρε τέλος,μείνανε μόνο τα δάκρυα της μητέρας της,για να θυμόμαστε!!!!!




    evlia
    19.03.2009, 18:06

    Ποιά δάκρυα της μητέρας της;τι έγινε;{#emotions_dlg.confused1}


    Bettina
    20.03.2009, 09:13

    Παράθεση:

    Το μέλος evlia στις 19-03-2009 στις 18:06 έγραψε...

    Ποιά δάκρυα της μητέρας της;τι έγινε;{#emotions_dlg.confused1}



     

     

    Απλά είχε βγει στην τηλεόραση η μητέρα της,μια γυναίκα απλή,μια γυναίκα που αγνοεί τα τηλεοπτικά δρόμενα,μια γυναίκα που ζει αγνά και τίμια στο χωριό της και κλαίγοντας παρακαλούσε να βρεθεί κάποιος να βοηθήσει την κόρη της να ξαναβρεί τον εαυτό της,γιατί δεν είναι καλά στα μυαλά της(η κόρη της)και αυτό η μητέρα της το είχε ανακαλύψει εδώ και 6 μήνες!!!Σε απάντηση αυτής της γυναικείας μητρικής κραυγής,η Θώδη απάντησε πως"είναι τιμή της μητέρας της που γέννησε μια Θεόσταλτη κόρη και δήλωσε σκληρά πως η μάνα της κάνει μόνο για κότες και για γουρούνια!!!!!και πως είναι τρελή(η μάνα)"

    Τί ωραία να ακούς σαν μάνα τέτοιους χαρακτηρισμούς από το ίδιο σου το παιδί!!!

    Αυτά και πιστεύω να σε κάλυψα.


    evlia
    21.03.2009, 12:06

    Αν είναι όπως τα λές,με κάλυψες.όμως εγώ,νομίζω πως όλα αυτά είναι στημένα μάλλον,για διαφημιστικούς λόγους και για τηλεθέαση κάποιον καναλιών-εκπομπών!


    marakiasteraki
    21.03.2009, 14:13

    Το μόνο που μπορεί να θεραπεύσει η συγκεκριμένη γυναίκα είναι η πείνα της, ψήνοντας κανένα σουβλάκι ή κοτόπουλο! Απεσταλμένη του Θεού...Έλεος! Τι άλλο θα σκεφτεί πια για λίγα ψωρόφραγκα και δημοσιότητα;


    DoctorStrangelove
    21.03.2009, 21:10

    Το μόνο πράγμα που σου προκαλεί μια τέτοια δήλωση είναι γέλια μέχρι δακρύων....Κάποια πράγματα καταντούν γραφικά και από ένα σημείο και μετά εκνευριστικά όπως όοοοολα αυτά που κάνει και λέει η εν λόγω κυρία στά κανάλια.Το σίγουρο είναι πως η Έφη δεν είναι τόσο "αλλού" όσο φαίνεται..Τους δουλεύει όλους εκεί στη τηλεόραση και τσεπώνει τα φράγκα.Το θέμα είναι όμως πόσο ακόμα θα πουλάει?Θα πουλάει όσο εμείς το επιτρέπουμε.Και δυστυχώς/ευτυχώς το επιτρέπουμε.


    Bettina
    22.03.2009, 11:52

    Παράθεση:

    Το μέλος DoctorStrangelove στις 21-03-2009 στις 21:10 έγραψε...

    Το μόνο πράγμα που σου προκαλεί μια τέτοια δήλωση είναι γέλια μέχρι δακρύων....Κάποια πράγματα καταντούν γραφικά και από ένα σημείο και μετά εκνευριστικά όπως όοοοολα αυτά που κάνει και λέει η εν λόγω κυρία στά κανάλια.Το σίγουρο είναι πως η Έφη δεν είναι τόσο "αλλού" όσο φαίνεται..Τους δουλεύει όλους εκεί στη τηλεόραση και τσεπώνει τα φράγκα.Το θέμα είναι όμως πόσο ακόμα θα πουλάει?Θα πουλάει όσο εμείς το επιτρέπουμε.Και δυστυχώς/ευτυχώς το επιτρέπουμε.



