ελληνική μουσική
    483 online   ·  210.876 μέλη

    Ο Λίνος Κόκοτος στον Ιανό

    panosbousalis
    06.03.2009, 04:48

    Ο IANOS παρουσιάζει μια συναυλία του Λίνου Κόκοτου με τίτλο «Η διαδρομή μου», την Κυριακή 15 Μαρτίου 2009, στις 21.00, στο cafι του βιβλιοπωλείου (Σταδίου 24).

    Από το Μικρό Παιδί, τα Αντιπολεμικά, Το Ποτάμι, τις Ώρες, τον Αποχαιρετισμό, τον Κήπο, και το Θαλασσινό Τριφύλλι μέχρι σήμερα, με μερικά από τα σημαντικότερα αποσπάσματα των έργων του Λίνου Κόκοτου.

    Τραγουδούν: Δέσποινα Παγιούλα και Παναγιώτης Μπούσαλης.
    Έκτακτη συμμετοχή: Μανώλης Μητσιάς 
    Παίζουν:
    Λίνος Κόκοτος, πιάνο,
    Παναγιώτης Μπούσαλης, κιθάρα,
    Πάρις Καρακάνας, μπουζούκι.

    Η βραδιά θα μεταδοθεί ζωντανά από το ianosradio.gr

    Είσοδος με ποτό 20€
    Πληροφορίες/ κρατήσεις: 2103217810, www.ianos.gr
    Άφιξη 20.30


    kwstasagas
    06.03.2009, 10:36

    Λίνος Κόκοτος .... τι να πρωτοπεί κανείς γι' αυτήν την πολύ σποδαία περίπτωση Έλληνα συνθέτη ... Μάλλον ... δεν χρειάζεται να πει τίποτα, τα τραγούδια που άφησε, τα οποία αποτελούν πολύτιμη κληρονομιά για το ελληνικό τραγούδι, τα λένε όλα ....

    Θα προσπαθήσω να είμαι στις 15 Μαρτίου στον Ιανό .... Πάνο, έχω την εντύπωση ότι είσαι πολύ τυχερός που συνεργάζεσαι με τον Λίνο Κόκοτο και πρόκειται να τραγουδήσεις τραγούδια του !!!! Καλή επιτυχία {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}.......


    manouvr
    06.03.2009, 21:32

    Επιτελους εν δραση ,ενας απο τους μεγαλους (εν ζωη) δημιουργος καταπληκτικων τραγουδιων με διαχυτη την εννοια της μελωδιας!

    Δυστυχως δεν βρισκομαι στην Αθηνα, αλλα σας προτεινω μια επισκεψη εκει..σιγουρα θα αξιζει τον κοπο!


    panosbousalis
    08.03.2009, 05:14

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 06-03-2009 στις 10:36 έγραψε...

    Λίνος Κόκοτος .... τι να πρωτοπεί κανείς γι' αυτήν την πολύ σποδαία περίπτωση Έλληνα συνθέτη ... Μάλλον ... δεν χρειάζεται να πει τίποτα, τα τραγούδια που άφησε, τα οποία αποτελούν πολύτιμη κληρονομιά για το ελληνικό τραγούδι, τα λένε όλα ....

    Θα προσπαθήσω να είμαι στις 15 Μαρτίου στον Ιανό .... Πάνο, έχω την εντύπωση ότι είσαι πολύ τυχερός που συνεργάζεσαι με τον Λίνο Κόκοτο και πρόκειται να τραγουδήσεις τραγούδια του !!!! Καλή επιτυχία {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}.......



    Πράγματι Κώστα είναι τύχη να είσαι δίπλα σε τέτοιους ανθρώπους. Σ' ευχαριστούμε και μακάρι να τα καταφέρεις να έρθεις{#emotions_dlg.beer}