ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.853 μέλη

    ψάχνω ωδείο στο κέντρο της Αθήνας.

    music4everyone
    14.07.2009, 15:28

    χαίρεται!έχετε να μου προτίνετε κανα καλό ωδείο?κατα προτίμηση στο κέντρο της ΑΘήνας..κι αν ξέρετε και περίπου τα δίδακτρα για πιάνο και θεωρία..


    axilleas23
    15.07.2009, 00:03

    Πανω κάτω οι τιμες των μαθημάτων στην Αθήνα είναι ίδιες μπορεί να βρεις και με αρκετες διαφορές...

    Μπορείς να ψαξεις από το χρυσό Οδηγό το site www.xo.gr θα συμπληρώσεις την φόρμα για την περιοχη που θα ζητασεις δηλαδη σε βολευέι από το σπιτι σου:΅και χτυπας τηλεφωνα να ρωτήσεις τις απορίες σου


    music4everyone
    15.07.2009, 00:16

    βασικά θα ήθελα περισσότερο τις απόψεις κάποιων που υπήρξαν μαθητές των ωδείων,παρα να πάρω να ρωτήσω απευθείας πληροφορίες απ΄τα ωδεία.ευχαριστώ παντως


    evrybg
    15.07.2009, 14:09

    Παράθεση:

    Το μέλος music4everyone στις 15-07-2009 στις 00:16 έγραψε...

    βασικά θα ήθελα περισσότερο τις απόψεις κάποιων που υπήρξαν μαθητές των ωδείων,παρα να πάρω να ρωτήσω απευθείας πληροφορίες απ΄τα ωδεία.ευχαριστώ παντως



    Καλησπέρα, πάρα πολύ καλό ωδείο είναι του Γιάννη Αυγερινού στο Παγκράτι.. Κάνουν φοβερή δουλειά.. Μπες στο http://www.msa.com.gr/

    Υ.Γ. Μακριά από Εθνικό Ωδείο


    pianoteacher
    16.07.2009, 18:04

    Σου προτείνω ανεπιφύλακτα το ωδείο Φίλιππος Νάκας, και ως σπουδάστρια και ως καθηγήτρια. Έχει πολλά παραρτήματα στην Αθήνα, ενώ το κεντρικό είναι Ιπποκράτους 41. Δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι τα δίδακτρα αλλά έχει εξαιρετικό πρόγραμμα σπουδών και καθηγητές. Γνωρίζω τον καλλιτεχνικό διευθυντή καθώς και αρκετούς καθηγητές και είναι όλοι ένας κι ένας. Αν θες να κάνεις σωστές και αναγνωρισμένες σπουδές. Η δεύτερη πρόταση που μπορώ να σου κάνω είναι το Εθνικό Ωδείο. Επίσης εξαιρετικοί καθηγητές και γενικά πολύ καλές σπουδές. Καλή αρχή!


    music4everyone
    17.07.2009, 12:12

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!βασικά δεν αρχίζω τώρα το πιάνο...ήμουν σε ένα ωδείο,απ'το οποίο δεν έμεινα και πολλή ευχαριστημένη και είπα να ψάξω κάποιο στο οποίο θα παίρνουν τη δουλεία τους στα σοβαρά..


    iwanna11
    21.07.2009, 12:05

    Εχω περάσει από 3 διαφορετικά ωδεία πριν τρια χρόνια κατέληξα στο ωδείο Μουσική Δημιουργία Αθηνών

    δες εδώ  http://www.mousiki-dimiourgia.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : iwanna11 στις 21-07-2009 13:05 ]


    iwpat
    07.08.2009, 14:33

    Κι εγώ θα σου προτείνω ανεπιφύλακτα το ωδείο της Οικονομάκου "Μουσική Δημιουργία"δεν ξεκινησα εκεί έκανα σε ένα άλλο ωδείο στην Ηλιουπολη(δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομά του ) και μετά πήγα στη μουσική Δημιουργία αφού παρακολούθησα κατά τύχη μια συναυλία που έκαναν με το δήμο παγκρατίου πέρσι .Δε νομίζω να υπάρχουν πολλά ωδεία σαν κι αυτό στην Ελλάδα.


    axilleas23
    09.08.2009, 11:14

    Εγώ ειμαι από Επαρχία και δεν έχω γνωριμίες πολλές....

    Λύπαμαι που δεν μπορώ να σε βοηθείσω!!!


    axilleas23
    09.08.2009, 11:16

    Πάντως όλα κάνουν τα ίδια μαθήματα.

    Την ίδια ύλη.

    Και στα Θεωρητικά και σρ όργανο.....