     

     

    Ολα είναι πιθανά,όλα παίζονται στον βωμό της τηλεθέασης,τώρα μάλιστα που ΟΛΑ τα τηλεοπτικά κανάλια περνούν κρίση,αλλά το να βγαίνει η κόρη και να λέει στον αέρα ότι η μάνα της είναι μόνο για κότες και για γουρούνια,δεν ακούγεται λίγο χυδαίο και βαρύ??όσο και αν αυτή η μάνα ζει σε χωριό{#emotions_dlg.confused1}


    Bettina
    16.04.2009, 12:01

    Χάσαμε την Εφη Θώδη και είμαι στεναχωρημένη{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Τι θα κάνουμε τώρα χωρίς αυτήν??????????????????


    geordan
    17.04.2009, 00:02

    Δεν είχα ποτέ το σκοπό να σχολιάσω κάτι για την Έφη Θώδη, όχι γιατί το θεωρώ υποτιμητικό, αλλά γιατί... τα είπα όλα η μητέρα της. Φταίμε κι εμείς που συνεχίζουμεν αυτόν τον κατήφορο.

    Αλλά...

    Σήμερα το πρωί άκουσα στην Ελληνοφρένεια ένα ΚΟΡΥΦΑΙΟ απόσπασμα της Θώδη και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας. Μεταξύ άλλων, λοιπόν, περί θεόσταλτης, θεραπευτικών ιδιοτήτων και λοιπών «ασχολίαστων» πετάει και το εξής:

    «Ξέρετε ρε τι σημαίνει ΘΩΔΗ; ΘΕΟΥ ΩΔΗ σημαίνει!» 


    jorge
    17.04.2009, 00:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 16-04-2009 στις 12:01 έγραψε...

    Χάσαμε την Εφη Θώδη και είμαι στεναχωρημένη{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Τι θα κάνουμε τώρα χωρίς αυτήν??????????????????

     

    Εγώ αναρωτιέμαι ποιός φταίει τελικά πιο πολύ: η Θώδη ή οι όποιες Bettines που αναπαράγουν τη σαχλαμάρα της Θώδη;


    Bettina
    17.04.2009, 12:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-04-2009 στις 00:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 16-04-2009 στις 12:01 έγραψε...

    Χάσαμε την Εφη Θώδη και είμαι στεναχωρημένη{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Τι θα κάνουμε τώρα χωρίς αυτήν??????????????????

     

    Εγώ αναρωτιέμαι ποιός φταίει τελικά πιο πολύ: η Θώδη ή οι όποιες Bettines που αναπαράγουν τη σαχλαμάρα της Θώδη;



     

    Αντιπαρέρχομαι την εριστική διάθεση που έχεις απέναντί μου και σου απαντώ,πως αν δεν έχεις αίσθηση του χιούμορ,τότε να μην λαμβάνεις μέρος στην συγκεκριμένη συζήτηση και θα σε παρακαλέσω να πάψεις να καταφέρεσαι εναντίον κάποιων...Βεττινών,που τόλμησαν να σχολιάσουν τα της επικαιρότητας.Πιστεύω να έγινα σαφής.


    Bettina
    17.04.2009, 12:57

    Παράθεση:

    Το μέλος geordan στις 17-04-2009 στις 00:02 έγραψε...

    Δεν είχα ποτέ το σκοπό να σχολιάσω κάτι για την Έφη Θώδη, όχι γιατί το θεωρώ υποτιμητικό, αλλά γιατί... τα είπα όλα η μητέρα της. Φταίμε κι εμείς που συνεχίζουμεν αυτόν τον κατήφορο.

    Αλλά...

    Σήμερα το πρωί άκουσα στην Ελληνοφρένεια ένα ΚΟΡΥΦΑΙΟ απόσπασμα της Θώδη και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας. Μεταξύ άλλων, λοιπόν, περί θεόσταλτης, θεραπευτικών ιδιοτήτων και λοιπών «ασχολίαστων» πετάει και το εξής:

    «Ξέρετε ρε τι σημαίνει ΘΩΔΗ; ΘΕΟΥ ΩΔΗ σημαίνει!» 



