ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.873 μέλη

    Η τεράποδη ιστορία μου.....

    Tommymoto
    21.01.2010, 10:06

    Μια από τις Παρασκευές του προηγούμενου μήνα και βγαίνοντας από μια καφετερια της περαιας (στην Θεσσαλονίκη)αρκετά κουρασμένος αλλά και ανακουφισμένος αφού είχα μπροστά μου ένα ολόκληρο Σ.Κ να ξεκουραστώ στο σπίτι μου (γιατί η δουλειά μου είναι γεμάτη δρόμο και ταξίδια στην βόρεια Ελλάδα) με την άκρη του ματιού μου παρατηρώ μια πανέμορφη σκυλίτσα δυο μέτρα παραπέρα, μπορώ να πω πως...ναι, ήταν ‘έρωτας’ με την πρώτη ματιά. Κοιτάζοντας καλύτερα βέβαια παρατήρησα  τραύματα, που είχαν προκληθεί από άλλα σκυλιά.... και ήταν πρόσφατα. Χωρίς να χάσω χρόνο επισκέφθηκα αμέσως τον κτηνίατρο που πηγαίνω και εγώ τον δικό μου τετράποδο φιλαράκο. Αφού μαζέψαμε τις πληγουλες και κάναμε γενικές εξετάσεις, αίματος, κ.α..... η γνωριμία μας προχωρούσε και καταλάβαινα ότι δεν ήταν σκυλί πολύ καιρό στους δρομους. ειχε τρόπους και δεν ζορίστηκα καθόλου να την βάλω στο αυτοκίνητο. Στο σπίτι η συμβίωση με εμένα και τον Αlice(σκύλος μου) είναι τέλεια. είναι πολύ κοινωνική, δεν κάνει καθόλου φασαρία, δεν βγάζει πολύ τρίχα γιατί εχει κοντό τρίχωμα ,δεν τρωει τίποτα μέσα στο σπίτι, είναι πολυ χαδιάρα και ήπιων τόνων σκυλί και το κυριότερο, δεν λερώνει μέσα. Στα ματιά της μπορεί κανείς να δει πολλά...το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν μπορώ να την κρατήσω... αλλά θέλω πολύ... και ούτε πρόκειται να την αφήσω να ξαναγυρίσει στον δρόμο...θα ήταν ένα τέλειο σκυλί για την γιαγιά μου αλλά δυστυχώς μας άφησε το καλοκαίρι.....και να που μέσα σε όλα αυτά σκάει και ένα 5ημερο ταξιδάκι στις 27 του μήνα....και να που η Κα Βάσω ίσα ίσα κουμανταρει τον ALICE όταν λείπω. Τι να της πω? Βγάλε και την μικρή? Θα με βρίσει... οπότε φτάνουμε στο φινάλε που δεν ήθελα να φτάσω ποτέ.

     

    Χαρίζεται λοιπόν η BITE(από τις δαγκωνιές που είχε πάνω της) σε υπεύθυνα άτομα που θα της χαρίζουν αγάπη και στοργή όπως και πολλές ώρες μουσική...

    υπαρχουν φωτογραφιες αν καποιος ενδιαφερεται.

     

    6944 054040 Θωμάς

    Θεσσαλονίκη Περαια.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Tommymoto στις 21-01-2010 10:12 ]


    rockxenia
    21.01.2010, 14:23
    Πόσο είναι;
    Tommymoto
    21.01.2010, 15:53

    Ο γιατρος την εκανε απο 2 εως 3.5