ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.865 μέλη

    Άννα Βίσση-Μαριώ-Μπλε

    karelia
    17.09.2009, 01:16

    Η Άννα Βίσση,η Μαριώ & οι Μπλε ενώνουν τις δυνάμεις τους,

    και θα εμφανίζονται το χειμώνα στο Αθηνών Αρένα.


    sea_like_eyes
    17.09.2009, 03:39

    Η ιστορια παιδι μου ξεκιναει καπως ετσι ( οχι , δεν γραφω παλι για τους manowar)

    ''Ηταν καποτε μια μελιτζανα , μια Alpha Romeo και μια σκνιπα''

    ''μα μπαμπα . . . τι λες . . . αυτα δεν ταιριαζουν με τιποτα . . . ουτε καν για παραμυθι!!!!''

    ''γιοκα μου . . . εδω τραγουδαει η Αννα με την Μαρια ντυμενες στα μπλε . . . συγγνωμη . . . με τους Μπλε . . . ΟΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!''

     

    Υ.Γ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΙ manowar (θα εσκαγα αν δεν το ελεγα)


    TRAVELOGUE
    17.09.2009, 11:28

    Καλημέρα!

    Η Μαριώ;;;;; με τη Βίσση;;;; Θα τρίζουν τα κόκαλα του Χοντρονάκου!!!!!

    Βέβαια από την άλλη το τραγουδάκι που λέει 

    Μες τον πράσινο τον μύλο
    μου τα παίρναν τακτικά
    μα τους τα'χω πάρει πίσω
    από μια καλή ζαριά
    μα τους τα'χω πάρει πίσω
    από μια καλή ζαριά


    Μάγκες μου βάλτε
    μπρος πίσω πάτε
    να σας τα πάρω
    για να ρεφάρω

    ποιος ξέρει;;; Ίσως δέσει ωραία με κάποια τραγούδια της Βίσση (βλ. υποφέρω, τραύμα κτλ)


    darbukaboy
    17.09.2009, 14:14

    Η Βισση με τους Μπλε να πω ενταξει ρε παιδι μου κολλανε οσο να'ναι αλλα τωρα η Μαριω που χωραει εκει μεσα;

    Ε ρε φτωχεια και αναγκη που υπαρχει στο κοσμο!Και μη μου πειτε οτι ολο αυτο ειναι για χαρη της αναμορφωσης του πολιτιστικου επιπεδου του λαου μας ή για την αλλαγη της καταστασης που υπαρχει στα νυχτερινα κεντρα γιατι δεν προκειται να σας πιστεψω!

    Του χρονου δηλαδη θα δουμε και Δεσποινα Βανδη στην ιδια σκηνη με τον Νταλαρα ας πουμε;

    Γιατι πρεπει ολα να θελουμε να τα βαλουμε μαζι δηλαδη;Γιατι ολα πρεπει να ταιριαζουν μεταξυ τους;


    rompa
    17.09.2009, 14:57

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 17-09-2009 στις 03:39 έγραψε...

    Η ιστορια παιδι μου ξεκιναει καπως ετσι ( οχι , δεν γραφω παλι για τους manowar)

    ''Ηταν καποτε μια μελιτζανα , μια Alpha Romeo και μια σκνιπα''

    ''μα μπαμπα . . . τι λες . . . αυτα δεν ταιριαζουν με τιποτα . . . ουτε καν για παραμυθι!!!!''

    ''γιοκα μου . . . εδω τραγουδαει η Αννα με την Μαρια ντυμενες στα μπλε . . . συγγνωμη . . . με τους Μπλε . . . ΟΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!''

     

    Υ.Γ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΙ manowar (θα εσκαγα αν δεν το ελεγα)



     

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy} Καλά δεν παίζεσαι!!!!

    Η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα νόμιζα ότι μου το πληκτρολόγησαν λάθος και ότι δεν ήταν ΜΑΡΙΩ αλλλά ΜΑΡΩ (η Λύτρα ντε ... αυτή που βγάζει το δεσμό επί σκηνής να τραγουδήσουνε μπας και γίνει το θαύμα, αυτή που σου έρχεται στο μυαλό όταν ακούς Καραφώτης ...ΑΥΤΗ!) Η Μαριώ τώρα ...άλλο καπέλο! Ποιός θα κάνει το λαϊκό ? Θα λένε μαζί το "5 χρόνια δικασμένος?"


    kasel
    17.09.2009, 20:42

    Λίγο κρασί.λίγο θάλασσα και το αγόρι μου.........


