ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.877 μέλη

    Ψάχνω τις νότες για βιολί απο το Fairy Tale του Νορβηγού

    aekkola
    22.05.2009, 16:04

    πσάχνω τις νότες για βιολί απο το φαίριτέιλ του νορβηγού βοηθήστε με!!!!!  δέν μπορώ να τισ βρώ αν κάπιος πέζη βιολί αν μπορή να το βρή μόνος του να μου γράψη τις νότες παρακαλώ!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-05-2009 13:38 ]


    paradisefox
    23.05.2009, 12:53

    Αν ξέρεις να διαβάζεις πεντάγραμμο,ορίστε η παρτιτούρα του βιολιού.Αλλιώς εδώ είμαστε...Smile

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 23-05-2009 12:57 ]


    επισυναπτόμενα: 661028840_Fairytale_Fiolinsolo_original_web.pdf 
    aekkola
    23.05.2009, 17:42

    καλήτερα γράψε μου τις νότες ρε φίλε πλζ


    emmanuella
    23.05.2009, 21:51

    Συγνώμη για την παρέμβαση ...    {#emotions_dlg.oops}

    Απλώς ήθελα να πω ότι το "fairytale" σαν κομμάτι στο βιολί είναι αρκετά δύσκολο και δεν νομίζω ότι μπορεί να εκτελεστεί από κάποιον αρχάριο. Χωρίς παρεξήγηση φυσικά! Φιλικά το λέω γιατί αν κοιτάξουμε και την παρτιτούρα... είναι κάπως δύσκολο να μεταφέρεις σε νότες με όνομα το κομμάτι.

    Πάντα φιλικάSmile


    aekkola
    23.05.2009, 22:00

    δέν υπάρχη παρεξήγηση μην ανησηχής. με την θέληση ολα γίνοντε θα μπορέσω να το πέξω μόνο χριάζομαι τιν βοήθιά σας. να μου βρει καπιος τις νοτες πλζ!!!!!!!!!!!!


    paradisefox
    24.05.2009, 11:10

    Παράθεση:

    Το μέλος aekkola στις 23-05-2009 στις 17:42 έγραψε...

    καλήτερα γράψε μου τις νότες ρε φίλε πλζ



    Είσαι αυτοδίδακτος ή σε μικρή τάξη?

    Προσπάθησα να σκαρώσω ένα σκονάκι με τις νότες και που παίζονται στο βιολί.Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ...Καλή τύχη.

    υγ.Δεν έχω σιγουριά για το πόσες  φορές επαναλαμβάνονται τα διάφορα μέρη του κομματιού όμως αυτό θα το βρεις εύκολα όταν ακούσεις το κομμάτι, πράγμα το οποίο είναι απαραίτητο να κάνεις έτσι και αλλιώς προκειμένου να καταλάβεις και τις ΑΞΙΕΣ.Και για τις διπλές νότες μη φρικάρεις γιατί είναι κυρίως ανοιχτές χορδές.

    Και είμαι φίλη και όχι φίλος.{#emotions_dlg.biggrin}


    επισυναπτόμενα: Fairytale.doc 
    paradisefox
    24.05.2009, 11:25

    Μάλλον κάτι περίεργο έχει γίνει με το attachment γιατί όταν προσπάθησα να ελέγξω το αρχείο που έχω στείλει εμφανίζεται μια περίεργη κωδικοποίηση.Αν δεν μπορείς να το διαβάσεις ούτε εσύ, πες μου τι νομίζεις ότι φταίει και θα μπορούσα να κάνω αλλιώς δώσε μου ένα e-mail σου για να σου στείλω το κομμάτι μην τυχόν και τα εμφανίζει.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 24-05-2009 11:34 ]


    επισυναπτόμενα: Fairytale.doc 
    aekkola
    24.05.2009, 12:45

    (σορυ για το φίλε) δεν ανοιγη το αρχείο να σου δοσω το μσν μου να μου το στείλης εκει καλήτερα?


    paradisefox
    24.05.2009, 14:12

    Ελπίζω να το ανοίγει τώρα.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 27-05-2009 11:50 ]


    επισυναπτόμενα: Fairytale.htm 
    dodoulis
    08.07.2009, 22:33

    Παράθεση:

    Το μέλος paradisefox στις 24-05-2009 στις 11:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος aekkola στις 23-05-2009 στις 17:42 έγραψε...

