ελληνική μουσική
    376 online   ·  210.876 μέλη

    Δ.Γαλάνη:Kαμία παρεξήγηση με τη Μόνικα

    karelia
    14.08.2009, 09:38

    ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΑΓΟΡΑΣΤΟ (ΔΙΦΩΝΟ)

    Κ.Α.:ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΙΚΑ? ΝΕΑΝΙΚΗ ΑΥΘΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ) Η' ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ?


    Δ.Γ.: ΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΙΚΑ? ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟ AVATAR. ΚΑΛΗ ΓΡΑΦΗ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΗΧΟΣ, ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΑΙΞΙΜΑΤΑ-ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΧΡΟΙΑ ΦΩΝΗΣ ΚΑΙ ΕΥΡΕΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΤΗΤΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ. ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΝΤΙΖΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΡΩΚΤΙΚΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ, ΠΑΡΑΠΟΙΩΝΤΑΣ (ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ'ΠΕ Η ΙΔΙΑ) ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ.
    ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΛΙΓΟ-ΠΟΛΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΟΚΑΡΕΙ ΛΙΓΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΟΠΩΣ, ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΗ,ΕΤΣΙ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...


    Hastaroth
    14.08.2009, 12:59

    Μπορούμε τελικά να μάθουμε ποιά ήταν ακριβώς η απάντηση εκείνη τής Μόνικας -τής ίδιας τής Μόνικας,όχι η "παραποιημένη" που υποστηρίζει τώρα οτι κυκλοφόρησε;

    Δέν είδα την συγκεκριμένη καλλιτέχνιδα νά κάνη δημόσια κάποια δήλωση οτι παραποιήθηκαν τά λόγια της,ώστε νά αρθούν καί οι δυσμενείς εντυπώσεις που προκάλεσαν.Την ενδιαφέρει μήπως να την θεωρούμε ώς "καλαμοκαβαλάρισσα";

     


    gelarios
    16.08.2009, 12:55

    δεν αρκει η απαντηση της Γαλανη ? δηλαδη θα πρεπει να παιξει ολο αυτο το παιχνιδακι της δημοσιοτητας και να βγαινει συνεχεια να απανταει? δεν ειναι πολιτικος!


    fibonazzi
    17.08.2009, 02:52

    Σας ενδιαφέρει η μουσική της Μόνικας ή τα κουτσομπολιά? Μειώνεται η αξία της μουσικής αν κάποιος είναι παλιοχαρακτήρας? Τι θα λέγατε δηλαδή για τη μουσική του παλιοχαρακτήρα Μπετόβεν?{#emotions_dlg.oops}


    Hastaroth
    17.08.2009, 18:49

    Δηλαδή εξισώνεις μουσικά την Μόνικα μέ τόν Μπετόβεν;Δέν νομίζω οτι -τουλάχιστον πρός το παρόν- τίθεται τέτοιο θέμα.

    Κατά τά άλλα,τά δεδομένα που έχω εγώ είναι οτι μία που μόλις βγήκε απ'τό αυγό της κι'έγραψε ένα -καλό,έστω- τραγούδι,δίνει συνέντευξη σέ ένα περιοδικό όπου μέ ύφος ψιλομπλαζέ δηλώνει διάφορα πράγματα μεταξύ τών οποίων οτι τής τηλεφωνεί μία καταξιωμένη καλλιτέχνις που λέγεται Δήμητρα Γαλάνη (πιθανώτατα γιά να τής προτείνη συνεργασία) και οτι αυτή (που μόλις βγήκε απ'τ'αυγό) βάζει άτομα καί τής λένε οτι δέν μπορεί κάν να τής απαντήση στό τηλέφωνο καί οτι η καταξιωμένη καλλιτέχνις που λέγεται Δήμητρα Γαλάνη έχει "φρικάρει" (καί δικαίως,κατ'εμένα).

    Φυσικά,αυτή η δήλωση προκαλεί διάφορες συζητήσεις διότι δείχνει το μέγεθος τού καλαμιού που έχει καβαλήσει η ως άνω μόλις εξελθούσα τού ωού και αυτό,γιά έναν νεοσεισερχόμενο στόν χώρο τής τέχνης είναι άσχημο και δέν βοηθά στήν καλλιτεχνική του εξέλιξη.