    darbukaboy
    17.09.2009, 21:08

    σε νεοελληνικη μεταφραση:λιγο ουισκι λιγο τσιμεντο και το αγορι μου....


    kasel
    17.09.2009, 21:52

    Σαλάτα με άνοστη γεύση.........Αλλά πάντα είχα την απορία.Δεχόμαστε πιο εύκολα συνεργασίες τέτοιου είδους στο εξωτερικό.Για παράδειγμα Nick Cave - Kylie Minogue,με ομολογουμένως καλά αποτελέσματα(τουλάχιστον εμένα μου άρεσε).Για τα Ελληνικά δεδομένα θα μπορούσε το αντίστοιχο να ήταν Αγγελάκας - Βίσση,που σίγουρα θα ξενέρωνα.


    guitarteacher
    18.09.2009, 16:30

    Πολύ ενδιαφέρον σχήμα.Πολυμορφικό{#emotions_dlg.smartass}

    Η συνέχεια επι της σκηνής, όπου εκεί θα μπορούν να κριθούν εκ του αποτελέσματος{#emotions_dlg.yes}

     


    fantasma
    20.09.2009, 11:14

    Και από τιμές????? Όχι πωςθα πάω.... απλα ενημερωτικά ρωτώ......

    Θα είναι τιμές Βισσης? (πίστα;){#emotions_dlg.eek}

    Θα είναι τιμές Μπλε? (μουσική σκηνή;){#emotions_dlg.excl}

    ή θα είναι τιμές Μαριώς? (τσαμπέ;){#emotions_dlg.wacko}

     

    .....ασε ασε ξέρω.....

    ΡΗτορικο ήταν........

    Παρτε και μια μπουκάλα για μένα οσοι πατε.....{#emotions_dlg.rockon}


    marylin
    20.09.2009, 21:47

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 18-09-2009 στις 16:30 έγραψε...

    Πολύ ενδιαφέρον σχήμα.Πολυμορφικό{#emotions_dlg.smartass}

    Η συνέχεια επι της σκηνής, όπου εκεί θα μπορούν να κριθούν εκ του αποτελέσματος{#emotions_dlg.yes}

     

     





    Συμφωνώ κι εγώ! {#emotions_dlg.yes}

    Το είχα μάθει πολύ πριν δημοσιοποιηθεί και δε μου έκανε εντύπωση αυτή η συνεργασία.

    Η Βίσση  ό,τι παρουσιάζει είναι προσεγμένο, ό,τι κι αν τραγουδήσει της πάει και την πάει η σκηνή, πολύ σημαντικό αυτό. Δεν είναι η πρώτη φορά που θα συμμετέχουν καλλιτέχνες άλλου μουσικού είδους...

    Επαγγελματίας και η Μαριώ είναι, ξέρει τι κάνει....Wink


    catz
    22.09.2009, 10:32

    μου θύμισε το εξής :

    κάποτε βλέποντας αργά τηλεόραση (new channel) πέτυχα καλεσμένο σε άλλη εκπομπή το μάγο "Χορταρέα" .

    Ο Χορταρέας έκανε ένα show με μαγικά , με χάρη κοκκινοσκουφίτσας , συνοδευόμενος απο μια ρωσίδα που ψιλοέκανε striptease και χόρευε γύρω του .

    Κάποια στιγμή η ρωσίδα (θεά) βγάζει απο το backstage 2 μικρά καγκουρώ (!!) , τα φέρνει μπροστά στο πλάνο (ναι ! όλα αυτά στο studio) , και χορεύει ημίγυμνη γύρω απο τα καγκουρώ και τον Χορταρέα (ντυμένο star trek - κοκκινοσκουφίτσα) .

     

    η πεμπτουσία του cult .

     

    Ευχαριστώ θερμά το μαγαζάτορα , και τους μανατζαρέους που μου το θυμίσαν με το θαυμάσιο πρόγραμμά τους .


    spiroos
    22.09.2009, 15:47

    Μια χαρά μου ακούγεται...Συνομήλικες είναι, άψογα θα συνεργαστούν και θα ψυχαγωγήσουν και τα εγγόνια τους...{#emotions_dlg.tt2}

     


    giorth
    22.09.2009, 16:50

    Άννα Βίσση, Μαριώ, Μπλε.

    Ναι ρε παιδί μου....γιατί όχι;

    Καλό μου ακούγεται. Μπορεί να έχουν αναθεωρήσει τις απόψεις τους οι παραπάνω καλλιτέχνες και να έχουν ενστερνιστεί την ιδέα πως η μουσική είναι μια και δεν κατηγοριοποιείται.

    ....

    ....

    ....

     


    NOT!!!

    Link
    >