    καλήτερα γράψε μου τις νότες ρε φίλε πλζ



    Είσαι αυτοδίδακτος ή σε μικρή τάξη?

    Προσπάθησα να σκαρώσω ένα σκονάκι με τις νότες και που παίζονται στο βιολί.Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ...Καλή τύχη.

    υγ.Δεν έχω σιγουριά για το πόσες  φορές επαναλαμβάνονται τα διάφορα μέρη του κομματιού όμως αυτό θα το βρεις εύκολα όταν ακούσεις το κομμάτι, πράγμα το οποίο είναι απαραίτητο να κάνεις έτσι και αλλιώς προκειμένου να καταλάβεις και τις ΑΞΙΕΣ.Και για τις διπλές νότες μη φρικάρεις γιατί είναι κυρίως ανοιχτές χορδές.

    Και είμαι φίλη και όχι φίλος.{#emotions_dlg.biggrin}




    DODOULIS:
    Είσαι σίγουρη ότι το κομματάκι είναι ολόκληρο ????


    paradisefox
    09.07.2009, 06:19



    Παράθεση:

    DODOULIS:
    Είσαι σίγουρη ότι το κομματάκι είναι ολόκληρο ????



    Nα σου πω εγώ μετέφρασα την συγκεκριμένη παρτιτούρα που έβαλα στο πρώτο post σε νότες και πως παίζονται στο βιολί.Υποτίθεται ότι είναι η αυθεντική...Το κομμάτι δεν το έχω για να σου πω,δεν είμαι ιδιαίτερα fun της eurovision.Θα μπορούσε να είναι διαφορετική ενορχήστρωση ή όντως να λείπει κάτι.Αν έχεις κάτι να προτείνεις π.χ. μια άλλη παρτιτούρα η οποία να θεωρείε ότι είναι πιο ολοκληρωμένη ή κάτι άλλο κανένα πρόβλημα.Smile


    dodoulis
    09.07.2009, 12:11

    Παράθεση:

    Το μέλος paradisefox στις 09-07-2009 στις 06:19 έγραψε...



    Παράθεση:

    DODOULIS:
    Είσαι σίγουρη ότι το κομματάκι είναι ολόκληρο ????



    Nα σου πω εγώ μετέφρασα την συγκεκριμένη παρτιτούρα που έβαλα στο πρώτο post σε νότες και πως παίζονται στο βιολί.Υποτίθεται ότι είναι η αυθεντική...Το κομμάτι δεν το έχω για να σου πω,δεν είμαι ιδιαίτερα fun της eurovision.Θα μπορούσε να είναι διαφορετική ενορχήστρωση ή όντως να λείπει κάτι.Αν έχεις κάτι να προτείνεις π.χ. μια άλλη παρτιτούρα η οποία να θεωρείε ότι είναι πιο ολοκληρωμένη ή κάτι άλλο κανένα πρόβλημα.Smile





    DODOULIS:
    Κοίτα ,δε θέλω να σε αμφισβητήσω σε καμία περίπτωση ...
    Απλά αν παίξεις το κομμάτι στο βιολί (όπως έκανα εγώ χτες) θα καταλάβεις ότι από τη 2η σειρά και μετά δεν ταιριάζει...Είναι άλλο θέμα...
    Μήπως μπορείς να ψάξεις να δεις εαν υπάρχει κάποια συνέχεια ή και κάποια άλλη παρτιτούρα ??

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
    Dodoulis


    paradisefox
    09.07.2009, 17:52

     



    Παράθεση:


    DODOULIS:
    Κοίτα ,δε θέλω να σε αμφισβητήσω σε καμία περίπτωση ...
    Απλά αν παίξεις το κομμάτι στο βιολί (όπως έκανα εγώ χτες) θα καταλάβεις ότι από τη 2η σειρά και μετά δεν ταιριάζει...Είναι άλλο θέμα...
    Μήπως μπορείς να ψάξεις να δεις εαν υπάρχει κάποια συνέχεια ή και κάποια άλλη παρτιτούρα ??