    Τά είπε όντως έτσι αυτά η μόλις εξελθούσα τού ωού της κυρία Μόνικα;

    Αν τά είπε,καί δέν τα αναιρεί,τότε δείχνει οτι δέν σέβεται τά πιό καταξιωμένα από αυτήν ονόματα τού χώρου της,οπότε άς μήν εκπλαγή άν κάποια στιγμή βρεθή κάποιο από αυτά τά ονόματα νά δηλώση "η Μόνικα;ναί,έχει γράψει ένα-δυό-τρία καλά τραγούδια,έχει προοπτικές καλές αλλά άς κατέβη από το καλάμι που καβάλησε γιατί ο δρόμος μπροστά της είναι μακρύς καί δύσκολος και ανα πάσα στιγμή μπορεί να πέση".

    Αν δέν τά είπε,γιατί δέν τό δηλώνει η ίδια δημοσίως;Το οτι το είπε η Γαλάνη εμένα δέν μέ πείθει διότι η Γαλάνη,ώς καλλιτέχνις μέ ήθος,δέν θα έβγαινε ποτέ να κατηγορήση μιά (ιδίως νεώτερη) συνάδελφό της.

     


    fibonazzi
    18.08.2009, 01:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 17-08-2009 στις 18:49 έγραψε...

    Δηλαδή εξισώνεις μουσικά την Μόνικα μέ τόν Μπετόβεν;



     

    Φυσικά και δεν εξισώνω-δεν είναι άλλωστε το θέμα μας. Στο θέμα μας μου απάντησες πολύ σαφώς και σε ευχαριστώ. Εγώ πάντως όταν ακούω ένα δίσκο δεν σκέφτομαι ποια είπε ποιανής τι. Δεν κρίνουμε τη μουσικη με... ηθικά κριτήρια. Όπως δεν κρίνεις μια πάστα με κριτήριο αν ο ζαχαροπλάστης κτλ κτλ.


    Disasterpiece
    18.08.2009, 20:14

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 18-08-2009 στις 00:21 έγραψε...

    Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση φασαρία για τη Μόνικα. Άκουσα κάποια κομμάτια της και μου φάνηκαν τελείως βαρετά και κοινότυπα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : harmonizer στις 18-08-2009 00:21 ]



     

    Εγω κανω βαθυ υπνο REM(ποιοτικος υπνος) με τη Μονικα και ξυπναω αλλος ανθρωπος την αλλη μερα.Την ευχαριστω.


    despinakontogianni
    19.08.2009, 21:42

    Όπως είπε και ο Aiolos κακώς ασχολούμαστε με τα κουτσομπολιά! Και δεν ήταν ένα καλό τραγουδάκι, ήταν ένα δίσκος που έφερε κάτι το νέο. Αφού βγήκε η ίδια η Γαλάνη και μίλησε, γιατί η Μόνικα, που δε μας έχει συνηθίσει και σε δηλώσεις να βγει και να "καθαρίσει" το όνομά της? Δηλαδή, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι όντως ένα παραποιημένο σχόλιο?

    Δεν τρέχει κάτι: ΤΕΛΟΣ!

    Η κοπέλα ασχολείται μόνο με τη μουσική της και μια χαρά κάνει και δεν είναι πρωτοσέλιδο παντού! Για μια δήλωση τόσος χαμός? Αν ήταν έτσι, τώρα οι μεγαλύτεροι καλλιτέχνες δεν είχαν παρά μόνο 5-6 θαυμαστές! Ας εκτιμήσουμε αυτό που μας δίνει κι ας αφήσουμε αυτά προς το παρόν..Μόλις ένα χρόνο είναι η κοπέλα στην επικαιρότητα.

    Και εντέλει αν είναι οκ με τη Γαλάνη, εμάς τι μας νοιάζει?{#emotions_dlg.confused1}


    Vagelism
    20.08.2009, 20:04

    Poia einai h Monika?

     


    heartbreak-kid
    20.08.2009, 21:09

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 19-08-2009 στις 21:42 έγραψε...

    Όπως είπε και ο Aiolos κακώς ασχολούμαστε με τα κουτσομπολιά!