     

    Μη μου πεις ότι το άκουσες αυτό για πρώτη φορά,γιατί την ερμηνεία του ονόματός της(Θεού ωδή)την έχει ξαναπεί χιλιάδες φορές{#emotions_dlg.yes}.

    Εγώ το αρνάκι σκέπτομαι που φέτος θα το τρώω και θα νομίζω πως είναι το αρνάκι της Εφούλας μας,που του έβαζε αλυσιδίτσα και το περιέφερε στην πλατεία Κολωνακίου{#emotions_dlg.wacko}


    jorge
    17.04.2009, 13:34

    Bettina, αν δεν υπήρχατε εσείς που αναπαράγετε ΔΙΑΡΚΩΣ (μία-δυο φορές είναι δεκτός χαβαλές) τα της όποιας Θώδης, δεν θα υπήρχε καμία Θώδη. Δεν είναι χαβαλές πλέον όταν ασχολείσαι μαζί με κάποιον εκκεντρικό ακόμα και όταν έχει εξαφανιστεί. Γιά ψάξτο, μήπως τελικά σου αρέσει αυτός ο χαβαλές; Δεν είναι κακό...


    Bettina
    17.04.2009, 18:19

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-04-2009 στις 13:34 έγραψε...

    Bettina, αν δεν υπήρχατε εσείς που αναπαράγετε ΔΙΑΡΚΩΣ (μία-δυο φορές είναι δεκτός χαβαλές) τα της όποιας Θώδης, δεν θα υπήρχε καμία Θώδη. Δεν είναι χαβαλές πλέον όταν ασχολείσαι μαζί με κάποιον εκκεντρικό ακόμα και όταν έχει εξαφανιστεί. Γιά ψάξτο, μήπως τελικά σου αρέσει αυτός ο χαβαλές; Δεν είναι κακό...



     

    Στις ημέρες μας αγαπητέ μου φίλε,με τις τόσες και σχεδόν καθημερινές ληστείες,με τα τόσα εγκλήματα,σεισμούς,αποδράσεις και μια τεράστια οικονομική κρίση να ταλανίζει την ζωή μας,νομίζω πως έχουμε όλοι ανάγκη από ένα χαμόγελο,μια πλακίτσα,ακόμα και από έναν χαβαλέ(γιατί όχι??).Τώρα αυτός ο "χαβαλές"αν λέγεται ή χαρακτηρίζεται Θώδη,ή Μπεττίνα,ή όπως αλλιώς θέλεις να τον χαρακτηρίζεις εσύ ή εγώ,θεωρώ πως είναι πολύ καλύτερος από τα τόσα δεινά που μας περιβάλουν και μας σκοτώνουν τις ψυχές και τις ίδιες μας τις ζωές.

    Α!!!και κάτι άλλο.Εύχομαι σε όλους-ες σας ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ,με καλή υγεία,αγάπη,ειρήνη και ευτυχία και μια που αυτές οι ημέρες είναι ημέρες αγάπης,ας δώσουμε το χέρι σε αυτούς που πληγώσαμε ή μας πλήγωσαν,έτσι θα αισθανθούμε και μεις καλύτερα.{#emotions_dlg.clap}

    Να είσαστε όλοι καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα{#emotions_dlg.beer}


    emmanuella
    17.04.2009, 19:40

    Έχει "χαβαλέ" να ασχολείσαι με τη Θώδη ?

    {#emotions_dlg.blink}

    Θα συμφωνήσω με τη Bettina ως προς τα τελευταία της λόγια. Ας κοιτάξουμε τους ανθρώπους που εμείς πληγώσαμε ή αυτούς που είναι ακριβώς μπροστά στα μάτια μας και μας χρειάζονται... κι ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε....με τη Θώδη!

    Και τελοσπάντων ... τι δουλειά έχει ένα τέτοιο θέμα ακόμα στην αρχική σελίδα ... ( μέρες που είναι )   Wink

    Καλό Πάσχα και Καλή ΑνάστασηSmile