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
    Dodoulis



    Δεν τίθεται ούτε θέμα αμφισβήτησης ούτε παρεξηγήθηκα.SmileΤελικά όντως δεν είναι ολόκληρη η παρτιτούρα (προφανώς για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το κομμάτι).Συγκεκριμένα για σόλο βιολί δεν βρήκα κάτι άλλο.

     

    To κομμάτι  υπάρχει στο musicnotes.com όπου μπορείς να δεις και να ακούσεις ένα μέρος του κομματιού,ολόκληρο μόνο αν το αγοράσεις.

    Αλλιώς υπάρχει μια απλοική παρτιτούρα πιάνου στο  http://www.ischool.gr/(γίνε δωρεάν μέλος) στην οποία μπορείς να παίξεις την μελωδία στο πάνω πεντάγραμμο (κλειδί του σολ ).Αλλιώς συνδοίασε την εισαγωγή που έβαλα πιο πάνω με τις διπλές νότες και πάρε το ρεφραίν από την παρτιτούρα του πιάνου.Κάτι καλύτερο δεν μπορώ να κάνω..

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 09-07-2009 18:01 ]


    dodoulis
    09.07.2009, 19:14

    Παράθεση:

    Το μέλος paradisefox στις 09-07-2009 στις 17:52 έγραψε...

     



    Παράθεση:


    DODOULIS:
    Κοίτα ,δε θέλω να σε αμφισβητήσω σε καμία περίπτωση ...
    Απλά αν παίξεις το κομμάτι στο βιολί (όπως έκανα εγώ χτες) θα καταλάβεις ότι από τη 2η σειρά και μετά δεν ταιριάζει...Είναι άλλο θέμα...
    Μήπως μπορείς να ψάξεις να δεις εαν υπάρχει κάποια συνέχεια ή και κάποια άλλη παρτιτούρα ??

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
    Dodoulis



    Δεν τίθεται ούτε θέμα αμφισβήτησης ούτε παρεξηγήθηκα.SmileΤελικά όντως δεν είναι ολόκληρη η παρτιτούρα (προφανώς για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το κομμάτι).Συγκεκριμένα για σόλο βιολί δεν βρήκα κάτι άλλο.

     

    To κομμάτι  υπάρχει στο musicnotes.com όπου μπορείς να δεις και να ακούσεις ένα μέρος του κομματιού,ολόκληρο μόνο αν το αγοράσεις.

    Αλλιώς υπάρχει μια απλοική παρτιτούρα πιάνου στο  http://www.ischool.gr/(γίνε δωρεάν μέλος) στην οποία μπορείς να παίξεις την μελωδία στο πάνω πεντάγραμμο (κλειδί του σολ ).Αλλιώς συνδοίασε την εισαγωγή που έβαλα πιο πάνω με τις διπλές νότες και πάρε το ρεφραίν από την παρτιτούρα του πιάνου.Κάτι καλύτερο δεν μπορώ να κάνω..

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 09-07-2009 18:01 ]






    Μήπως μπορείς να την ανεβάσεις εσύ την παρτιτούρα γιατί, έγινα και μέλος στο ischool και δε βρίσκω καμία παρτιτούρα....

    Please....


    paradisefox
    09.07.2009, 20:05

     

    Δεν μπορώ να το ανεβάσω αν μπορέσεις ανέβασέ το εσύ για να το βλέπει όποιο παιδί θέλει. Είναι στο θέμα ' Απανταχού μουσικοί ενωθείτε!!!!!!!'στο πρώτο post (βάλε τη φράση στην αναζήτηση).Για να ανοίξει πρέπει να είσαι συνδεδεμένος.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 09-07-2009 20:07 ]


    athenagiantsidi
    05.10.2009, 00:08

     

    Μήπως έχει κανείς την παρτιτούρα του fairytale? Έχω ψάξει παντού...

    Ευχαριστώ προκαταβολικάSmile


    JIMISKAIANTEGIA
    21.06.2011, 17:41
    ego akoma den tin eho bri
    JIMISKAIANTEGIA
    21.06.2011, 17:42
    me akoui kanis?
    JIMISKAIANTEGIA
    21.06.2011, 17:42
    eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    JIMISKAIANTEGIA
    21.06.2011, 17:43
    kanis?