ελληνική μουσική
    811 online   ·  210.853 μέλη

    Βιβλία για τρομπόνι

    melin
    02.12.2009, 21:00

    Καλησπέρα σε όλους,

    θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρει κανείς, κάποια καλά βιβλία σχετικά με το τρομπόνι, είτε κέιμενο, είτε παρτιτούρες.

    Έψαξα και βρήκα μόνο το "το τρομπόνι στην τζάζ", το οποίο το αγόρασα κιόλας μετά απο εκτεταμένες προσπάθειες για να το βρώ!!!!

    τι γίνεται ρε παιδιά στην Αθήνα δεν ασχολείται κανένας με το τρομπόνι?????????????

    Επίσης πήρα το βιβλίο που μας είχε συστήσει ο jorge, σχετικά με τη τζάζ "κι όμως όμορφα..", αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό με το τρομπόνι ειδικά, please help!!!!

    Επίσης άκουσα τον Christian Lindberg, ο οποίος είναι απλά κα-τα-πλη-κτι-κόςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Τώρα θα ακούσω ένα απο τα album του "Virtuoso trombone"....

    Περιμένω νέα σας.....Wink

     


    TROMB
    27.12.2009, 01:44

    Γεια σου ! Τωρα ειδα το μυνημα ! Παιζω τρομπονι και μπορω να σου πω μερικα πραγματα ! αν θελεις παρε με τηλεφωνο 6945338493 ! Ευχαριστω


    BilloukosGR
    11.01.2010, 22:38

    [ τροποποιήθηκε από τον/την BilloukosGR, 31-10-2020 14:02 ]


    melin
    13.01.2010, 19:38
    θα με ενδιέφεραν και τα 2, αν γνωρίζει κάποιος... ευχαριστώ και πάλι!!!
    BilloukosGR
    08.02.2010, 05:31

    [ τροποποιήθηκε από τον/την BilloukosGR, 31-10-2020 14:02 ]


    aggelosnegas
    25.11.2013, 12:16
    Από ότι βλέπω έχω αργήσει κάτι χρόνια να απαντήσω... Λοιπόν αμα θες για τζαζ τρομπόνι θα πας μια τετάρτη στο Santa Botella Στην Πανορμου να ακούσεις τους crazy people music. Αντώνης Ανδρεου στο τρομπόνι. Καταπληκτικος! Κορυφαιος μουσικος! Ρωτα τον ότι θες να μάθεις.. Είναι ο πιο καταλληλος ανθρωπος στηνν Ελλάδα αυτή τη στιγμη κατά τη γνωμη μου! Αν δεν με απατά η μνήμη μου κάνει και μαθήματα! Φυσικά για να μαθεις τρομπόνι οι μέθοδοι που προτείνει ο BilloukosGR είναι μαστ!! Πρώτα πρέπει να μάθεις να βγάζεις σωστ'ο ήχο και μετά πας σε ότι είδος θες! Φιλικά
    skordalossotiris
    23.12.2013, 22:14
    καλησπερα , ειμαι μαθητης τρομπονιστας 40 χρονια , η γνωμη μου ειναι οτ πρεπει πρωτα να μαθεις να παραγεις σωστο και σταθερο ηχο με τον σωστο τροπο , 20 να μαθεις τις σωστες θεσεις του οργανου , με απολες νοτες , σωστη διαχειριση εισπνοης εκπνοης , αυτα γινοντε με σωστη καθοδηγηση, απο εναν ηρεμο εμπειρο δασκαλο !!! αν ειναι ευκολο βρες με στο f.b sotiris skordalos , και με ηρεμια και με σωστο τροπο θα φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα !! εγω ξεκινω με την πρωτη μεθοδο του slokar !!