ελληνική μουσική
    527 online   ·  210.874 μέλη

    O νέος κιθαρίστας των Guns and Roses

    SonOfSlash
    18.09.2009, 19:08

    Για να ακριβολογουμε, των Axl Roses, αλλα τι να κανουμε.

    Τελος παντων:απο τις 29 Μαρτιου και επειτα ο κιθαριστας Dj Ashba θεωρηται ο νεος κιθαριστας που αντικατεστησε τον  Robin Finck, ο οποιος  πηγε στους ΝΙΝ(NINE INCH NAILS), και ο Axl καμαρωνει για το νεο του αποκτημα......Ριξτε μια ματια εδω:      http://en.wikipedia.org/wiki/DJ_Ashba και πειτε μου τα σχολια σας.....Αχ ποσο μου λειπουν οι αρχικοι Guns and Roses{#emotions_dlg.helpsmilie}


    -----------------
    Son of slash Wuz here for Real

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-09-2009 22:49 ]


    Papiorockaki
    19.09.2009, 17:32

    Και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα,δεν το περιμενα αυτο απο τον Axl{#emotions_dlg.eek}---Παει πεθαναν oι Guns and Roses αγαπουλα μου- only  80's τιποτα απο τα  00's {#emotions_dlg.nono}


    montechristos-ole
    20.09.2009, 11:52

    Αν εχεις ξεκινησει την καριερα σου με τον Slash στην κιθαρα,τοτε καθε αλλος σου φαινετε λιγος...Δυστυχως οι Guns 'n' Roses δεν υπαρχουν πια και καθε προσπαθεια αναβιωσης τους πεφτει στο κενο...Δεν γινετε να ξαναυπαρξει αυτο το σχημα απο τη στιγμη που εστω και ενας απο εκεινους τους απαιχτους μουσικους δεν ειναι στη μπαντα...Δεν γινεται να υπαρχουν Guns χωρις τον Slash...Ουτε ομως χωρις Axl ή Izzy...Και οσο κοιτω αυτον τον καινουργιο τυπο,σε καμια περιπτωση δεν μου ερχεται στο μυαλο η εκρηξη των παλιων,καλων Guns 'n' Roses...


    SonOfSlash
    20.09.2009, 12:49

    Αχ το ξερω φιλε μου....κυριως μοχλος τον Guns and Roses ηταν ο Izzy Stradlin,,,τρομερος μουσικος και ο ανθρωπος "πισω απο την σκηνη" ή αλλιως "The man behind the scene".Aπλα top,τα παντα ολα,εγραφε μουσικη και εγραφε απλα κομματαρες{#emotions_dlg.beer}.Kαι ο Slash μια χαρα πολυ καλος ηταν αλλα πολυ να γινει καποιος ηθελε.....αλλα οκ,ηταν και αυτοσ κορυφαιος-πολυ συναισθημα


    sea_like_eyes
    20.09.2009, 13:07

    ''only  80's τιποτα απο τα  00's'' . . . μπορω να κερασω μπυρες ????{#emotions_dlg.beer}


    montechristos-ole
    20.09.2009, 14:50

    Μετα το μουσικο κυμα της grunge (90's), που για καποιους ηταν το κυμα που κατεστρεψε την μουσικη και για αλλους ενα ιδιαιτερο κομματι της μουσικης του αιωνα, δεν νομιζω να ακολουθησε καποιο αλλο αξιολογο μουσικο κυμα...Τα κομματια και οι μπαντες των 00's ειναι απλα αδιαφορα χωρις την σπιρταδα και την γλυκα μιας αλλης εποχης...Μαζι με εκεινη την εποχη χαθηκε τοσο η μουσικη που σε εκανε να ανατριχιαζεις,οσο και οι σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων και της μουσικης...Της καλης μουσικης...Εκεινης που καποτε ακουγες για να κρατηθεις στη ζωη και σε γεμιζε με ονειρα και θυμο,αγαπη και καταστροφη και πολλα αλλα συναισθηματα...Το μονο που μας μενει ειναι να παρακολουθησουμε την συντριβη της μουσικης και να εξακολουθησουμε να ακουμε τα παλια,καλα μουσικα εφυολογηματα...Οι εξαιρεσεις παντα υπαρχουν,αλλα στη περιπτωση μας οχι για να επιβεβαιωσουν τον κανονα,αλλα για να κρατανε σαν απορθυτο καστρο την παλια σχολη...Μεχρι να πεσει και αυτο το τελευταιο καστρο και να μαζευουμε τα συντριμια του απο παλια δισκοπωλεια και ξεχασμενες δισκοθηκες...


    SonOfSlash
    20.09.2009, 15:27

    Σωστα τα ειπες φιλε Montecristo για αυτο ειμαι χαρουμενος που θα ξεκινησω εκπομπη για να παιζω 70'σ 80'σ και λιγο 90'σ , γιατι οσοι νομιζουν οτι ξεχναμε την μουσικη αυτον τον σημαντικον εποχων ειναι βαθυα νηχτομενη {#emotions_dlg.beer} παιδια(κανω και λιγο διαφημηση : ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟ ΤΗΣ 5 ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 6 )


    Papiorockaki
    20.09.2009, 17:05

    "sea_like_eyes" ποιος λεει οχι στις μπυριτσες και ειδικα οταν στις κερνανε ??{#emotions_dlg.thumbup}


    mariaan
    22.09.2009, 20:09

    Γιατί δεν το διαλύουνε μωρε πια να τελειώνουμε; Καμμένη κατάσταση... Κ αυτός ο Axl πόσα κιλά ηλιθιότητας κουβαλάει στο κεφάλι;{#emotions_dlg.thumbdown}Κρίμα την ιστορία του γκρουπ δηλαδή και στα ένδοξα (παλιά) χρόνια...


    georgetroupis
    15.10.2009, 12:59

    G'N'R απλά το καλύτερο συγκρότημα όλων των εποχών. Τέτοια σχήματα γράφουν ίστορία.

     

     


    takispag
    15.10.2009, 16:25

    Και μόνο το ότι τόσα χρόνια μετά την τελευταία τους επιτυχία συζητάμε ακόμα γι'αυτούς νομίζω λέει πολλά για το ποιοί ήτανε οι Guns. Και μου επιτρέπετε να μείνω στο ''ήτανε''. Πλέον υπάρχει ένα γκρουπάκι με αυτή την ονομασία και τον τραγουδιστή που αγαπήσαμε κάποτε.


    Slashaki
    14.04.2010, 15:23
    O,ti kai na kanoun.....ti na pw?? Meta ton Slash to xaos..
    Gamer13
    14.04.2010, 16:35
    ααααααααχ guns n roses οι original αλλο τετιο σχημα δν θα ξανα υπαρξει slash απο τους καλλιτερους κιθαριστες στον κοσμο αχ