ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη
    aggelos
    26.11.2004, 13:43
    THE VERY BEST OF OTE PHONE CATALOG !!!

    ΧΑΖ ΟΜΑΡ ΑΧΜΕΝΤ Μ.
    Επικούρου 5, ΝΙΚΑΙΑ, Νίκαια

    ΠΟΥΣΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ.

    Οικοδόμος

    ΜΠΟΥΡΔΑΣ ΑΘΑΝ. Θ.

    Καθηγητής

    ΒΟΥΡΛΟΣ ΑΘΑΝ. Σ.
    Στενημάχου 32β, ΘΕΡΜΗ, Θέρμη


    ΜΟΥΝΙΟΥΑ ΕΛΙΖΑΜΠΕΘ Τ.
    Μ. Νομικού 18, ΠΑΤΗΣΙΑ


    ΠΑΠΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡ. Ι.
    Αγ. Γεωργίου 54


    ΚΟΛΟΜΠΑΡΗΣ ΦΩΤ. Ε.
    Ι. Κότσικα 53, Κάρυστος

    Οδηγός Ταξί

    ΚΑΡΙΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛ. Γ.
    Τσιμισκή 17, ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, Αγ. Παρασκευή


    ΣΚΑΤΤΟΥ ΚΥΡ. Μ
    Χίου Εργ. Κατ. 36, Ν ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ, 14342, Ν. Φιλαδέλφεια

    ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΚΗ ΘΕΩΝΗ Β.
    Κεφαλληνίας 108, ΑΓ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ, Άγ. Ανάργυροι

    Υπάλλ. Ο.Τ.Ε.

    ΤΣΙΜΠΟΥΚΛΗ ΑΝΝΑ Σ
    Λεύκης 18, Ν. Ιωνία

    ΦΑΚΛΑΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Ν.
    Ταϋγέτου 14, ΑΓ ΒΑΡΒΑΡΑ, Αγ. Βαρβάρα

    ΠΟΡΔΑΝΑΣ ΣΩΤ. Δ.
    Ανδρέου Μάτση 5, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, Αμπελόκηποι


    ΠΡΙΤΣΑΠΗΔΟΥΛΑ ΡΕΝΑ Κ.
    Αλκιβιάδου 30, ΠΕΙΡΑΙΑΣ



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 12-02-2005 17:50 ]
    christine85
    22.01.2005, 19:34
    Αν είναι ποτέ δυνατόν!!!!
    alicia0
    22.01.2005, 19:39








    SteliosG
    22.01.2005, 20:14
    μια μπυρα για ολους!!! χαχαχα!!

    παντως δεν εχω ακουσει μια φορα εναν απο αυτους που αναφερονται σε αυτη τη λιστα (την οποια την εχω διαβασει πολλες φορες και αλλου) να βγουν και να πουν... ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να κοροιδευεται τα ονοματα μας!!! χαχαχαχαχα!!!

    να σας πω και ενα ακομα καλυτερο..??

    Κολομβούνης Στέλιος - το δικό μου
    Hastaroth
    23.01.2005, 00:32
    Πράγματι,άν κάτση κανείς και ψάξη διάφορα ονόματα,θα βρή πολλά ευτράπελα.

    Εγώ όταν ώς μαθητής γυμνασίου πήγα στην Γαλλία,έτυχε να ταξιδέψω με αεροπλάνο τής Ολυμπιακής στο οποίο κυβερνήτης ήταν κάποιος ονόματι...Ξίδης (που έμαθα μετά οτι ήταν από τους πρωτεργάτες τής ανάπτυξης τής εταιρείας και διάσημος μεταξύ τών πιλότων).

    Αργότερα,σε μιά δίκη που είχε ο επιχειρηματίας μιάς εταιρείας όπου δούλευα,την υπεράσπισή του είχε αναλάβει ένας δικηγόρος ονόματι...Αλβανός.

    Σε μιά άλλη εταιρεία που ήμουν,ο γενικός διευθυντής (που ήταν χημικός) λεγόταν Πηρουνάκης,ο δέ μηχανικός υπεύθυνος λεγόταν Τσιμπούρης.

    Τέλος να αναφέρω πως μιά φορά είχαν συναντηθεί τυχαία στο σπίτι μου ένας φίλος μου που λεγόταν Ποντίκης και ένας συμμαθητής τού αδελφού μου που λεγόταν Γάτος ....


    ssakiss1
    23.01.2005, 00:46
    θανατος ανδρεας,χαρος γεωργιος,ποντικας νικος,ανταρας ιωαννης,κολοστρουτσος δημτριος
    pastella
    23.01.2005, 13:21
    Όταμ ήμουν στο γυμνάσιο είχα έναν μαθηματικό που τον έλεγαν "Κουνάβο", έναν χημικό "Γλάρο" και μια μαθηματικό που δίδασκε Πληροφορική , την "Πάντα". Για να τελειώσουμε με το ζωϊκό βασίλειο, είχα κι ένα συμμαθητή και πλέον συμφοιτητή "Παπαγάλο" (σε αυτόν να δώσεις jorge ta παπαγαλάκια σου...)


