ελληνική μουσική
    314 online   ·  210.876 μέλη

    Τί είναι Μουσική για εσάς;

    notina
    26.07.2009, 15:24

    Τί σημαίνει για σας ο όρος ''Μουσική'';


    alicemil
    27.07.2009, 14:42

    Η μουσική είναι τρόπος έκφρασης, είναι τρόπος σκέψης! Είναι μία δυνατότητα να διαμορφώνεις τα συναισθήματά σου και να επηρεάζεις αυτά των άλλων...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alicemil στις 26-12-2009 19:46 ]


    IronGirl
    27.07.2009, 16:53

    Η μουσικη ειναι πολυ προσωπικη υποθεση για μενα..τροπος ζωης..και θα δανειστω την καλυτερη ατακα που εχω ακουσει για το θεμα..music is what emotions sound like!

     


    -----------------
    Be the masterpiece of your life...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : IronGirl στις 27-07-2009 16:55 ]


    axilleas23
    09.08.2009, 11:47

    Για ΄μένα η Μουσική φέρνει ενότητα για συνεργασία με τους νέους, φέρνει τον πολιτιαμό μέσα από την Μουσική.


    iwpat
    24.08.2009, 13:57

    Για μένα μουσική είναι όλη μου η ζωή, είναι ότι λέω και ότι δε λέω , είναι το πιο απελευθερωμένο εγώ μου.


    music4everyone
    26.08.2009, 13:02

    Η μουσική είναι ένας τρόπος να εκφράσουμε τα συναισθηματά μας και τις σκέψεις μας που πολλές φορές ούτε εμείς οι ίδιοι γνωρίζουμε ότι υπάρχουν.Ύστερα νίωθουμε ότι κάποιο βάρος έχει φύγει απ΄την ψυχή μας,είμαστε πιο ήρεμοι,σαν να 'λυτρωνόμαστε' κατα κάποιο τρόπο...τουλάχιστον σε μένα αυτό συμβαίνει...και τέλος η μουσική είναι κάτι σταθερό,πάντα θα είναι εκεί και δε μας εγκαταλείπει ποτέ!


    dimarasjim
    27.08.2009, 20:45

    Τώρα ανοίγεις μεγάλη συζήτηση! Με δυο λόγια όμως η μουσική για μένα είναι έκφραση συναισθημάτων.


    George-T
    30.08.2009, 04:23

    Για μένα η μουσική είναι πολλά πράγματα. Η μουσική περιγραφει την ψυχή του ανθρώπου όπως δεν μπορούν τα λόγια, όπως δεν περιγραφουν οι λέξεις. Αν ζητήσεις από 10 ανθρώπους να σου περιγράψουν το ίδιο τραγούδι με εικόνες, θα λάβεις 10 διαφορετικές εικόνες.

    Για μένα, η μουσική είναι ο υπέρτατος τρόπος έκφρασης συναισθημάτων, η υπέρτατη φυγή από την πραγματικότητα, το υπέρτατο ταξίδι του μυαλού...


    gogos81
    01.09.2009, 11:26

    η μουσικη  για μενα ειναι το παν..ειναι τροπος εκφρασης,τροπος επικοινωνιας,τροπος ζωης!το ειδος της μουσικης που απηχει σε καθε ανθρωπο μπορει να τον κανει ξεχωριστο,αν το αποδεχτει φυσικα..αν εγω,πχ. δεν ακουγα την μουσικη που ακουω τωρα,θα ημουνα τελειως διαφορετικος ανθρωπος,με διαφορετικες αποψεις,πιστευω και ιδεολογιες...λεω οτι,η μουσικη,σε κανει αυτο που εισαι!


    xristin-a
    05.09.2009, 00:36

    Η μουσικη ειναι παριγορια στις δυσκολες στιγμες της ζωης μας.Ειναι ενας τροπος να εκφρασουμε τα συναισθηματα μας.Ειναι εκτονωση,διασκεδαση.Μεσα απο τα τραγουδια μαθαινεις τι γινεται γυρω σου και αποκτας αποψη.Ανακαλυπτεις πτυχες του εαυτου σου που ηταν κριμενες...αποκτας ονειρα...Η μουσικη ειναι ΜΑΓΕΙΑ...


    kwnstantina156
    05.09.2009, 17:14

    ...'Εκφραση, διασκέδαση, παρηγοριά, βία..πολιτισμός..


    a-fan-of-john-frusciante
    06.09.2009, 19:13

    Τα πάντα.........


    Rackle
    07.09.2009, 14:51

    Ο τρόπος απασχόλησης του ελεύθερου και μη χρόνου μου....

    Ασχολια παντού και πάντοτε.....

    Έκφραση συναισθημάτων....

    Ξέσπασμα.....

    Ηρεμία....

    Διασκέδαση....

    Τρόπος προσέλκυσης φίλων....

    Τρόπος προσέλκυσης του αντιθέτου φύλου....

    Τρόπος ζωής......

    Η ίδια η ζωή.......

    Τα πάντα....

    Ροδόλφος