    ο αίολος επηρεάζει κάθε στιγμή μας στο φόρουμ. ακόμα και όταν δεν γράφη...


    heartbreak-kid
    20.08.2009, 21:13

    δηλαδή, για να καταλάβω: ο hastaroth έχει την απαίτησι να βγή η μόνικα και να μιλήση επειδή τα μέλη ενός μουσικού site και 1 περιοδικό εντέχνου ύλης πειράχτηκε που δεν πάει στο τηλέφωνο? είμαστε σοβαροί? θα κάθεται η μόνικα και η κάθε μόνικα να ασχολείται αν την θεωρή καλαμοτέτοιο ο hastaroth, o kid ή ο semplice που εγινε ban?
    ντάξει. και ο αλέφαντος ακόμα κλαίει που δεν βγαίνει ο δούρος στο τηλέφωνο


    marilu
    20.08.2009, 22:58

    Ορθως ειπε η Γαλανη.. περιμενουμε το δευτερο δισκο της...(?)


    despinakontogianni
    20.08.2009, 23:03

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 20-08-2009 στις 21:13 έγραψε...

    ντάξει. και ο αλέφαντος ακόμα κλαίει που δεν βγαίνει ο δούρος στο τηλέφωνο

    {#emotions_dlg.lol}


    NikosRoman
    23.08.2009, 10:15

    Οταν εισαι νεος και ωραιος κυκλοφορεις αναμεσα σε νεους και ωραιους.Αρα μηδεν εις το πηλικον.Οταν εισαι νεος ωραιος και με υποψια καρριερας τοτε εισαι απεναντι απο τους μποντιγκαρντ της καθε Γαλανη(οπως οι πιο πολλοι εδω).Στο τελος ακομα και δεν κανεις καρριερα θα σου μεινουν τα νιατα και η ομορφια.Το καλαμι και η αλαζονεια πανε πακετο.(νιατα γαρ).

    Ψηφιζω Μονικα μονο και μονο για αυτο.Η μουσικη της μου ειναι αδιαφορη.


    christosoikonomou
    25.08.2009, 00:21

    Η μουσική της πάντως είναι υπερτιμημένη... κατά τα άλλα οι "εντεχνοι" βρήκαν
    κάτι σε "ρυζόγαλο" να λατρεύουν...Last Drive και ξερό ψωμί...


    jorge
    25.08.2009, 01:48

     

    Από τη στιγμή που η Μόνικα επικοινώνησε με τη Γαλάνη και της εξήγησε, νομίζω αποκαταστάθηκαν όλα και μαζί μ' αυτά και ένα μέρος από την απογοήτευση που νιώσαμε αρκετοί όταν διαβάσαμε τη συνέντευξη - παρωδία.


    polianna
    07.09.2009, 17:08

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 18-08-2009 στις 00:21 έγραψε...

    Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση φασαρία για τη Μόνικα. Άκουσα κάποια κομμάτια της και μου φάνηκαν τελείως βαρετά και κοινότυπα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : harmonizer στις 18-08-2009 00:21 ]



    Συμφωνώ απόλυτα ότι η Μόνικα δεν κάνει τίποτε άλλο από το να παράγει κοινότυπες μελωδίες και μάλιστα να έχει και την πετριά να γράφει λόγια σε αγγλικά! Δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ο λόγος!! Θα πρέπει να απευθύνεται στο ευρύ κοινό και όχι σε όσους γνωρίζουν αγγλικά. Πάντως, ότι έγινε ένα μεγάλο μπαμ, έγινε, όχι βέβαια επειδή η Μόνικα είναι η μεγαλύτερη καλλιτέχνις που έβγαλε ποτέ η Ελλάδα, αλλά γιατί είχε τις πλάτες των ραδιοφωνικών σταθμών. Και όσον αφορά το χαρακτήρα του καλλιτέχνη και τη σχέση με την τέχνη του, έχω να πω ότι αν η τέχνη σου δε σε κάνει καλύτερο, τότε τι την θέλεις;;


    vicobubble
    07.09.2009, 19:10

     



    Παράθεση:

     Θα πρέπει να απευθύνεται στο ευρύ κοινό και όχι σε όσους γνωρίζουν αγγλικά

     

    Τί θα πει "θα έπρεπε "? Αυτή γράφει τα τραγούδια κ όποιος θέλει τα ακούει...Όχι ότι υποστηρίζω όλο αυτό που γίνεται, αλλα ο καθένας γράφει την μουσική του όπως θέλει και σε όποια γλώσσα τον εκφράζει...απο κει κ πέρα είναι θέμα των ακροατών αν θέλουν να την ακούνε...