    Όσο για αστεία ονόματα, η φιλόλογός μου (παλι στο γυμνάσιο) Τσαρτσάρα η οποία είχε αποκαλύψει ότι θέλησε κάποτε να αλλάξει το επίθετό της και φυσικά το επίθετο του πρώην μου που όταν το έμαθα κρατήθηκα άπειρα να μην γελάσω... "Πότσας"!!!
    christine85
    24.01.2005, 20:37
    Στο πανεπιστήμιο είναι μια καθηγήτρια που λέγεται "Χολή" και η αδερφή της είναι γιατρός. Πήγε λοιπόν μια κυρία στην αδερφή της "Χολής" και της λέει "Χάρηκα, με λένε Συκώτη"!!!!!
    Ότι νάναι?????
    frufru
    24.01.2005, 20:58
    ΟΙ δυο κολλητοι μου....Δημητρης Πιπέρης, Παναγιωτης Κολιός και η τριτη στην παρεα (εγω).....αλλα επιτρεψτε μου να το ακουσετε μια αλλη στιγμη..
    SteliosG
    24.01.2005, 22:28
    αααα frufru δεν εισαι δικαιη!!! πες μας πες μας!!!
    frufru
    24.01.2005, 22:38
    ....Κοιτα που ειμαι και ευκολοπιστη....
    Μην το ακουσουν πολλοι ομως! Το επιθετο μου ειναι Βρακατσελη..

    SteliosG
    24.01.2005, 22:39
    καλυτερο απο το δικο μου παντως!! εγω εχω και παραδοση!!
    frufru
    24.01.2005, 22:46
    Ξεχασα να πω το καλυτερο που εχω ακουσει στην ζωη μου αλλα ειναι σε συνδυασμο με τον τοπο κατοικιας. Θα καταλαβετε....
    Δουλευα στο 131 και στην ημερα εκπαιδευσης μας ειπαν το εξης:
    Αν τυχει ποτε κανενας να σας ζητησει την κα.Αγγουριά στην Ντομάτα μην κλεισετε την γραμμη...γιατι αυτο υπαρχει οντως.
    Το εψαξα και οντως υπαρχει ενα χωριο στην Κεφαλονια νομιζω(ή Ζακυνθο ) που το λενε ντοματα και εκει μενει μια Αγγουρια!
    Ναι ειναι αληθεια.....
    XeniaRodo
    25.01.2005, 09:42
    χα χα.
    Eπειδή τυγχάνει να είμαι από κεφαλονιά το χωριό λέγεται "τα" Nτομάτα και όχι "H" ντομάτα.... αλλά αυτό δεν το ήξερα...
    andri14
    25.01.2005, 09:51
    Quote:

    Όσο για αστεία ονόματα, η φιλόλογός μου (παλι στο γυμνάσιο) Τσαρτσάρα η οποία είχε αποκαλύψει ότι θέλησε κάποτε να αλλάξει το επίθετό της και φυσικά το επίθετο του πρώην μου που όταν το έμαθα κρατήθηκα άπειρα να μην γελάσω... "Πότσας"!!!

    [/I]



    Πότσα στα κυπριακά πάντως είναι η μπουκάλα.....
    falimento
    25.01.2005, 10:29
    Εγώ θυμάμαι στις εκλογές (νομίζω στις δημοτικές) έναν που είχε θέσει υποψηφιότητα και ονομαζόταν Ιπποκράτης Σαββούρας!

    Βεβαίως τον παίκτη του ΠΑΟΚ τον Κωλομπούρδα! (δεν ξέρω αν παίζει ακόμη)

    Και στο σχολείο του κολλητού μου δεν θα ξεχάσω τη φάση, όπου καθόταν ένας ονόματι Πουλής στο πρώτο θρανίο και ο διπλανός του ονομαζόταν Πούλος!
    Κ επειδή κάναν φασαρία ο απονήρευτος καθηγητής-frere (για όσους ξέρουν στα ελληνογαλλικά σχολεία) είπε την εξής απίστευτη ατάκα!

    "Πουλή παρ'τον Πούλο και βγείτε έξω!!!!"
    elenigeladari
    25.01.2005, 10:43
    χα χα...και έλεγα πως το δικό μου είναι κάπως (Γελαδάρη)... έλα όμως ντε που υπάρχουν και χειρότερα... τουλάχιστον είμαι γνωστή και ως αγελαδίτσα της φάγε...
    Konnie
    25.01.2005, 14:22
    Πολυ στενος φιλος εμενα και των αδερφών μου(επισης και πολυ καλος μουσικος,ετσι για να μη μενουμε στην προκαταληψη του επωνυμου) λεγεται Πούφτης.Αλλα επειδη εχει πολυ καλη αισθηση του χιουμορ,λεει σε οποιον πρωτακουει το επωνυμο του:"Σκεφτομαι να το αλλάξω,να το κανω Φαλάκας!!!!!!"

    marlene
    25.01.2005, 16:31
    Πριν από κάτι χρόνια έψαχνα να νοικιάσω ένα σπίτι.. Βρήκα λοιπόν ένα πολύ ωραίο στον Αγίο Δημήτριο αλλά δεν το νοικιασα τελικά γιατί ήταν στην οδό Ξυλάγγουρα και Ξουράφια γωνία!!!!

    (Σκεφτήτε να θέλετε να παραγγείλετε πίτσα και να πείτε ότι μένετε σε αυτή την διεύθυνση...)

    Το σπιτι το νοίκιαζε ο κύριος Καβουτσουπουκίδης. Αραγε την γυναικά του πως την έλεγαν;; Κυρία Καβουτσουπουκίδου;;;!!!!


    elenigeladari
    25.01.2005, 17:20
    σόρυ, αλλά ξέχασα προηγουμένως να αναφέρω και κάτι άλλο.. ήταν 2 φίλοι στην παλιά γειτονιά.. ο μπρίκης και ο καφές.. ακόμα περιμένουν και τον τρίτο.. τον γκαζάκη...