ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.874 μέλη

    Pain of salvation και Eurovision

    fireroc
    05.01.2010, 18:38

    Εντύπωση έχει προκαλέσει το γεγονός πως ένα τραγούδι από τον επερχόμενο δίσκο των Pain Of Salvation, "Road Salt"  βρίσκεται ανάμεσα στα υποψήφια τραγούδια για εκπροσώπηση της Σουηδίας στον γνωστό διαγωνισμό της Eurovision. Το όλο θέμα προέκυψε όταν ο υπεύθυνος της Σουηδίας για την Eurovision επισκέφτηκε πρόσφατα το προηγούμενο management των Pain Of Salvation όπου ενθουσιάστηκε ακούγοντας ένα τραγούδι και ζήτησε από τον ιθύνων νου της μπάντας Daniel Gildenlow να συμμετάσχει στον διαγωνισμό.

    Τελικά, οι Pain Of Salvation θεώρησαν πως - από τη στιγμή που τους ζητήθηκε - έπρεπε να στείλουν κάποια τραγούδια και ένα από αυτά βρίσκεται στα τελικά υποψήφια για την εκπροσώπηση της χώρας. Πάντως ακόμα και αν επιλεχθεί δεν είναι σίγουρο ότι θα ερμηνευτεί από την ίδια τη μπάντα

    πηγη rocking gr

    πως το κρινετε αυτο? εγω παντως πιστευω οτι δεν ταιριαζουν στο επιπεδο αυτου του συγκροτηματος αυτα τα χαζα πανυγηρια! ομως αν επιλεχθουν θα τους υποστηριξω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 05-01-2010 18:42 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 06-01-2010 00:46 ]


    rompa
    05.01.2010, 19:39
    Επειδή ακριβώς δεν είναι ανάγκη να είναι καραγκιοζοσύναξη η Eurovision, θα μου άρεσε να δω κάτι καλό και εύχομαι να πάνε ! Γιατί δηλαδή πρέπει απαραίτητα να στηριζόμαστε στα εφέ και στα χορευτικά . Δε με χάλασε όταν είδα τους Apocalyptica, τη χρονιά που η Eurovision ήταν στη Φινλανδία (όχι σα διαγωνιζόμενους αλλά σαν κομμάτι της παρουσίασης) .
    fireroc
    05.01.2010, 20:05

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 05-01-2010 στις 19:39 έγραψε...

    Επειδή ακριβώς δεν είναι ανάγκη να είναι καραγκιοζοσύναξη η Eurovision, θα μου άρεσε να δω κάτι καλό και εύχομαι να πάνε ! Γιατί δηλαδή πρέπει απαραίτητα να στηριζόμαστε στα εφέ και στα χορευτικά . Δε με χάλασε όταν είδα τους Apocalyptica, τη χρονιά που η Eurovision ήταν στη Φινλανδία (όχι σα διαγωνιζόμενους αλλά σαν κομμάτι της παρουσίασης) .

    χμ... δικιο εχεις! ισως βοηθησουν και στο να  βελτιωθει ο διαγωνισμος αυτος!


    220493
    05.01.2010, 21:53

    Παράθεση:

    πως το κρινετε αυτο? εγω παντως πιστευω οτι δεν ταιριαζουν στο επιπεδο αυτου του συγκροτηματος αυτα τα χαζα πανυγηρια! ομως αν επιλεχθουν θα τους υποστηριξω

     


     

    Αγαπητέ φίλε μου, ο θεσμός της Eurovision δεν είναι πανηγύρι.Σ'αυτό το σημείο θα με ρωτήσεις"εεε,και τι είναι;;;"!!!!Εγώ θα σου απαντήσω λέγοντας πως πρόκειται για έναν μεγάλο διαγωνισμό,μια μεγάλη ευκαιρία για τους καλλιτέχνες να παρουσιάσουν τις συνθέσεις τους σε εκατομμύρια τηλεθεατές και οχι μόνο.....

    Σαφώς και η μουσική δεν είναι αυτή η ουσία αλλά δίνει πολλές ευκαιρίες και εως σήμερα έχουμε και αρκετά όμορφα τραγούδια που μας συντροφεύουν.

    Μακάρι όλοι οι καλλιτέχνες και οι υπεύθυνοι να δούμε το θεσμό αυτό αλλιώς και να προσφέρουμε "τέχνη".....


    -----------------
    http://blogs.musicheaven.gr/220493 to blog mou......!!!! kai......>>>>"The dreams of music" Μια εκπομπή άκρως διασκεδαστική καθε Σάββατο στις 17,00

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 05-01-2010 21:54 ]


    seras
    05.01.2010, 22:12

    {#emotions_dlg.thumbdown}


    rompa
    17.02.2010, 12:05
    Road Salt το κομμάτι και έχει προκριθεί στον επόμενο γύρο ...
    montechristos-ole
    19.02.2010, 22:52

    {#emotions_dlg.thumbdown} {#emotions_dlg.oops} {#emotions_dlg.thumbdown}


    rompa
    09.03.2010, 02:38
    Τους έκοψαν τελικά ???